Yay Burcu Mayıs 2022

Yay Burcu Mayıs 2022

Merhabalar sevgili yay ve yükselen yay okuyucularım !

Mayıs nasıl bir ay olabilir sizin için ? Nasıl etkiler var, bunlar nasıl olasılıkları anlatıyor, detaylıca ele alalım bu yazımda.

Öncelikle ne yapıyorum ? Buraya Mayıs ayının astroloji gündemini bırakıyorum. Ayın astrolojik takvimini görmek için linki tıklayabilirsiniz ↓↓

Mayıs 2022 Astroloji Gündemi


Güneş 21 Mayıs’a kadar boğa burcunda. 6.evinizde olmaya devam ediyor.

Bu evin doğasını, enerjisini, konularını öne çıkarıyor yeni bir döngü olarak.

6.evimizden Güneş geçerken, hayat tempomuzu hızlandıracak şeyler olur.

Bu transit böyle bir hareketliliğin işaretçisi sizin için. Yeni bir şeyler başlar, yapmanız gereken şeyler olur, yeni konular doğar ve günlük yaşamınız bir şekilde hızlanır/hareketlenir/kalabalıklaşır.

İşinizde, iş dışında sorumluluklarınız artar. Yoğun bir tempo yaşayabilirsiniz.

Fakat yüksek bir tempo olmasının yanı sıra hayatınızda pek çok şeye şekil verebileceğiniz, dağıldığını hissettiğiniz konuları düzene koyabileceğiniz, yeni rutinler ile yeni bir günlük çerçeve kurabileceğiniz, verim/üretim/fayda/düzen ve temizlik zamanı.

Evet, temizlik de bir 6.ev teması 🙂

Şöyle bir gözden geçirin hayatınızı. Önce detaylara odaklanmadan büyük resme bakmaya çalışın. Sonra her bir durum için inin detaylara. Muhasebenizi yapın. 6.ev tam da bunları simgeler. Var olan haliyle memnun olmadığınız durumları iyileştirmek için öncelikle analiz edin konuları.

Temizlikler yapın. Evinizi, dolaplarınızı, çekmecelerinizi, telefonunuzu, tabletinizi, bilgisayarınızı, mutfağınızı, çalışma alanınızı, bedeninizi, duygu dünyanızı, ruhunuzu temizleyecek şeyler yapın.

Arının, temizlenin, sadeleşin ve hafifleyin. Yeni olasılıklar için hayatınızda alan açmaktır bu. Enerjiyi temizlemektir. İşte bu transit, bunların zamanı sizin için !

6.ev iş hayatımızı da simgeliyor doğrudan. Boğa burcu ise para demek.

İşinizde üretimlerinizin ve bu doğrultuda kazancınızın da artabileceği bir zaman.

Güneş 21 Mayıs’ta ikizler burcuna geçiyor. 7.evinize yerleşiyor.

İlişki, evlilik, partnerin yaşamındaki konular, ortaklar, ortaklıklar, birlikte yapılan şeyler, sözleşmeler, anlaşmalar, imzalar bu evin konuları arasında. Ayrıca rehberlerimiz, danıştığımız kişiler, hocalarımız, sözüne güvendiğimiz ve tavsiyeleri ile ilerlediğimiz kişiler yine 7.ev ile bağlantılı.

Hem ikili ilişkiler, hem iş bağlantıları anlamında hareketli bir dönem yaşayabilirsiniz.

Hayatınızın herhangi bir alanında yenilemeniz gereken taahhütler, yıllık anlaşmalar, kontratlar olabilir. Örneğin internet sağlayıcınız, örneğin bir dijital platform, örneğin kira sözleşmeniz. Her tür konu olabilir bu.

Eşiniz/partneriniz yeni başlangıçlar yapabilir bu dönemde. İlişkiniz içinde güzel gelişmeler olabilir.

Online faaliyetler, sosyal medya, website, blog, e-ticaret, vb konular için iyi bir dönem. Bunlar ikizler burcu temasıdır. Bu yönde çalışmalarınız varsa iş birlikleri ile faaliyetlerinizi büyütebilirsiniz. Destekler, yönlendirmeler gelebilir. Uzman kişilerden tavsiyeler alabilirsiniz.


Merkür 30 Nisan’da ikizler burcuna geçiyor. 7.evinize geliyor. Burada uzun bir müddet kalacak. Çünkü retro yapacak Merkür burada.

Retro 10 Mayıs’ta başlıyor. Ama esasen birkaç gün öncesinden retronun etkisine girmiş olacağız.

