Merkür Retrosu 10 Mayıs-3 Haziran 2022

Merkür Retrosu 10 Mayıs-3 Haziran 2022

10 Mayıs itibariyle yılın ikinci Merkür retrosu başlıyor sevgili okuyucularım. İkizler burcunda başlayıp boğa burcunda tamamlanacak olan bir retro bu.

İkizler burcunun 4 derecesinde başlayacak, boğa burcunun 26 derecesinde sonlanacak.

Bu yılın her üç Merkür retrosu da toplamda iki burçta gerçekleşiyor. Bir burçta başlayıp bir önceki burçta tamamlanıyor.

Bu retro için tarihlere bakacak olursak :

10 Mayıs – 23 Mayıs arasında retro ikizler burcunda,

23 Mayıs – 3 Haziran arasında retro boğa burcunda.

Merkür retroları hayatı biraz rölantiye almak gereken, yavaşlamak ve temkinli olmak gereken, yerine göre beklemek gereken zamanlar.

Özellikle iletişimlere dikkat etmek gerekiyor değerli okuyucularım. Merkür iletişimin gezegenidir.

Neyi nasıl ifade ettiğimize, kelimelerimize, mesajlarımıza, maillerimize, kime neyi gönderdiğimize, hangi platformda hangi bilgiyi paylaştığımıza dikkat edelim.

Bunun dışında bütünüyle yeni olacak, geçmişi olmayan, sıfırdan başlayacak konular için beklemede kalmak, büyük atılımlar yapmamak mühim.

Merkür retroları kısa ve geçici süreçler. ‘Normal akışın dışında’ diyebileceğimiz bir hali simgeliyorlar.

Bu nedenle Merkür retrolarında başlayan şeyler kalıcı olmayabiliyor ya da sorun çıkarabiliyor.

İstenen ve beklenen şekilde ilerlemeyebiliyor.

O yüzden Merkür retroda ise ne yapalım ?

Günlük konuların ötesinde, ‘büyük’ diyebileceğimiz girişimlerden uzak duralım.

Fakat bununla birlikte ;

Konuları yeniden ele almanın, üzerinden geçerek eksikleri tamamlamanın, olanı daha iyi hale getirmenin zamanıdır Merkür retroları. Retro geçmişe dönüştür. Geriye dönüp bakmaktır.

Hayat bize Merkür retroları ile ‘Dön, bir daha bak. Tekrar kontrol et’ diyor esasen 🙂

♦ Yeni şeylere başlamak yerine güncel yaşamımızı, güncel konularımızı ele alalım.

♦ Yarım kalmış, zamana yayılmış işleri tamamlayalım.

♦ Çalışmalarımızın, ürettiklerimizin üzerinden geçelim. Hangi nokta daha iyi hale gelebilir, eksik var mı, bakalım.

♦ Kendimizi, seçimlerimizi, davranışlarımızı, neyi nasıl yaptığımızı inceleyelim. Bunların nasıl sonuçlar doğurduğunu analiz edelim.

♦ Büyük sayabileceğimiz, önemli alışverişleri Merkür retrosunda yapmayalım. Bilhassa elektronik alışverişleri için beklemede kalmak önemli. Merkür iletişim araçları ile, teknoloji ile, elektroniklerle ilgili. Retro bittikten sonra yapmaya çalışalım önemli alışverişlerimizi.

♦ Hayati kararlar almaktan kaçınalım. Kesin yargılara varmayalım hiçbir konuda. Yaşamımızı önemli ölçüde etkileyecek konularda beklemede kalalım. Durumları analiz edelim ama yeni adım atmayalım.

♦ İş kurmak, iş değiştirmek, ev almak, ev satmak, taşınmak, evde büyük değişimler yapmak gibi majör değişimleri, girişimleri retro sonrasına erteleyelim.

♦ İmzalı işler, yeni anlaşmalar, kontratlar, sözleşmeler için destekleyici değildir Merkür retroları. Merkür retroda iken başlayan anlaşmalar uzun süreli olmayabiliyor, gözden kaçan sözleşme koşulları olabiliyor, sorun yaratacak durumlar olabiliyor. Dolayısıyla imza gerektiren konular için de bekleme zamanı bu.

Retronun 10-23 Mayıs arası olan ikizler döneminde, ikizler burcu temalarında daha kontrollü olmak, yerine göre beklemek, girişimlere hazırlanmak ama adım atmamak önemli.

