30 Nisan 2022 Boğa Burcunda Güneş Tutulması

30 Nisan 2022 Boğa Burcunda Güneş Tutulması

30 Nisan Cumartesi günü 23:27’de yılın ilk tutulması gerçekleşiyor sevgili okuyucularım.

Boğa burcunun 10 derecesinde bir Güneş tutulması meydana geliyor.

Boğa akrep hattının tutulma serisi başlıyor bu Güneş tutulması ile.

Yıl geneline baktığımız zaman 2022 içerisinde dört tutulma görüyoruz.

Bunlardan ikisi Güneş tutulması, ikisi Ay tutulması.

Tarihler ve detaylar şöyle :

30 Nisan Boğa burcunun 10 derecesinde Güneş Tutulması

16 Mayıs Akrep burcunun 25 derecesinde Ay Tutulması

25 Ekim Akrep Burcunun 2 derecesinde Güneş Tutulması

8 Kasım Boğa burcunun 16 derecesinde Ay Tutulması

Şimdi 30 Nisan’da deneyimleyeceğimiz bu ilk tutulmanın detaylarına bakalım. Her şeyden önce, tutulmanın Uranüs’e çok yakın bir noktada gerçekleşeceğini söyleyerek başlayayım.

Uranüs güncelde boğa burcunun 14 derecesinde. Tutulma ise 10 derece boğada olacak.

Uranüs ile birleşen, Uranüsyen bir tutulma bu.

Güneş tutulmaları, yeniay vakitlerinde gerçekleşirler. Yeniay bir başlangıç sembolüdür. Güneş ve Ay’ın kavuşumudur.

Hayata atılan bir tohumdur. Bir başlangıcı, yeni bir oluşumu temsil ederler.

Güneş tutulmaları, yeniaylar ile gerçekleşirler ve fakat yeniaylardan çok daha büyük bir potansiyeli, daha güçlü olasılıkları, daha majör yenilikleri sembolize ederler.

Hayatımızda kadersel olarak açılan yeni kapılar, adım attığımız büyük şeyler, dönemeçler, değişimler Güneş tutulmaları ile ilgilidir.

Güneş tutulmaları ile hayatımızda önemli, büyük, yeni şeyler başlar.

Bununla birlikte tutulmaların işaret ettiği olasılıkları, sadece tutulma günü için düşünmek yanlış olacaktır.

Güneş tutulmaları yeni bir dönemin başlangıcıdır ve etkileri/ihtimalleri zamana yayılır.

Tabii tutulmaya yakın günlerde daha güçlüdür ihtimaller. Konular, durumlar, değişimler görünür olmaya başlar ama etkiler zamana yayılır.

Güneş tutulmaları ortalama olarak 6 aylık bir vadeye şekil verirler. Yani bir sonraki Güneş tutulmasına kadar olan dönemin ana konseptini, ana temasını anlatırlar bize.

Güneş tutulması hangi burçta ve hangi evimizde gerçekleşiyorsa, o burcun ve evin temsil ettiği konular 6 aylık periodda hayatımızda ön planda olur. İlgili konularda değişimler olur. Yeni şeyler başlar ve mevcut durum değişerek yeni bir şekil kazanır.

Bu yılın başında, 18 Ocak 2022 günü kuzey güney Ay düğümleri boğa akrep aksına geçmişti. Ay düğümleri bir hat üzerinde 18 aylık, yani 1,5 yıllık bir süreyle kalırlar.

Tutulmalar Ay düğümlerinin bulunduğu hat üzerinde gerçekleşir sevgili okuyucularım. Tutulma hattını simgeler kuzey güney Ay düğümleri.

Bu da demek oluyor ki 18 Ocak 2022 ile başlayan 18 aylık dönemde Güneş ve Ay tutulmalarını boğa ve akrep burçlarında deneyimleyeceğiz.

Serinin ilk tutulması boğada. Boğa neleri simgeliyor, hangi temaları yönetiyor hayatımızda, sizlere sayayım :

Parayı, ekonomiyi, maddeyi, maddesel çıktıları, somut olan şeyleri, maddiyatı, kazançları, gelirleri, mülkleri, sahip olunan maddi varlıkları, parasal konuları.