Retronun bir bölümü ikizler, bir bölümü boğa burcunda gerçekleşecek.

10-23 Mayıs arası olan dönemde retro ikizlerde. Geri kalan 23 Mayıs-3 Haziran arası olan kısım ise boğa burcunda gerçekleşecek.

10-23 Mayıs arasında retro ikizlerde, 7.evinizde. Önce bu kısma bakalım.

7.ev ilişkileri sembolize ediyor. Başta evlilik, özel ilişkiler, eşiniz/partneriniz ve iş ortaklıkları olmak üzere, hayatınızda önemli olan bağlarınız, bağlantılarınız, iletişim halinde olduğunuz ve bir şeyleri birlikte yaptığınız kişiler, hocalar, danışmanlar, danışmanlıklar var bu evde.

İlişkileri gözden geçirme zamanı olabilir bu dönem sizin için. Bu kişilerle olan bağınızda nasıl hissediyorsunuz ? Hangi durumlardan memnunsunuz, hangi durumlar iyi hissettirmiyor ? Kendinizi doğru konumlandırıyor musunuz ? Biz kendimize ne kadar değer verirsek, başkalarından da o ölçüde değer görürüz. Kendinize yeterince değer veriyor musunuz ?

İşte bu konulara, bu bağlara, bu ilişkilere dönüp bakma zamanı. Konuşmak, duygularınızı ifade etmek, düşüncelerinizi paylaşmak, kişisel sınırlarınızı anlatmak için iyi bir dönem.

Merkür retroları geçmişten gelen konuları iyileştirme, dönüştürme, kuvvetlendirme zamanıdır.

İş bağlantılarınız içinde de düzenlemeniz gereken konular olabilir.

Bununla birlikte Merkür retroları yeni başlayacak şeyler için destekleyici bir süreç olmadığından, önemli sayılabilecek girişimlerden, sözleşmelerden, imza atmanızı gerektiren konulardan uzak durmanızı öneririm.

23 Mayıs-3 Haziran arasında retro boğa burcunda, bu kez 6.evinizde.

Bu ev günlük hayatımızı, işimizi, rutinlerimizi, temizlik/düzen konularımızı, yaşam kalitemizi simgeliyor.

Retro etkisiyle gündelik işlerde kimi zaman aksamalar, beklemeler olabilir. Hizmet sunduğunuz ya da hizmet aldığınız konularda ufak tefek sorunlar olabilir. Teknik aksaklıklar olabilir. Günlük düzeniniz bir süre için değişebilir. Böyle durumlarda strese kapılmayın ve bunun geçici bir etki olduğunu hatırlatın kendinize.

Planlamalarınızı, hesap kitap işlerinizi daha iyi yapmanız, bir şeylerin gözden kaçmaması için yaptığınız işleri daha iyi kontrol etmeniz bu dönemde faydanıza olur.

Ayrıca bu retronun sizin için büyük bir temizlik zamanı olduğunu söylemek mümkün.

İhtiyacınız olmadığı ve gerekmediği halde sakladığınız şeyleri evinizden, ofisinizden çıkarabilirsiniz. Atılması gerekenleri atabilir, temizlikler yapabilirsiniz. Yaşam alanınızı daha işlevsel, daha sade bir hale getirebilirsiniz.

Günlük düzeninizi yeniden oluşturabilirsiniz. Yaşam kalitenizi yükseltmek için yapacağınız şeyler olabilir. Kendinize keyifli, faydalı rutinler yaratabilirsiniz.

Bir doğum haritasında Merkür’ün retro olması nasıl anlamlara gelir, yaşama nasıl yansımaları vardır, etkileri nasıl dengelenebilir, iyileştirilebilir, konu ile ilgili bir yazım var. Kapsamlı bir içerik sundum sizler için ↓↓↓

Doğum Haritasında Retro Merkür  ← ← ← yazımı tıklayabilirsiniz.


Venüs 2 Mayıs’a kadar balık burcunda. 4.evinizde.

Eviniz ve ailenizle ilgili konular için güzel bir zamandı bu. Şimdi Venüs bir sonraki burca yerleşiyor.

2 Mayıs’ta koç burcuna geçiyor Venüs. 5.evinizde ilerlemeye başlıyor.

Aşk, sanat, yaratım, çocuklar, bebekler gibi güzel temaları var bu evin. Zodyakta en güzel evlerden biri 🙂

Çocukları olanlar, onlar için yapmak istedikleri şeyleri güzelce yapabilirler. Yoluna girmesini istediğiniz durumlar varsa, istediğiniz yönde çözülebilir. Düzene girebilir.