İkizler burcu temaları :

İletişim, iletişim araçları, iletişim platformları, yakın çevre bağlantıları, kardeşler, akrabalar, kuzenler, komşular, okul arkadaşları, günlük hayatımızın bir parçası olan kişiler.

Bilgi, bilgiyi aktardığımız ortam ve platformlar, eğitmenlik, danışmanlık, iletişim temelli işler, sosyal medya faaliyetleri.

Satış, pazarlama, reklamcılık, halkla ilişkiler, e-ticaret, online faaliyetler.

Ulaşım, ulaşım araçları, arabalar, araçlar, ehliyet konuları.

Boğa burcu temalarını da sayayım sizler için. Retronun 23 Mayıs-3 Haziran arası olan kısmını boğa burcunda yaşayacağız ↓↓

Para, paraya dair konular, paraya dair kararlar, maddi güvence, maddi yatırımlar, parasal işlemler, alışverişler, harcamalar.

İşte bu konularda temkinli şekilde ilerleyelim. Geçmişten gelen durumları ele alalım ve büyük yeni adımlar atmaktan kaçınalım sevgili okuyucularım.

 

Şimdi burçlar bazında bakacağız retronun olasılıklarına !

Öncelikle danışmanlık almak isteyenler için iletişim bilgilerimi vereyim her zamanki gibi.

Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ üzerinden ulaşabilirler.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.

………………………………………………………………………………………………………………………………………

………………………………………………………………………………………………………………………………………

………………………………………………………………………………………………………………………………………

 

Ayrıca →→ Instagram sayfamı takip etmek isterseniz, burayı tıklayabilirsiniz ↓↓

@astroloji.anlatburcak


Her zaman için yükselen burcunuza öncelik veriniz !

Koçlar ve Yükselen Koçlar : 

10-23 Mayıs arasında retro ikizlerde, 3.evinizde.

İletişim evinizde iletişim gezegeni retro yapıyor olacak bu süreçte.

Yakın çevre iletişimlerinizde, kimi zaman kendinizi yeterince doğru ifade edemediğiniz, yanlış anlaşıldığınız durumlar olabilir ya da siz başkalarını doğru anlamayabilirsiniz. Bu tür sebeplerle boş yere gücenmeler, darılmalar olabilir. Bunların olmaması adına kelimelere çok fazla odaklanmadan karşı tarafın gerçek niyetini okumaya çalışmanızı önereceğim. Bazen söylemek istediklerimiz için şahane sözler seçemeyebiliyoruz çünkü. İnsanlık hali.

Bunlar dışında neler olabilir ?

Doğru anlaşılmayan şeyler ve bilgi eksiklikleri sebebiyle işinizde, günlük olarak yaptıklarınızda ufak tefek sorunlar da olabilir kimi zaman. Aksaklıklar olabilir. Retro dönemi olduğunu bilin. Stres yapmayın.

23 Mayıs-3 Haziran arasında retro boğa burcunda, 2.evinizde.

Burası parayı temsil eden ev olduğundan, parasal konular üzerinden etki alıyor olacaksınız.

Merkür retroları geçmişten gelen konularla ilgilidir. O yüzden bu dönemde neler olabilir ? Bir süredir beklediğiniz bir para elinize geçebilir. Yaptığınız bir yatırımın karşılığını alabilirsiniz. Parasal konularda niyetleriniz varsa, neyi nasıl yapmak istediğinizle ilgili netleşebilirsiniz.

Bir müddettir aklınızda olan, satın olmak istediğiniz bir şeyi alabilirsiniz. Sürüncemede kalmış bir alım satım konusu gerçekleşebilir.

Geçmişi/öncesi olan konular için destekleyicidir Merkür retroları. Ama bu dönemde sıfırdan akla gelen fikirleri dizginlemek, yeni ve önemli atılımlardan kaçınmak gerekiyor.

Büyük alışverişler önermem. Geçmişi olmayan imzalı parasal konular olursa, retronun bitmesini beklemeniz yararınıza olacaktır.


Boğalar ve Yükselen Boğalar :

10-23 Mayıs arasında retro ikizlerde, 2.evinizde.

Merkür retrolarında geriye dönüp bakarız. Analiz ederiz bir şeyleri. Retro etkisini hangi konular üzerinden alıyorsak, yaşamımızda o konuların muhasebesini yaparız.

Mevcut durumdan memnun muyuz, konunun güncel hali bizde bir memnuniyet yaratıyor mu, istediğimiz gibi mi ilerliyor hayatımızda o konular, nasıl olsun isteriz, olanı daha iyi hale getirmek için neler yapabiliriz, bunları düşünürüz.