Ayrıca tarımı. Hayatın sunduklarını. Nimetleri.

Keyifleri, güzellikleri, bize konfor yaratan şeyleri. Geleceğimiz için güvence diyebileceğimiz şeyleri.

İşte bu temalar hareketleniyor bu tutulma ile.

Uranüs ile kavuşum halinde gerçekleşeceği için Uranüsyen bir tutulma diyoruz.

Yani Uranüs’ün karakterinde, Uranüs’ün doğasında, Uranüs’ün enerjisinde.

Uranüs büyük değişimleri, eskiyi yıkıp yeniye geçmeyi, açılmayı, büyümeyi, kısıtlardan kurtulmayı, özgürleşmeyi temsil eder.

Güneş tutulmaları ise yeni bir dönemin kapısıdır. Kapının anahtarıdır. Yaşamımızda yeni dönemleri, dönemeçleri, yeni başlayacak olan şeyleri simgelerler.

Dolayısıyla büyük bir başlangıç enerjisi bu. Üstelik bakın burada ne var ? Uranüsyen bir işaret var.

Belli ki gökyüzü büyük yenilikleri, büyük açılımları anlatıyor bu tutulma ile.

Tutulmaya, yani Güneş Ay kavuşumuna Mars’ın uyumlu açısını görüyoruz ayrıca.

Mars’ı da tanıyalım. Mars girişimi, hareketi, atılım yapmayı, hedefleri, niyetleri, motivasyonu, başlama gücünü, başlamayı ve başlatmayı sembolize eden gezegen.

Uranüs değişimlerin gezegeni. Mars ise hareketin. Şimdi bu iki bilgiyi birleştirelim ve tutulmanın mottosunu belirleyelim 🙂 Tutulmayı özetleyecek bir cümle kuralım !

‘Eskiyi yık, yeni için harekete geç’ diyebiliriz, değil mi ?

‘Hareket et, yapabileceklerini yap ve değişimi yarat’ da diyebiliriz 🙂

Her Güneş tutulmasında göremeyeceğimiz şahane görünümler var.

Ayrıca tutulma sırasında Jüpiter → Pluto ile, Mars → Uranüs ile, Venüs → Pluto ile uyumlu açıda.

Hayatımızın değişime ihtiyaç duyan noktalarında yeni bir hal, yeni bir resim yaratmak için, yeni bir yaşam için çok güçlü bir tutulma desteği alıyoruz.

Zihnimizi toparlayalım. Oturup düşünelim. Planlarımızı yapalım. Kendimize bir yol haritası belirleyelim. Daha güzel bir yaşam için, hedeflerimiz, hayallerimiz için hareketi başlatalım sevgili okuyucularım !!

Özetle bunu söyleyebilirim. Değişim için hareketi başlatalım !!

Şimdi Güneş tutulmasının burçlar bazında neler getirebileceğini anlatacağım.

Öncelikle danışmanlık almak isteyenler için iletişim bilgilerimi vereyim her zamanki gibi.

Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ üzerinden ulaşabilirler.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.

………………………………………………………………………………………………………………………………………

………………………………………………………………………………………………………………………………………

………………………………………………………………………………………………………………………………………

 

Ayrıca →→ Instagram sayfamı takip etmek isterseniz, burayı tıklayabilirsiniz ↓↓

@astroloji.anlatburcak


Her zaman için yükselen burcunuza öncelik veriniz !

Koçlar ve Yükselen Koçlar : 

2.evinizde meydana gelecek olan güçlü bir Güneş tutulması.

Her tutulmada böyle destekleyici görünümler, uyumlu açılar göremiyoruz. Şanslıyız ve kuvvetli bir değişim etkisi alıyoruz bu tutulmadan.

Siz tutulmanın etkilerini 2.ev konuları üzerinden alıyorsunuz. Nedir onlar ?

Parasal konular, maddi imkanlar, maddi güç, maddi güvence, parasal olanaklar, yaşam standardı diyebileceğimiz şeyler, gelirler, kazançlar, birikimler ve mülklerle ilgili konular.

Hayatınızda maddi konularda bir tıkanıklık varsa, zorlanıyorsanız, güncel durum istediğiniz gibi değilse, maddi anlamda güçlenmeye ihtiyaç duyuyorsanız işte burada büyük bir açılım potansiyeli var.

