Güneş Boğa Burcunda 20 Nisan-21 Mayıs 2022

Güneş Boğa Burcunda 20 Nisan-21 Mayıs 2022

Güneş 20 Nisan Çarşamba günü 05:24’te boğa burcuna geçiyor sevgili okuyucularım. Güneş’in bu yeni transiti 21 Mayıs’a kadar sürecek.

1 ay boyunca boğa burcunda olacak Güneş.

Boğaların doğum gününü kutluyorum ! Güzel bir yaş diliyorum ! 🙂

Güneş’in bu alana geçişi ile birlikte ne olacak ? Günlük yaşamımızda boğa burcu temaları, daha çok yer bulacak.

Boğa burcunun yönettiği konularda, işlerimiz, dialoglarımız, gündemlerimiz olacak.

Öyleyse bakalım. Boğa burcu hangi konuları temsil ediyor ? Hangi temaları yönetiyor hayatımızda ?

En başta maddi konuları simgeliyor. Maddesel değerleri, parayı, parayı yönetmeyi. Harcamalarımızı, masraflarımızı, gelirimizi, kazançlarımızı anlatıyor.

Dolayısıyla Güneş’in boğa döneminin para kazanmaya, gelirimizi artırmaya, yeteneklerimizi kazanca dönüştürmeye daha fazla odaklanacağımız bir dönem olacağını söyleyebiliriz.

Maddi güvence, sabit gelir, parasal anlamda huzurlu hissettirecek gelir akışları, iyi yaşam standartları gibi konular daha çok yerleşecektir gündemimize.

Ayrıca boğa burcu duyuları, duyusal hazları sembolize eder.

Hayatın keyifleri, konforu, yeme içme konuları, tatlar, lezzetler, güzel müzikler, güzel kokular, şık, estetik görüntüler, sanatsal konular boğa burcunun anlattığı şeylerdir. Bunlara daha fazla odaklanıyor, yaşamımızda bu güzelliklere daha çok yer açıyor olacağız Güneş boğada iken.

Şimdi Güneş’in boğa transitinin burçlar bazında neler getirebileceğini anlatacağım.

Öncelikle danışmanlık almak isteyenler için iletişim bilgilerimi vereyim her zamanki gibi.

Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ üzerinden ulaşabilirler.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.

………………………………………………………………………………………………………………………………………

………………………………………………………………………………………………………………………………………

………………………………………………………………………………………………………………………………………

 

Ayrıca →→ Instagram sayfamı takip etmek isterseniz, burayı tıklayabilirsiniz ↓↓↓

@astroloji.anlatburcak


Her zaman için yükselen burcunuza öncelik veriniz !

Koçlar ve Yükselen Koçlar : 

Güneş 2.evinizde ilerlemeye başlıyor.

Bu ev paranın evidir.

Güneş ile maddi konularda bir güçlenme yaşayabilirsiniz. Güneş’in geçtiği yerde toparlanmalar olur. Durumlar daha iyiye varır.

Maddi kaynaklarınızı artırmak, gelirinizi büyütmek, maddi güvencenizi yaratmak için neler yapabileceğinizi düşünebilirsiniz bu dönemde. Bu yönde atılımlarınız, çabalarınız olabilir.

Hayatın keyiflerini simgeler boğa. Dünyevi hazları simgeler. Daha çok yer görmek, gezmek, eğlenmek, yeni mekanlar keşfetmek, keyiflere bütçe ayırmak, satın almak istediğiniz şeyleri almak, daha keyifli yaşamak isteyebilirsiniz bu dönemde. Hayatınızda bu yönde değişiklikler yapabilirsiniz. ‘Bundan sonra bunu böyle yapacağım’ diyeceğiniz şeyler olabilir. Nasıl yaşamak istediğinizi fark edebilirsiniz. Yeni seçimleriniz, kararlarınız olabilir. Daha iyi bir yaşam sürmek için başlatacağınız şeyler olabilir.