2.ev maddi olanakları, birikimleri, sahip olunan maddi varlıkları, geleceğimiz için maddi güvence diyebileceğimiz şeyleri ve yaşam standartlarımızı simgeler.

Bu retroda hayatınızda parasal konuları düzenlemek, iyileştirmek için yapacağınız şeyler olabilir.

Geçmişten gelen, sürüncemede kalmış parasal konuları çözmek için işe yarayacak fikirler de getirebilir size Merkür retrosu.

23 Mayıs-3 Haziran arasında retro boğa burcunda, 1.evinizde.

Bir farkındalık zamanı olarak tanımlayabilirim bu süreci sizin için.

Merkür iletişimi simgeleyen gezegendir. Merküryen temalarda nasıl birisiniz ? Nasıl iletişim kuruyorsunuz insan ilişkilerinizde ? Tavrınız, tarzınız ne ? Enerjiniz, sözleriniz, davranışlarınız nasıl anlaşılıyor ? Gerçekte siz, algılandığınız gibi biri misiniz ? Doğru ifade edebiliyor musunuz kendinizi ? Biraz buralara bakacağınız bir süreç.

Ayrıca henüz fikir, karar, plan aşamasında olan şeyleri gözden geçireceğiniz, daha iyi hale getirebileceğiniz, eksikleri tamamlayabileceğiniz bir retro dönemi.

Evinizde, işinizde, kişisel yaşamınızda, rutinlerinizde, günlük düzeninizde yenileyeceğiniz şeyler de olabilir.

Merkür 1.evinizde retroda iken, imzalı her tür konudan uzak durmanız faydanıza olacaktır. Merkür retrolarında başlayan şeyler kısa süreli olabiliyor ya da pürüz yaratabiliyor. Dikkat etmeniz, konulara zaman tanımanız ve retronun bitmesini beklemeniz daha iyi olabilir o yüzden.


İkizler ve Yükselen İkizler :

10-23 Mayıs arasında retro ikizlerde, 1.evinizde.

Bu Merkür retrosu sizin için müthiş bir farkındalık dönemine işaret ediyor her şeyden önce. Hayatınızda, yaşam bileşenleriniz içinde, konu iş olabilir, ilişkiler olabilir, sağlık olabilir, maddi konular olabilir, birçok şey arasındaki sebep sonuç ilişkilerini fark edebileceğiniz, pek çok şeyi düzeltme imkanı bulabileceğiniz bir dönem.

İletişimler içinde kimi zaman yaşadığınız deneyimlerle, kimi zaman gözlemlerle, nerelerde hata yapıyorsunuz, neyi nasıl ifade ederseniz, bu insan ilişkilerinizde daha çok işinize yarar, bunları fark etme, düzeltme zamanı.

Aradığınız bilgiler karşınıza çıkabilir ayrıca Merkür retroda iken. Beklediğiniz haberler gelebilir. Bir süredir şekil vermekte zorlandığınız konular ilerleyebilir. Yeni çözüm yolları keşfedebilirsiniz.

23 Mayıs-3 Haziran arasında retro boğa burcunda, 12.evinizde.

Duygu durumunuzu, ruh halinizi iyileştirmek, iç dünyanızı güzelleştirmek, ferahlamak, daha iyi hissetmek için içinizde neleri dönüştürmeniz, hafiflemek için neleri artık bırakmanız gerektiğini fark edebileceğiniz bir zaman. Bunu nasıl yapabilirsiniz, ihtiyaç duyduğunuz şeyler karşınıza çıkacaktır.

Ayrıca hayatınızı mevcut durumdan daha iyi hale getirmek için hangi işleri bitirip geride bırakmanız gerektiğini söyleyecek size retro Merkür.

Bir şeyleri derleme toplama zamanı. Yarım kalmış şeyleri tamamlama, neticelendirme zamanı.


Yengeç ve Yükselen Yengeç :

10-23 Mayıs arasında retro ikizlerde, 12.evinizde.

12.ev gizli kalmış, geri planda kalmış, fark edilmemiş, düşünülmemiş, akla gelmemiş şeylerle ilgili bir alan. Geri planda ve üstü örtülü bir ev. Bu zamana dek fark etmediğiniz durumları, soru işaretinde olduğunuz konuları fark edebileceğiniz, cevaplarınızı bulabileceğiniz bir retro dönemi.

Özellikle insan ilişkilerinizde ve yakın çevre içinde. Hangi tavrınız nasıl algılanıyor, dışarıdan nasıl anlaşılıyorsunuz, kendinize dışarıdan bakma zamanı.