‘Bu zamana kadar sabrettim, sebat ettim, olanla yetindim, idare etmeye çalıştım. Ama bu böyle devam etmez. Etmemeli. Daha iyi kazanmalıyım. Maddi imkanlarımı büyümeliyim. Kazancımı çoğaltmalıyım’ diyorsanız, tutulma ile ne yapmanız gerektiği konusunda çok güzel farkındalıklar yaşayabilirsiniz.

Yeni fırsatlar fark edebilirsiniz.

Çok iyi fikirler bulabilirsiniz. Parasal anlamda büyümenizi sağlayacak parlak fırsatlarla karşılaşabilirsiniz. İşinizde, gelirinizde bir açılım etkisi yaratacak yenilikler olabilir.

Maddi konularda yeni kararlarınız olabilir. Yarınlarınız, geleceğiniz için, ileriye dönük daha güvende hissetmek için başlatacağınız bir sigorta, bir birikim hesabı olabilir. Yatırım amaçlı yapacağınız şeyler olabilir.

Paraya dair konularda büyük bir değişim potansiyeli var. Büyüme fırsatları var.

Hayatın vermesini beklemeyin. Almak için neler yapabileceğinizi tespit edin ve tutulmanın güçlü enerjisiyle adım atın hayatınız için.


Boğalar ve Yükselen Boğalar :

Böyle güçlü bir tutulmaya ev sahipliği yapıyor olmak büyük şans ! Her şeyden önce bunu söyleyeyim.

Güneş tutulmaları hayatımızda yeni şeylerin, yeni bir dönemin başlayacağına işaret ederler.

Zaten bir tohum, bir başlangıç enerjisidir Güneş tutulmaları. Ek olarak burada kuvvetli bir Uranüs kavuşumu görüyoruz. Gezegenler arasında iyi açılar görüyoruz.

1.evinizde bir alev topu, bir enerji topu var gibi düşünebiliriz bu tutulma için. Bu enerji topuyla neler yapılır neler 🙂

1.ev başlayacağımız, başlatacağımız şeyleri, hayatımızda ilk defa yapacağımız şeyleri, atılımları, yeni fikirleri, yeni niyetleri ve girişimleri simgeler. Her konuda olabilecek yenilikleri sembolize eder.

Bu tutulma ile işinizde, kariyerinizde, ilişkilerinizde, kişisel hayatınızda, sosyal hayatınızda, yaşamınızın pek çok alanında bir yenilenme yaşayabilirsiniz.

İşinizde bir başarı elde edebilirsiniz. Bir iş arayışında iseniz, güzel bir fırsatla karşılaşabilirsiniz.

Parasal konularda gücünüzü artıracak yeni atılımlarınız olabilir. Yeni insanlarla tanışabilirsiniz. Yeni ortamlara girebilirsiniz.

Hayatınızda değişim yaratacak bir ilgi alanı doğabilir. Bir heves doğabilir içinizde. Eğitimini almak isteyeceğiniz yeni alanlar olabilir.

Niyetleriniz ve planlarınız için aksiyon alabilirsiniz.

Hayatınızda nerelerde beklediğinizi ya da yavaşladığınızı düşünüyorsanız, işte oralarda, o konularda hızlanma ve ilerleme zamanı.

Yeni bir dönemi, büyük yenilikleri anlatıyor tutulma sizin için. Fırsatları görün. Potansiyelleri iyi değerlendirin ve bekletmeyin kendinizi !


İkizler ve Yükselen İkizler :

12.evinizde gerçekleşecek olan önemli bir Güneş tutulması. Uranüsyen bir tutulma. ‘Eskiyi yık, yeniyi kur. Değiş, değiştir !’ diyen bir tutulma.

Siz bu güçlü etkiyi 12.ev konuları üzerinden alacaksınız.

12.evin nasıl temaları var ? Hangi konuları temsil ediyor bu alan ?

