Koç Burcu Mayıs 2022

Koç Burcu Mayıs 2022

Merhabalar sevgili koç ve yükselen koç okuyucularım !

Mayıs ayına girmek üzereyiz.

Havalar epey soğuk gitti. Nisan’dan daha güneşli bir ay yaşayalım inşallah 🙂

Peki bu ay gökyüzünde neler var ? Neler olacak ? Bunlar sizi hangi konular üzerinden, nasıl etkileyebilir ?

Bakalım birlikte. Detaylıca bakalım.

Öncelikle buraya Mayıs ayının astroloji gündemini bırakıyorum. Ayı genel hatlarıyla görmek için linki tıklayabilirsiniz ↓↓

Mayıs 2022 Astroloji Gündemi


Güneş 21 Mayıs’a kadar boğa burcunda. 2.evinizde olmaya devam ediyor.

Bu ev paranın evidir.

Güneş ile maddi konularda bir güçlenme yaşayabilirsiniz. Güneş’in geçtiği yerde toparlanmalar olur. Durumlar daha iyiye varır.

Maddi kaynaklarınızı artırmak, gelirinizi büyütmek, maddi güvencenizi yaratmak için neler yapabileceğinizi düşünebilirsiniz bu dönemde. Bu yönde atılımlarınız, çabalarınız olabilir.

Hayatın keyiflerini simgeler boğa. Dünyevi hazları simgeler. Daha çok yer görmek, gezmek, eğlenmek, yeni mekanlar keşfetmek, keyiflere bütçe ayırmak, satın almak istediğiniz şeyleri almak, daha keyifli yaşamak isteyebilirsiniz bu dönemde. Hayatınızda bu yönde değişiklikler yapabilirsiniz. ‘Bundan sonra bunu böyle yapacağım’ diyeceğiniz şeyler olabilir. Nasıl yaşamak istediğinizi fark edebilirsiniz. Yeni seçimleriniz, kararlarınız olabilir. Daha iyi bir yaşam sürmek için başlatacağınız şeyler olabilir.

Güneş 21 Mayıs’ta ikizler burcuna geçiyor. 3.evinize geliyor.

İletişimlerimizi, yakın çevre bağlantılarımızı, haberleşmelerimizi, kısa seyahatlerimizi, şehrin içindeki hareketliliğimizi anlatan bir alan burası.

Ayrıca kardeşler, kuzenler, yakın akrabalar, yakın arkadaşlar, komşular, gün içinde gördüğümüz kişiler, günlük hayatımızın bir parçası olan kişiler bu evle ilgili.

Güneş 3.evinizden geçerken bu kişilerle iletişimleriniz artabilir. Ortak konularınız olabilir. Onlarla ilgili gündemleriniz olabilir. Kardeşlerinizin hayatında yeni gelişmeler olabilir. Akrabalarınızla haberleşmeleriniz artabilir. Birlikte kararlaştıracağınız şeyler olabilir.

Şehrin içinde daha aktif, daha hareketli bir dönem yaşayabilirsiniz ayrıca.

Online/dijital alanlar, sosyal medya faaliyetleri varsa hayatınızda, buralarda yenilenmek, büyümek,  hızlanmak için iyi bir zaman. 3.ev bu konuları da temsil eden bir ev. İletişim evi. Bilgiyi, bilgiyi paylaşmayı, bilgiyi paylaştığımız platformları sembolize ediyor.


Merkür 30 Nisan’da ikizler burcuna geçiyor. 3.evinize geliyor. Mayıs ayı boyunca burada.

İkizlerde uzun uzun kalacak Merkür. Çünkü burada bir retrosu olacak.

Yakın çevre iletişimleri, kardeşler, akrabalar, komşular bu evin konusu. Onlarla ilgili konularınız olabilir Merkür burada iken. Onlardan haberler alabilirsiniz. Yeni başlangıçlar yapabilirler. Müjdelerini alabilirsiniz. Birlikte yapacağınız şeyler olabilir. Bir araya gelmeler, buluşmalar artabilir.

3.evin başka temaları da var. Yazmak, paylaşmak, yayınlamak, göstermek gibi anlamlara geliyor bu ev. Bilgiyi yaymayı, bilgiyi aktarmayı simgeliyor. O yüzden içerik ürettiğimiz platformlar da bu evle ilgili.

Sosyal medya ve internet üzerinden yaptığınız işleriniz varsa, Merkür ile hızlanabilirsiniz. Büyüyebilirsiniz. Yeni ve farklı içerikler üretmeye başlayabilirsiniz.

