Balık Burcu Mayıs 2022

Balık Burcu Mayıs 2022

Merhabalar sevgili balık ve yükselen balık okuyucularım !

Mayıs ayını konuşacağız bu yazımda. Yeni bir ay daha başladı.

Bu ay hayatınızda ne tür konular gündeminizde olabilir, genel olarak nelerle meşgul olabilirsiniz, nasıl etkiler alıyorsunuz, etraflıca bakacağız. Bir tutulma yaşayacağız yine bu ay da. Bir Ay tutulması geliyor. Merkür retrosu ayın bir başka önemli gündemi. Hepsini konuşacağız.

Öncelikle buraya Mayıs ayının astroloji gündemini bırakıyorum. Ayın astrolojik takvimini görmek için linki tıklayabilirsiniz ↓↓

Mayıs 2022 Astroloji Gündemi


Güneş 21 Mayıs’a kadar boğa burcunda. 3.evinizde olmaya devam ediyor.

Hayatınızda bazı konuların durağanlaşabileceği, biraz içe çekilebileceğimiz bir zaman bu. Çok sosyal geçmeyebilir örneğin. Kendinizle kalmak, kendinizi dinlemek isteyebilirsiniz.

Evimiz, yuvamız, evimize dair konular bu evle ilgilidir.

Güneş’in bu transitinde gündeminiz, odağınız daha çok evinizle ilgili konular olabilir. Ev düzeniniz içinde yenilikler yapabilirsiniz. Enerjinizi aşağı çeken sıkışık, kalabalık alanlar, düzensiz odalar varsa, bunları elden geçirebilirsiniz.

Temizleyeceğiniz şeyler olabilir. Evinizden çıkaracağınız şeyler olabilir.

Aile içi konular da 4.evin temasıdır. Aile bireyleriniz için, anne babanız için yapacağınız şeyler olabilir bu dönemde.

Güneş 21 Mayıs’ta ikizler burcuna geçiyor. 4.evinize yerleşiyor.

Güneş 4.evinize geliyor.

Eviniz, apartmanınız, yaşadığınız yer ile ilgili konular, aile içi konular öne çıkabilir bu dönemde. Apartmanınızda komşularınızla birlikte yeni kararlar alabilirsiniz.

Evinizin içinde değişimler, yenilikler yapabilirsiniz. Odalarınızı yenileyebilirsiniz. Satın alacağınız eşyalar olabilir. Dekorasyonunuzu yenileyebilirsiniz.

Ev değiştirmek isteyenler bu yönde adımlarını atabilirler.

Ev sahibiniz varsa iletişimler artabilir. Kontrat yenileyeceğiniz döneme geliyor olabilir bu transit. Evle ilgili konular önde olacaktır.

Aile bireylerinin yaşamında da yeni şeyler başlayabilir. Güzel şeylere adım atabilirler. Bu yeni bir iş olabilir. Yeni bir eğitim olabilir. Yeni bir sosyal ortam, yeni bir hobi olabilir. Daha keyifli, daha güzel yaşamak için, hedefleri için yeni şeylere adım atabilirler.


Merkür ikizler burcunda ve 10 Mayıs’ta retrosuna başlıyor. Yılın ikinci Merkür retrosu ikizler burcunda, bu ay başlayacak.

Fakat tamamen 10 Mayıs itibariyle başlayan bir durum gibi düşünmeyin bunu. Esasen retronun işaret ettiği olasılıklar retro yaklaşırken, birkaç gün kalmışken görünür hale geliyor.

Retronun bir bölümü ikizler, bir bölümü boğa burcunda gerçekleşecek.

10-23 Mayıs arası olan dönemde retro ikizlerde. Geri kalan 23 Mayıs-3 Haziran arası olan kısım ise boğa burcunda gerçekleşecek.

10-23 Mayıs arasında retro ikizlerde, 4.evinizde.

Bu dönemde evinizi, ailenizi, anne babanızı, aile büyüklerinizi ilgilendiren konular üzerinden etki alıyorsunuz.

Ev içinde, aile içinde bazı sorunların, çözülmesi gereken konuların doğabileceği bir dönem. Evinizde tamir, bakım, yenileme gerektiren durumlar olabilir.

Aile içinde anlaşmazlıklar olabilir. Ama oturup konuşmak, sorunların çözümü için neler yapabileceğinize bakmak isterseniz, bir süredir rahatsız olduğunuz durumları çözebileceğiniz bir dönemde olduğunuzu söyleyeyim.

Bunun dışında eviniz, ikamet, emlak konularınız, arsa alım satım konularınız, memleketinizde ev yaptırmak gibi konularınız varsa ve buralarda şu ana kadar beklemeler yaşadıysanız, şimdi konularınız Merkür retrosunda hızlanabilir. Yarım kalmış olan, sürüncemede kalmış olan şeyler ilerleyebilir.

