Terazi Burcu Mayıs 2022

Terazi Burcu Mayıs 2022

Merhabalar sevgili terazi ve yükselen terazi okuyucularım !

Mayıs ayı sizin için nasıl olasılıklara işaret ediyor ? Ayın gezegen transitleri ve yeniay/dolunay döngüleri size neler getirebilir ? Bakalım bu yazımda birlikte.

Öncelikle buraya Mayıs ayının astroloji gündemini bırakıyorum. Ayın astrolojik takvimini görmek için linki tıklayabilirsiniz ↓↓

Mayıs 2022 Astroloji Gündemi


Güneş 21 Mayıs’a kadar boğa burcunda. 8.evinizde olmaya devam ediyor.

Bu ev parasal konularla ilgilidir. Boğa burcu da paranın burcudur.

Güneş burada iken ağırlıklı olarak maddi konular ön planda olabilir sizin için.

Sigorta konuları, bir sigortanın başlangıcı ya da tamamlanmış bir sigorta primi karşılığı olarak bir maaşın bağlanması, yasal ödemeler, devletten alınacak paralar, vergi konuları, ödemeler, mülklerle ilgili  konular, para alışverişleri, bankacılık işlemleri olabilir.

Paraya dair gündemlerle meşgul olabilirsiniz.

Bir borcunuzu bitirebilirsiniz. Önemli bir alacağınızı tahsil edebilirsiniz.

Aile içinde mülk/kazanç paylaşımları olabilir. Aileden gelecek maddi olanaklar olabilir. Miras, mülklerin devri, kira geliri, vb paylaşımlar gerçekleştirilebilir, şayet bu yönde gündemleriniz varsa.

Güneş 21 Mayıs’ta ikizler burcuna geçiyor. 9.evinizde transit etmeye başlayacak bu geçiş ile.

Uzağınızda yaşayan aile bireylerinizle, akrabalarınızla, sevdiklerinizle daha çok iletişim kurabileceğiniz, onlarla ilgili konularla meşgul olabileceğiniz bir dönem. Yolculuklar, gidiş gelişler de olabilir.

Şehirler arası taşımacılık konularınız, kargolarınız, gönderileriniz olabilir. Yer değiştirmesi gereken şeyler olabilir.

Eğitim hayatınız varsa, okulunuzla ilgili konular ön planda olacaktır ayrıca. Sınavlar, proje teslimleri, ödev teslimleri, sunumlar gündeminizde olabilir.

Bir ilgi alanınızda eğitim almak istiyorsanız, Güneş burada iken bu konu gerçekleşebilir. Başarılı, donanımlı bir eğitmen ile bir araya gelebilirsiniz. Bir öğrencilik başlayabilir hayatınızda 🙂


Merkür 30 Nisan’da ikizler burcuna geçiyor. 9.evinize geliyor.

İkizlerde normal transitlerinden daha uzun süreyle kalacak Merkür.

Neden ? Çünkü burada retrosu olacak. Bu retro 10 Mayıs’ta başlıyor. Birkaç gün öncesinden giriyoruz hatta etkisine. 3 Haziran’a kadar retro sürecinde olacağız.

Retronun tamamı ikizler burcunda yaşanmayacak. İki burçta gerçekleşecek. İkizler burcunda başlayacak, boğa burcunda tamamlanacak.

10-23 Mayıs arası olan dönemde retro ikizlerde. Geri kalan 23 Mayıs-3 Haziran arası olan kısım ise boğa burcunda.

10-23 Mayıs arasında ikizlerde olan retro dönemi için konuşalım önce. 9.evinizde bir retro.

Uzaklar, şehir dışı/yurt dışı bağlantısı olan konular, eğitim, akademi, hukuk gibi temaları var bu evin.

Merkür retrolarında geçmişi olan, sürmekte olan, sonuç alınamamış ve beklemede olan konular çözülebiliyor. Beklediğimiz yanıtlar gelebiliyor. Yurt dışı bağlantılı konularda başvurduğunuz, beklediğiniz konular varsa, vize başvurunuz varsa, bu konularda yanıt alabileceğiniz bir zaman.

Okul hayatınız varsa arkadaşlarınızla ve hocalarınızla iletişimlerinize dikkat etmenizi önereceğim. Bazı yanlış anlaşılmalar doğabilir. Bunların sizi zor duruma düşürmemesi adına, daha özenli olunuz.

Bu retro sürecinde şayet bir seyahatiniz olacaksa aldığınız bilete, yaptığınız işleme, valizlerinize, yolculuk içindeki süreçlerinize daha fazla dikkat etmeniz iyi olur. Merkür retrolarında hatalar olabiliyor, aksaklıklar doğabiliyor çünkü.

Hukuksal süreçler içinde beklemeler olabilir ayrıca çeşitli sebeplerle. Bazı eksiklerin, evrakların tamamlanması gerekebilir.

23 Mayıs-3 Haziran arasında retro boğa burcunda, 8.evinizde.

Bu ev parasal konularla, fakat ağırlıklı olarak para çıkışları ile, ödemelerle, borçlarla ilgili bir ev.

