Başak Burcu Mayıs 2022

Başak Burcu Mayıs 2022

Merhabalar sevgili başak ve yükselen başak okuyucularım !

Mayıs ayı başlamak üzere. Öyleyse ben de size, bizi nasıl bir ayın beklediğini anlatayım.

Bakalım bu ayın gezegen geçişleri ve Ay döngüleri sizlere genel olarak neler getirebilir ? Nasıl konular gündeme gelebilir ?

Nerelerde fırsatlara açıksınız ? Hangi konularda ne şekilde ilerlemek faydanıza olur ?

Öncelikle buraya Mayıs ayının astroloji gündemini bırakıyorum. Ayın astrolojik takvimini görmek için linki tıklayabilirsiniz ↓↓

Mayıs 2022 Astroloji Gündemi


Güneş 21 Mayıs’a kadar boğa burcunda. 9.evinizde olmaya devam ediyor.

9.ev derinlikli bir ev. Hayat görüşümüz, değerlerimiz, prensiplerimiz, erdemlerimiz, hakkaniyet kavramımız, dünya görüşümüzü oluşturan şeyler, bakış açılarımız, ufkumuz, vizyonumuz bu evle ilgili.

Güneş buradan geçerken bu kavramlarda bir farkındalık, bir derinlik, bir olgunluk yaratacak, sizi değiştirecek, olgunlaştıracak, vizyonunuzu büyütecek bir şeylerin başlangıcını getirebilir size.

Sizi uzun vadede şekillendirecek şeyler olabilir bunlar. Örneğin bir eğitim. Örneğin derin bir alan, bir ilim. Bunlar da 9.ev temasıdır zaten.

Kendinizi, bakış açılarınızı yenilemenize vesile olacak alanlar, eğitimler, ilimler, yüksek bilgi/derin bilgi diyebileceğimiz konular, kaynaklar dahil olabilir hayatınıza.

Bunlar dışında gezileriniz, seyahatleriniz olabilir. Uzaklarla ilgili konularınız olabilir 9.ev dönemi olduğu için.

Güneş 21 Mayıs’ta ikizler burcuna geçiyor. 10.evinizde transit etmeye başlıyor bu geçiş ile birlikte.

İş konusunda parlak bir dönem. Sorumluluklarınızı layıkıyla yerine getirebileceğiniz, takdir görebileceğiniz, başarılı, verimli, şanslı bir dönem.

İşinizde bol iletişimli bir dönem. İş bağlantılarınız artabilir. Müşteri ağınızı büyütecek güzel fikirler bulabilirsiniz.

10.ev iş ve kariyer dışında otoriteyi, devleti, resmi konuları simgeliyor sevgili okuyucularım. Devlet dairelerinde yapacağınız işler doğabilir Güneş 10.evinizde iken. Resmi işlemler yapabilirsiniz.


Merkür 30 Nisan’da ikizler burcuna geçiyor. 10.evinize geliyor.

Mayıs ayı boyunca burada. İkizler dönemi uzun sürecek. Çünkü burada bir retrosu olacak Merkür’ün.

Retro 10 Mayıs’ta başlıyor. Öncesindeki günlerde de artık retronun etkisine girmiş olacağız.

Şöyle bir durum var bu retroda : Tamamı ikizler burcunda yaşanmayacak.

10-23 Mayıs arası olan dönemde retro ikizlerde. Geri kalan 23 Mayıs-3 Haziran arası olan kısım ise boğa burcunda gerçekleşecek.

10-23 Mayıs arasında retro ikizlerde, 10.evinizde.

10.ev işimizi, işimizde yaptıklarımızı, ürettiklerimizi simgeler.

İkizler burcu ise iletişimle, iletişime dayalı işlerle, internetle, online faaliyetlerle, sosyal medya ile ilgili.

Merkür retrolarında ne yaparız ? Döner, geriye bakarız. Retro eskiye dönüştür. Geçmişten gelen konuları yeniden ele alırız. Yaptığımız şeylerin üzerinden geçeriz. Eksikleri tamamlarız.

Dolayısıyla işinizde internetle ve sosyal medya ile ilgili konuların üzerinden geçebilirsiniz bu dönemde. İletişime dayalı faaliyetleri, halkla ilişkiler, reklam, tanıtım faaliyetlerinizi, sosyal medya stratejilerinizi gözden geçirebilir, daha iyi bir forma dönüştürebilirsiniz.

İşiniz, kariyeriniz, görevleriniz, sorumluluklarınız ve üstlerle ilgili konular ön planda.

Bu retro sürecinde ilişkilerinize, yöneticilerinizle/patronlarınızla olan dialoglarınıza daha fazla özenmenizi öneririm. Kendinizi doğru şekilde ifade ettiğinizden ve doğru anlaşıldığınızdan emin olun.

Bunun dışında beklemede olan devlet bağlantılı konularınız, resmi süreçleriniz varsa, bunlar ilerleyebilir. Devlet birimlerinden yeni bildirimler alabilirsiniz. Haber, bildirim, bilgi paylaşımı demektir ikizler. 10.ev ise devleti sembolize eder.

