16 Mayıs 2022 Akrep Burcunda Ay Tutulması

16 Mayıs 2022 Akrep Burcunda Ay Tutulması

16 Mayıs Pazartesi günü 07:14’te akrep burcunun 25 derecesinde bir Ay tutulması meydana geliyor sevgili okuyucularım.

Ay tutulmalarını büyük dolunaylar olarak düşünebilirsiniz.

Dolunay vakitlerinde gerçekleşirler. Bir dolunay olarak çalışırlar o yüzden. Fakat daha büyük bir etkiyi temsil ederler.

Dolunaylar görünür olma, görme, fark etme, farkına varma, gereken fikri bulma, gereken çözüm yolunu bulma, taşların yerine oturması, konuların tamamlanması, neticeye varması şeklinde anlatabileceğim bir sembolizme sahip.

İşte bunları kuvvetli şekilde yaşayacağımız bir zaman bu. Son birkaç haftadır tutulmanın etkilerini hissediyoruz, yaşamımızda gözlemliyoruz esasen. Özellikle tutulmaya yakın günlerde bu yansımalar daha güçlü ve yoğun olacaktır.

Akrep burcunda bir Ay tutulması olduğu için akrep temalarında ve de doğum haritamızda akrep burcu hangi eve denk düşüyorsa o evin konularında yaşayacağız tutulma etkilerini.

Tutulma hangi evinize denk düşüyor, nasıl etkiler alabilirsiniz, olasılıklarınız neler, bunu aşağıda burçlar kısmında yükseleninizi okuyarak görebilirsiniz.

Öncesinde akrep temaları üzerinden ana çerçeveyi anlatacağım.

Parasal konular, ödemeler, borçlar, krediler, kredi kartları, yasal paralar, devlete olan ödemeler, hukuki süreçler, tazminat, vergi, sigorta, nafaka, mal paylaşımı, miras paylaşımı, alım satım gibi konular akrep burcu temasıdır değerli okuyucularım.

Tutulmaya doğru ilerlediğimiz bugünlerde neler olabilir ?

Bu temalarda gerginlik ve stres yaratan gündemler olabilir.

Gündeminizde bu konularda somutta bir mesele yoksa bile içinizde korku yaratan, aklınızı kurcalayan, sizi duygusal olarak zorlayan konular olabilir.

Bazı şeyler tıkanmış hissettirebilir. Korkutabilir. Belirsizlik yaratabilir.

Ama tutulmalar netlik, sonuç ve çözüm zamanıdır. Önce kendi içinizde karışsanız da bu korkulardan ve kaotik durumlardan özgürleşme zamanı esasen.

Konular çözüme kavuşabilir. Yapılması gerekenlerin vakti gelmiş olabilir. Kararsız olduğunuz şeylerde kendi içinizde netleşebilirsiniz.

Ne yapmanız, nasıl bir yol izlemeniz gerektiği konusunda netlik kazanabilirsiniz.

Şu ana dek aklınıza gelmeyen ya da bilmediğiniz çözüm yolları belirebilir. Görünür olabilir gözünüze.

Ay akrepte tutuluyor. Akrep burcu, Ay’ın rahat etmediği bir alandır sevgili okuyucularım. Akrep, Pluto’nun yönettiği bir burç. Kuşkuları, şüpheleri, zorlu duyguları simgeler Pluto.

Ay duygularımızı, duyguları yaşama şeklimizi, duygusal olarak güvende hissedip hissetmediğimizi anlatıyor.

Ayrıca tutulma sırasında Güneş, Satürn’den uyumsuz bir kare açı alıyor. Satürn korkmak demektir. O yüzden korku konusunun altını çizmek istedim.

Kendi içimizde kendimizi de yorabiliriz bugünlerde evhamlarla, endişelerle. Bunu yapmamaya, odağımızı değiştirmeye çalışalım. Bize iyi gelen şeylerle vakit geçirmeye çalışalım örneğin.

Tutulmaya Mars’ın, Neptün’ün ve Pluto’nun uyumlu açılarını görüyoruz. O yüzden bütünüyle zorlu bir etki olarak düşünmeyelim. Dediğim gibi, bir çözüm zamanı olabilir bu.

Bir kilit kırılabilir. Bir tıkanıklık çözülebilir. Bir sorun aşılabilir.

Tutulmayı kadersel olarak bir dönemeç, bir yolu tamamlama hali olarak düşünebiliriz.

Bir konunun şekle girmesi için hayat detayları daha net gösterebilir bu tutulma ile.

Şimdi tutulmanın kimlere neler getirebileceğini anlatacağım. Yani burçlar üzerinden anlatacağım ihtimalleri.