İkizler burcu kardeşleri, yakın akrabaları da temsil eder. Onlarla ilgili yeni şeyler de öğrenebilirsiniz. Bir süredir hazırlığında oldukları şeyleri duyurabilirler. Paylaşabilirler.

23 Mayıs-3 Haziran arasında retro boğa burcunda, 11.evinizde.

Merkür retrolarında birbirimizi tam olarak doğru anlamadığınız durumlar olabiliyor. Çünkü kendimizi ifade ederken doğru kelimeleri seçemeyebiliyoruz.

11.ev sosyal çevremizi, arkadaşlarımızı, ahbaplarımızı, dostlarımızla iletişimlerimizi temsil eder.

Merkür retrosunda arkadaş çevreniz içinde yanlış anlamalar, iletişim sorunları, ufak tefek anlaşmazlıklar olabilir.

Dialoglarınızda daha özenli olarak, yerine göre daha toleranslı, daha ılımlı bir tutumda olarak bu olasılığı bertaraf edebilirsiniz.


Aslan ve Yükselen Aslan :

10-23 Mayıs arasında retro ikizlerde, 11.evinizde.

Sizler bu retronun etkisini ağırlıklı olarak sosyal çevreniz, arkadaş gruplarınız üzerinden alıyorsunuz.

Bir süredir görüşmediğiniz, görüşemediğiniz arkadaşlarınızla bir araya gelebilirsiniz. Yeniden iletişiminiz olabilir.

11.ev ekiplerle, iş arkadaşları ile de ilgilidir. Daha önce birlikte çalıştığınız kişilerle de dialoglarınız olabilir yeniden.

11.ev kova burcunun evi. Kalabalıkları, grupları, takımları, takım olmayı simgeliyor.

Ayrıca teknoloji bağlantılı konular da 11.ev temaları arasında.

Dijital platformlar, kullandığınız aplikasyonlar, online konular, internet ve teknoloji ile konular, elektronik alışverişleri, evinizin interneti, ofisinizin interneti, iş hayatınızda kullandığınız dijital sistemler, üye olduğunuz dijital platformlar yine bu evle ilgili.

Bu şeyler üzerinden teknik aksaklıklar doğabilir kimi zaman. Bu tür bir şey yaşadığınızda bunun retro etkisini olduğunu bilin ve stres yapmayın.

Bununla birlikte bu konularda yeni şeyler başlatmaktan kaçınmanızı öneririm.

Yeni bir üyelik oluşturmak için bekleyin örneğin. Elektronik alışverişleri için de retronun bitmesini öneririm kesinlikle.

23 Mayıs-3 Haziran arasında retro boğa burcunda, 10.evinizde.

İçinde olduğunuz resmi bir süreç, devlet bağlantılı bir konu varsa yaşamınızda, bu konu içinde ilerleyebilmeniz için tamamlanması gereken noktalar, eksikler, düzeltilmesi gereken şeyler önünüze gelebilir bu dönemde. Merkür retrosunda eksikleri tamamlarız, yanlışları düzeltiriz.

10.ev işimizi, iş hayatımızı, kariyerimizi ilgilendiren şeyleri, otoriteyi, yöneticileri de sembolize ediyor.

Merkür iletişim gezegeni olduğundan, bu retro sürecinde işinizde arkadaşlarınız ve yöneticilerinizle, özellikle otorite figürleri ile, yetki sahibi kişilerle iletişimlerde daha incelikli, daha dikkatli olmanızı önereceğim. Dialoglar içinde doğru anlaşıldığınızdan emin olun.


Başak ve Yükselen Başak :

10-23 Mayıs arasında retro ikizlerde, 10.evinizde.

10.ev işimizi, işimizde yaptıklarımızı, ürettiklerimizi simgeler.

İkizler burcu ise iletişimle, iletişime dayalı işlerle, internetle, online faaliyetlerle, sosyal medya ile ilgili.

Merkür retrolarında ne yaparız ? Döner, geriye bakarız. Retro eskiye dönüştür. Geçmişten gelen konuları yeniden ele alırız. Yaptığımız şeylerin üzerinden geçeriz. Eksikleri tamamlarız.

Dolayısıyla işinizde internetle ve sosyal medya ile ilgili konuların üzerinden geçebilirsiniz bu dönemde. İletişime dayalı faaliyetleri, halkla ilişkiler, reklam, tanıtım faaliyetlerinizi, sosyal medya stratejilerinizi gözden geçirebilir, daha iyi bir forma dönüştürebilirsiniz.

