Boğa Burcu Mayıs 2022

Boğa Burcu Mayıs 2022

Merhabalar sevgili boğa ve yükselen boğa okuyucularım !

Nasıl bir ay geliyor ? Mayıs’ın nasıl bir astrolojik gündemi var ? Bunlar size neler getirebilir ?

Ayın gezegen transitleri ve yeniay&dolunay döngüleri nerelerde gerçekleşiyor ? Anlatacağım şimdi hepsini.

Öncelikle buraya Mayıs ayının astroloji gündemini bırakıyorum. Ayın astrolojik takvimini görmek için linki tıklayabilirsiniz ↓↓

Mayıs 2022 Astroloji Gündemi


Güneş 21 Mayıs’a kadar boğa burcunda. 1.evinizde olmaya devam ediyor.

Adımların, girişimlerin zamanı sizin için !!

1.evinizde ilerleyecek bir Güneş ile hayatınızda yeni sayfalar açılabilir. Başlangıçlara çok müsait bir zaman bu. Güneş ve Merkür, 1.evinizi hareketlendiriyor olacaklar.

Güneş’in 1.ev transiti ile ne olur ? Ruh haliniz pozitif yönde değişir. Özgüveniniz artar.

‘Bu artık böyle devam etmesin’ diyeceğiniz şeyler olabilir.

Kendinize olan güveninizi gözden geçirebilirsiniz. Bu konuda iyileştirmek istediğiniz durumları ele alabilirsiniz. İmajınızı, halinizi, tavrınızı yenilemek, kendinizi güncellemek isteyebilirsiniz.

Planlar, hedefler, atılımlar için kullanın bu transiti mutlaka. Yıl içindeki boğa dönemi. Sizin için destekleyici bir dönem. Rüzgar istediğiniz yönde esebilir. Bu rüzgarla yol alın 🙂

Her tür konu için harekete geçebileceğiniz bir zaman. Hayatınızda tam olarak istediğiniz gibi olmayan durumlar için, ‘şöyle olsa beni daha çok mutlu eder’ dediğiniz şeyler için yapabilecekleriniz varsa, Güneş’in gücünü yanınıza almışken yapın bunları ! 🙂 Parıl parıl bir dönem.

Güneş 21 Mayıs’ta ikizler burcuna geçiyor. 2.evinize geliyor.

Parayı, parasal konuları simgeleyen evdir burası. Maddi kaynaklarımız, kazançlarımız, harcamalarımız, gelir kaynaklarımız, maddi konforumuz ve güvencemiz bu evin konusudur. Güneş transitlerinde ilgili evin konularda yenilikler görürüz.

Bir güçlenme ve yenilenme yaratacak yeni şeyler olur. Yeni girişimler olur. Ayrıca kadersel olarak karşımıza çıkan güzel fırsatlar olur.

İşinizi büyütmek için yapmak istediğiniz, planladığınız şeyler varsa, bunları hayata geçirmek için uygun bir zaman sizin için. Rüzgar istediğiniz yönden esebilir. Motivasyonunuzu yükseltecek şeyler olabilir.

Hevesleriniz, niyetleriniz için güzel şeyler yapabilirsiniz. Geliriniz büyüyebilir.

Güzel fikirlerle donanımlarınızı, becerilerinizi kazanca dönüştürebilirsiniz. Bir gelir kaynağı doğabilir.

Kendiniz için, keyfiniz için, konforunuz için satın alacağınız şeyler olabilir. Bütçe gerektiren bir konu, istediğiniz yönde gerçekleşebilir.


Merkür 30 Nisan’da ikizler burcuna geçiyor. 2.evinize geliyor. Mayıs ayı boyunca burada.

İkizlerde uzun uzun kalacak Merkür. Çünkü burada bir retrosu olacak.

10 Mayıs’ta retrosuna başlıyor. Öncesindeki günlerde de etkisine girmiş olacağız.

İkizler burcunun 4 derecesinde iken retro sürecine giriyoruz. 3 Haziran’a kadar sürecek olan bir retro bu.

Ama tamamı ikizler burcunda yaşanmayacak.

10-23 Mayıs arası olan dönemde retro ikizlerde. Geri kalan 23 Mayıs-3 Haziran arası olan kısım ise boğa burcunda gerçekleşecek.

10-23 Mayıs arasında retro ikizlerde, 2.evinizde.

Merkür retrolarında geriye dönüp bakarız. Analiz ederiz bir şeyleri. Retro etkisini hangi konular üzerinden alıyorsak, yaşamımızda o konuların muhasebesini yaparız.

Mevcut durumdan memnun muyuz, konunun güncel hali bizde bir memnuniyet yaratıyor mu, istediğimiz gibi mi ilerliyor hayatımızda o konular, nasıl olsun isteriz, olanı daha iyi hale getirmek için neler yapabiliriz, bunları düşünürüz.