Öncelikle danışmanlık almak isteyenler için iletişim bilgilerimi vereyim her zamanki gibi.

Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ üzerinden ulaşabilirler.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.

………………………………………………………………………………………………………………………………………

………………………………………………………………………………………………………………………………………

………………………………………………………………………………………………………………………………………

 

Ayrıca →→ Instagram sayfamı takip etmek isterseniz, burayı tıklayabilirsiniz ↓↓

@astroloji.anlatburcak


Her zaman için yükselen burcunuza öncelik veriniz !

Koçlar ve Yükselen Koçlar : 

Ay tutulmaları dediğimiz şey esasen bir dolunaydır. Ay tutulmaları dolunay vakitlerinde gerçekleşirler. Ancak dolunaylardan daha güçlü, daha majör, daha vurgulu bir etkiyi temsil ederler.

8.evin simgelediği konular üzerinden güçlü bir dolunay etkisi alıyorsunuz.

Dolunay Ay’ın maksimumda göründüğü zamandır. O yüzden de bütünüyle görünür olma, netleşme, karar, farkındalık, tamamlanma gibi bir sembolizme sahip.

8.ev konularında sona erecek, neticeye varacak konularınız olabilir bu tutulma ile.

Özellikle yaklaşan günlerde konular şekillenebilir. Doğrudan ve sadece tutulma gününe odaklanmayınız.

2-8 aksı, zodyakta para hattını simgeler. 2. ve 8.evler parasal konularla ilgilidir. Ama farklı farklı paraları anlatırlar. 2.ev bireysel kazançlarımızı temsil ederken, 8.ev başkalarından gelen kaynakları sembolize eder.

8.evin temsil ettiği paralar üzerinden bakalım nasıl olasılıklarınız var ?

Bir ödeme, birikmiş olan bir kredi kartı borcu, bir alacak verecek konusu, bir tahsilat, bir borç meselesi gündeminiz olabilir dolunaya yakın günlerde.

Dava sürecinde olan parasal konular, tazminat, sigorta, mal paylaşımı, nafaka, miras gibi gündemleri olanlar, buralarda tamamlanmalar yaşayabilirler. Süreç sonlanabilir ya da ilerleme yönünde yeni gelişmeler olabilir. Ama öncesinde biraz krizli durumlar yaşanabilir. Bir stres yaratabilir.

Mecburiyetlerle çözmeniz gereken bir parasal konu olabilir.

Ailenizle, kardeşlerinizle, akrabalarınızla bir mülkün satışı/paylaşımı, miras paylaşımı gibi gündemleriniz varsa, kavga ve çatışma enerjisine girmeden süreci stratejik olarak yürütmenizi önereceğim.

Bu tutulma ile krizli bir durum çözülebilir. Kaotik bir konu bitebilir. Ama uzlaşmacı, yumuşak, ılımlı bir tutumda olmanız önemli. Sevgi enerjisinde hareket edince, pek çok şey çok daha kolay oluyor.


Boğalar ve Yükselen Boğalar :

7.evinizde bir dolunay ve aynı zamanda bir Ay tutulması meydana geliyor.

İlişkiler üzerinden bir dolunay etkisi alıyorsunuz. Evli iseniz ya da hayatınızda biri varsa ya da sizin için özel olan biri varsa, onunla ilgili konularınızın, gündemlerinizin olabileceği bir zaman.

İş ortaklıkları, imzalı konular, anlaşmalar, kontratlar, iş birliği halinde olduğunuz durum ve kişiler de yine 7.evin konusu.

Güzel bir Pluto uyumu görüyoruz bu tutulmada.

İlişkiler ve iş birlikleri içinde yenileyeceğiniz, yapılandıracağınız, yolun devamında birlikte daha güçlü devam etmek için değiştireceğiniz şeyler olabilir.

Kendi sınırlarınızı, seçimlerinizi net şekilde ifade edebilirsiniz. Ne istediğiniz, ne istemediğiniz konusunda netleşebilirsiniz.

Süresi dolan sözleşmeler, kontratlar olabilir. Bunları yenileyebilirsiniz.

Eşinizle/hayatınızdaki insanla ilgili konularda sonuçlanan şeyler olabilir. Kendisinin çabaladığı, meşgul olduğu bir konu varsa tamamlanabilir, çözülebilir.


İkizler ve Yükselen İkizler :

6.eviniz üzerinden etki alıyorsunuz bu tutulmadan.

