Merkür Oğlak Burcunda 13 Aralık 2021-2 Ocak 2022

Merkür Oğlak Burcunda 13 Aralık 2021-2 Ocak 2022

Merkür 13 Aralık Pazartesi günü Türkiye saati ile 20:52’de oğlak burcuna geçiyor sevgili okuyucularım. 2 Ocak’a kadar oğlakta olacak.

Merkür’ün oğlakta nasıl çalışacağını ve transitin bize neler getirebileceğini anlamak için önce Merkür’ün hangi kavramları sembolize ettiğine bakalım.

Sonra oğlak burcunu tanıyalım. Nasıl bir doğası var, hangi temaları temsil ediyor, yaşamımızda hangi alanları yönetiyor, oğlak enerjisini konuşalım.

Ardından bu ikisini birleştirip transit için olasılıkları üretelim.

Merkür en temelde iletişim gezegenidir. Haberleşmeyi, bilgi paylaşımlarını, her tür iletişimi ve iletişim aracını simgeler.

Dialoglar, görüşmeler, sohbetler, yazışmalar, toplantılar, mülakatlar, bildirimler, bilginin paylaşıldığı platformlar Merkür ile bağlantılıdır.

Ayrıca günlük hayatın akışı ile ilgili bir gezegendir Merkür. Günlük hareketliliğimiz, gündelik olarak yaptığımız şeyler, sistemlerin düzeni ve işleyişi, gün içinde yaptığımız işler Merküryen konulardır.

İletişimle ve günlük hayatımızla bağlantılı bir gezegen olduğundan, bize bu konuların akışı ile ilgili işaretler verdiğinden hayatımızda çok temel bir yeri var Merkür’ün 🙂 Nerede, hangi burçta olduğu önemli. Nasıl çalıştığı önemli.

İletişimlere bir oğlak enerjisi geliyor her şeyden önce. Yani ne geliyor ? Ciddiyet, resmiyet, özen, biraz da kuralcılık.

Oğlak burcu sistemlidir. Düzenlidir. Neyin ne zaman yapılacağını, gününü, saatini önden bilmek ister. Programlıdır. İşimizde, sosyal hayatımızda, arkadaşlarımızla yapacağımız programlarda ya iş ortamımızda daha düzenli hareket etmek isteyeceğiz. İyi planlanmayan ve iyi organize edilmeyen şeyler bu dönemde bizi daha fazla kızdırabilir.

Yaptığımız her şeyde bir çerçeve oturtmak, kurallar belirlemek ve ona göre davranmak isteyeceğiz.

İşimizi, kariyerimizi, iş yapma şeklimizi, işimizdeki işleyişi anlatır oğlak.

Merkür’ün oğlak transiti ile bir şeyleri düzene koyacağız. Bir şeylerin adını koyacağız. Daha sistemli, daha prensipli çalışmaya başlayacağız.

Oğlak çalışmayı çok sever. Bir karınca gibi çalışma zamanı bu. Daha çok ve daha sistemli üretme zamanı. Merkür ile yeni fikirler de geliyor. Yeniliklere gidiyoruz işimizde.

Oğlak burcu yönetimi sembolize eder. Üstlerle, yöneticilerle, yetki ve mevki sahibi kimselerle iletişimler olacaktır, artacaktır ayrıca.

Konum sahibi kişilerle dialoglar olabilir. Onlardan alacağımız destekler olabilir.

Oğlak burcu yönetimi simgelediği için, devlet bağlantılı konular da oğlakla ilgilidir. Merkür burada iken devlet dairelerinde başvurularımız, kayıtlarımız, ödemelerimiz, evrak teslim işlerimiz, alacağımız ödemeler, vb gündemler olabilir.

Bir maaşın bağlanmasını, bir ödemenin başlamasını bekleyenler bu süreçte bu maddi kaynakları elde edebilirler.

Yasal süreçlerde, resmi boyutu olan konularda beklemede olanlar, bu transit içinde bekledikleri bildirimleri, sonuçları alabilirler.