Bunun dışında geçmişi olmayan konularda büyük adımlardan kaçınmanız faydanıza olur. Merkür retroları önemli başlangıçlar için uygun değiller. Retroda alınan kararlar kalıcı olmayabiliyor çünkü.

23 Mayıs-3 Haziran arasında retro boğa burcunda, 3.evinizde. Kalan kısım bu evde gerçekleşecek.

3.ev yakın çevremizi, arkadaşlarımızı, okul arkadaşlarımızı, komşularımızı temsil eden bir ev. Merkür retrosunda, geçmişten tanıdığınız kişilerle, eski okul arkadaşlarınızla, eskiden komşunuz olan kişilerle yeniden irtibatlarınız olabilir.

Bir süredir görüşmediğiniz akrabalarınızla, arkadaşlarınızla  görüşebilirsiniz.

Bu ev iletişim evidir.

Bir türlü yapılamamış görüşmeler, toplantılar yapılabilir, bir araya geleceğiniz kişiler olabilir.

Bununla birlikte Merkür iletişimi simgeleyen gezegen olduğu için retrosunda dialoglara, insan ilişkilerimize daha fazla özenmek, kendimizi doğru anlatmak, karşımızdaki insanı doğru anlamaya gayret etmek daha önemli hale geliyor.

Ayrıca Merkür retrosunda imzalar atmamak, önemli girişimler yapmamak, büyük sayabileceğimiz alışverişler, anlaşmalar yapmamak faydamıza olacaktır sevgili okuyucularım.

Bir doğum haritasında Merkür’ün retro olması nasıl anlamlara gelir, yaşama nasıl yansımaları vardır, etkileri nasıl dengelenebilir, iyileştirilebilir, konu ile ilgili bir yazım var. Kapsamlı bir içerik sundum sizler için ↓↓↓

Doğum Haritasında Retro Merkür  ← ← ← yazımı tıklayabilirsiniz.


Venüs 2 Mayıs’a kadar balık burcunda. 1.evinizde.

Venüs’ü misafir ettiğimiz zamanlar özeldir. Sevgiyi, sevgi bağlarını, güzellikleri, keyifleri, mutlulukları, sanatı, yaratıcılığı, alışverişleri, heyecanları, eğlenceyi simgeler Venüs.

Bu Venüsyen dönemde güzel şeyler yaşamış olabilirsiniz 🙂

2 Mayıs’ta koç burcuna geçiyor Venüs. 2.evinize yerleşiyor.

Parasal anlamda şanslı bir zaman başlıyor sizin için.

2.ev varlıklarımızı, gelirlerimizi, maddi kuvvetimizi temsil eder. Bu dönemde maddi anlamda yeni kaynaklar geçebilir elinize ya da kaynaklarınızı büyütmenin yollarını bulabilirsiniz.

Hayatın keyifleridir, duyusal hazlardır 2.ev. Venüs de güzellikleri sembolize ediyor.

Venüs 2.evinizde iken güzel bir parfüm alabilirsiniz kendinize. Giyim kuşam alışverişleriniz olabilir. Hayatınızı daha konforlu hale getirmek için yapacağınız şeyler olabilir. Keyiflere odaklanıyorsunuz Venüs ile 🙂

Venüs 28 Mayıs’ta bir kez daha burç değiştiriyor. Boğa burcu transitine başlıyor. 3.evinize geliyor.

Renkli, eğlenceli bir dönem olabilir bu sizin için 🙂 Çünkü 3.ev iletişimlerimizi, yakın çevremizi, arkadaşlarımızı, şehrin içindeki hareketliliğimizi simgeliyor.

Ayrıca kurslar, eğitimler, danışmanlıklar yine bu evin konusu.

Geziler, keşifler, kitap alışverişleri, entelektüel aktiviteler 3.evin anlattığı şeyler.

Venüs geliyor böyle bir alana. Bu da bize saydığım konularda güzel gelişmelerinizin olabileceğini söylüyor.

İletişimleriniz artabilir. Yeni insanlar tanıyabilirsiniz. Yeni arkadaşlar edinebilirsiniz.

Eğitimlere katılabilirsiniz. Bilgi birikiminizi kuvvetlendirecek yönde başlangıçlarınız olabilir.

Bu arada doğum haritasında Venüs’ü retro konumda olanlar için de bir yazım var. Doğum haritasında Venüs’ün retro olması nasıl anlamlara gelir, nasıl iyileştirebilir retro bir Venüs, etkileri nelerdir, detaylar burada : Doğum Haritasında Retro Venüs


Mars 25 Mayıs’a kadar balık burcunda. 1.evinizde ilerlemeye devam ediyor.

15 Nisan’da gelmişti Mars buraya. Bu ayın 25’ine kadar yine balıkta, 1.evinizde olacak.

Bir süredir üzerinde çalıştığınız, hazırlandığınız, beklettiğiniz projeleriniz, planlarınız varsa, onları uygulamak, hayata geçirmek adına güzel bir dönem. Atılımların, başlangıçların zamanı sizin için.