Boğalar ve Yükselen Boğalar :

Güneş boğa burcuna geçiyor !!

İşte adımların, girişimlerin zamanı başlıyor sizin için !!

1.evinizde ilerleyecek bir Güneş ile hayatınızda yeni sayfalar açılabilir. Başlangıçlara çok müsait bir zaman bu. Güneş ve Merkür, 1.evinizi hareketlendiriyor olacaklar.

Güneş’in 1.ev transiti ile ne olur ? Ruh haliniz pozitif yönde değişir. Özgüveniniz artar.

‘Bu artık böyle devam etmesin’ diyeceğiniz şeyler olabilir.

Kendinize olan güveninizi gözden geçirebilirsiniz. Bu konuda iyileştirmek istediğiniz durumları ele alabilirsiniz. İmajınızı, halinizi, tavrınızı yenilemek, kendinizi güncellemek isteyebilirsiniz.

Planlar, hedefler, atılımlar için kullanın bu transiti mutlaka. Yıl içindeki boğa dönemi. Sizin için destekleyici bir dönem. Rüzgar istediğiniz yönde esebilir. Bu rüzgarla yol alın 🙂

Her tür konu için harekete geçebileceğiniz bir zaman. Hayatınızda tam olarak istediğiniz gibi olmayan durumlar için, ‘şöyle olsa beni daha çok mutlu eder’ dediğiniz şeyler için yapabilecekleriniz varsa, Güneş’in gücünü yanınıza almışken yapın bunları ! 🙂 Parıl parıl bir dönem.


İkizler ve Yükselen İkizler :

Güneş 12.evinize geliyor.

Bu ev sonlanmalarla, kapanışlarla ilgili bir alan. Çünkü zodyakta evlerin sonuncusu. Bir döngünün, bir dönemin sonunu simgeliyor. O yüzden hayatınızda görevini tamamlamış olan bir şeylerin çeşitli sebeplerle ve çeşitli vesilelerle yaşamınızdan çıkabileceği bir vakit.

Bu bir konu, kişi, ortam, dialog, arkadaşlık, eşya, her şey olabilir. Size iyi gelmeyen bir dialogu sonlandırabilirsiniz. Bir ortama gitmeyi bırakabilirsiniz. Arkadaşlıklar içinde mesafe koyacağınız durumlar olabilir.

Tamamlayacağınız görevler de olabilir. Gözünüzde büyüyen, artık bitirmek ve geride bırakmak istediğiniz çalışmalar varsa, bunları tamamlayabilirsiniz. Örneğin bir rapor, bir tez, bir makale gibi.

Boğa burcu parayı simgeler sevgili okuyucularım. 12.ev ise kayıplarla, kaynakların boşa gitmesiyle ilgilidir. Bu dönemde alışverişlerinizi daha fazla düşünerek yapmanızı önereceğim o yüzden. Hızlı karar almayın. Satın almak istediğiniz şeyler için önden araştırmanızı yapın mümkün olduğunca. Alım satım konuları için de bu dönemi önermem. Bir şeyler değerinin altında gidebilir elinizden. O yüzden bu 1 aylık boğa döneminin bitmesini beklemenizi öneririm.


Yengeç ve Yükselen Yengeç :

Güneş 11.evinize geliyor.

Güneş’in geldiği yer hareketlenir. O yüzden bu Güneş transiti, sizin için son derece sosyal bir dönem olabilir sevgili okuyucularım.

Arkadaşlarınızla gideceğiniz, gezeceğiniz yerler olabilir. Buluşmalar, bir araya gelişler artabilir.

İşinizde tüm ekibi ilgilendiren, takım çalışması diyebileceğimiz şeyler öne çıkacaktır ayrıca 11.ev dönemi olduğu için. Bu ev biz olmak, birlikte yapmak, takımın bir parçası olmak demektir. Grup çalışmaları artacaktır bu dönemde.

