Kova Burcu Mayıs 2022

Kova Burcu Mayıs 2022

Merhabalar sevgili kova ve yükselen kova okuyucularım !

Mayıs ayı yorumlarımla geldim !

Bu ay hayatınızda ne tür konular gündeminizde olabilir, genel olarak nelerle meşgul olabilirsiniz, nasıl etkiler alıyorsunuz, etraflıca bakalım.

Öncelikle buraya Mayıs ayının astroloji gündemini bırakıyorum. Ayın astrolojik takvimini görmek için linki tıklayabilirsiniz ↓↓

Mayıs 2022 Astroloji Gündemi


Güneş 21 Mayıs’a kadar boğa burcunda. 4.evinizde olmaya devam ediyor.

Hayatınızda bazı konuların durağanlaşabileceği, biraz içe çekilebileceğimiz bir zaman bu. Çok sosyal geçmeyebilir örneğin. Kendinizle kalmak, kendinizi dinlemek isteyebilirsiniz.

Evimiz, yuvamız, evimize dair konular bu evle ilgilidir.

Güneş’in bu transitinde gündeminiz, odağınız daha çok evinizle ilgili konular olabilir. Ev düzeniniz içinde yenilikler yapabilirsiniz. Enerjinizi aşağı çeken sıkışık, kalabalık alanlar, düzensiz odalar varsa, bunları elden geçirebilirsiniz.

Temizleyeceğiniz şeyler olabilir. Evinizden çıkaracağınız şeyler olabilir.

Aile içi konular da 4.evin temasıdır. Aile bireyleriniz için, anne babanız için yapacağınız şeyler olabilir bu dönemde.

Güneş 21 Mayıs’ta ikizler burcuna geçiyor. 5.evinize yerleşiyor.

4.ev dönemi ile mukayese edecek olursak Güneş’in bu transiti çok daha keyifli olabilir sizin için.

5.ev şanslar, güzellikler, keyifler demektir. Hayattan keyif almak, eğlenmek demektir. Geziler, etkinlikler, hobiler, spor, sanat, aktiviteler, eğlenceler, alışverişler, tatiller bu evin temaları arasındadır.

O yüzden yaşam enerjinizi yükseltecek şeylerin geleceğini söylüyor olabilir bu Güneş 🙂 Daha çok gezeceğiniz, daha çok sosyalleşebileceğiniz, ilgi alanlarınızda güzel etkinliklere katılabileceğiniz, renkli bir zaman.

Hobilerinizde yeni şeyler yapabilirsiniz ayrıca. İlgili konularda eğitim almak isteyebilirsiniz.

Hobilerinizden gelir etmeye başlayabilirsiniz.

Çocuklar da 5.ev temasıdır. Çocuklarınızla, yeğenlerinizle, yaşamınızdaki çocuklarla ilgili güzel şeyler olabilir. Onlarla keyifli zamanlar geçirebilirsiniz. Onlardan yana yaşayacağınız sevinçler olabilir. Müjdeler gelebilir 🙂


Merkür ikizler burcunda ve 10 Mayıs’ta retrosuna başlıyor. Yılın ikinci Merkür retrosu ikizler burcunda, bu ay başlayacak.

Fakat tamamen 10 Mayıs itibariyle başlayan bir durum gibi düşünmeyin bunu. Esasen retronun işaret ettiği olasılıklar retro yaklaşırken, birkaç gün kalmışken görünür hale geliyor.

Retronun bir bölümü ikizler, bir bölümü boğa burcunda gerçekleşecek.

10-23 Mayıs arası olan dönemde retro ikizlerde. Geri kalan 23 Mayıs-3 Haziran arası olan kısım ise boğa burcunda gerçekleşecek.

10-23 Mayıs arasında retro ikizlerde, 5.evinizde.

Bu ev aşk ve ilişkilerle ilgili. Aşkın evi burası.