Araçlar, arabalar, ehliyet konuları yine bu ev kapsamında. Bu yönde gündemi olanlar için hareketli bir dönem. Bir araç alım satım konusu tamamlanabilir. Ehliyet hazırlığında iseniz sonuca varabilirsiniz, ehliyetinizi alabilirsiniz.

Aktif, hareketli, bol iletişimli bir dönem.

10 Mayıs’ta retrosuna başlıyor Merkür. İkizler burcunun 4 derecesinde iken retro sürecine giriyoruz. 3 Haziran’a kadar sürecek olan bir retro bu.

Ama tamamı ikizler burcunda yaşanmayacak.

10-23 Mayıs arası olan dönemde retro ikizlerde. Geri kalan 23 Mayıs-3 Haziran arası olan kısım ise boğa burcunda gerçekleşecek.

10-23 Mayıs arasında retro ikizlerde, 3.evinizde.

İletişim evinizde iletişim gezegeni retro yapıyor olacak bu süreçte.

Yakın çevre iletişimlerinizde, kimi zaman kendinizi yeterince doğru ifade edemediğiniz, yanlış anlaşıldığınız durumlar olabilir ya da siz başkalarını doğru anlamayabilirsiniz. Bu tür sebeplerle boş yere gücenmeler, darılmalar olabilir. Bunların olmaması adına kelimelere çok fazla odaklanmadan karşı tarafın gerçek niyetini okumaya çalışmanızı önereceğim. Bazen söylemek istediklerimiz için şahane sözler seçemeyebiliyoruz çünkü. İnsanlık hali.

Bunlar dışında neler olabilir ?

Doğru anlaşılmayan şeyler ve bilgi eksiklikleri sebebiyle işinizde, günlük olarak yaptıklarınızda ufak tefek sorunlar da olabilir kimi zaman. Aksaklıklar olabilir. Retro dönemi olduğunu bilin. Stres yapmayın.

23 Mayıs-3 Haziran arasında retro boğa burcunda, 2.evinizde.

Burası parayı temsil eden ev olduğundan, parasal konular üzerinden etki alıyor olacaksınız.

Merkür retroları geçmişten gelen konularla ilgilidir. O yüzden bu dönemde neler olabilir ? Bir süredir beklediğiniz bir para elinize geçebilir. Yaptığınız bir yatırımın karşılığını alabilirsiniz. Parasal konularda niyetleriniz varsa, neyi nasıl yapmak istediğinizle ilgili netleşebilirsiniz.

Bir müddettir aklınızda olan, satın olmak istediğiniz bir şeyi alabilirsiniz. Sürüncemede kalmış bir alım satım konusu gerçekleşebilir.

Geçmişi/öncesi olan konular için destekleyicidir Merkür retroları. Ama bu dönemde sıfırdan akla gelen fikirleri dizginlemek, yeni ve önemli atılımlardan kaçınmak gerekiyor.

Büyük alışverişler önermem. Geçmişi olmayan imzalı parasal konular olursa, retronun bitmesini beklemeniz yararınıza olacaktır.

Tam Merkür retrosunu anlatırken, bu noktada ilgili bir yazımın linkini ekleyeceğim buraya ↓

Bir doğum haritasında Merkür’ün retro olması nasıl anlamlara gelir, yaşama nasıl yansımaları vardır, etkileri nasıl dengelenebilir, iyileştirilebilir, konu ile ilgili bir yazım var. Kapsamlı bir içerik sundum sizler için ↓↓↓

Doğum Haritasında Retro Merkür  ← ← ← yazımı tıklayabilirsiniz.


Venüs 2 Mayıs’a kadar balık burcunda.

Spiritüel alanlardan fayda bulabileceğiniz, ruhsal konuların önde olabileceği bir dönemdi bu süreç sizin için. Transit tamamlanıyor artık.

2 Mayıs’ta Venüs koç burcuna geçiyor. 1.evinize geliyor !!

Çok güzel bir zamandır bu ! Venüs’ün 1.ev transitleri özeldir.

Hayattan daha çok keyif almak demektir. Mutluluklar, keyifler, eğlenceler demektir.

İlişkileriniz, bağlarınız içinde daha iyi hissedebilirsiniz kendinizi. Arkadaşlarınızla, ailenizle, sevdiklerinizle güzel şeyler yapabilirsiniz.

Satın almak istediğiniz özel bir şey varsa, bu alışverişi yapabilirsiniz. Gitmek istediğiniz bir yere gidebilirsiniz. Bir mutluluk, bir yenilik olabilir.