Boğa burcu parayı simgeler. O yüzden arkadaşlarınızla parasal konular da gündeme gelebilir. Birbirinize destek vereceğiniz şeyler olabilir. Birikim, yatırım, alım satım konularında dost çevrelerinden tavsiyeler ve yardımlar alabilirsiniz.


Aslan ve Yükselen Aslan :

Güneş 10.evinize geliyor.

Bu süreçte önemli konular, bir görev olarak yapılması gerekenler, işinizde düzenlemeniz/şekil vermeniz gereken şeyler ana gündeminiz olabilir.

Devlet, kurallar, kanunlar, yönetmelikler 10.evin temaları arasındadır. İşinizde ya da hayatınızın başka bir alanında kurallar gereği yapmanız gereken şeyler olabilir.  Örneğin yasal bir ödeme, bir başvuru, bir beyan, bir kayıt, bir evrak teslimi gibi. Devlet dairelerinde işlemler yapabilirsiniz. Bankacılık işlemleriniz de olabilir. 10.ev bankalarla da ilgilidir. Zaten bu bir Güneş transiti. Boğa paranın burcu.

Parasal konular, resmi konular önde olabilir Güneş buradan geçerken.

Çalışma hayatınız varsa, biraz yoğun bir dönem olabilir ayrıca.


Başak ve Yükselen Başak :

Güneş 9.evinize geliyor.

9.ev derinlikli bir ev. Hayat görüşümüz, değerlerimiz, prensiplerimiz, erdemlerimiz, hakkaniyet kavramımız, dünya görüşümüzü oluşturan şeyler, bakış açılarımız, ufkumuz, vizyonumuz bu evle ilgili.

Güneş buradan geçerken bu kavramlarda bir farkındalık, bir derinlik, bir olgunluk yaratacak, sizi değiştirecek, olgunlaştıracak, vizyonunuzu büyütecek bir şeylerin başlangıcını getirebilir size.

Sizi uzun vadede şekillendirecek şeyler olabilir bunlar. Örneğin bir eğitim. Örneğin derin bir alan, bir ilim. Bunlar da 9.ev temasıdır zaten.

Kendinizi, bakış açılarınızı yenilemenize vesile olacak alanlar, eğitimler, ilimler, yüksek bilgi/derin bilgi diyebileceğimiz konular, kaynaklar dahil olabilir hayatınıza.

Bunlar dışında gezileriniz, seyahatleriniz olabilir. Uzaklarla ilgili konularınız olabilir 9.ev dönemi olduğu için.


Terazi ve Yükselen Terazi :

Güneş 8.evinize geliyor.

Bu ev parasal konularla ilgilidir. Boğa burcu da paranın burcudur.

Güneş burada iken ağırlıklı olarak maddi konular ön planda olabilir sizin için.

Sigorta konuları, bir sigortanın başlangıcı ya da tamamlanmış bir sigorta primi karşılığı olarak bir maaşın bağlanması, yasal ödemeler, devletten alınacak paralar, vergi konuları, ödemeler, mülklerle ilgili  konular, para alışverişleri, bankacılık işlemleri olabilir.

Paraya dair gündemlerle meşgul olabilirsiniz.

Bir borcunuzu bitirebilirsiniz. Önemli bir alacağınızı tahsil edebilirsiniz.

Aile içinde mülk/kazanç paylaşımları olabilir. Aileden gelecek maddi olanaklar olabilir. Miras, mülklerin devri, kira geliri, vb paylaşımlar gerçekleştirilebilir, şayet bu yönde gündemleriniz varsa.


Akrep ve Yükselen Akrep : 

Güneş 7.evinize geliyor.

Güneş buradan geçerken bir eğitmen, bir yol gösterici, herhangi bir alanda bir hoca getirebilir hayatınıza.