İşimiz, çalışma hayatımıza dair konular, çalışma düzenimiz, görev tanımımız, iş ortamımız, iş arkadaşlarımız bu evle ilgili. Tutulma ile biten, tamamlanan, neticelenen konular olabilir. Bir görevi yapıp bitirebilirsiniz. Günlük rutinlerinizden, gündelik yaşamınızdan çıkacak olan bir şey olabilir.

İş arkadaşlarınızla ilgili gündemler olabilir. Ekipten ayrılanlar olabilir. Ekip içinde değişimler olabilir. Departmanı, görev birimi değişecek kişiler olabilir. Aynı olasılık sizin için de geçerli.

İş ortamında iletişimlerde, daha kontrollü olmanızı önereceğim. Tutulmalarda iyi yönetilmesi gereken, biraz kaotik diyebileceğimiz durumlar doğabiliyor çünkü. Müşteri bağlantıları ve iş arkadaşlarınızla dialoglarda daha yumuşak ve ılımlı olmak, biraz bir şeyleri boş vermek, üzerinde durmamak daha güzel olabilir.

Günlük yaşamınızda, rutinlerinizde, düzenli olarak yaptığınız şeylerde bir değişim de olabilir tutulmaya yaklaşırken.


Yengeç ve Yükselen Yengeç :

Tutulmadan 5.eviniz üzerinden etki alıyorsunuz.

Aşk, flörtler, ikili ilişkiler bu evle ilgilidir. Bir ilişkiniz, flört diyebileceğimiz bir bağınız, sizin için özel olan biri varsa, bu iletişim içinde daha açık olabilirsiniz birbirinize karşı. Netleşeceğiniz konular olabilir. Rahatsız olduğunuz durumları karşılıklı olarak ifade edebilirsiniz. Bir şeyler ortaya dökülebilir. Sınırlarınızı ifade etmek istediğiniz konular olabilir. Oturup konuşabilirsiniz. İlişkinizle ilgili gündemleriniz olabilir.

Sanatsal konular, hobilerimiz, sanatsal meşguliyetlerimiz, ilgi alanlarımız, keyif alanlarımız, yaratıcılığa dayalı işler 5.ev temasıdır. Sanatsal alanda hazırladığınız işler varsa, bunların tamamlanabileceği, yaptığınız işleri tanıtabileceğiniz ön olanda olabileceğiniz, görünür olabileceğiniz, işlerinizle dikkatleri üzerinizde toplayabileceğiniz bir zaman.

Çocuklar da 5.evin konusudur. Çocuk sahibi iseniz, onlarla ilgili gündemleriniz de olabilir. Onlar için yapacağınız, biraz büyük diyebileceğimiz harcamalarınız olabilir.

Akrepte bir tutulma olduğu için bir masraf, bir parasal konu, bir ödeme gündeme gelebilir.


Aslan ve Yükselen Aslan :

4.eviniz üzerinden etki alıyorsunuz tutulmadan.

Ev, yuva, aile, ebeveynler, aile içi konular, taşınma, yerleşim, emlak, arsa, alım, satım, konut kiralama, kontrat, ev güvenliği, ev dekorasyonu gibi temalar var bu evde.

Bu konularla ilgili neler varsa gündeminizde, uğraşmakta olduğunuz, çözmeye çalıştığınız neler varsa, konuyu tamamlayabileceğiniz, sonuç alabileceğiniz, sonlandırabileceğiniz bir zamandasınız.

Bunun dışında özellikle tutulmaya yakın günlerde (öncesi sonrası birkaç gün) aile içi iletişimlerde daha kontrollü olmanızı öneririm.

Bunun dışında nasıl gündemleriniz olabilir ? Evinizde bir şeylerle ilgilenmeniz gerekebilir. Ev içinde bozulan şeyler olabilir.

Aile bireylerinizle ilgili gündemleriniz olabilir. Akrep burcunda bir tutulma olduğundan, özellikle ödemeler, parasal konular olası. Aile içinde borçlar, kredi ödemeleri, yasal ödemeler gündeminizde olabilir. Yapacağınız bir ödeme, bitireceğiniz bir borç olabilir. Bir vergi ödemesi olabilir. Bir alım satım konusu olabilir.

Akrep burcu miras demektir ayrıca. Aile köklerinden gelecek şeyler varsa, mal paylaşımı yönünde süreçler içinde iseniz konu tamamlanabilir.


Başak ve Yükselen Başak :

3.evinizde dolunay ile birlikte bir Ay tutulması meydana geliyor.