Eğer hayatınızda sanat varsa, mesleki alanınız sanat ise ya da belki bir hobiyle, bir meşguliyetle sanatın içindeyseniz güzel işler yapacağınız, alkış, beğeni ve takdir toplayacağınız bir dönem 🙂

Aşk ve ilişkiler açısından da güzel bir transit, evet 🙂

Venüs 28 Mayıs’ta bir kez daha burç değiştiriyor. Boğa burcuna geçiyor. 6.evinize geliyor bu kez.

Çalışma hayatımız, işimizle ilgili tüm konular, ürettiklerimiz, hizmet sunduğumuz alanlar, hizmet aldığımız alanlar, günlük yaşam düzenimiz, rutinlerimiz, görev ve sorumluluklarımız bu evle ilgili. Venüs’ün iyicil etkisini bu kez bu konular üzerinden almaya başlıyorsunuz.

İş ortamınızda güzel şeyler yaşayabilirsiniz. Günlük düzeniniz istediğiniz yönde değişebilir. Rutinlerinize keyifli şeyler eklenebilir ya da siz ekleyebilirsiniz.

Yaşamınızı renklendirmek ve düzenlemek için çok güzel bir zaman. 360 derece, her yönüyle bakın hayatınıza. Büyük resme bakın. Olmak istediğiniz kişiye dönüşmek, hayatınızı güzelleştirmek için yeni şeyler yapın.

Bu arada doğum haritasında Venüs’ü retro konumda olanlar için de bir yazım var. Doğum haritasında Venüs’ün retro olması nasıl anlamlara gelir, nasıl iyileştirebilir retro bir Venüs, etkileri nelerdir, detaylar burada : Doğum Haritasında Retro Venüs


Mars 25 Mayıs’a kadar balık burcunda. 4.evinizde ilerlemeye devam ediyor.

15 Nisan’da geçmişti balık burcuna. Bu ayın 25’ine kadar yine aynı yerde.

Mars çabayı, çabalamayı anlatan bir gezegen.

4.ev ise evi, evle ilgili konuları ve aileyi simgeliyor.

Mars buradan geçerken evinizle daha fazla ilgilenmeniz gerekebilir. Eviniz için yapmanız gerekenler artabilir. Evde daha çok vakit geçirebilir, enerjinizi buraya akıtabilirsiniz. Mars’ın olduğu yer, efor alanımızdır.

Evinizde pürüzlü durumlar olabilir. Eşyalarınızdan bozulanlar olabilir. Yeni eşyalar, aletler almanız gerekebilir. Tamir, bakım, kontrol, onarım gerektiren şeyler olabilir.

Bu bir balık transiti olduğu için sularla ilgili konular da olasılıklarınız arasında. Örneğin evinizin tesisatı ve su sistemi ile ilgili konular doğabilir.

Aile içinde agresyonlu durumlara açık bir dönem. Kendinizi dengede tutmanız, öfkeleri kontrol etmeniz faydanıza olur. Konuşabileceğimiz yerde konuşuruz. Ama bu mümkün değilse kavga etmek yerine uzaklaşmak daha iyi olabilir.

4.ev geçmişi simgeler aynı zamanda. Balık burcu ise bilinçaltımızla ilgilidir.

Mars neleri sembolize ediyor ? Öfkeyi, agresyonu, kızgınlıkları.

Şimdi bu bilgileri birleştirelim. Bu transit içinde ruhsal anlamda neler yaşayabilirsiniz ?

Geçmişte yaşanmış, unutamadığınız şeyleri hatırlamaya, tekrar tekrar öfkelerini yaşamaya meyilli olabilirsiniz. Zihinsel odağınız daha çok geçmişte olabilir. Aile köklerinize, aile büyüklerinize olan kızgınlıklarınız, çocukluğunuzda yaşadığınız zorlanmalar, anne ve babanızın eksik/yanlış yaptığını düşündüğünüz şeyler daha çok yüzeye çıkabilir. Daha çok aklınıza gelebilir. Geçmişi daha çok anabilirsiniz. Bu da ruhsal anlamda bir zorlanma yaratabilir.

Geçmişi değiştiremeyiz ama dönüştürebiliriz. Bunu da bugünün aklı, bilinci ve vizyonuyla geçmişi yeniden okuyarak yapabiliriz. Hangi şey ne için yaşandı, neye hizmet etti, bugünkü halinizin hangi kısmını oluşturdu, işte bu kısmı okuyun !!