Şifayı, iyileşmeyi. Arınmayı. Hafiflemeyi. Geride bırakmayı. Özgürleşmeyi. Çözüme ulaşmayı. Neticeye varmayı. Farkındalığı. İdrakı. Hayatla olan ilişkimizi.  Manevi yanımızı. İnançlarımızı. Duygu dünyamızı. Hayata daha derinlikli bir perspektiften bakmayı ve neyin neden olduğunu idrak etmeyi. Yaşanan deneyimlerin sebeplerini fark etmeyi. Ruhsal anlamda derinlik kazanmayı.

İşte böyle bir değişim etkisi alıyorsunuz tutulmadan.

Geçmişiniz, çocukluğunuzda yaşadığınız deneyimler, bu zamana dek yaşadıklarınız, içinden geçtiğiniz şeyler sizi çok yorduysa, bir şeylerin izini silmekte zorlanıyorsanız, tesirinden çıkamadığınız ve ruhunuzu zorlayan şeyler varsa, hayat bu tutulma ila başlayan döngüde iyileşmenin, geçmişten özgürleşmenin yollarını gösterecektir size.

Neyin ne sebeple olduğunu fark ettirecek, yaşama dair idrakınızı artıracak, size derinlik kazandıracak şeyler, spiritüel alanlar, ruhsal konular, meditatif şeyler eklenebilir hayatınıza.

Kabule geçmenizi, hafiflemenizi sağlayacak, önce kendi içinizde sonra yaşamınızda taşları yerine oturtacak, size farkındalık kazandıracak spiritüel alanların içinde bulabilirsiniz kendinizi.

Psikolojik destek almak isteyenler başarılı bir uzmanla, iyi bir terapistle çalışmaya başlayabilirler.

Tüm bunlar dışında bedensel anlamda sağlık sorunları olanlar için güçlü bir şifalanma zamanı başlıyor Yaradan’ın nasibiyle.


Yengeç ve Yükselen Yengeç :

11.evinizde kuvvetli bir Güneş tutulması meydana geliyor.

Yenilenmeyi, yeni şeyleri, büyük değişimleri, yeni sayfaları anlatır Güneş tutulmaları.

Siz bu etkiyi 11.evin temsil ettiği konular üzerinden alıyorsunuz.

11.ev sosyal hayatımızı, arkadaşlıklarımızı, dostluklarımızı, sosyal çevremizi temsil eder.

Ayrıca ekip olduğumuz, takım olduğumuz yerleri, bir parçası olduğumuz grupları simgeler.

İş arkadaşlarımız, ekibimiz, sporda takım arkadaşlarımız, eğitim ortamları, sınıflar, kurslar, grup faaliyetleri bu evle ilgilidir.

Bu Uranüsyen Güneş tutulması ile kendinizi yeni insanlar arasında, yeni gruplar içinde bulabilirsiniz.

Yeni bir iş fırsatı doğabilir. Mevcut işinizde yeni bir ekibe katılabilirsiniz. Proje bazlı grup çalışmalarında yer alabilirsiniz.

Sosyal anlamda çevrenizi büyütecek yeni güçlü bağlantılar doğabilir.

İşinizde daha büyük kalabalıklara hitap edebilirsiniz.

Tutulma ile başlayan 6 aylık dönemde kurumsal yapılarla bağlantılarınız olabilir. Bu yönde kariyer fırsatları doğabilir.

Büyük yapılarla, kamu bağlantılı yapılarla ilgili şeyler olabilir hayatınızda.

Sosyal hizmetler, halk için sunulan şeyler, halkın yararına ücretsiz sunulan şeyler bu evle ilgilidir.

Böyle bir yapı içinde hayatınızı değiştirecek güzel hizmetler almaya başlayabilirsiniz. Kurslara, eğitimlere katılabilirsiniz. Hem sosyalleşeceğiniz, hem yeni şeyler öğrenebileceğiniz, hayatınızı renklendirecek güzel ortamlar, yenilikler eklenebilir yaşamınıza.


Aslan ve Yükselen Aslan :

10.evinizde Uranüsyen bir Güneş tutulması. Gezegenlerin uyumlu açıları eşliğinde gerçekleşen, şanslı bir tutulma.

Siz bu etkiyi haritanızın tepe noktasından, 10.eviniz üzerinden alıyorsunuz.

10.ev tepedeki evdir. Hayatta durduğumuz yeri, sahip olduklarımızı, bulunduğumuz konumu, sıfatlarımızı, sorumluluklarımızı, gücümüzü ve yetkilerimizi simgeler.