2.ev maddi olanakları, birikimleri, sahip olunan maddi varlıkları, geleceğimiz için maddi güvence diyebileceğimiz şeyleri ve yaşam standartlarımızı simgeler.

Bu retroda hayatınızda parasal konuları düzenlemek, iyileştirmek için yapacağınız şeyler olabilir.

Geçmişten gelen, sürüncemede kalmış parasal konuları çözmek için işe yarayacak fikirler de getirebilir size Merkür retrosu.

23 Mayıs-3 Haziran arasında retro boğa burcunda, 1.evinizde.

Bir farkındalık zamanı olarak tanımlayabilirim bu süreci sizin için.

Merkür iletişimi simgeleyen gezegendir. Merküryen temalarda nasıl birisiniz ? Nasıl iletişim kuruyorsunuz insan ilişkilerinizde ? Tavrınız, tarzınız ne ? Enerjiniz, sözleriniz, davranışlarınız nasıl anlaşılıyor ? Gerçekte siz, algılandığınız gibi biri misiniz ? Doğru ifade edebiliyor musunuz kendinizi ? Biraz buralara bakacağınız bir süreç.

Ayrıca henüz fikir, karar, plan aşamasında olan şeyleri gözden geçireceğiniz, daha iyi hale getirebileceğiniz, eksikleri tamamlayabileceğiniz bir retro dönemi.

Evinizde, işinizde, kişisel yaşamınızda, rutinlerinizde, günlük düzeninizde yenileyeceğiniz şeyler de olabilir.

Merkür 1.evinizde retroda iken, imzalı her tür konudan uzak durmanız faydanıza olacaktır. Merkür retrolarında başlayan şeyler kısa süreli olabiliyor ya da pürüz yaratabiliyor. Dikkat etmeniz, konulara zaman tanımanız ve retronun bitmesini beklemeniz daha iyi olabilir o yüzden.

Tam Merkür retrosunu anlatırken, bu noktada ilgili bir yazımın linkini ekleyeceğim buraya ↓

Bir doğum haritasında Merkür’ün retro olması nasıl anlamlara gelir, yaşama nasıl yansımaları vardır, etkileri nasıl dengelenebilir, iyileştirilebilir, konu ile ilgili bir yazım var. Kapsamlı bir içerik sundum sizler için ↓↓↓

Doğum Haritasında Retro Merkür  ← ← ← yazımı tıklayabilirsiniz.


Venüs 2 Mayıs’a kadar balık burcunda.

Sosyal anlamda hareketli bir zamandı bu sizin için. Şimdi artık burç değiştiriyor Venüs.

2 Mayıs’ta Venüs koç burcuna geçiyor. 12.evinize geliyor !!

Koç, zodyakta burçların ilkidir. Bir başlangıç, bir ilk, bir yenilik enerjisini temsil eder.

12.ev konularında Venüs’ün iyicil etkisini ve desteğini alıyor olacaksınız.

12.ev iç dünyamızla, psikolojimizi etkileyen konularla, duygularımızla, ruh halimizle ilgili bir ev. Venüs ile yaşamınızda ferahlık yaratacak, ruhsal anlamda değişim yaratacak, yeniliklere adım atmak için motivasyonunuzu yükseltecek güzel şeyler başlayabilir.

Venüs 28 Mayıs’ta bir kez daha burç değiştiriyor. Boğa burcu transitine başlıyor. 1.evinize geliyor bu yeni transit ile.

Venüs’ü ağırladığımız zamanlar çok güzeldir ! Boğa, zaten Venüs’ün kendi evi. Venüs burada güçlü.

Keyif, haz, konfor, neşe, eğlence demektir Venüs.

Hayattan daha çok almak için kendinizi güzelliklere açacağınız, daha doyumlu, daha eğlenceli, daha konforlu bir yaşam için bir şeyleri değiştirmek isteyeceğiniz bir zaman. Hayatınızda keyiflere nerelerde, ne ölçüde yer veriyorsunuz ? Daha fazlası olamaz mı ? Bunlara bakacağınız bir zaman.

Güzelliğinize, bakımınıza, dış görünüşünüze daha fazla özeneceğiniz, giyim alışverişleri yapabileceğiniz, kendinizi ve enerjinizi yenilemek isteyeceğiniz bir dönem.

Sanatsal konularla meşgul olabilirsiniz ayrıca. Bu değişimler size çok iyi gelebilir.

Bu arada doğum haritasında Venüs’ü retro konumda olanlar için de bir yazım var. Doğum haritasında Venüs’ün retro olması nasıl anlamlara gelir, nasıl iyileştirebilir retro bir Venüs, etkileri nelerdir, detaylar burada : Doğum Haritasında Retro Venüs


Mars 25 Mayıs’a kadar balık burcunda. 11.evinizde ilerlemeye devam ediyor.

15 Nisan’da geçmişti balık burcuna. Bu ayın 25’ine kadar yine aynı yerde.

Bu ev, arkadaşlarınızı ve dostlarınızı simgeliyor. Sosyal çevrenizi temsil ediyor.