Yaşananlardaki dersi alın ve yolunuza devam edin. Geçmişe değil, önünüze bakın. Hayatın içinde hiçbir şey geriye doğru değil. Her şey ileri yönlü akıyor. Siz de önünüze bakın.

25 Mayıs’ta koç burcuna geçiyor Mars. 5.evinize geliyor.

Sanat, spor, yeteneklerimiz, ilgi alanlarımız, yaratıcı işler, hobiler var bu evin konuları arasında.

Mars’ın başlangıç enerjisi ile neler olabilir ?

Sanatın bir dalı eklenebilir yaşamınıza. Sanatla bağınız varsa alanınızda ilerlemenizi sağlayacak yeni şeyler yapmaya başlayabilirsiniz.

Spora başlayabilirsiniz. Grup çalışmalarına, takım çalışmalarına katılabilirsiniz.

Yeni etkinlikler, oyunlar, aktiviteler, takım çalışmaları içinde bulabilirsiniz kendinizi 🙂

Çocuklar da 5.evin temaları arasında. Onlar için eğitimler, kurslar, etkinlikler planlayabilirsiniz. Hem eğitim alacakları, hem sosyalleşecekleri ortamlara dahil olabilirler.


Mayıs 2022 Ay Döngüleri :

16 Mayıs : Akrep Burcunda Dolunay + Ay Tutulması : Ay 25° Akrep, Güneş 25° Boğa

Ay tutulmaları temelde bir dolunaydır. Dolunay vakitlerinde gerçekleşirler. Ancak dolunaylardan daha güçlü bir etkiyi temsil ederler.

12.evinizde bir dolunay ve aynı zamanda bir Ay tutulması meydana geliyor.

Tutulmalar ruhsal anlamda zorlayabiliyor bizi. Siz tutulmanın etkisini 12.evden alıyorsunuz. Bu alan zaten ruhsal alan. Duygularımızı, psikolojimizi, iç dünyamızı, kendimize sakladıklarımızı, içimizde yaşadıklarımızı anlatan alan.

Tutulmaya yakın günlerde bir şeyler keyfinizi kaçırabilir biraz. Kendi içinizde bazı şeylere gereğinden fazla odaklanabilir, gündeminize alabilirsiniz.

12.ev etkisi enerjinin düştüğü ve içe döndüğü zamanları anlatır. Motivasyonsuz ve isteksiz hissedebilirsiniz.

Mola vermek, dinlenmek isteyebilirsiniz.

Bu ayrıca bazı şeyleri bitireceğiniz, tamamlayacağınız ve geride bırakacağınız bir zaman. 12.ev zodyakta evlerin sonuncusudur ve bitişleri sembolize eder. Bir şeyleri neticelendirip, sorumluluklarınızı yerine getirip, yapılacakları yapıp özgürleşme zamanı.

Yeniye geçiş öncesi hayatınızda bir temizlik zamanı.

30 Mayıs : İkizler Burcunda Yeniay : Ay 8° İkizler, Güneş 8° İkizler

7.evinizde bir yeniay gerçekleşiyor.

İlişkiler ve ortaklıklar alanıdır burası. Evli iseniz ya da hayatınızda biri varsa, ilişkinizle ilgili yeni gelişmeler olabilir. Partnerinizin yeni gündemleri olabilir.

İş ortakları, iş birliği yaptığınız kişiler, sosyal bağlantılarınız, danışmanlar, görüşüne başvurduğunuz uzmanlar da bu evin yönetimindedir.

Yeni iş birlikleri yapabilirsiniz, işiniz buna müsait bir alanda ise.

Bir konuda danışmanlık alabilirsiniz. Aldığınız bu danışmanlık yeni yeni kapılar açabilir,  farkındalıklar getirebilir size.

Sosyal bağlantılarınız hareketlenebilir. İnsan ilişkileriniz aracılığı ile adım atacağınız şeyler olabilir. Tavsiyeler, yönlendirmeler geliyor gibi sanki 🙂


Burç yorumlarında her şeyi çok genel şekilde konuşabiliyoruz sevgili okuyucularım. Aslında mühim olan bireysel haritamızın alacağı etkilerdir. Haritanıza özel etkilerden haberdar olmak için Doğum Haritası Analizi yaptırabilir, danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.

Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ üzerinden ulaşabilirler.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.


…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

Ayrıca →→ Instagram sayfamı takip etmek isterseniz, burayı tıklayabilirsiniz ↓↓

@astroloji.anlatburcak


Keyifli, hareketli, bereketli bir ay olsun !

Sevgiler !

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!