İşimiz, kariyerimiz doğrudan bu evin konusudur.

Ayrıca otorite, devlet, resmi konular demektir 10.ev.

İşte hayatınızda bu temalar üzerinden yeni bir dönemin başlayacağını söylüyor tutulma.

İş kurma hazırlığında olanlar için oldukça güçlü ve destekleyici bir zaman. İş planı olanlar, hazırlanmakta olanlar, tutulma ile adımlarını atabilirler sırayla.

Kariyer yaşamınızda bir yükseliş olabilir. Bir terfi ve görev değişikliği gelebilir.

Tutulma ile başlayan 6 aylık dönemde iş hayatınızda olumlu değişimler yaşayabilirsiniz. Bunu 6 aylık period için söylüyorum ama tutulmaya yakın zamanlarda olasılıklar daha güçlüdür.

Yetki alanınız genişletilebilir. Bazı sorumluluklar size verilebilir. İşinizde şu ana dek yaptıklarınızdan daha fazlasını yapmaya başlayabilirsiniz.

İmajınızı, toplum önündeki duruşunuzu yenilemek, hayatta bulunduğunuz yeri güçlendirmek, donanımlarınızı görünür kılmak için yapacağınız şeyler olabilir.

Devlet bağlantılı konuları, işleri olanlar için şanslı bir zaman. Yasal süreçler içinde iseniz konular hızlanabilir. Tamamlanabilir. Çözüme varabilir.

Kamu bağlantılı iş fırsatları da olasılıklarınız arasında. Tabii herkes kendi yaşamı doğrultusunda etki alacaktır.


Başak ve Yükselen Başak :

Tutulma 9.evinizde gerçekleşiyor.

Bir eşikten atlamak, bir kapıdan içeri girmek, yeni bir döneme adım atmak anlamına gelir Güneş tutulmaları. Özellikle de bu Uranüsyen tutulma, güçlü bir değişim ve yenilik zamanına işaret ediyor.

Siz bu güzel etkileri 9.ev konularında alıyorsunuz.

Sayayım, nedir onlar ? Yüksek öğrenim, eğitim, akademik hedefler, akademik çalışmalar, üniversite dışında da kurslar, eğitimler. Ufkunuzu büyütecek alanlar, ilimler. Başka şehir ve ülkelerle ilgili konular, yerleşim konuları, yer değişiklikleri, uzun yolculuklar, seyahatler, geziler, keşifler, vizyonunuzu büyütecek şeyler.

Ayrıca uluslararası ticari faaliyetler, ithalat, ihracat, gümrük, transfer konuları. Tüm bunlar dışında inanç, ideoloji, felsefe, hayat görüşü diyebileceğimiz şeyler de yine 9.evin konusudur.

Hayat resmimizi, idrakımızı, derinliğimizi, farkındalığımızı, vizyonumuzu, ufkumuzu anlatan evdir burası.

Bu konularda niyetleriniz, planlarınız, hedeflediğiniz şeyler varsa oldukça şanslı bir döneme giriyorsunuz.

Öğrenmeye hevesli olduğunuz, ilgi duyduğunuz bir alanda çok güzel bir eğitim sürecine başlayabilirsiniz.

Yabancı bir ülke ya da başka bir şehirle ilgili planlarınız varsa değişim başlayabilir. Planlar hayata geçebilir. Bir yakınınızın da böyle bir gündemi olabilir. Konu bir aile bireyinin konusu olabilir.

Yurt dışı bağlantılı bir ticari faaliyet başlayabilir. Yabancı ülkelerle bağlantısı olan işler içinde yer alabilirsiniz.

Yabancı dilinizi geliştirebilir, yeni bir dil öğrenmeye başlayabilirsiniz.

Hayat görüşünüzü, yaşama şeklinizi, dünya görüşünüzü yenileyecek, derinliği olan alanların, ilimlerin bilgisiyle tanışabilirsiniz.


Terazi ve Yükselen Terazi :

8.evinizde gerçekleşiyor bu güzel Güneş tutulması. Bu kez elimizde kuvvetli bir değişim enerjisi, bir enerji topu var 🙂 Tutulmanın başrolü çılgın Uranüs 🙂 Gezegenlerin uyumlu açıları da tutulmanın potansiyellerini güzelleştiriyor.