Geçmişten gelen borçlar bu süreçte karşınıza çıkabilir. Bir ödeme planı oluşturmanız gerekebilir. Bir tarihi geçmemek adına yapmanız gereken bir ödeme olabilir. Bir dostunuzdan, bir ahbabınızdan bir borç aldıysanız, bunu verebilirsiniz. Siz bir borç verdiyseniz vaktiyle, şimdi retroda size geri verilebilir.

Maddi konularda geçmişten gelen bir şeyler tamamlanabilir. Tamamlanması gerekebilir.

Yeni başlamamış olan, öncesi olan parasal konular için retro olumlu bir zaman. Fakat yeni niyetler varsa, bunlar için retro sonrasını beklemeniz faydanıza olur.

Örneğin kredi çekme planınız varsa, bunu retrodan sonra yapınız. Krediler, borçlanmalar 8.ev konusudur.

Zaten Merkür retrolarında  genel olarak büyük atılımlardan uzak durmamız gerekiyor. Çünkü retroda başlayan şey, sorun yaratabiliyor. Ama özellikle ilgili evin konularında temkinli olmak, beklemek önemli ve gerekli.

Bir doğum haritasında Merkür’ün retro olması nasıl anlamlara gelir, yaşama nasıl yansımaları vardır, etkileri nasıl dengelenebilir, iyileştirilebilir, konu ile ilgili bir yazım var. Kapsamlı bir içerik sundum sizler için ↓↓↓

Doğum Haritasında Retro Merkür  ← ← ← yazımı tıklayabilirsiniz.


Venüs 2 Mayıs’a kadar balık burcunda. 6.evinizde.

Bu transit döneminde Venüs’ün iyicil etkisini iş, iş ortamınız, çalışma düzeniniz, iş dışında da günlük düzeniniz gibi konularda almış olabilirsiniz. Şimdi koç burcu transiti başlıyor.

2 Mayıs’ta Venüs koç burcuna geçiyor. 7.evinize geliyor.

Evliliğiniz, ilişkiniz, iş ortaklıklarınız, yakın bağlarınız, sevdiklerinizle paylaşımlarınız açısından çok güzel bir zaman. İlişkiler içinde keyifli bir dönem 🙂 Sizi mutlu edecek şeyler olabilir 🙂

Bunlar dışında 7.ev, bizi herhangi bir alanda yönlendiren, rehberlik veren kişileri, hocaları ve danışmanları anlatır. Bu konularda da Venüs desteğiniz var.

Hayatınızda böyle kişiler varsa, onlardan yana şanslı hissedeceğiniz bir zaman. Bağlantınız içerisinde samimiyetiniz, paylaşımlarınız artabilir. Bir alanda bir hocayla yol almak istiyorsanız, bu yönde yeni bir bağlantı doğabilir. Size fayda getirecek bir danışmanlık alabilirsiniz.

Venüs 28 Mayıs’ta bir kez daha burç değiştiriyor. Boğa burcu transitine başlıyor. 8.evinize geliyor bu değişim ile birlikte.

Parasal konular, ödemeler, alım satım konuları, vergi, sigorta konuları, parayla ilgili yasal konular, krediler, kredi kartları, ortaklı mülk ve kazançlar, başkalarından gelen maddi kaynaklar bu evin konusu.

Boğada iken sizin için bu konular üzerinden çalışabilir Venüs 🙂 Bu konularda gündemleriniz, sorunlarınız, uğraşlarınız varsa bir şeyler kolaylaşabilir, güzelleşebilir. Bir ferahlık doğabilir Venüsyen bu dönemde.

Bu arada doğum haritasında Venüs’ü retro konumda olanlar için de bir yazım var. Doğum haritasında Venüs’ün retro olması nasıl anlamlara gelir, nasıl iyileştirebilir retro bir Venüs, etkileri nelerdir, detaylar burada : Doğum Haritasında Retro Venüs


Mars 25 Mayıs’a kadar balık burcunda. 6.evinizde ilerlemeye devam ediyor.

15 Nisan’da geçmişti balık burcuna. Bu ayın 25’ine kadar yine aynı yerde.

İş, çalışma hayatı, görevler, rutinler, sorumluluklar, ayrıca sağlık gibi temaları var bu evin.

Mars buradan geçerken, günlük hayatınızın temposu hızlanabilir. Yapılması gerekenler, sorumluluklarınız artabilir.

Çalışanlar için hareketli bir dönem. İşinizde görev tanımınıza eklenecek şeyler olabilir. Yeni sorumluluk alanları doğabilir sizin için.

Bağışıklığınızı yüksek tutacak şekilde beslenme düzeninize, uykunuza dikkat etmenizi önereceğim. Artan tempo, bedensel enerjinizi düşürebilir.

Mars spor demektir ayrıca. 6.ev ise günlük düzeni anlatıyor. Spora başlayabileceğiniz bir dönem bu !

Mars agresyonu da simgelediği için, iş arkadaşlarınızla iletişimlerinizde daha kontrollü ve daha özenli bir tutumun bu süreçte yararı olur size.

25 Mayıs’ta koç burcuna geçiyor Mars. 7.evinize geliyor.

Burası ilişkiler alanı. Mars ile burada bir hareketlilik başlıyor.