Merkür oğlakta iken tüm bu saydığım temalarda işlerin hızlandığını göreceğiz. Kariyer yolumuzda yeni adımlarımız olacak. İşimizde üstlerle ilgili gelişmeler olacak. Belki onlardan yeni bildirimler gelecek.

Üretmek, işimizi güzelleştirmek, yaşam bileşenlerimizi düzene koymak, günlük hayatımız için kendimize yeni bir sistem, bir akış oluşturmak için harika bir zaman.

Sadece ne yapmayalım ? Oğlağın gölgesinde karamsarlık vardır. Merkür zihnimizin nasıl çalıştığını simgelediği için, karamsar ruh halleri içinde bulabiliriz bazen kendimizi. Buralara düşmemeye çalışalım.

Ayrıca kuralcılık konusunda bir ölçü gözetelim. İnsan ilişkilerimizde buyurgan ve talepkar bir enerjide olmayalım.

Dağıldığımız, yönümüzü ya da odağımızı kaybettiğimiz, bir süredir kendi haline bıraktığımız, yeterince derleyip toplamadığımız, sistemli hareket etmediğimiz yaşam alanlarımızı yenilemek ve düzene koymak için değerlendirelim bu transiti. Bu dönemi böyle kullanalım.

Şimdi Merkür’ün oğlak transitinin burçlar üzerindeki etkilerine geçeceğim.

Ondan evvel, iletişim bilgilerimi vereyim.

Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ üzerinden ulaşabilirler.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.

………………………………………………………………………………………………………………………………………

………………………………………………………………………………………………………………………………………

………………………………………………………………………………………………………………………………………

Ayrıca →→ Instagram sayfamı takip etmek isterseniz, burayı tıklayabilirsiniz ↓↓↓

@astroloji.anlatburcak


Koçlar ve Yükselen Koçlar :

Merkür 10.evinize geliyor.

Odağınız işiniz, iş ve iş dışında sorumluluklarınız. Yapılması gerekenleri disiplinle ele alacağınız, bol çalışmalı, ayrıca iletişim trafiği yüksek bir süreç. Toplantılar artabilir.

İş kurma aşamasında olanlar için çok verimli bir dönem olduğunu da söyleyeyim. Fikirlerle dolacaktır zihniniz. Belki güzergahınızı belirlemek için, içeriklerinizi, ürünlerinizi, hizmetlerinizi kararlaştırmak için, hedef kitle belirlemek için, yapmanız gereken resmi işlemleri öğrenmek için pek çok araştırma yapabileceğiniz bir zaman. Neyin nasıl olmasını istiyorsunuz, nasıl olursa iyi olur, işin yasal tarafında nelerin yapılması gerekiyor, buralarda yoğunlaşıyorsunuz. İş odaklı bir zaman.


Boğalar ve Yükselen Boğalar : 

Merkür 9.evinize geliyor.

9.evinize gelen Merkür, eğitim, öğretim, hukuk, basın, yayıncılık, ticaret, sosyal medya, pazarlama, yurt dışı bağlantılı konular, şehirlerarası yolculuklar, uzaklarla bağlantılar gibi konularda hareketlilik getirecektir size. En az biri üzerinden çalışır.

Yeni bir eğitim kararı alabilirsiniz, bu yönde bir niyet doğabilir içinizde. Eğitim ve eğitmen araştırması yapabilirsiniz. Uzman kişilerle irtibata geçebilirsiniz.

Sizin ya da ailenizden birinin, bir yakınınızın yolculukları olabilir.

Yabancı kültürler, dinler ve inanç sistemleri ile ilgili ufkunuzu genişletecek çokça yeni bilgiler edineceksiniz bu süreçte. Daha fazla okumak, araştırma yapmak isteyeceğiniz, entelektüelite anlamında derinlikli bir süreç.