Şimdiye dek kişisel olarak ilerlemeye çalıştığınız, fakat bir eğitmenin rehberliğine ihtiyaç duyduğunuz, eğitim almak istediğiniz, araştırmasını yaptığınız bir konu varsa, kadersel olarak çok güzel eğitmenler, birlikte çalışabileceğiniz kişiler çıkabilir karşınıza. Çeşitli vesileler ile güzel irtibatlar doğabilir.

Sporda, bir ilgi alanınızda, bir hobinizde işinde başarılı, güzel bir eğitmen ile bir araya gelebilirsiniz.

Evlilik, ikili ilişkiler, eşinizle/partnerinizle ilgili konular yine 7.evle ilgilidir. Bu bir boğa transiti olduğu için ve boğa burcu maddi konularla ilgili olduğu için, eşinizin/partnerinizin iş, para, kariyer, iş düzeni, kazanç ya da başka bir konuda yenilikleri olabilir. Önemli başlangıçları olabilir. Onunla ilgili konular ön planda olabilir.

Mutlu ilişkiler içinde evliliğin konuşulabileceği bir zaman ayrıca. Evlilik yönünde ilk adımlar da atılabilir. Örneğin ailelerin tanışması gibi. Söz, nişan gibi.


Yay ve Yükselen Yay :

Güneş 6.evinize geliyor. Bu evin doğasını, enerjisini, konularını öne çıkarmaya başlıyor yeni bir döngü olarak.

6.evimizden Güneş geçerken, hayat tempomuzu hızlandıracak şeyler olur.

Bu transit böyle bir hareketliliğin işaretçisi sizin için. Yeni bir şeyler başlar, yapmanız gereken şeyler olur, yeni konular doğar ve günlük yaşamınız bir şekilde hızlanır/hareketlenir/kalabalıklaşır.

İşinizde, iş dışında sorumluluklarınız artar. Yoğun bir tempo yaşayabilirsiniz.

Fakat yüksek bir tempo olmasının yanı sıra hayatınızda pek çok şeye şekil verebileceğiniz, dağıldığını hissettiğiniz konuları düzene koyabileceğiniz, yeni rutinler ile yeni bir günlük çerçeve kurabileceğiniz, verim/üretim/fayda/düzen ve temizlik zamanı.

Evet, temizlik de bir 6.ev teması 🙂

Şöyle bir gözden geçirin hayatınızı. Önce detaylara odaklanmadan büyük resme bakmaya çalışın. Sonra her bir durum için inin detaylara. Muhasebenizi yapın. 6.ev tam da bunları simgeler. Var olan haliyle memnun olmadığınız durumları iyileştirmek için öncelikle analiz edin konuları.

Temizlikler yapın. Evinizi, dolaplarınızı, çekmecelerinizi, telefonunuzu, tabletinizi, bilgisayarınızı, mutfağınızı, çalışma alanınızı, bedeninizi, duygu dünyanızı, ruhunuzu temizleyecek şeyler yapın.

Arının, temizlenin, sadeleşin ve hafifleyin. Yeni olasılıklar için hayatınızda alan açmaktır bu. Enerjiyi temizlemektir. İşte bu transit, bunların zamanı sizin için !

6.ev iş hayatımızı da simgeliyor doğrudan. Boğa burcu ise para demek.

İşinizde üretimlerinizin ve bu doğrultuda kazancınızın da artabileceği bir zaman.


Oğlak ve Yükselen Oğlak : 

Güneş 5.evinize geliyor.

5.ev zodyağın en güzel evlerinden biri 🙂 Temaları en eğlenceli olan evlerinden biri.

Keyif, şans, mutluluk, konfor, kutlama, eğlence demektir 5.ev.

O yüzden Güneş’in buraya gelişi, iyi gelecektir size. Bir süredir kendinize vakit ayıramadıysanız, koşturmalar, yorgunluklar olduysa, şimdi keyif alacağınız şeyleri, sevdiğiniz/size iyi gelen şeyleri yapabilirsiniz. Ailenizle, arkadaşlarınızla, sevdiklerinizle güzel zamanlar geçirebilirsiniz.

