16-22 Mayıs 2022 Astroloji Gündemi

16-22 Mayıs 2022 Astroloji Gündemi

Merhabalar sevgili okuyucularım !

Yeni haftanın gündemini getirdim size.

Hafta Ay tutulması ile başlıyor. 16 Mayıs Pazartesi günü akrep burcunda bir Ay tutulması meydana geliyor.

2022 içinde gerçekleşecek iki Ay tutulmasından ilki.

Nasıl bir tutulma ? Neleri anlatıyor, nasıl olasılıkları tarif ediyor ? Genel olarak nasıl bir resmi var ? Kimlere neler getirebilir ?

Hepsini tutulma yazımda görebilirsiniz ↓↓

16 Mayıs 2022 Akrep Burcunda Ay Tutulması

21 Mayıs Cumartesi günü Güneş ikizler burcuna geçiyor. 1 aylık yeni transiti başlıyor.

Mayıs ayı yorumlarınızda Güneş’in ikizler transitinin neler getirebileceğini görebilirsiniz.

Tüm burçların linki aşağıda yer alıyor. İstediğiniz burcu tıklayabilirsiniz.

Koç Burcu Mayıs 2022, Boğa Burcu Mayıs 2022, İkizler Burcu Mayıs 2022,

Yengeç Burcu Mayıs 2022, Aslan Burcu Mayıs 2022, Başak Burcu Mayıs 2022,

Terazi Burcu Mayıs 2022, Akrep Burcu Mayıs 2022, Yay Burcu Mayıs 2022,

Oğlak Burcu Mayıs 2022, Kova Burcu Mayıs 2022, Balık Burcu Mayıs 2022

Haziran ayının astrolojik gündemini yayınlamış bulunuyorum.

O da bu linkte, tıklayabilirsiniz ↓↓

Haziran 2022 Astroloji Gündemi

Şu anda Merkür’ün retro sürecinden geçiyoruz. Retro olasılıklarından da haberdar olmanızı öneririm.

Nelere dikkat edelim, ne yapalım, ne yapmayalım ? Sürecin faydaları, hediyeleri neler olabilir ?

Nasıl ilerleyelim ? Hepsini detaylıca anlattım. Genel ve burçlar bazında etkileri görmek için yazımı tıklayabilirsiniz ↓↓

Merkür Retrosu 10 Mayıs – 3 Haziran 2022

Yazımın son bölümüne önemli notlar ekledim. O kısma da bakmayı unutmayınız sevgili okuyucularım.

Şimdi yeni haftanın detaylarına, her bir güne bakalım.

………………………………………………………………………………………………………………………………………

………………………………………………………………………………………………………………………………………

………………………………………………………………………………………………………………………………………

Ayrıca →→ Instagram sayfamı takip etmek isterseniz, burayı tıklayabilirsiniz ↓↓

@astroloji.anlatburcak


16-22 Mayıs haftasının gezegen açıları :

18 Mayıs : Mars Neptün kavuşumu : Mars 24° Balık, Neptün 24° Balık

Bir serbest bırakma, duygulardan arınma, özgürleşme, hafifleme hali olarak tarif edebilirim bu kavuşumu.

Kızgınlık duyduğumuz konuları ve kişileri daha başka perspektiflerden, farklı bakış açıları ile değerlendirmeye başlayabiliriz. Pek çok noktada öfkenin ne kadar anlamsız olduğunu fark edebiliriz. Mental, fiziksel ve ruhsal olarak bir temizlik dönemine adım atabilir, enerji alanımızı temizleyebiliriz.

Hayatımızda huzuru besleyecek yeni şeyler yapmaya başlayabiliriz.

Önemli farkındalıklar yaşayabiliriz. Konular arasındaki bağlantıları görebiliriz. Sorunların kök nedenlerini idrak ederek çözüm yoluna gidebiliriz.

19 Mayıs : Güneş Pluto üçgeni : Güneş 28° Boğa, Pluto 28° Oğlak

Güneş de, Pluto da gücümüzle ilgili göstergeler. Ruhsal anlamda, bedensel anlamda, maddi manevi anlamda bir güçlenme, olumlu yönde bir değişim göstergesi diyebilirim bu güzel üçgen için.

Her ikisi de toprak elementinde şu an. Güneş boğada, Pluto oğlakta. Toprağın sağlamlığı, güveni var burada. Ayaklarımız yere basmaya başlıyor. Köklenmeye başlıyoruz.

Bizi çözen, dağıtan, yaşam enerjimizi eksilten, hayatımıza, hedeflerimize odaklanmamızı güçleştiren duygu durumlarını aşmaya başlıyoruz.

Bu güçlü üçgen açı, gündem konularımızda güzel gelişmelerin de olabileceğini söylüyor.