İşiniz, kariyeriniz, görevleriniz, sorumluluklarınız ve üstlerle ilgili konular ön planda.

Bu retro sürecinde ilişkilerinize, yöneticilerinizle/patronlarınızla olan dialoglarınıza daha fazla özenmenizi öneririm. Kendinizi doğru şekilde ifade ettiğinizden ve doğru anlaşıldığınızdan emin olun.

Bunun dışında beklemede olan devlet bağlantılı konularınız, resmi süreçleriniz varsa, bunlar ilerleyebilir. Devlet birimlerinden yeni bildirimler alabilirsiniz. Haber, bildirim, bilgi paylaşımı demektir ikizler. 10.ev ise devleti sembolize eder.

23 Mayıs-3 Haziran arasında retro boğa burcunda, 9.evinizde.

Yüksek öğrenim hayatınızda, tez, makale, proje, vb çalışmalarınızda tamamlanması gereken eksiklikler gündeme gelebilir bu retro sürecinde. Sürdürmekte olduğunuz akademik çalışmalarınızı daha iyi hale getireceğiniz, üzerinden geçerek bazı noktaları yeniden ele alacağınız bir dönem.

Seyahat planlarınız varsa yolculuklarda dikkatli olmanızı, valizinize, eşyalarınıza daha fazla dikkat etmenizi öneririm. Bu ev seyahatlerle ilgili. Merkür retrolarında unutkanlıklar, aksilikler olabiliyor.

Başka bir şehir ya da ülke ile bağlantılı konularda beklemelerin olabileceği bir retro dönemi. Merkür retroda iken bu yönde büyük değişimlerden uzak durmanız, yer değişiklikleri için beklemeniz faydanıza olabilir.

Merkür retroları büyük kararlar almak ve önemli adımlar atmak için uygun zamanlar değiller. Fikriniz, kararınız kalıcı olmayabilir, değişebilir çünkü.


Terazi ve Yükselen Terazi :

10-23 Mayıs arasında ikizlerde olan retro dönemi için konuşalım önce. 9.evinizde bir retro.

Uzaklar, şehir dışı/yurt dışı bağlantısı olan konular, eğitim, akademi, hukuk gibi temaları var bu evin.

Merkür retrolarında geçmişi olan, sürmekte olan, sonuç alınamamış ve beklemede olan konular çözülebiliyor. Beklediğimiz yanıtlar gelebiliyor. Yurt dışı bağlantılı konularda başvurduğunuz, beklediğiniz konular varsa, vize başvurunuz varsa, bu konularda yanıt alabileceğiniz bir zaman.

Okul hayatınız varsa arkadaşlarınızla ve hocalarınızla iletişimlerinize dikkat etmenizi önereceğim. Bazı yanlış anlaşılmalar doğabilir. Bunların sizi zor duruma düşürmemesi adına, daha özenli olunuz.

Bu retro sürecinde şayet bir seyahatiniz olacaksa aldığınız bilete, yaptığınız işleme, valizlerinize, yolculuk içindeki süreçlerinize daha fazla dikkat etmeniz iyi olur. Merkür retrolarında hatalar olabiliyor, aksaklıklar doğabiliyor çünkü.

Hukuksal süreçler içinde beklemeler olabilir ayrıca çeşitli sebeplerle. Bazı eksiklerin, evrakların tamamlanması gerekebilir.

23 Mayıs-3 Haziran arasında retro boğa burcunda, 8.evinizde.

Bu ev parasal konularla, fakat ağırlıklı olarak para çıkışları ile, ödemelerle, borçlarla ilgili bir ev.

Geçmişten gelen borçlar bu süreçte karşınıza çıkabilir. Bir ödeme planı oluşturmanız gerekebilir. Bir tarihi geçmemek adına yapmanız gereken bir ödeme olabilir. Bir dostunuzdan, bir ahbabınızdan bir borç aldıysanız, bunu verebilirsiniz. Siz bir borç verdiyseniz vaktiyle, şimdi retroda size geri verilebilir.

Maddi konularda geçmişten gelen bir şeyler tamamlanabilir. Tamamlanması gerekebilir.

Yeni başlamamış olan, öncesi olan parasal konular için retro olumlu bir zaman. Fakat yeni niyetler varsa, bunlar için retro sonrasını beklemeniz faydanıza olur.

Örneğin kredi çekme planınız varsa, bunu retrodan sonra yapınız. Krediler, borçlanmalar 8.ev konusudur.