Bir süredir görüştüğünüz biri varsa ya da karşılıklı duygularınızın olduğu ama henüz açılmadığınız özel biri varsa, bu retroda konuşabilirsiniz. Hislerinizi, kendinizi açıkça ifade edebilirsiniz.

Sanatsal konular ve yaratıcı işler için verimli bir zaman. Farklı perspektifler, farklı bakış açıları yeni güzel şeylerin ortaya çıkmasına vesile olabilir.

Çocuklar, bebekler yine bu evin konuları arasında. Onlarla ilgili biraz uğraştırıcı gündemler getirebilir Merkür retrosu. Şöyle söyleyeyim : Belki bir kerede değil, birkaç kerede çözülebilecek durumlar olabilir. Onlarla ilgili meşguliyetleriniz artabilir.

Yetişkin yaşta çocuklarınız varsa, kendi düşüncelerini, planlarını anlatabilirler size. Konuşmadığınız şeyleri konuşabilirsiniz.

23 Mayıs-3 Haziran arasında retro boğa burcunda, 4.evinizde. Kalan kısım bu evde gerçekleşecek.

Ev, evlilik, yuva, yaşam alanı ve aile içi konular bu evle ilgili.

4.ev temalarında neler olabilir Merkür retrosu ile ? Geçmişten gelen konular çözülebilir.  Sürüncemede kalmış olan konular neticeye varabilir. Yarım kalmış şeyler tamamlanabilir.

Tadilatlarınız olabilir. Evinizde değiştireceğiniz şeyler olabilir.

Aile içinde, ev düzeni içinde sizi rahatsız eden şeyleri oturup konuşmak, yeni bir şekil vermek, çözmek, düzenlemek için de iyi bir zaman.

Aile bireylerinizden yana şimdiye dek içinizde tuttuklarınızı, sizi kızdırmış ya da üzmüş olan şeyleri ifade etmek için uygun bir zaman. Bir şeyler konuşulabilir, ‘açık iletişim’ ile daha iyi hale gelebilir. Bir şifalanma zamanı aslında. Bazı şeyler konuşulunca yükü hafifliyor.

Bir doğum haritasında Merkür’ün retro olması nasıl anlamlara gelir, yaşama nasıl yansımaları vardır, etkileri nasıl dengelenebilir, iyileştirilebilir, konu ile ilgili bir yazım var. Kapsamlı bir içerik sundum sizler için ↓↓↓

Doğum Haritasında Retro Merkür  ← ← ← yazımı tıklayabilirsiniz.


Venüs 2 Mayıs’a kadar balık burcunda. 2.evinizde.

Parasal konularda şanslı bir zaman yaşamış olabilirsiniz Venüs burada iken. Artık yeni transiti başlıyor Venüs’ün.

2 Mayıs’ta koç burcuna geçiyor Venüs. 3.evinize yerleşiyor.

Bu ev yakın çevreyi, yakınlarınızı, kardeşlerinizi, akrabalarınızı, komşularınızı temsil ediyor.

Bu kişilerle ilgili konular olumlu etki alacak o yüzden bu transitte. Birbirinize desteğinizi, sevginizi göstereceğiniz şeyler olabilir. Yardımlaşmalar olabilir.

Kardeşlerinizle ilgili sorunlu durumlar varsa iyileşebilir. İletişimlerde sorunlar olduysa karşılıklı güzel adımlar olabilir. Bir barış gelebilir. Onların hayatında da güzel yeni gelişmeler olabilir.

Bu evin başka temaları da var. Mesleki anlamda, iş konusunda da olasılıklarınızı söyleyeyim.

Eğitmenlik ya da danışmanlık yaptığınız bir alanda iseniz, işiniz satış, pazarlama, e-ticaret, sosyal medya alanlarında ise, bilgilerinizi paylaştığınız platformlar varsa, faaliyetleriniz açısından  şanslı, verimli bir süreç. Motivasyonunuzu yükseltecek şeyler olabilir. Yeni bir enerjiyle üretimlerinizi artırabilirsiniz. Çok güzel bir Venüs zamanı !