3.ev kardeşleri, kuzenleri, yakın akrabaları, komşuları, yakın arkadaşları, yakın çevreyi sembolize eder. Bu kişilerden haberler alabilirsiniz tutulmaya yakın günlerde. Bazı kararlarını duyabilirsiniz. Tamamlayacakları, sonlandıracakları şeyler olabilir. Bir konularında çözüme de ulaşabilirler.

3.ev ayrıca yazmayı, bilgiyi paylaşmayı, sosyal medyada üretmeyi, içerik üretmek gibi faaliyetleri, website, blog, e-ticaret işlerini, online konuları anlatır.

İnternet üzerinden yaptığınız işler varsa, bu çalışmalarınızda yeni kararlarınız olabilir tutulma ile. Çeşitli deneyimler, vesileniz olabilir. Önemli farkındalıklar yaşayabilirsiniz bu deneyimlerle. ‘Artık bu konuyu şöyle yapacağım’ diyeceğiniz şeyler olabilir.

Güzergahınıza, ilerleme şeklinize, stratejinize karar verebilirsiniz. Aklınızda pek çok fikir varsa ve kararsız hissediyorsanız, çeşitli deneyimler aracılığı ile neyi istediğinizi, neyi istemediğinizi fark edebilirsiniz ve bu doğrultuda yeni seçimler yapabilirsiniz. Bir netlik, farkındalık ve bu doğrultuda yenilenme zamanı.


Terazi ve Yükselen Terazi :

Tutulma 2.evinizde gerçekleşiyor.

Bu ev kişisel kazançlarımızla, bireysel anlamda sahip olduğumuz maddi varlıklarla, harcamalarımızla, gelirlerimizle ilgili.

Tutulma parasal konularda bir gündem getirebilir size ya da o an gündeminizde olan parasal konu ne ise o konu ile ilgili bir tamamlanma, bir sonuçlanma, bir netleşme, bir bitiş olabilir.

Bir harcama gündeme gelebilir. Masraf yaratacak bir konu doğabilir tutulma civarı günlerde.

Kişisel kazançlarınızı büyütme çabasında iseniz konuya daha fazla odaklanabilirsiniz. Bütçenizi, maddi durumunuzu, paraya dair konularınızı yoluna koymak için yapacağınız şeyler olabilir. Yeni kararlar geliyor sanırım.


Akrep ve Yükselen Akrep : 

1.evinizde bir dolunay ve aynı zamanda bir Ay tutulması meydana geliyor.

Önemli bir bitiş, bir tamamlanma, büyük bir netleşme, bir sonuç, kararlarınıza şekil verecek önemli bir farkındalık olabilir bu tutulmanın size getirisi.

Bir hazırlık tamamlanabilir. Bir bekleyiş sonlanabilir. Bir belirsizliği sonlandıracak önemli bir seçiminiz ve kararınız olabilir tutulmaya yakın günlerde.

Yakın çevrenize duyuracağınız şeyler olabilir.

Kafa karışıklığı yaşadığınız durumlar içinde netlik kazanabilirsiniz. Ama önce sular bulanabilir biraz. Ruhsal anlamda dalgalanabilirsiniz. Bilin ki o sular illa ki durulacaktır. Önce üzülseniz ya da kızsanız bile, ‘İyi ki böyle oldu’ diyeceğiniz şeyler olabilir tutulmaya yakın günlerde.

Bir eğitimin sonuna gelebilirsiniz. Bir ev değiştirme olabilir. Bir projenizi tamamlayabilirsiniz. Böyle sonuçlanmalar, böyle tamamlanmalar da olabilir yaşamınızda.


Yay ve Yükselen Yay :

12.evinizde bir dolunay ve aynı zamanda bir Ay tutulması meydana geliyor.

Tutulmalar ruhsal anlamda zorlayabiliyor bizi. Siz tutulmanın etkisini 12.evden alıyorsunuz. Bu alan zaten ruhsal alan. Duygularımızı, psikolojimizi, iç dünyamızı, kendimize sakladıklarımızı, içimizde yaşadıklarımızı anlatan alan.

Tutulmaya yakın günlerde bir şeyler keyfinizi kaçırabilir biraz. Kendi içinizde bazı şeylere gereğinden fazla odaklanabilir, gündeminize alabilirsiniz.

12.ev etkisi enerjinin düştüğü ve içe döndüğü zamanları anlatır. Motivasyonsuz ve isteksiz hissedebilirsiniz.

Mola vermek, dinlenmek isteyebilirsiniz.

Bu ayrıca bazı şeyleri bitireceğiniz, tamamlayacağınız ve geride bırakacağınız bir zaman. 12.ev zodyakta evlerin sonuncusudur ve bitişleri sembolize eder. Bir şeyleri neticelendirip, sorumluluklarınızı yerine getirip, yapılacakları yapıp özgürleşme zamanı.