Yetki sahibi kişilerden, yöneticilerden, üstlerden, hocalardan, yaşamımızda önemli olan kişilerden şanslı hissettirecek şeyler gelebilir.  Sunulacak güzel şeyler olabilir.

20 Mayıs : Merkür Jüpiter altmışlığı : Merkür 1° İkizler, Jüpiter 1° Koç

Şahane bir altmışlık. Jüpiter için ne deriz ? ‘Büyük iyicil’ deriz 🙂

Jüpiter şansın, güzelliklerin, fırsatların, kolaylıkların, bolluğun, bereketin gezegenidir. Merkür’e uyumlu bir açı yapıyor. O yüzden Merküryen temalarda şanslı olacağımız bir hafta !

İletişimler, irtibatlar, görüşmeler, yazışmalar, toplantılar, mülakatlar, sunumlar, haberleşmeler, bildirimler, imzalı işler, kontratlar, kararlar, fikirler, bilgi paylaşımları, eğitimler, seminerler, hocalarla ilgili konular, ulaşım, arabalar, araçlarla ilgili konular Merküryen temalar arasında.

Bu hafta bu konularda Jüpiter’den yana desteğimiz var.

21 Mayıs : Güneş Merkür kavuşumu : Güneş 0° İkizler, Merkür 0° İkizler

Merkür şu anda retrosunda. İkizler burcunda ve retro konumda.

Yani Güneş, retro Merkür ile kavuşuyor. Bir süredir niyetinde olduğumuz, planlamasını yaptığımız konular için adım atabileceğimiz bir zamandayız o yüzden. Retrolarda beklemede kalmış şeyleri ele alırız. Yarım kalmış şeyleri tamamlarız.

Konulara farklı gözlerle bakacağımız, şu ana kadar göremediğimiz noktaları fark edeceğimiz bir zaman ayrıca. Yaptığımız işlerde iyi sonuç almamıza engel olan eksikleri de görebiliriz. Bir uyanış zamanı esasen.

Merkür iletişimin gezegeni.

Son zamanlarda yakın çevremiz içinde iletişim kopuklukları yaşandıysa, bu kişilerle yeniden irtibatlar doğabilir.


Her bir gün için detaylı etkiler ise şöyle :

16 Mayıs 2022 Pazartesi

Ay bugün 14:50’ye kadar akrep burcunda sevgili okuyucularım.

Ay tutulmasının gerçekleşeceği gündeyiz. Bu sabah 07:14’te akrep burcunda bir Ay tutulması meydana geliyor.

Ay tutulması yazım için bu linki tıklayabilirsiniz ↓↓

16 Mayıs 2022 Akrep Burcunda Ay Tutulması

Tutulma sonrasında Pluto ile uyumlu açıya ilerliyor Ay. Yani tutulmanın ardından önündeki ilk açısı uyumlu bir açı. Hem de tutulma yöneticisi ile. Pluto akrep burcunun yönetici gezegenidir.

Güçlü bir duygusal temizlik, ruhsal temizlik zamanındayız. Tutulma daha iyi bir versiyonumuza dönüşmemiz için, daha iyi bir hayat için neleri bırakmamız gerektiğini gösteriyor bize. Duygular, düşünceler temizlendikçe hayatımızın içinde somut olan her şey güzelleşir. Artar, büyür, çoğalır, bereketlenir.

Öğle saatlerinde bu güzel Ay Pluto altmışlığını yaşıyoruz. Kendimizi daha güçlü hissedeceğimiz durumlar, haller, ortamlar içindeyiz. İletişimler güzel akıyor.

Ay 12:28-14:50 arasında boşlukta. 14:50’de yay burcuna geçiyor. 2,5 günlük yeni transiti başlıyor Ay’ın.

Gündüz saatlerinde Ay Jüpiter üçgeni ile şanslıyız. Yapmak istediğimiz şeyler için kullanalım bu vakti. Uzaklardan, başka şehirlerden, yurt dışında yaşayan sevdiklerimizden güzel haberler gelebilir.

Hocalarımızdan yana çok güzel şeyler yaşayabiliriz. Yeni bir eğitime başlayabiliriz. Bir eğitim niyeti doğabilir içimizde. Yeni bir bilgi alanı ile karşılaşabiliriz. Keşfedeceğimiz şeyler olabilir.

Parasal açıdan da şanslı bir gün. Jüpiteryen temalar üzerinden ürettim olasılıklarımızı 🙂

Akşam saatlerinde Ay ve Merkür karşıt açıda. İletişimler istediğimiz gibi akmayabilir. Biraz kabuğumuza çekilelim bu akşam.


17 Mayıs 2022 Salı

Ay yay burcunda ilerliyor.