8.ev konularında büyük bir değişim, çözüm, ferahlık, açılım, yenilik şeklinde tarif edebilirim aldığınız etkiyi.

Parasal konular, başkalarından gelen maddi kaynaklar, alım satım konuları, maddi güvence yaratabilecek şeyler, mülkler, birikimler, sigorta, prim konuları. Tazminat, vergi, nafaka gibi yasal temeli olan paralar. Yasal ödemeler. Devlet bağlantılı parasal konular. Miras, mal paylaşımları, ortaklı kazançların paylaşımları. Bu evin böyle temaları var.

Devlet bağlantılı bir parasal konunuz, paranızı almaya çalıştığınız, hakkınızı aradığınız bir mesele, yasal bir süreç varsa konu istediğiniz yönde ilerleyebilir. Bir tazminatı, bir parayı elde edebilirsiniz.

Hukuki bir süreçten kazançla çıkabilirsiniz. Bir vergi borcunuz için çözüm bulabilirsiniz.

Bir proje için gereken maddi kaynağı bulabilirsiniz. Başkalarından gelecek destekler olabilir.

Krediler de bu evin konusudur. Bir kredi çekebilirsiniz. Bir alım satım gündemi olabilir.

Bir miras süreci sonlanabilir, bir mal paylaşımı konusu istediğiniz gibi sonuçlanabilir.

Bir sigorta başlayabilir. Kişisel olarak prim ödemeye başlayabilirsiniz. Bir emeklilik planı oluşturabilirsiniz.

Parasal konularda güçlü bir değişim var. Yeni maddi kaynaklar geliyor gibi göründü gözüme 🙂


Akrep ve Yükselen Akrep : 

Bu parlak Güneş tutulması 7.evinizde gerçekleşiyor.

7.ev konuları üzerinden büyük başlangıçları, ilkleri, değişimleri, çözümleri, fırsatları anlatıyor tutulma sizin için.

7.ev evliliği, ikili ilişkileri, eşin/partnerin yaşamı ile ilgili konuları, ‘biz’ olmayı, iş ortaklıklarını, ortaklı projeleri, birlikte yapılan şeyleri, danışmanlıkları, danışmanları, hocaları, bize rehberlik eden kişileri simgeler. Bu konu ve kişiler, bu temalar üzerinden yenilikler geliyor hayatınıza.

Hayatınıza bir partner dahil olabilir. Bir ilişki başlayabilir. Bir ilişkiniz varsa evlilik kararı alabilirsiniz. Nişanlanabilirsiniz, evlenebilirsiniz.

Kariyer yaşamınızda yeni imzalar atacağınız bir döneme giriyor olabilirsiniz bu tutulma ile.

Yeni teklifler, yeni sözleşmeler, iş teklifleri, iş anlaşmaları olabilir.

Ortaklıklar da kurabilirsiniz işinizde. Ortaklı ilerleyeceğiniz faaliyetler, projeler olabilir.

Hayatınızda büyük bir değişime vesile olacak, üzerinizde büyük emeği olacak, minnettar olacağınız başarılı bir eğitmen, bir hoca, güzel bir insan çıkabilir karşınıza.

Herhangi bir alanınızda işini çok iyi yapan, iyi niyetli, yolunuza ışık olacak, donanımları güçlü olan bir danışman, bir rehber kişi, bir hoca ile bağlantı kurabilirsiniz.

Alacağınız bir danışmanlık yaşamınızda büyük bir değişimin başlangıcı/anahtarı olabilir.


Yay ve Yükselen Yay :

6.evinizde gerçekleşiyor bu ışıl ışıl Güneş tutulması.

6.evin simgelediği konular üzerinden 6 aylık yeni bir döneme giriyorsunuz.

Sayayım sizlere etraflıca bu evin temalarını :

İşimiz, iş hayatımızla ilgili tüm konular, çalışma hayatımız, çalışma düzenimiz, iş ortamımız, düzenli olarak yaptığımız işler, görev ve sorumluluk diyebileceğimiz şeyler, iş ve iş dışında günlük işlerimiz, günlük düzenimiz, rutinlerimiz.