Yeniye geçiş öncesi hayatınızda bir temizlik zamanı.


Oğlak ve Yükselen Oğlak : 

11.evinizde bir Ay tutulması meydana geliyor.

İşinizde, okul hayatınızda ya da sosyal hayatınızda içinde bulunduğunuz gruplarda, bir üyesi, bir parçası olduğunuz gruplar içinde, tamamlanan, biten, sonlanan, netleşen, şekil kazanan şeyler olabilir.

Kararsızlık ve belirsizlik yaratan bir durum varsa, sonuçlanabilir. Geride kalabilir. Bir rahatlama yaşayabilirsiniz.

Arkadaşlarınızla iletişimlerde ufak tefek tatsızlıklara da açık bir zaman esasen. Bu anlamda ılımlı, anlayışlı, sakin bir enerjide olmak işinize yarayacaktır.

Sosyal hayatınız, arkadaş çevreleriniz, projeleriniz, takım çalışmalarınız odağınıza yerleşebilir tutulma ile.


Kova ve Yükselen Kova : 

10.evinizde bir dolunay ve aynı zamanda bir Ay tutulması meydana geliyor 16 Mayıs günü.

Ama olasılıkları sadece tutulma günü için düşünmeyin. Tutulmaya yakın günlerde etkiler, ihtimaller görünür olur. Hatta tutulma gününe çoğunlukla bir şey kalmaz.

İşimiz, otorite ile/yönetimle ilgili konularımız, yöneticiler, patronlar, sahip olduğumuz sıfatlarımız, sıfatlarımızın getirdiği görevler, yetki ve sorumluluk alanlarımız, iş ve iş dışında hayatta bulunduğumuz nokta, varmak istediğimiz yer, hedeflerimiz, başarı olarak tarif ettiğimiz şeyler bu evle ilgilidir.

Bu konular üzerinden duygusal anlamda bir dalgalanma yaşayabilirsiniz tutulmaya yakın günlerde.

Bazı gündemleriniz olabilir. Biraz tatsız, keyifsiz, moralsiz hissettirebilir bir şeyler.

İşinizde yönetimle ilgili konularda yeni gelişmeler yaşayabilirsiniz. Düzen değişiklikleri gündeme gelebilir. Değişen yöneticiler olabilir. Yöneticilerle anlaşmazlıklar olabilir.

Toplantısını yapacağınız, yönetmeniz gereken krizli durumlar olabilir işinizle, çalışmalarınızla ilgili.

İş ve iş dışında yaşamınızda genel olarak hedeflerinizle ilgili isteksiz, memnuniyetsiz hissetmek gibi duygu durumları getirebilir size bu tutulma.

Motivasyonumuz her zaman aynı olmaz. Her an iyi hissedemeyiz. Her günümüz şahane geçmez. Böyle zamanlar da olur hayatın içinde. Konuları akışa bırakmaya çalışın. İyi hissetmeye zorlamayın kendinizi. Günden güne bir şeyler kendiliğinden değişsin.

Sorumluluklar, yapılması gereken şeyler, bizzat sizin ilgilenmeniz gereken şeyler gündeme gelebilir ayrıca. İşinizle, kişisel meselelerinizle, ailenizle ilgili şeyler olabilir bunlar. Akrep burcunda bir tutulma olduğu için parasal bir konu olabilir. Bir ödeme gündeme gelebilir.


Balık ve Yükselen Balık :

Tutulma 9.evinizde gerçekleşiyor.

9.ev konularında bir bitiş, bir tamamlanma getirebilir size bu tutulma. Bir döngü, bir konu tamamlanabilir. Bir gündem oluşabilir ve konuyla ilgilenmeniz gerekebilir. Beklediğiniz bir durum netleşebilir.

Nedir 9.ev konuları ? Eğitim, akademik çalışmalar, sınavlar, okul başvuru&kayıt konuları, şehirler arası konular, yurt dışı bağlantılı konular, yabancı diller, yabancı dil sınavları, uluslar arası ticari faaliyetler, yer değişiklikleri, yolculuklar, ayrıca hukuksal konular.

Tutulma bu konuları aktive ediyor. Hayatınızda bu temalarda gündemleriniz varsa, yeni gelişmeler olabilir. Sonuç alma, belirsizliklerin sonlanması, netlik kazanma ve tamamlanma döngüsü bu.


Hayırlara vesile olsun bu tutulma. Dilerim, kapılara anahtar olsun.

Sevgiler !

Dr. Burçak Kayış

 

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!