Mars ile sosyal anlamda hareketli bir dönem yaşayabilirsiniz. Yeni ortamlarda sosyalleşebilir, arkadaşlar edinebilirsiniz.

Takım faaliyetleri, ekip olarak yapılacak şeyler gündeme gelebilir.

Bununla birlikte arkadaşlarınızla olan iletişimlerinizde bir agresyon olasılığıdır buradan geçen bir Mars. Bu anlamda dikkat diyeyim.

İdealleriniz, hedefleriniz, işinizde yapmak istedikleriniz için kullanabileceğiniz bir dönem. Değerlendirmeye çalışın derim.

25 Mayıs’ta koç burcuna geçiyor Mars. 12.evinize geliyor.

Fiziksel ya da ruhsal sağlık sorunları olanlar, çözümü için yapmaları gerekenleri yapabilirler. Bir terapist arayışında olanlar, işinde başarılı bir terapistle tanışabilirler.

Bedensel sağlık sorunları olanlar, tahlil, muayene, vb süreçlerini yapabilirler.

Bir şifalanma zamanı diyebiliriz bu dönem için.

Spiritüel alanlarda yeni başlangıçlarınız da olabilir. Çünkü 12.ev spiritüel konuları, Mars ise başlangıçları temsil eder. Örneğin yogaya başlamak için harika bir dönem !


Mayıs 2022 Ay Döngüleri :

16 Mayıs : Akrep Burcunda Dolunay + Ay Tutulması : Ay 25° Akrep, Güneş 25° Boğa

Ay tutulmaları dediğimiz şey esasen bir dolunaydır. Ay tutulmaları dolunay vakitlerinde gerçekleşirler. Ancak dolunaylardan daha güçlü, daha büyük bir etkiyi simgelerler.

7.evinizde bir dolunay ve aynı zamanda bir Ay tutulması meydana geliyor.

İlişkiler üzerinden bir dolunay etkisi alıyorsunuz. Evli iseniz ya da hayatınızda biri varsa ya da sizin için özel olan biri varsa, onunla ilgili konularınızın, gündemlerinizin olabileceği bir zaman.

İş ortaklıkları, imzalı konular, anlaşmalar, kontratlar, iş birliği halinde olduğunuz durum ve kişiler de yine 7.evin konusu.

Güzel bir Pluto uyumu görüyoruz bu tutulmada.

İlişkiler ve iş birlikleri içinde yenileyeceğiniz, yapılandıracağınız, yolun devamında birlikte daha güçlü devam etmek için değiştireceğiniz şeyler olabilir.

Kendi sınırlarınızı, seçimlerinizi net şekilde ifade edebilirsiniz. Ne istediğiniz, ne istemediğiniz konusunda netleşebilirsiniz.

Süresi dolan sözleşmeler, kontratlar olabilir. Bunları yenileyebilirsiniz.

Eşinizle/hayatınızdaki insanla ilgili konularda sonuçlanan şeyler olabilir. Kendisinin çabaladığı, meşgul olduğu bir konu varsa tamamlanabilir, çözülebilir.

30 Mayıs : İkizler Burcunda Yeniay : Ay 8° İkizler, Güneş 8° İkizler

2.evinizde bir yeniay gerçekleşiyor.

Para evidir burası. Gelirlerimiz, kişisel kazançlarımız, harcamalarımız, yatırımlarımız, maddesel varlıklarımız, maddi güvencemiz, paraya dair konularımız, maddi olanaklarımız bu evin konusudur.

Parasal alanda yeni gelişmeler yaşayabileceğiniz bir yeniay. Elinizi güçlendirmek, kazançlarınızı büyütmek için yeni fikirleriniz olabilir.

Maddi anlamda daha yüksek bir konfor için, daha rahat koşullar için neler yapabileceğinizi gözden geçirebilirsiniz. Başlatacağınız, başlayacağınız şeyler olabilir.

Keyif, konfor, haz, rahatlık, lüks demektir bu ev. Günlük yaşamınızı keyiflendirmek, konforunuzu artırmak için satın alacağınız, adım atacağınız şeyler de olabilir yeniayın yakınındaki günlerde.


Burç yorumlarında her şeyi çok genel şekilde konuşabiliyoruz sevgili okuyucularım. Aslında mühim olan bireysel haritamızın alacağı etkilerdir. Haritanıza özel etkilerden haberdar olmak için Doğum Haritası Analizi yaptırabilir, danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.

Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ üzerinden ulaşabilirler.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.


…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

Ayrıca →→ Instagram sayfamı takip etmek isterseniz, burayı tıklayabilirsiniz ↓↓↓

@astroloji.anlatburcak


Güzel bir Mayıs diliyorum hepimize ! Keyif, bereket, neşe ve huzur diliyorum.

Sevgiler !

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!