Venüs 28 Mayıs’ta yine burç değiştiriyor. Boğa burcu transitine başlıyor. 4.evinize geliyor.

Bu kez aileniz ve evinizle ilgili konularda çok güzel bir Venüsyen dönem başlıyor.

Aile içinde gündem konularınız ne ise, o konularda güzel şeyler olabilir.

Eviniz için planlarınız varsa, bunları hayata geçirebilirsiniz.

Yeni eşyalar alabilirsiniz. Dekorasyonunuzu yenileyebilirsiniz.

Ev arayışınız varsa, kendinize uygun bir ev bulabilirsiniz. Ev sahibinizle iletişimlerde anlaşmazlıklar yaşandıysa uzlaşmaya varabilirsiniz.

Aile köklerinizden, aile büyüklerinizden gelecek güzellikler olabilir. Mis gibi bir Venüs transiti.

Bu arada doğum haritasında Venüs’ü retro konumda olanlar için de bir yazım var. Doğum haritasında Venüs’ün retro olması nasıl anlamlara gelir, nasıl iyileştirebilir retro bir Venüs, etkileri nelerdir, detaylar burada : Doğum Haritasında Retro Venüs


Mars 25 Mayıs’a kadar balık burcunda. 2.evinizde ilerlemeye devam ediyor.

Bu transit 15 Nisan’da başlamıştı. Bu ayın 25’ine kadar sürecek.

2.evinizden geçecek bir Mars, parasal konularda hırslanabileceğinizi söylüyor. Daha iyi şartlarda olmak için neler yapabilirsiniz ? Neler gerekli ? İşinizi nasıl büyütebilirsiniz ? Buralara odaklanabilirsiniz. Bu konular için daha çok çaba sarf edebilirsiniz.

Kendinizi daha konforlu bir yaşama taşımak için başlatacağınız şeyler olabilir.

Masraflar, harcamalar, para çıkışları da artabilir Mars ile. 2.ev transitlerinde genellikle bunu görüyoruz.

Bir olasılık daha söyleyeyim. Mars sporu simgeler. Spora başlayabileceğiniz, bu yönde harcamalarınızın da olabileceği bir zaman. Belki bir üyelik ücreti ya da spor malzemeleri alışverişi gibi mesela 🙂

25 Mayıs’ta koç burcuna geçiyor Mars. 3.evinize geliyor.

Bu ev iletişim ağımızı, haberleşmelerimizi ve mesleki anlamda iletişime dayalı faaliyetlerimizi simgeler.

Mars ile bu dönemde neler olabilir ?

Yazışmalar, görüşmeler, haberleşmeler, iletişimler artabilir.

Mülakatlarınız olabilir. Devlet bağlantılı konularınız varsa bildirimler gelebilir. Beklediğiniz mailler, cevaplar gelebilir. İrtibat kuracağınız, ulaşacağınız, görüşeceğiniz kişiler olabilir.

Yazmak, yayınlamak, bilgiyi paylaşmak, website, sosyal medya, online işler gibi çalışmalarınız varsa bunlar Mars ile hızlanabilir. Bu alanlarda Mars’ın cesareti ve motivasyonu ile yeni şeyler deneyebilirsiniz ayrıca. Tarzınızda, iş yapma şeklinizde değişimler olabilir. Yenilikler yapabilirsiniz.

3.evin temsil ettiği bazı kişiler var. Kimler onlar ? Kardeşler, kuzenler, yakın akrabalar, yakınlar, sık görüştüğünüz kişiler, arkadaşlarınız.

Mars başlangıçları ve yeni atılımları simgeliyor. Bununla birlikte yüksek bir enerjiyi, agresyonu, hırsı, rekabeti de temsil ediyor. Gölgesinde bunlar var. Genel olarak bağlarınız içinde ama özellikle bu kişilerle ilişkilerinizde Mars’ın fevri enerjisine girmemeye, davranış ve seçimlerinizde kontrolünüzü, duruşunuzu korumaya özen göstermeniz daha iyi olabilir bu süreç için.