Zaten Merkür retrolarında  genel olarak büyük atılımlardan uzak durmamız gerekiyor. Çünkü retroda başlayan şey, sorun yaratabiliyor. Ama özellikle ilgili evin konularında temkinli olmak, beklemek önemli ve gerekli.


Akrep ve Yükselen Akrep : 

10-23 Mayıs arasında retro ikizlerde, 8.evinizde.

Retrolar bir temizlik sürecidir temelde. Merkür retroda iken geçmişten gelen konuları temizleriz.  8.ev borçlarla, ödemelerle ilgili bir ev. Bu retroda neler olabilir o yüzden ? Kredi kartı borcunuzu bitirebilirsiniz. Yüklü ödemeleriniz varsa küçültebilirsiniz.

Bir uyarım olacak.

8.ev başkalarından gelen maddi kaynaklarımızı simgeler. Kişisel kazanç yerine eşten, aileden ya da bir başka noktadan gelen bir maddi kaynakla ilerliyorsanız, böyle bir düzeniniz varsa, bu retroda bazı gecikmeler olabilir. Elinize geçeceğini düşündüğünüz paralar, çeşitli sebeplerle gecikebilir. Bir B planınız olsun o yüzden.

Bir de bu ev kredilerle, borçlanmalarla ilgilidir. Merkür retroda iken bir kredi çekmemenizi, bir borç oluşturmamanızı öneririm. Çünkü retroda başlayan şeyler sorun yaratabiliyor. Pişmanlık yaratabilir böyle bir borçlanma. Bu dönemde parasal konularda büyük kararlardan kaçınınız.

23 Mayıs-3 Haziran arasında retro boğa burcunda, 7.evinizde.

Partnerinizle ya da evli iseniz eşinizle, iş ortaklarınızla, size rehberlik eden, danışman/hoca konumunda olan kişilerle iletişimlerde ufak tefek yanlış anlaşılmalar, ara ara zorlanmalar olabilir bu süreçte.

Çünkü 7.ev bu konu ve kişileri sembolize eder. Merkür retrolarında iletişim sorunları yaşayabiliyoruz. Merkür iletişimi simgeleyen gezegen.

Diğer yandan şu olabilir : Konuşulmamış olan, henüz konuşmadığınız için rahat hissetmediğiniz, bir şeylerin temelinin daha sağlam olması için konuşmak ve kendinizi ifade etmek istediğiniz konular için çok güzel bir dönem. Bu anlamda değerlendirebilirsiniz retroyu.

Merkür retroları, geçmişten gelen konular için bir iyileşme, dönüşme, dönüştürme, yapılandırma zamanıdır.


Yay ve Yükselen Yay :

10-23 Mayıs arasında retro ikizlerde, 7.evinizde. Önce bu kısma bakalım.

7.ev ilişkileri sembolize ediyor. Başta evlilik, özel ilişkiler, eşiniz/partneriniz ve iş ortaklıkları olmak üzere, hayatınızda önemli olan bağlarınız, bağlantılarınız, iletişim halinde olduğunuz ve bir şeyleri birlikte yaptığınız kişiler, hocalar, danışmanlar, danışmanlıklar var bu evde.

İlişkileri gözden geçirme zamanı olabilir bu dönem sizin için. Bu kişilerle olan bağınızda nasıl hissediyorsunuz ? Hangi durumlardan memnunsunuz, hangi durumlar iyi hissettirmiyor ? Kendinizi doğru konumlandırıyor musunuz ? Biz kendimize ne kadar değer verirsek, başkalarından da o ölçüde değer görürüz. Kendinize yeterince değer veriyor musunuz ?

İşte bu konulara, bu bağlara, bu ilişkilere dönüp bakma zamanı. Konuşmak, duygularınızı ifade etmek, düşüncelerinizi paylaşmak, kişisel sınırlarınızı anlatmak için iyi bir dönem.

Merkür retroları geçmişten gelen konuları iyileştirme, dönüştürme, kuvvetlendirme zamanıdır.

İş bağlantılarınız içinde de düzenlemeniz gereken konular olabilir.

Bununla birlikte Merkür retroları yeni başlayacak şeyler için destekleyici bir süreç olmadığından, önemli sayılabilecek girişimlerden, sözleşmelerden, imza atmanızı gerektiren konulardan uzak durmanızı öneririm.