Ayrıca güzelliğinize, bakımınıza daha fazla özeneceğiniz, belki giyim kuşam alışverişleri yapacağınız, kendinizi yenilemek isteyeceğiniz bir dönem.

Sanatsal konularla da meşgul olabilirsiniz. Kendinize yeni bir keyif alanı yaratabilirsiniz.

Venüs 28 Mayıs’ta bir kez daha burç değiştiriyor. Boğa burcu transitine başlıyor. 2.evinize geliyor bu yeni transit ile. Para evinizde yol almaya başlıyor.

Maddi anlamda şanslı bir Venüs transiti olduğunu söyleyebilirim. Venüs transitlerinde ilgili evin konularında güzellikler, kolaylıklar olur. O yüzden bu dönem sizin için maddi fırsatlara açık bir dönem.

Bu alan harcamalarla da ilgili. Keyifler için, lüksler  para harcamak da bu transitin anlattığı şeyler arasında. Hayatı daha güzel yaşamak için yapacağınız alışverişler olacaktır.

Bu arada doğum haritasında Venüs’ü retro konumda olanlar için de bir yazım var. Doğum haritasında Venüs’ün retro olması nasıl anlamlara gelir, nasıl iyileştirebilir retro bir Venüs, etkileri nelerdir, detaylar burada : Doğum Haritasında Retro Venüs


Mars 25 Mayıs’a kadar balık burcunda. 12.evinizde ilerlemeye devam ediyor.

15 Nisan’da geçmişti balık burcuna. Bu ayın 25’ine kadar yine aynı yerde.

12.ev, zodyakta evlerin sonuncusudur. O yüzden bir döngünün sonunu anlatıyor olabilir bu dönem sizin için.

Tamamlamak, bitirmek, aşmak ve geride bırakmak istediğiniz konular için kullanın bu süreci. Konu somut bir şey olabilir, psikolojik bir problem gibi soyut bir şey olabilir. Her şey olabilir.

Mars’ın 12.ev zamanlarında enerji düşer. İçe döner. Geri çekilmek, kendimizle kalmak, sessizleşmek isteriz. Hedeflerimizi bir süre için kenara bırakmak, bazı şeylere mola vermek, dinlenmek isteriz.

Hayatınızın mümkün olan noktalarında işleri yavaşlatabileceğiniz, kendinize, duygusal ihtiyaçlarınıza daha fazla zaman ayırabileceğiniz, bir müddet için kendi içinizde bir şeylerle meşgul olabileceğiniz bir zaman.

Fiziksel, mental, ruhsal anlamda daha sağlıklı, daha güçlü olmak için iyileştirmek istediğiniz durumlar varsa, onlara odaklanabileceğiniz bir zaman.

25 Mayıs’ta koç burcuna geçiyor Mars. 1.evinize geliyor.

Hızlı, canlı, hareketli, dinamik, enerjik, kıpır kıpır bir zamanı başlatıyor Mars sizin için 🙂

Mars’ın olduğu yerde bir hareketlilik başlar. 1.ev ise zaten başlangıçları temsil eden alan. Evlerin ilki.

İşinizde, eviniz ile konularda,  ilişkiler içinde, bağlantılarınızda, paraya dair konularda, dış görünüşünüzde, stilinizde, 1.ev olduğu için pek çok konuda yapmak istediğiniz yeni şeyler olabilir.

1.ev hayatımız için attığımız adımlarla, başlangıçlarımızla ilgilidir. Ayrıca dış görünüşümüzü anlatan evdir.

Belki bir süredir bir şeyler var aklınızda. Yapmak istedikleriniz var. Hazırlandığınız şeyler var.  İşte şimdi o bekleyen planlar için harekete geçme zamanı.

Ama yeni şeyler denemek isteyeceğiniz bu süreçte, dürtüsel davranmamalı, üzerinde iyice düşündüğünüz, zaman ayırdığınız konularda harekete geçmelisiniz. Mars’ın bir dürtüselliği vardır çünkü.

Biraz da agresif bir gezegen. Öfke, hırs, rekabet, acelecilik gibi temaları sembolize ediyor. Bu konularda enerjiyi dizginlemek ve iyi yönetmek önemli.

Bunun dışında iyi değerlendirirseniz harika bir zaman olabilir sizin için. Yaşamınızda yeni bir döneme giriyor olabilirsiniz. Yeni yeni şeyler başlayabilir.