23 Mayıs-3 Haziran arasında retro boğa burcunda, 9.evinizde.

Yüksek öğrenim hayatınızda, tez, makale, proje, vb çalışmalarınızda tamamlanması gereken eksiklikler gündeme gelebilir bu retro sürecinde. Sürdürmekte olduğunuz akademik çalışmalarınızı daha iyi hale getireceğiniz, üzerinden geçerek bazı noktaları yeniden ele alacağınız bir dönem.

Seyahat planlarınız varsa yolculuklarda dikkatli olmanızı, valizinize, eşyalarınıza daha fazla dikkat etmenizi öneririm. Bu ev seyahatlerle ilgili. Merkür retrolarında unutkanlıklar, aksilikler olabiliyor.

Başka bir şehir ya da ülke ile bağlantılı konularda beklemelerin olabileceği bir retro dönemi. Merkür retroda iken bu yönde büyük değişimlerden uzak durmanız, yer değişiklikleri için beklemeniz faydanıza olabilir.

Merkür retroları büyük kararlar almak ve önemli adımlar atmak için uygun zamanlar değiller. Fikriniz, kararınız kalıcı olmayabilir, değişebilir çünkü.

Bir doğum haritasında Merkür’ün retro olması nasıl anlamlara gelir, yaşama nasıl yansımaları vardır, etkileri nasıl dengelenebilir, iyileştirilebilir, konu ile ilgili bir yazım var. Kapsamlı bir içerik sundum sizler için ↓↓

Doğum Haritasında Retro Merkür  ← ← ← yazımı tıklayabilirsiniz.


Venüs 2 Mayıs’a kadar balık burcunda. 7.evinizde.

İnsan ilişkilerinizde güzel bir Venüs desteği aldınız bu transitte. Transit 2 Mayıs günü sonlanıyor.

2 Mayıs’ta Venüs koç burcuna geçiyor. 8.evinizde ilerlemeye başlayacak.

Parasal konularda bir rahatlık doğabilir Venüs ile.

Vergi, sigorta konularınız varsa, parasal alanda yasal konular varsa, olumlu gelişmeler olabilir.

Başkalarından gelecek maddi kaynaklar kolaylık yaratabilir.

Alacaklarınızın tahsilini gerçekleştirebilirsiniz ayrıca.

Venüs ruhunuza da iyi gelecektir 🙂 Bir ruhsal boyutu da var bu evin. Korkular, kuruntular, karamsar bakış açıları, zihninizde tekrar eden takıntılı düşünceler, bunlar da 8.ev ilgili. Ruhsal enerjinizi, zihninizi temizleyeceğiniz, psikolojik anlamda daha pozitif hissedeceğiniz, güzel bir Venüs transiti bu sizin için.

Venüs 28 Mayıs’ta tekrar burç değiştiriyor. Boğa burcuna geçiyor. 9.evinize geliyor bu yeni transit ile.

Yolculuklar, uzaklardaki akrabalarla/dostlarla iletişimler, ayrıca eğitim konuları, hocalarla irtibatlar bu evin konuları arasında. Buralarda güzel gelişmeler olabilir.

Hukuksal konuları olanlar için olumlu, şanslı bir süreç.

Ayrıca dünya kültürlerine, gezi programlarına, başka ülkelerin kültürel bileşenlerine olan ilginiz artabilir. Yeni şeyler öğrenmekten keyif alabilirsiniz. Güzel keşifleriniz olabilir.

Bu arada doğum haritasında Venüs’ü retro konumda olanlar için de bir yazım var. Doğum haritasında Venüs’ün retro olması nasıl anlamlara gelir, nasıl iyileştirebilir retro bir Venüs, etkileri nelerdir, detaylar burada : Doğum Haritasında Retro Venüs


Mars 25 Mayıs’a kadar balık burcunda. 7.evinizde ilerlemeye devam ediyor.

15 Nisan’da geçmişti balık burcuna. Bu ayın 25’ine kadar yine aynı yerde.

Evlilik hazırlığında olanlar bu adımı gerçekleştirebilirler. Evleneceğiniz döneme denk geliyor olabilir bu transit. Çünkü Mars adımları, 7.ev ise evliliği simgeler.

Güzel bir ilişki içinde olanlar söz, nişan, evlilik teklifi, evlilik kararı gibi güzel gelişmeler yaşayabilirler. Sizin için özel olan biri varsa ve duygularınız karşılıklı ise Mars’ın cesareti ile karşılıklı itiraflar olabilir 🙂 Bir ilişki başlayabilir.

İşinizde iş birlikleri, anlaşmalar yapabileceğiniz kişiler olabilir. Değerlendirebileceğiniz güzel teklifler gelebilir.

7.ev temaları üzerinden böyle olasılıklarınız var.

Tüm bunlar dışında fevri bir enerjidir Mars. Yakın ilişkiler, evlilikler, ikili ilişkiler, ortaklıklar başta olmak üzere tüm insan ilişkilerinizde daha anlayışlı, daha toleranslı ve daha sakin olmanızı önereceğim.