23 Mayıs-3 Haziran arasında retro boğa burcunda, bu kez 6.evinizde.

Bu ev günlük hayatımızı, işimizi, rutinlerimizi, temizlik/düzen konularımızı, yaşam kalitemizi simgeliyor.

Retro etkisiyle gündelik işlerde kimi zaman aksamalar, beklemeler olabilir. Hizmet sunduğunuz ya da hizmet aldığınız konularda ufak tefek sorunlar olabilir. Teknik aksaklıklar olabilir. Günlük düzeniniz bir süre için değişebilir. Böyle durumlarda strese kapılmayın ve bunun geçici bir etki olduğunu hatırlatın kendinize.

Planlamalarınızı, hesap kitap işlerinizi daha iyi yapmanız, bir şeylerin gözden kaçmaması için yaptığınız işleri daha iyi kontrol etmeniz bu dönemde faydanıza olur.

Ayrıca bu retronun sizin için büyük bir temizlik zamanı olduğunu söylemek mümkün.

İhtiyacınız olmadığı ve gerekmediği halde sakladığınız şeyleri evinizden, ofisinizden çıkarabilirsiniz. Atılması gerekenleri atabilir, temizlikler yapabilirsiniz. Yaşam alanınızı daha işlevsel, daha sade bir hale getirebilirsiniz.

Günlük düzeninizi yeniden oluşturabilirsiniz. Yaşam kalitenizi yükseltmek için yapacağınız şeyler olabilir. Kendinize keyifli, faydalı rutinler yaratabilirsiniz.


Oğlak ve Yükselen Oğlak : 

10-23 Mayıs arasında retro ikizlerde, 6.evinizde.

İş arkadaşlarınızla ilgili konular, iş ortamınızda ilişkileriniz, arkadaşlarınızla paylaşımlarınız daha çok odağınızda olacaktır bu dönemde. Ufak tefek sorunlar, çeşitli vesileler, deneyimler bir şeyleri gerekiyorsa düzeltmenize, daha iyi bir hale getirmenize vesile olabilir. Özellikle iletişimlerde.

Merkür retroda iken iş değişikliği yapmamanızı, iş teklifi gelmesi durumunda etraflıca düşünmeden kabul etmemenizi, hatta konunun öncesi/geçmişi yoksa değerlendirmeye almamanızı öneririm. Merkür retrolarında imza atmak, sözleşme yapmak önerilmez. Çünkü bunlar kalıcı olmayabiliyor. Sorun yaratabiliyor.

6.ev iş hayatımızı simgelediğinden iş konusu üzerinden etki alıyorsunuz. O yüzden dikkat diyeyim.

23 Mayıs-3 Haziran arasında retro boğa burcunda, 5.evinizde. Kalan kısım bu evde gerçekleşecek.

Çocuklar, gençler, evin küçükleri, bebekler, çocuklarla ilgili konular bu evle ilgili.

Çocuklarınızla ilgili bir müddettir süregelen gündemleriniz varsa, meşgul olduğunuz, araştırma yaptığınız konular varsa neticeye varabilirsiniz. Konular sonuçlanabilir. Tamamlanabilir.

Yetişkin yaşta çocuklarınız varsa, onların haber bekledikleri yerler varsa buralardan haberler, bildirimler gelebilir.

Sanat, spor, hobiler, ilgi alanları yine 5.evle ilgili. Bir süredir vakit ayıramadığınız bir hobinize de dönüş yapabilirsiniz Merkür retrosu ile.

Aşk bir 5.ev temasıdır. Aşk hayatınızda iletişimler konusunda uyarım olacak. Karşılıklı olarak birbirinizi anlamadığınız, birbirinize haksızlık ettiğiniz, alınganlık ettiğiniz durumlar olabilir. Bu anlamda kelimelere odaklanmak yerine karşı tarafın niyetine odaklanmak daha iyi olabilir. Bazen kötü bir niyet olmuyor ama yanlış kelime seçimleri olabiliyor.

Partnerinizle ilgili daha fazla şey öğrenebileceğiniz, onu daha iyi tanıyabileceğiniz bir zaman bu ayrıca.


Kova ve Yükselen Kova : 

10-23 Mayıs arasında retro ikizlerde, 5.evinizde.

Bu ev aşk ve ilişkilerle ilgili. Aşkın evi burası.

Bir süredir görüştüğünüz biri varsa ya da karşılıklı duygularınızın olduğu ama henüz açılmadığınız özel biri varsa, bu retroda konuşabilirsiniz. Hislerinizi, kendinizi açıkça ifade edebilirsiniz.