Mayıs 2022 Ay Döngüleri :

16 Mayıs : Akrep Burcunda Dolunay + Ay Tutulması : Ay 25° Akrep, Güneş 25° Boğa

Ay tutulmaları dediğimiz şey esasen bir dolunaydır. Ay tutulmaları dolunay vakitlerinde gerçekleşirler. Ancak dolunaylardan daha güçlü, daha majör, daha vurgulu bir etkiyi temsil ederler.

8.evin simgelediği konular üzerinden güçlü bir dolunay etkisi alıyorsunuz yani.

Dolunay Ay’ın maksimumda göründüğü zamandır. O yüzden de bütünüyle görünür olma, netleşme, karar, farkındalık, tamamlanma gibi bir sembolizme sahip.

8.ev konularında sona erecek, neticeye varacak konularınız olabilir bu tutulma ile.

Özellikle yaklaşan günlerde konular şekillenebilir. Doğrudan ve sadece tutulma gününe odaklanmayınız.

2-8 aksı, zodyakta para hattını simgeler. 2. ve 8.evler parasal konularla ilgilidir. Ama farklı farklı paraları anlatırlar. 2.ev bireysel kazançlarımızı temsil ederken, 8.ev başkalarından gelen kaynakları sembolize eder.

8.evin temsil ettiği paralar üzerinden bakalım nasıl olasılıklarınız var ?

Bir ödeme, birikmiş olan bir kredi kartı borcu, bir alacak verecek konusu, bir tahsilat, bir borç meselesi gündeminiz olabilir dolunaya yakın günlerde.

Dava sürecinde olan parasal konular, tazminat, sigorta, mal paylaşımı, nafaka, miras gibi gündemleri olanlar, buralarda tamamlanmalar yaşayabilirler. Süreç sonlanabilir ya da ilerleme yönünde yeni gelişmeler olabilir. Ama öncesinde biraz krizli durumlar yaşanabilir. Bir stres yaratabilir.

Mecburiyetlerle çözmeniz gereken bir parasal konu olabilir.

Ailenizle, kardeşlerinizle, akrabalarınızla bir mülkün satışı/paylaşımı, miras paylaşımı gibi gündemleriniz varsa, kavga ve çatışma enerjisine girmeden süreci stratejik olarak yürütmenizi önereceğim.

Bu tutulma ile krizli bir durum çözülebilir. Kaotik bir konu bitebilir. Ama uzlaşmacı, yumuşak, ılımlı bir tutumda olmanız önemli. Sevgi enerjisinde hareket edince, pek çok şey çok daha kolay oluyor.

30 Mayıs : İkizler Burcunda Yeniay : Ay 8° İkizler, Güneş 8° İkizler

3.evinizde bir yeniay gerçekleşiyor.

Kardeşler, yakın akrabalar, kuzenler, komşular ve sık görüştüğünüz arkadaş çevreleri 3.ev kişileridir. Bu kişilerle ilgili yeni gelişmeler olabilir yeniay ile. Yakınlarınızdan yeni haberler gelebilir. Kardeşlerinizin yeni başlangıçları olabilir. Örneğin bir iş, örneğin bir eğitim.

İletişim ve haberleşme ağınız hareketleniyor.

İletişime dayalı işleriniz hızlanıyor. Dijital alanda aktifseniz, sosyal medya ya da internet üzerinden yürüttüğünüz işler varsa, buralar için yeni projeler üretebilirsiniz. Çok güzel bir hızlanma, büyüme zamanı bu yeniay sizin için. Güzel fırsatlar doğabilir.

Önemli görüşmeler yapabilirsiniz. Sizin için önemli olan kişilerle irtibat kurabilirsiniz.

Arabalar, araçlar, taşıtlar yine bu evin konusudur. Bu konularda girişimleriniz, değişimleriniz, yenilikleriniz olabilir. Araba almak, arabanızı değiştirmek, ehliyet almak, ehliyet için başvuru yapmak, vb şeyler örneğin.


Burç yorumlarında her şeyi çok genel şekilde konuşabiliyoruz sevgili okuyucularım. Aslında mühim olan bireysel haritamızın alacağı etkilerdir. Haritanıza özel etkilerden haberdar olmak için Doğum Haritası Analizi yaptırabilir, danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.

Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ üzerinden ulaşabilirler.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.


…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

Ayrıca →→ Instagram sayfamı takip etmek isterseniz, burayı tıklayabilirsiniz ↓↓↓

@astroloji.anlatburcak


Güzel bir ay diliyorum hepinize ! Sağlık, bereket ve huzur diliyorum.

Sevgiler !

Dr. Burçak Kayış

 

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!