Hizmet sunduğumuz alanlar, hizmet aldığımız alanlar.

İşimizde ya da evimizde çalışanlarımız. Astlarımız. Ayrıca sağlık bir 6.ev temasıdır.

Bedensel anlamda iyilik, kuvvet, sağlıklı beslenme, düzenli ve yeterli uyku, düzenli yaşam, faydalı alışkanlıklar 6.evle ilgili şeylerdir.

Güçlü bir değişimi ve başlangıçları simgeleyen bu Uranüsyen Güneş tutulması ile neler olabilir, şimdi üretelim olasılıklarınızı.

Yeni bir işe başlayabilirsiniz. İş teklifleri gelebilir, yeni fırsatlar doğabilir.

İşinizde görev tanımızla, görev biriminizle ya da iş yapma şeklinizle ilgili bir değişim yaşayabilirsiniz. İş ortamınızda yeni başlayacak şeyler olabilir. Yeni bir düzen planlanabilir. Hizmet sunduğunuz konular çeşitlenebilir. Hizmetler güncellenebilir. Ekibinize yeni insanlar katılabilir.

İşinizde, ofisinizde ya da evinizde bir yardımcıya ihtiyacınız varsa yeni birileri dahil olabilir hayatınıza. Çalışanlarınız olabilir. Çalışanlarınız varsa, çalışan sayınız artabilir.

Sağlık sorunu olanlar için güçlü bir şifa işareti bu tutulma. Sorunları çözmek, iyileşmek için gerekenleri yapmaya başlayabilirsiniz. Şifanıza kavuşabilirsiniz.

Günlük yaşamınızı, beslenme şeklinizi, uykunuzu, rutinlerinizi düzenleyebilirsiniz. Daha kaliteli bir yaşam için yeni alışkanlıklar edinebilirsiniz.

Bir teması daha var bu evin. Nedir o ? Evcil hayvanlar 🙂 Hayatınıza bir evcil hayvan dahil olabilir tutulma ile 🙂 Bir hayvan sahiplenebilirsiniz.


Oğlak ve Yükselen Oğlak : 

Bu güçlü Uranüsyen tutulma 5.evinizde gerçekleşiyor. 5.evin temaları üzerinden yeni sayfalar açılıyor hayatınızda.

Nedir 5.evin temaları ? Aşk, flörtler, keyifler, sanat, spor, yaratıcılık, yaratıcı işler, görünür olma hali, öne çıkma hali, yetenekler, ayrıca bebeklerle, çocuklarla ilgili konular, hamilelikler.

Bu konular üzerinden nasıl çalışabilir tutulma sizin için ?

Aşk hayatınızda yeni şeyler olabilir.

İşiniz yaratıcılık gerektiren bir şey ise, muhteşem üretimler çıkabilir ortaya. Sanatta aktif iseniz, işiniz sanatsa ya da hobi olarak meşgul olduğunuz alanlar varsa, yeni şahane şeyler geliyor olabilir tutulma ile 🙂

İstediğiniz yönde güzel projeler üretebilirsiniz. Güzel teklifler gelebilir. Yaptığınız işlerle öne çıkabilirsiniz. Takdir toplayacak, parlak çalışmalarınız olabilir. İsminizi duyurabilirsiniz. Kendi alanınızda tanınır hale gelebilirsiniz. İstediğiniz bağlantıları elde edebilirsiniz.

Yeteneklerinizi, hünerlerinizi daha görünür kılabilirsiniz çeşitli şekillerde.

Yeni bir hobi edinebilirsiniz. Hobilerinizde derinleşebilirsiniz. Bir hobinize işe dönüşebilir. Çünkü 5.ev hobi demektir, boğa burcu ise kazanmayı, kazançlarımızı, gelir kaynaklarımızı simgeler. O yüzden bir hobinizden para kazanmaya başlamanız güçlü bir olasılık sizin için.

Hamile kalmak isteyenler için, bu konuyu da hareketlendirebilecek bir tutulma. Bu yönde bir planınız varsa, şanslı ve destekleyici etkiler alıyorsunuz.