Sanatsal konular ve yaratıcı işler için verimli bir zaman. Farklı perspektifler, farklı bakış açıları yeni güzel şeylerin ortaya çıkmasına vesile olabilir.

Çocuklar, bebekler yine bu evin konuları arasında. Onlarla ilgili biraz uğraştırıcı gündemler getirebilir Merkür retrosu. Şöyle söyleyeyim : Belki bir kerede değil, birkaç kerede çözülebilecek durumlar olabilir. Onlarla ilgili meşguliyetleriniz artabilir.

Yetişkin yaşta çocuklarınız varsa, kendi düşüncelerini, planlarını anlatabilirler size. Konuşmadığınız şeyleri konuşabilirsiniz.

23 Mayıs-3 Haziran arasında retro boğa burcunda, 4.evinizde. Kalan kısım bu evde gerçekleşecek.

Ev, evlilik, yuva, yaşam alanı ve aile içi konular bu evle ilgili.

4.ev temalarında neler olabilir Merkür retrosu ile ? Geçmişten gelen konular çözülebilir.  Sürüncemede kalmış olan konular neticeye varabilir. Yarım kalmış şeyler tamamlanabilir.

Tadilatlarınız olabilir. Evinizde değiştireceğiniz şeyler olabilir.

Aile içinde, ev düzeni içinde sizi rahatsız eden şeyleri oturup konuşmak, yeni bir şekil vermek, çözmek, düzenlemek için de iyi bir zaman.

Aile bireylerinizden yana şimdiye dek içinizde tuttuklarınızı, sizi kızdırmış ya da üzmüş olan şeyleri ifade etmek için uygun bir zaman. Bir şeyler konuşulabilir, ‘açık iletişim’ ile daha iyi hale gelebilir. Bir şifalanma zamanı aslında. Bazı şeyler konuşulunca yükü hafifliyor.


Balık ve Yükselen Balık :

10-23 Mayıs arasında retro ikizlerde, 4.evinizde.

Bu dönemde evinizi, ailenizi, anne babanızı, aile büyüklerinizi ilgilendiren konular üzerinden etki alıyorsunuz.

Ev içinde, aile içinde bazı sorunların, çözülmesi gereken konuların doğabileceği bir dönem. Evinizde tamir, bakım, yenileme gerektiren durumlar olabilir.

Aile içinde anlaşmazlıklar olabilir. Ama oturup konuşmak, sorunların çözümü için neler yapabileceğinize bakmak isterseniz, bir süredir rahatsız olduğunuz durumları çözebileceğiniz bir dönemde olduğunuzu söyleyeyim.

Bunun dışında eviniz, ikamet, emlak konularınız, arsa alım satım konularınız, memleketinizde ev yaptırmak gibi konularınız varsa ve buralarda şu ana kadar beklemeler yaşadıysanız, şimdi konularınız Merkür retrosunda hızlanabilir. Yarım kalmış olan, sürüncemede kalmış olan şeyler ilerleyebilir.

Bunun dışında geçmişi olmayan konularda büyük adımlardan kaçınmanız faydanıza olur. Merkür retroları önemli başlangıçlar için uygun değiller. Retroda alınan kararlar kalıcı olmayabiliyor çünkü.

23 Mayıs-3 Haziran arasında retro boğa burcunda, 3.evinizde. Kalan kısım bu evde gerçekleşecek.

3.ev yakın çevremizi, arkadaşlarımızı, okul arkadaşlarımızı, komşularımızı temsil eden bir ev. Merkür retrosunda, geçmişten tanıdığınız kişilerle, eski okul arkadaşlarınızla, eskiden komşunuz olan kişilerle yeniden irtibatlarınız olabilir.

Bir süredir görüşmediğiniz akrabalarınızla, arkadaşlarınızla  görüşebilirsiniz.

Bu ev iletişim evidir.

Bir türlü yapılamamış görüşmeler, toplantılar yapılabilir, bir araya geleceğiniz kişiler olabilir.

Bununla birlikte Merkür iletişimi simgeleyen gezegen olduğu için retrosunda dialoglara, insan ilişkilerimize daha fazla özenmek, kendimizi doğru anlatmak, karşımızdaki insanı doğru anlamaya gayret etmek daha önemli hale geliyor.

Ayrıca Merkür retrosunda imzalar atmamak, önemli girişimler yapmamak, büyük sayabileceğimiz alışverişler, anlaşmalar yapmamak faydamıza olacaktır sevgili okuyucularım.


Başka yazılarda görüşmek üzere ! Sevgiler !

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!