Hukuksal konuları olanlar için hareketli bir zaman. Çünkü oğlak burcu devlet bağlantılı konuları, yasal konuları, 9.ev ise hukuksal meseleleri, davaları anlatır.


İkizler ve Yükselen İkizler :

Merkür 8.evinize geçiyor.

Alacaklarınız elinize geçebilir bu dönemde. Beklediğiniz bir maaş bağlanabilir.

Bir süredir tahsil edemediğiniz ödemeleri alabilirsiniz.

Aileden, eşten, başkalarından gelecek kaynaklar olabilir.

Ortaklı paralar, ortaklı bütçeler üzerinden dialoglar, yeni kararlar olabilir. Aile içi harcamalarınız gibi örneğin.

Vergi, sgk ödemesi gibi konular, borçların yapılandırılması ile ilgili kanunlar, düzenlemeler, yapmanız gereken işlemler gündeme gelebilir ayrıca 8.ev söz konusu olduğu için.


Yengeç ve Yükselen Yengeç : 

Merkür 7.evinizde ilerlemeye başlıyor.

Hayatınızda biri varsa ya da evli iseniz partnerinizin yaşamıyla ilgili konular, onun meseleleri, özellikle iş, kariyer ve devlet bağlantılı konuları gündeminizde olabilir.

Bunlar dışında, çalışma hayatınızda yeni anlaşmalar ve iş birlikleri olabilir. Şanslı, bereketli yeni bağlantılar kurabilirsiniz. İletişimler hızlanıyor ve hareketleniyor.

Yıllık anlaşmaların yenilenebileceği bir zaman ayrıca.


Aslan ve Yükselen Aslan :

Merkür 6.evinize geliyor.

6.ev çalışma hayatımızı, oğlak ise kariyerimizi, sorumluluklarımızı, otoritenin taleplerini simgeliyor. Yoğun bir dönem olabilir bu sizin için. Raporlamanız, üzerinden geçmeniz, düzenlemeniz, teslim etmeniz gereken işler olabilir. İş temponuz artabilir. Yöneticilerle önemli toplantılar olabilir. Yeni kararlar duyurulabilir. Yeni projeler gündeme gelebilir.

Günlük yaşamınıza çekidüzen vermek, kendinize düzenli, disiplinli yeni bir günlük akış oluşturmak isteyebilirsiniz oğlağın enerjisiyle. Oğlak disiplin demektir. Sistem demektir. İstikrar ve düzen demektir. Yaşamınızda bazı şeyler daha sistemli hale gelmeye başlıyor.


Başak ve Yükselen Başak : 

Merkür 5.evinize geliyor.

Kendinize yeni bir hobi seçebilir, yeni bir keyif başlatabilirsiniz. El işleri ile meşgul olabilirsiniz.

Sanatın herhangi bir dalında iseniz, işiniz sanat ise yaratıcı, farklı, orijinal şeyler çıkabilir ortaya. Verimli bir döngü.

Hobilerini işe dönüştürme aşamasında olanlar için konunun hızlanabileceği bir zaman. Oğlak burcu işimizi, 5.ev ise hobileri simgeliyor çünkü. Merkür ile araştırma, bilgi toplama gibi işlerinizi yapabilirsiniz. Sürecinizi, güzergahınızı planlayabilirsiniz.


Terazi ve Yükselen Terazi :

Merkür 4.evinize geliyor.

Aile bireylerinizin resmi işleri, devlet dairelerinde işlemleri, emeklilik, maaş bağlanması gibi konuları olabilir Merkür burada iken.

Evinizle ilgili yapmanız gereken bir şeyler de gündeme gelebilir.


Akrep ve Yükselen Akrep :

Merkür 3.evinize geliyor.

Bu transit yazışmalarınızın, görüşmelerinizin, yakın çevrenizle dialoglarınızın artacağını söylüyor bize.

Kardeşlere ve kuzenlere dair konular da olası. Özellikle iş ve kariyer konusunda, resmi işlemlerde, devlet bağlantılı konularda/kamu alanında.