Çevrenizde de bebekler doğabilir. Yakın çevreniz içinde hamilelik müjdeleri gelebilir 🙂 Bebekler eklenebilir yaşamınıza 🙂


Kova ve Yükselen Kova : 

4.evinizde gerçekleşiyor bu parlak tutulma. Büyük bir değişim enerjisi var.

4.ev konuları üzerinden yeni bir dönemi başlatıyor tutulma sizin için. Nedir bu evin temaları ? Ev, yaşam alanı, emlak, konut konuları, aile, aile bireyleri, aile içi konular, yerleşim konuları, aile kökleri, aile büyükleri.

Ev değişikliği, çevre değişikliği, yeni bir muhite, yeni bir mahalleye taşınma, ev alma, ev satma gibi konular varsa gündeminizde, bu değişimler gerçekleşebilir. Bu yönde planlarınız, niyetleriniz varsa konular tutulmaya yakın günlerde hızlanabilir.

Aile içinde yeni başlangıçlar da olabilir. Aile bireylerinizin hayatında yeni şeyler başlayabilir. Boğa burcu maddi konularla ilgilidir. Aile içinde parasal konularda ve mülklerle ilgili konularda olumlu değişimler, yenilikler olabilir.

Yuva kurmakla ilgili bir ev burası. Evlilik hazırlığında olanlar, evlenebilirler.

Anne babanız için, onların konforu için yapacağınız şeyler olabilir.

Ailenize daha iyi yaşam şartları sunmak için yapacağınız şeyler olabilir.

Ev, aile, yaşam alanı ve yerleşim konuları üzerinden alıyorsunuz bu güçlü tutulmanın pozitif etkilerini.


Balık ve Yükselen Balık :

Bu güzel, şanslı tutulma 3.evinizde gerçekleşiyor. 3.ev konularında yeni başlangıçlar getirecektir size.

Güneş tutulmaları ortalama olarak 6 aylık süreçte, bir sonraki Güneş tutulmasına kadar etkilidirler. Zamana yayılır etkiler. O yüzden Güneş tutulmalarını, yeni dönem başlangıcı olarak düşünebilirsiniz.

3.evin temaları arasında en temelde kardeşler var. Yakın akrabalar, yakın arkadaş çevreleri, komşular, günlük hayatınızda sıkça bir arada olduğunuz, iletişim halinde olduğunuz kişiler var. Bu kişilerle ilgili konularda değişimler ve yeni gelişmeler olası.

Kardeşlerinizin hayatında yeni başlangıçlar olabilir. Boğada bir tutulma olduğu için özellikle maddi konular üzerinden güzel gelişmeler olabilir.

Kuzenlerinizden, akrabalarınızdan güzel haberler gelebilir. Onlarla birlikte yapacağınız şeyler olabilir.

Çok seveceğiniz yeni bir komşu dahil olabilir hayatınıza.

Evinize yakın bir noktada hayatınız için önemli olacak, size iyi gelecek, mutlu olacağınız bir eğitim, bir etkinlik, bir aktivite başlayabilir. Oraya düzenli olarak gitmeye başlayabilirsiniz.

Satış, pazarlama, internet üzerinden yapılan işler, website, blog, sosyal medya, e-ticaret gibi konular da 3.ev temasıdır. Tutulma, buralarda yeni başlangıçlar yapabileceğinizi söylüyor. İnternetle ilgili alanlarda yeni iş planları gündeme gelebilir. Bilgi birikiminizi aktaracağınız, içerik üreteceğiniz bir sayfa, bir kanal, bir website açabilirsiniz.

Bu yönde faaliyetleriniz varsa, yeni projeler üretebilirsiniz. Sayfanızı büyütebilirsiniz. Daha fazla insana hitap etmeye başlayabilir, daha büyük kalabalıklara ulaşabilirsiniz.

Online işler, e-ticaret faaliyetleri gündeme gelebilir. Çünkü 3.ev bunları simgeliyor. Boğa burcu ise parasal konuları, kazanmayı ve gelir kapılarımızı.


Güneş tutulmasının hepimiz için hayırlı, bereketli, şanslı bir dönemin başlangıcı olmasını temenni ediyorum. Emek verenler, emekle üretenler, hayatı için çabası olanlar, güzellikler yaratmaya çalışanlar, fayda sunanlar en güzel şekilde alsınlar karşılığını.

Sevgiler !

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!