Bugün Ay’ın öne çıkan iki açısı var ve ikisi birbirinden güzel 🙂

Günün ilk yarısında Ay Kiron üçgeni etkin. Ruhen çok iyi hissedeceğimiz, bir şeylerin iyileşebileceği, daha iyi hale gelebileceği bir vakit. İletişimlerimiz, sevgi bağlarımız içinde çok daha güçlü şekilde görebiliriz güzellikleri. İçimizde bir şeyler şifalanabilir.

Akşam saatlerinde bu kez Ay Venüs üçgeni geliyor. Arkadaşlıklar, ikili ilişkiler, dostluklar, aile içi bağlar içinde güzel şeyler yaşayabiliriz. Sevdiğimiz, keyif aldığımız şeylerle mutlu bir akşam yaşayabiliriz.


18 Mayıs 2022 Çarşamba

Ay 15:01’e kadar yay burcunda bugün yine.

Sabahın erken saatlerinde Ay Satürn altmışlığını görüyoruz. Eğitimler, hocalarla iletişimler için güzel bir sabah.

Ardından Ay’ın uzun bir boşluk süreci var. 06:59-15:01 yayda ve açısız ilerliyor Ay. Yani boşlukta. 15:01’de oğlak burcuna geçiyor.

Akşam saatlerinde Ay ve Jüpiter birbirine kare açıda. Uyumsuz bir açı söz konusu. Jüpiter’den Ay’a gelen uyumsuz açılar, duyguları yoğun yaşadığımız zamanları simgeliyor çoğunlukla. Çünkü Ay duygularımızı simgeler. Jüpiter ise uyumsuz açılarında abartı eğilimini anlatan bir büyüteç etkisidir.

Ay oğlakta iken alıyor bu açıyı. O yüzden oğlağın doğasındaki kaygılar, kuruntular, güvende hissetmeme hali ortaya çıkabilir. Duygularımızı doğru analiz edelim ve gereksiz duygu yükleri oluşturmayalım kendimize.


19 Mayıs 2022 Perşembe

Ay oğlak burcunda transit ediyor.

Günün ilk yarısında Ay Kiron karesini görüyoruz. Fiziksel yaralanmalara, sakarlıklara karşı dikkatli olalım. Kiron koç burcundan yapıyor bu açıyı. Koç burcu sporu temsil eder. Sporda ısınmadan büyük hareketler yapmayalım.

İletişimlerde de incinmeler, kırgınlıklar olmasın istiyorsak, buna göre davranalım. Güzelce kuralım cümlelerimizi.

Günün ikinci yarısında Ay Uranüs üçgeni ile çok daha şanslı, akışkan bir atmosferdeyiz. Oğlak burcu işimizi simgeler. Uranüs ise paranın burcu boğada. İşimizde finansal anlamda güzel gelişmeler yaşayabiliriz.

İş ve iş dışında günlük yaşamımızda, yaptığımız şeylerde değişimlere gidebiliriz. Bir yenilik enerjisi var. Uranüs ile daha fazlası için açılıyoruz, keşfediyoruz, değişiyoruz, değiştiriyoruz bugün.

Akşam Ay ve Venüs kare açıda. İlişkiler içinde tam olarak istediğimiz gibi olmayan noktalar daha büyük görünebilir gözümüze. İlişkiler derken sadece ikili ilişkileri değil, her anlamda insan ilişkilerimizi kastediyorum. Doğru mesafeyi bulmak, doğru yerde durmak, karşımızdaki insana alan tanımak, beklentilerden özgürleşmek pek çok şeyi güzelleştiriyor. Bunları yapmaya çalışalım, geliştirelim kendimizi günden güne. Deneyimleri bu gelişim için kullanalım.


20 Mayıs 2022 Cuma

Bugün Ay’ın çok sayıda açısı var ve hepsi uyumlu sevgili okuyucularım.

Ay 15:52’ye kadar oğlak burcunda.

Sabah saatlerinde Ay’ın ardı ardına güzel açıları geliyor. Bir Ay Neptün altmışlığı ve Ay Mars altmışlığı var. Gündemimizde olan konularda güzel gelişmeler olabilir. Aklımıza takılan, stres yaratan durumlarda olumlu şeyler olabilir. Kolaylıklar doğabilir.

Öğle saatlerinde Ay Pluto altmışlığı geliyor bu kez. İşimiz, kişisel konularımız, iletişimlerimiz, ilişkilerimiz, finansal konularımız açısından, pek çok açıdan şanslı bir vakit.

Devlet dairelerinde işleriniz varsa bu vakitte yapabilirsiniz.

Ardından bir Ay Güneş üçgeni geliyor. Yetki sahibi, konum sahibi kişilerle, yöneticilerle, hocalarla ilgili konularda güzel şeyler olabilir. Destekler alabiliriz. Bizi mutlu edecek yardımlar, katkılar gelebilir.

Ay 14:59-15:52 arasında boşlukta. 15:52’de kova burcuna geçiyor.