3.ev geçişi olması sebebiyle, satış, pazarlama alanında işleri olanlar için, güzel bir transit olduğunu da belirteyim. Değerlendirin, üretin. Nereler değişebilir, çeşitlenebilir, güzelleşebilir, işinizi gözden geçirin.


Yay ve Yükselen Yay : 

Merkür 2.evinize geliyor.

2.ev paradır, kazanmaktır, biriktirmektir, harcamalardır.

İşinizde yeni iletişimler, yeni anlaşmalar olabilir. Kazançlarınızı büyütecek yeni fırsatlar doğabilir. Gelirinizi artıracak yeni iş fikirleri de bulabilirsiniz.

Bir emeklilik, bir sigorta, ileriye dönük bir maddi güvence konusu başlayabilir. Resmi işlemleriniz olabilir bu doğrultuda. Ayrıca alım satım konularında gündemleri olanlar buralarda yeni gelişmeler yaşayabilirler.


Oğlak ve Yükselen Oğlak :

Merkür 1.evinize geliyor.

Resmi bildirimler gelebilir süreçte. Elinize resmi evraklar geçebilir. Yasal süreçleriniz varsa, hızlanabilir. Beklediğiniz neticeler gelebilir.

İşinizde duyuracağınız, tanıtacağınız şeyler olabilir. Görüşmeleriniz, toplantılarınız artabilir. Haberleşmeleriniz artabilir.

Günlük akışınızı da hareketlendirecektir Merkür. Yapılacak işler, gidilecek yerler, iletişimler, dialoglar artıyor.


Kova ve Yükselen Kova : 

Merkür 12.evinize geliyor.

Merküryen konularda harekete geçmemeniz, beklemeniz gereken bir dönem. Nedir Merküryen konular ? İmza gerektiren konular, imzalı işler, kontratlar, sözleşmeler.

Ayrıca temkinli olmanız, kendinizi korumanız adına uyarılarımı da paylaşayım. Hiçbir şeyi etraflıca incelemeden imzalamayın, anlaşma yapmayın, kolayca kabul etmeyin Merkür burada iken. Arkanızdan çevrilebilecek işlere, dedikodulara, kandırılma, dolandırılma gibi etkilere açıksınız. Bu anlamda daha büyük bir dikkat gerektiriyor bu dönem.

Diğer yandan bir ruhsal şifa, bir dinginlik hali, bir farkındalık anlamına geliyor bu transit sizin için. Bu yanıyla da hayli güzel.


Balık ve Yükselen Balık :

Merkür 11.evinize geliyor.

11.evinize gelen Merkür ile sosyal çevrede hareketlilik artıyor. Yeni yeni bağlantılar doğabilir.

Kayıt yapacağınız kurslar, eğitimler olabilir. Bu vesileler ile yeni arkadaşlar edinebilirsiniz.

İşinizde de yeni, güzel bağlantılar olası. İletişimlerden yana keyifli bir zaman.

Çalışma hayatınızda biraz yoğunluk artabilir. Ekip olarak hızınız, temponuz yükselebilir. İş bölümünüzde değişimler olabilir ayrıca.


Aşağıdaki linklere diğer yazılarımı da ekliyorum.

Güneş Yay Burcunda 22 Kasım-21 Aralık 2021

Aralık ayı burç yorumlarınız aşağıda yer alıyor :

Koç Burcu Aralık 2021, Boğa Burcu Aralık 2021, İkizler Burcu Aralık 2021,

Yengeç Burcu Aralık 2021, Aslan Burcu Aralık 2021, Başak Burcu Aralık 2021,

Terazi Burcu Aralık 2021, Akrep Burcu Aralık 2021, Yay Burcu Aralık 2021,

Oğlak Burcu Aralık 2021, Kova Burcu Aralık 2021, Balık Burcu Aralık 2021

Sevgiler,

Dr. Burçak Kayış

 

 

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!