Ancak hırsa ve agresyona kapılmadan ilerlemeniz önemli. Mars böyle bir enerjidir çünkü.

Sakarlıklara, dikkatsizliklere karşı temkinli olun ayrıca. Daha çok açın gözünüzü. Acelecilikten uzak olun.

Hızlı hareket etmek, telaş enerjisine girmek işleri daha çok bozuyor aslında, değil mi ?Acelecilikten doğan olumsuz durumlarla daha çok gecikiyoruz.

Spora başlamak için şahane bir zaman olduğunu da belirteyim. Bu yönde bir başlangıcınız da olabilir. Kendiniz için atın bu adımı. Hayatımıza sporu katmak, o kadar çok şeyi değiştiriyor ki..

25 Mayıs’ta koç burcuna geçiyor Mars. 2.evinize geliyor.

Bu ev para evidir. Kişisel kazançlarımızı, gelirimizi, ayrıca harcamalarımızı, masraflarımızı, yatırımlarımızı, paraya dair planlarımızı simgeler.

Mars bu alandan geçerken, sizi daha fazla kazanmak, daha iyi yaşamak, daha yüksek yaşam standartlarına varmak yönünde hırslandırabilir. Böyle bir enerjidir, daha fazlasını ister Mars.

Neler yapabilirsiniz örneğin bu Marsiyen enerjiyle ? Gelirinizi artıracak yeni şeyler başlatabilirsiniz. Bunun için bir süredir planladığınız şeyler varsa ama hazır hissetmediyseniz, şimdi Mars o ihtiyaç duyduğunuz cesareti ve özgüveni getiriyor size 🙂

Bu arada harcamalarınız da artabilir. Gelen gidebilir. Kaynaklarınızı koruma gayretinde olmanızı öneririm.


Mayıs 2022 Ay Döngüleri :

16 Mayıs : Akrep Burcunda Dolunay + Ay Tutulması : Ay 25° Akrep, Güneş 25° Boğa

Dolunaya eşlik eden bir Ay tutulması var bu kez ve 9.evinizde gerçekleşiyor.

Ay tutulmaları bir dolunaydır sevgili okuyucularım. Dolunay vakitlerinde gerçekleşirler. Fakat dolunaylardan çok daha güçlüdürler.

9.ev konularında bir bitiş, bir tamamlanma getirebilir size bu tutulma. Bir döngü, bir konu tamamlanabilir. Bir gündem oluşabilir ve konuyla ilgilenmeniz gerekebilir. Beklediğiniz bir durum netleşebilir.

Nedir 9.ev konuları ? Eğitim, akademik çalışmalar, sınavlar, okul başvuru&kayıt konuları, şehirler arası konular, yurt dışı bağlantılı konular, yabancı diller, yabancı dil sınavları, uluslar arası ticari faaliyetler, yer değişiklikleri, yolculuklar, ayrıca hukuksal konular.

Tutulma bu konuları aktive ediyor. Hayatınızda bu temalarda gündemleriniz varsa, yeni gelişmeler olabilir. Sonuç alma, belirsizliklerin sonlanması, netlik kazanma ve tamamlanma döngüsü bu.

30 Mayıs : İkizler Burcunda Yeniay : Ay 8° İkizler, Güneş 8° İkizler

4.evinizde gerçekleşecek olan bir yeniay.

Bu evin en temel iki konusundan biri ailemiz, diğeri ise evimiz.

Evinizi ilgilendiren, aile bireylerinizi ilgilendiren konularda yeni girişimlerinizin olabileceği, gündem konularınızda, yapmak istediklerinizde yeni gelişmeler yaşayabileceğiniz bir yeniay etkisi alıyorsunuz.

Yeniay sonrasındaki günlerde ev içinde yapacağınız değişimler olabilir. Eşya değişiklikleri yapabilirsiniz. Tesisat, kombi, vb bakım, tadilat, tamir işleriniz olabilir.

Anneniz ve babanız için yapacağınız şeyler olabilir. Onların yeni planları, kararları olabilir.

Taşınmak isteyenler ya da herhangi bir sebeple böyle bir gündemi olanlar için bir hareketlilik olası. Mülk alım satım, kiralama konuları da gündeme gelebilir.


Burç yorumlarında her şeyi çok genel şekilde konuşabiliyoruz sevgili okuyucularım. Aslında mühim olan bireysel haritamızın alacağı etkilerdir. Haritanıza özel etkilerden haberdar olmak için Doğum Haritası Analizi yaptırabilir, danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.

Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ üzerinden ulaşabilirler.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.


…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

Ayrıca →→ Instagram sayfamı takip etmek isterseniz, burayı tıklayabilirsiniz ↓↓

@astroloji.anlatburcak


Eğlenceli, keyifli, bereketli bir ay olsun !

Sevgiler !

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!