Akşam saatlerinde Ay hem Merkür, hem Jüpiter ile uyumlu açılar yapıyor. Eğitimle ilgili konular, iletişimler, hocalarla bağlantılı, şehirler arası/yurt dışı bağlantısı olan konular, yolculuklar, görüşmeler için çok güzel bir zaman.

Yapmak istediklerimiz istediğimiz gibi ilerleyebilir. Kolay akabilir işlerimiz. Destekler gelebilir. Fırsatlar doğabilir. ‘Acaba olur mu ?’ dediğimiz şeyleri yapabiliriz. İyi haberler alabiliriz. Çok güzel bir akşam.


21 Mayıs 2022 Cumartesi

Ay kova burcunda ilerliyor. Öğle ve gündüz saatlerinde Ay Kiron altmışlığı etkin. Duygusal anlamda dengeyi bulabileceğimiz, kendi içimizde dengeye gelebileceğimiz bir zaman. Buna vesile olacak şeyler yer alabilir günümüzün içinde.

Kova burcu sosyal hayatımızı temsil eder. Arkadaşlarımızla güzel bir zaman geçirebiliriz.

Günün ikinci yarısında, özellikle akşam üstü vaktinde Ay Uranüs karesini görüyoruz. Elektrikli aletlere, elektroniklere çok yüklenmemek, bilmediğimiz şeyleri çok kurcalamamak iyi olabilir.


22 Mayıs 2022 Pazar

Ay 18:49’a kadar kova burcunda.

Sabahın erken saatlerinde Ay ve Venüs uyumlu açıda. Venüsyen, keyifli, huzurlu bir atmosferde başlıyoruz güne.

Sonra 10:19’da Ay, Satürn ile kavuşuyor. Hocalarımızla, aile büyüklerimizle, yaşça büyük kişilerle ilgili konular olabilir, iletişimler olabilir. Satürn bu kişileri temsil eder.

Ay 10:19-18:49 arasında boşlukta. 18:49’da balık burcuna geçiyor.

Akşam saatlerinde Ay, Güneş ve Merkür ile uyumsuz açılarda. İletişimler için önermeyeceğim bir vakit. Sosyal medya paylaşımlarımıza, nerede hangi bilgiyi paylaştığımıza, nereye ne yazdığımıza dikkat edelim.


Danışmanlık almak isteyenler için iletişim bilgilerimi vereyim.

Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ üzerinden ulaşabilirler.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.


30 Nisan’da muazzam bir Güneş tutulması yaşadık sevgili okuyucularım. Şahane kavuşumlar ve uyumlu gezegen açıları gördük tutulma sırasında gökyüzünde.

6 aylık yeni bir döneme girdik. 6 ay boyunca tutulmanın yansımaları bizimle olacak.

Tutulma yazımı bırakıyorum buraya okumamış olanlar ve tekrar okumak isteyenler için ↓↓

30 Nisan 2022 Boğa Burcunda Güneş Tutulması

Jüpiter 11 Mayıs günü koç burcuna geçti ! Büyük bir değişim bu hepimiz için.

Büyük iyicil, şansın, güzelliklerin gezegeni artık koç burcunda. 28 Ekim tarihine kadar sürecek olan bu transit genel olarak neler getirebilir, nasıl anlamlara geliyor, kimler nasıl etkiler alıyor, Jüpiter yazımdan bütün detayları görebilirsiniz ↓↓

Jüpiter Koç Burcunda 11 Mayıs-28 Ekim 2022

İçinde olduğumuz güncel döneme dair bilgi sahibi olmak için, şu anda hangi gezegen nerede, bize neler getiriyor, neler için uygun zamanlardayız, nelere dikkat edelim, görmek için aşağıdaki yazılarıma da bakabilirsiniz.

Haziran 2022 Astroloji Gündemi

Merkür Retrosu 10 Mayıs – 3 Haziran 2022

Güneş Boğa Burcunda 20 Nisan – 21 Mayıs 2022

Venüs Koç Burcunda 2 – 28 Mayıs 2022

Mars Balık Burcunda 15 Nisan – 25 Mayıs 2022

Mayıs ayı astroloji gündemi ve aylık yorumlarınız da aşağıda ↓↓

Mayıs 2022 Astroloji Gündemi

Koç Burcu Mayıs 2022, Boğa Burcu Mayıs 2022, İkizler Burcu Mayıs 2022,

Yengeç Burcu Mayıs 2022, Aslan Burcu Mayıs 2022, Başak Burcu Mayıs 2022,

Terazi Burcu Mayıs 2022, Akrep Burcu Mayıs 2022, Yay Burcu Mayıs 2022,

Oğlak Burcu Mayıs 2022, Kova Burcu Mayıs 2022, Balık Burcu Mayıs 2022

Güzel bir hafta diliyorum hepimiz için ! Sevgiler !

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!