Danışmanlıklar, eğitimler, eğitmenler de bu evin konusudur. Herhangi bir alanda bir danışmanlık almak, bir hoca ile çalışmaya başlamak gibi kararlarınız ve girişimleriniz de olabilir Mars burada iken.

25 Mayıs’ta koç burcuna geçiyor Mars. 8.evinize geliyor.

8.ev temalarında konuların ilerleyebileceği, yeni gelişmelere açık, hareketli bir dönem.

Eğer beklemekte olduğunuz paralar varsa, örneğin borç verdiğiniz paralar gibi, sonuçlanmasını beklediğiniz bir nafaka, miras, mal paylaşımı konusu gibi, ödenmesini beklediğiniz prim, sigorta, tazminat gibi, bu konularda olumlu gelişmeler olabilir.

Bir büyük girişiminiz için kredi çekmeyi planlıyorsanız, kredinizi çekebilirsiniz.

Bir yatırım, bir alım satım konusu olanlar girişimde bulunabilirler Mars’ın girişikenliği ve cesareti ile.

Parasal alanda yeni başlangıçlar var. Sigortanız, maddi güvenceniz, emeklilik planınız gibi konularda yeni kararlarınız olabilir. Başlatacağınız şeyler olabilir.


Mayıs 2022 Ay Döngüleri :

16 Mayıs : Akrep Burcunda Dolunay + Ay Tutulması : Ay 25° Akrep, Güneş 25° Boğa

Ay tutulmaları temelde bir dolunaydır. Dolunay vakitlerinde gerçekleşirler. Ancak dolunaylardan daha büyük bir etkiyi temsil ederler.

3.evinizde gerçekleşiyor. 3.evinizde dolunay ile birlikte bir Ay tutulması meydana geliyor.

3.ev kardeşleri, kuzenleri, yakın akrabaları, komşuları, yakın arkadaşları, yakın çevreyi sembolize eder. Bu kişilerden haberler alabilirsiniz tutulmaya yakın günlerde. Bazı kararlarını duyabilirsiniz. Tamamlayacakları, sonlandıracakları şeyler olabilir. Bir konularında çözüme de ulaşabilirler.

3.ev ayrıca yazmayı, bilgiyi paylaşmayı, sosyal medyada üretmeyi, içerik üretmek gibi faaliyetleri, website, blog, e-ticaret işlerini, online konuları anlatır.

İnternet üzerinden yaptığınız işler varsa, bu çalışmalarınızda yeni kararlarınız olabilir tutulma ile. Çeşitli deneyimler, vesileniz olabilir. Önemli farkındalıklar yaşayabilirsiniz bu deneyimlerle. ‘Artık bu konuyu şöyle yapacağım’ diyeceğiniz şeyler olabilir.

Güzergahınıza, ilerleme şeklinize, stratejinize karar verebilirsiniz. Aklınızda pek çok fikir varsa ve kararsız hissediyorsanız, çeşitli deneyimler aracılığı ile neyi istediğinizi, neyi istemediğinizi fark edebilirsiniz ve bu doğrultuda yeni seçimler yapabilirsiniz. Bir netlik, farkındalık ve bu doğrultuda yenilenme zamanı.

30 Mayıs : İkizler Burcunda Yeniay : Ay 8° İkizler, Güneş 8° İkizler

Yeniay 10.evinizde gerçekleşiyor. Yani iş ve kariyer alanında.

Yeni iş fırsatları çıkabilir karşınıza ya da mevcut işinizde güzel şeyler başarabileceğiniz fırsatlar doğabilir. İşinizde, projelerinizde geliştireceğiniz, düzenleyeceğiniz şeyler olabilir. Yeni fikirler yeni düzenlemeleri getirebilir. Güzel bir yenilenme zamanı.

Devlet bağlantılı bir konuda resmi bir işlem yapabilirsiniz yeniay ve sonrasındaki günlerde. Bir başvurunuz, kayıt işleminiz, devlet dairelerinde bir işiniz olabilir.

İş kurmak, işini büyütmek, işinizi düzene koymak, gelirlerini çoğaltmak isteyenler, ikizler burcu yeniayı ile bol bol araştırmalar yapabilirler. Bilgi toplamayı anlatır  çünkü ikizler. İş geliştirme yönünde çalışmalarınız olabilir. İşinize yarayacak, size rehber olacak bilgi kaynakları keşfedebilirsiniz.


Burç yorumlarında her şeyi çok genel şekilde konuşabiliyoruz sevgili okuyucularım. Aslında mühim olan bireysel haritamızın alacağı etkilerdir. Haritanıza özel etkilerden haberdar olmak için Doğum Haritası Analizi yaptırabilir, danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.

Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ üzerinden ulaşabilirler.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.


…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

Ayrıca →→ Instagram sayfamı takip etmek isterseniz, burayı tıklayabilirsiniz ↓↓

@astroloji.anlatburcak


Güzel bir ay olsun hepimiz için !

Keyif aldığımız, mutlu olduğumuz, ilerlediğimiz, yol aldığımız bir ay olsun !

Sevgiler !

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!