Bu ev hobilerle ilgilidir ayrıca. Hobilerinizle meşgul olabilirsiniz. Mental anlamda, ruhsal anlamda sizi resetleyecek şeyler yapabilirsiniz. Enerjinizi, modunuzu yenileyecektir bunlar 🙂

Bu bir boğa transiti. Boğa demek keyif, huzur ve konfor demektir. Güneş burada iken hayatın tadını çıkarmakla meşgul olacağınızı düşünebiliriz o yüzden 🙂

Çocuklar da bu evin temasıdır. Çocuklarınız varsa, onların hayatında başlayacak yeni şeyler olabilir. Küçük yaşta iseler etkinlikler, kurslar planlayabilirsiniz onlar için. Yetişkin yaşta iseler yeni kararları, yeni atılımları olabilir.


Kova ve Yükselen Kova : 

Güneş 4.evinize geliyor.

Hayatınızda bazı konuların durağanlaşabileceği, biraz içe çekilebileceğimiz bir zaman bu. Çok sosyal geçmeyebilir örneğin. Kendinizle kalmak, kendinizi dinlemek isteyebilirsiniz.

Evimiz, yuvamız, evimize dair konular bu evle ilgilidir.

Güneş’in bu transitinde gündeminiz, odağınız daha çok evinizle ilgili konular olabilir. Ev düzeniniz içinde yenilikler yapabilirsiniz. Enerjinizi aşağı çeken sıkışık, kalabalık alanlar, düzensiz odalar varsa, bunları elden geçirebilirsiniz.

Temizleyeceğiniz şeyler olabilir. Evinizden çıkaracağınız şeyler olabilir.

Aile içi konular da 4.evin temasıdır. Aile bireyleriniz için, anne babanız için yapacağınız şeyler olabilir bu dönemde.


Balık ve Yükselen Balık :

Güneş 3.evinize geliyor.

Okumak, araştırmak, öğrenmek, kurslar içinde yer almak, sosyalleşmek, yeni insanlar tanımak, yeni yeni iletişimler kurmak,  şehrin içinde daha çok gezmek, evinize yakın yerlerde hizmetlerden yararlanmak, yakın çevre içinde hareketlenmek..

Böyle anlatabilirim bu evi.

Güneş burada ilerlerken bu yönde şeyler getirebilir size.

Kardeşlerinizle ilgili konularınız da olabilir. Onların hayatında değişim diyebileceğimiz, yenilik diyebileceğimiz güzel başlangıçlar olabilir.

İletişim zamanı. Eğitimler, danışmanlıklar da olabilir. Danışmanlık almak istediğiniz bir alanda, işini iyi yapan uzman bir kişi ile tanışabilirsiniz.


Aşağıdaki linklere diğer yazılarımı da ekliyorum.

Tıklayarak güncelde içinde bulunduğumuz dönem hakkında daha çok bilgi sahibi olabilirsiniz ↓↓

Merkür Boğa Burcunda 11-30 Nisan 2022

Venüs Balık Burcunda 5 Nisan-2 Mayıs 2022

Mars Balık Burcunda 15 Nisan-25 Mayıs 2022

Nisan ayı astroloji gündemi ve burç yorumlarınız da aşağıda !! Ayrıca ayın tüm önemli gezegen açılarını bir arada görebileceğiniz bir yazı hazırladım ↓↓

Nisan 2022 Gezegen Açıları

Nisan 2022 Astroloji Gündemi

Koç Burcu Nisan 2022,  Boğa Burcu Nisan 2022,  İkizler Burcu Nisan 2022,

Yengeç Burcu Nisan 2022,  Aslan Burcu Nisan 2022, Başak Burcu Nisan 2022

Terazi Burcu Nisan 2022,  Akrep Burcu Nisan 2022,  Yay Burcu Nisan 2022,

Oğlak Burcu Nisan 2022,  Kova Burcu Nisan 2022,  Balık Burcu Nisan 2022

Sevgiler !

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!