Yakın bağlantılarınızla, sizin için kıymetli olan kişilerle ilgili konular ön plana çıkacaktır.

Bu ev kimleri ve hangi konuları temsil ediyor, tanıyalım. Evliliği, eşi, sevgiliyi, ikili ilişkileri, ayrıca iş ortaklıklarını, iş birliklerini.

Hocalar, eğitmenler, danışmanlar, danışmanlıklar yine bu evin temsil ettiği kişiler arasında.

Mars ise başlangıçları simgeliyor. Üstelik koç burcu, Mars’ın kendi evi. Koç zodyakta burçların ilkidir. Yeni bir döngünün başlangıcını, yenilikleri temsil eder. Dolayısıyla yaşamınızda 7.ev  konularında yeni şeylerin başlayabileceği bir zamana giriyorsunuz.

Bir ilişki başlayabilir. Sizin için özel olan biri varsa, bir ilişkiye adım atabilirsiniz. Mutlulukla ilerleyen bir ilişkiniz varsa, evlilik kararı alabilirsiniz.

Evli iseniz, eşinizin yeni başlangıçları olabilir yaşamında herhangi bir konuda.

İşinizde müşteri bağlantılarınız artabilir. Daha fazla insanla çalışmaya başlayabilirsiniz.

Özellikle danışmanlık verdiğiniz ya da eğitmenlik yaptığınız bir işiniz varsa daha fazla çalışacağınız, hareketli, bereketli bir dönem yaşayabilirsiniz 🙂

Yeni insanlarla tanışabilirsiniz. Herhangi bir konuda bir eğitime başlayabilirsiniz.

İnsan ilişkileriniz aracılığıyla başlayacak güzel şeyler olabilir. Tavsiyeler, yönlendirmeler gelebilir. Yakınlarınız başlangıçlara vesile olabilirler sizin için.


Mayıs 2022 Ay Döngüleri :

16 Mayıs : Akrep Burcunda Dolunay + Ay Tutulması : Ay 25° Akrep, Güneş 25° Boğa

Ay tutulmaları dolunay zamanında gerçekleşirler. Yani bir dolunaydır Ay tutulmaları. Ama  dolunaylardan daha güçlüdürler.

Tutulma 2.evinizde gerçekleşiyor.

Bu ev kişisel kazançlarımızla, bireysel anlamda sahip olduğumuz maddi varlıklarla, harcamalarımızla, gelirlerimizle ilgili.

Tutulma parasal konularda bir gündem getirebilir size ya da o an gündeminizde olan parasal konu ne ise o konu ile ilgili bir tamamlanma, bir sonuçlanma, bir netleşme, bir bitiş olabilir.

Bir harcama gündeme gelebilir. Masraf yaratacak bir konu doğabilir tutulma civarı günlerde.

Kişisel kazançlarınızı büyütme çabasında iseniz konuya daha fazla odaklanabilirsiniz. Bütçenizi, maddi durumunuzu, paraya dair konularınızı yoluna koymak için yapacağınız şeyler olabilir. Yeni kararlar geliyor sanırım.

30 Mayıs : İkizler Burcunda Yeniay : Ay 8° İkizler, Güneş 8° İkizler

Yeniay 9.evinizde gerçekleşiyor.

Bir eğitime başlayabilirsiniz.

Bir seyahatiniz olabilir. Bir gezi programı oluşturabilir, yeni yerler keşfedebilirsiniz.

Yer değiştirmek, şehir değiştirmek gibi bir hazırlık içinde iseniz ve bu anlamda beklettiğiniz durumlar varsa, konu hızlanabilir. Taşınmalar olabilir. Aile içinde, yakın çevreniz içinde şehir değiştiren ya da başka bir ülkeye gidecek olan kişiler olabilir. Gidenlerden dönme kararını alanlar olabilir. Bu yönde haberler alabilirsiniz. İkizler burcu iletişim ve haberleşme demektir çünkü.

Kardeşleri simgeler ikizler burcu. Kardeşlerinizin yurt dışı ya da şehir dışı bağlantısı olan bir konusu gündeme gelebilir. Bir iş seyahati, bir yolculuğu olabilir.

Yüksek öğrenim hayatınız varsa hayatınızın bu alanında gündemler yoğunlaşabilir. Yapmanız gerekenler olabilir.

Hukuksal konuları olanlar, yeni gelişmeler yaşayabilirler.

9.evin konuları üzerinden böyle olasılıklarınız var.


Burç yorumlarında her şeyi çok genel şekilde konuşabiliyoruz sevgili okuyucularım. Aslında mühim olan bireysel haritamızın alacağı etkilerdir. Haritanıza özel etkilerden haberdar olmak için Doğum Haritası Analizi yaptırabilir, danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.

Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ üzerinden ulaşabilirler.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.


…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

Ayrıca →→ Instagram sayfamı takip etmek isterseniz, burayı tıklayabilirsiniz ↓↓

@astroloji.anlatburcak


Keyifli, bereketli, huzurlu bir ay diliyorum.

Sevgiler !

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!