İletişimlerde nezaketle ifade edelim kendimizi.


Mayıs 2022 Ay Döngüleri :

16 Mayıs : Akrep Burcunda Dolunay + Ay Tutulması : Ay 25° Akrep, Güneş 25° Boğa

Ay tutulmaları güçlü dolunaylardır sevgili okuyucularım. Dolunay vakitlerinde gerçekleşirler. Fakat dolunaylardan çok daha güçlüdürler.

10.evinizde bir dolunay ve aynı zamanda bir Ay tutulması meydana geliyor 16 Mayıs günü.

Ama olasılıkları sadece tutulma günü için düşünmeyin. Tutulmaya yakın günlerde etkiler, ihtimaller görünür olur. Hatta tutulma gününe çoğunlukla bir şey kalmaz.

İşimiz, otorite ile/yönetimle ilgili konularımız, yöneticiler, patronlar, sahip olduğumuz sıfatlarımız, sıfatlarımızın getirdiği görevler, yetki ve sorumluluk alanlarımız, iş ve iş dışında hayatta bulunduğumuz nokta, varmak istediğimiz yer, hedeflerimiz, başarı olarak tarif ettiğimiz şeyler bu evle ilgilidir.

Bu konular üzerinden duygusal anlamda bir dalgalanma yaşayabilirsiniz tutulmaya yakın günlerde.

Bazı gündemleriniz olabilir. Biraz tatsız, keyifsiz, moralsiz hissettirebilir bir şeyler.

İşinizde yönetimle ilgili konularda yeni gelişmeler yaşayabilirsiniz. Düzen değişiklikleri gündeme gelebilir. Değişen yöneticiler olabilir. Yöneticilerle anlaşmazlıklar olabilir.

Toplantısını yapacağınız, yönetmeniz gereken krizli durumlar olabilir işinizle, çalışmalarınızla ilgili.

İş ve iş dışında yaşamınızda genel olarak hedeflerinizle ilgili isteksiz, memnuniyetsiz hissetmek gibi duygu durumları getirebilir size bu tutulma.

Motivasyonumuz her zaman aynı olmaz. Her an iyi hissedemeyiz. Her günümüz şahane geçmez. Böyle zamanlar da olur hayatın içinde. Konuları akışa bırakmaya çalışın. İyi hissetmeye zorlamayın kendinizi. Günden güne bir şeyler kendiliğinden değişsin.

Sorumluluklar, yapılması gereken şeyler, bizzat sizin ilgilenmeniz gereken şeyler gündeme gelebilir ayrıca. İşinizle, kişisel meselelerinizle, ailenizle ilgili şeyler olabilir bunlar. Akrep burcunda bir tutulma olduğu için parasal bir konu olabilir. Bir ödeme gündeme gelebilir.

30 Mayıs : İkizler Burcunda Yeniay : Ay 8° İkizler, Güneş 8° İkizler

5.evinizde doğacak olan bir yeniay !

Sanatsal çalışmalar, yaratıcılık gerektiren işler, özgün çalışmalar için çok güçlü, parıl parıl bir etki alıyorsunuz. Ortaya oldukça yaratıcı, sanatsal değeri yüksek, mis gibi şeyler çıkabilir.

Çocuklarınızla ilgili konularda


Burç yorumlarında her şeyi çok genel şekilde konuşabiliyoruz sevgili okuyucularım. Aslında mühim olan bireysel haritamızın alacağı etkilerdir. Haritanıza özel etkilerden haberdar olmak için Doğum Haritası Analizi yaptırabilir, danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.

Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ üzerinden ulaşabilirler.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.


…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

Ayrıca →→ Instagram sayfamı takip etmek isterseniz, burayı tıklayabilirsiniz ↓↓

@astroloji.anlatburcak


Bereketli, mutlu, keyifli bir ay diliyorum.

Sevgiler !

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!