Yengeç Burcu Mayıs 2022

Yengeç Burcu Mayıs 2022

Merhabalar sevgili yengeç ve yükselen yengeç okuyucularım !

Mayıs ayından alabileceğiniz genel etkileri anlatacağım bu yazımda sizlere.

Acaba Mayıs size neler getirebilir ? Bu ay şanslı olacağınız, rahat ilerleyebileceğiniz konular neler ? Dikkat gerektiren durumlar var mı ? Nasıl gündemleriniz olabilir ? Detaylıca aktaracağım.

Öncelikle buraya Mayıs ayının astroloji gündemini bırakıyorum. Ayın astrolojik takvimini görmek için linki tıklayabilirsiniz ↓↓

Mayıs 2022 Astroloji Gündemi


Güneş 21 Mayıs’a kadar boğa burcunda. 11.evinizde olmaya devam ediyor.

Güneş’in geldiği yer hareketlenir. O yüzden bu Güneş transiti, sizin için son derece sosyal bir dönem olabilir sevgili okuyucularım.

Arkadaşlarınızla gideceğiniz, gezeceğiniz yerler olabilir. Buluşmalar, bir araya gelişler artabilir.

İşinizde tüm ekibi ilgilendiren, takım çalışması diyebileceğimiz şeyler öne çıkacaktır ayrıca 11.ev dönemi olduğu için. Bu ev biz olmak, birlikte yapmak, takımın bir parçası olmak demektir. Grup çalışmaları artacaktır bu dönemde.

Boğa burcu parayı simgeler. O yüzden arkadaşlarınızla parasal konular da gündeme gelebilir. Birbirinize destek vereceğiniz şeyler olabilir. Birikim, yatırım, alım satım konularında dost çevrelerinden tavsiyeler ve yardımlar alabilirsiniz.

Güneş 21 Mayıs’ta ikizler burcuna geçiyor. 12.evinizde transit etmeye başlayacak bu geçiş ile birlikte.

Göreceli olarak sessiz, durgun, daha kendinizle, daha içe dönük geçirebileceğiniz bir süreç. Örneğin sosyal birisinizdir. İletişimleriniz çoktur. Biraz sosyal ortamlardan uzaklaşmak, kendinizle kalmak isteyebilirsiniz. Sosyal medyada aktifsinizdir. Sıkça paylaşımlar yapıyorsunuzdur. Bir şey paylaşmamak, geri çekilmek, sessizleşmek isteyebilirsiniz.

Spiritüel alan ve yöntemlerden güçlü şekilde yararlanabileceğiniz bir dönem ayrıca. 12.ev bunlarla da ilgilidir.

Bu ev şifanın evidir. Bedensel ya da ruhsal anlamda iyileştirilmeye ihtiyaç duyan konular varsa, bunları çözmek ve geride bırakmak için yapacağınız şeyler olabilir Güneş burada iken.


Merkür 30 Nisan’da ikizler burcuna geçiyor. 12.evinize geliyor. Ay boyunca burada olacak.

İkizler burcunda normal transitlerinden daha uzun süreyle kalacak Merkür. Çünkü burada bir retrosu olacak.

10 Mayıs’ta retrosu başlıyor. Öncesindeki günlerde de artık retronun etkisine girmiş olacağız.

İkizler burcunun 4 derecesinde iken retro sürecine giriyoruz. 3 Haziran’a kadar sürecek olan bir retro bu.

Ama tamamı ikizler burcunda yaşanmayacak.

10-23 Mayıs arası olan dönemde retro ikizlerde. Geri kalan 23 Mayıs-3 Haziran arası olan kısım ise boğa burcunda gerçekleşecek.

10-23 Mayıs arasında retro ikizlerde, 12.evinizde.

12.ev gizli kalmış, geri planda kalmış, fark edilmemiş, düşünülmemiş, akla gelmemiş şeylerle ilgili bir alan. Geri planda ve üstü örtülü bir ev. Bu zamana dek fark etmediğiniz durumları, soru işaretinde olduğunuz konuları fark edebileceğiniz, cevaplarınızı bulabileceğiniz bir retro dönemi.

Özellikle insan ilişkilerinizde ve yakın çevre içinde. Hangi tavrınız nasıl algılanıyor, dışarıdan nasıl anlaşılıyorsunuz, kendinize dışarıdan bakma zamanı.

İkizler burcu kardeşleri, yakın akrabaları da temsil eder. Onlarla ilgili yeni şeyler de öğrenebilirsiniz. Bir süredir hazırlığında oldukları şeyleri duyurabilirler. Paylaşabilirler.

23 Mayıs-3 Haziran arasında retro boğa burcunda, 11.evinizde.

Merkür retrolarında birbirimizi tam olarak doğru anlamadığınız durumlar olabiliyor. Çünkü kendimizi ifade ederken doğru kelimeleri seçemeyebiliyoruz.

11.ev sosyal çevremizi, arkadaşlarımızı, ahbaplarımızı, dostlarımızla iletişimlerimizi temsil eder.

Merkür retrosunda arkadaş çevreniz içinde yanlış anlamalar, iletişim sorunları, ufak tefek anlaşmazlıklar olabilir.

Dialoglarınızda daha özenli olarak, yerine göre daha toleranslı, daha ılımlı bir tutumda olarak bu olasılığı bertaraf edebilirsiniz.

Bir doğum haritasında Merkür’ün retro olması nasıl anlamlara gelir, yaşama nasıl yansımaları vardır, etkileri nasıl dengelenebilir, iyileştirilebilir, konu ile ilgili bir yazım var. Kapsamlı bir içerik sundum sizler için ↓↓↓

Doğum Haritasında Retro Merkür  ← ← ← yazımı tıklayabilirsiniz.


Venüs 2 Mayıs’a kadar balık burcunda. 9.evinizde.

Yolculuklar, geziler, seyahatler, uzaklardaki akrabalarla/dostlarla iletişimler, ayrıca eğitim konuları, hocalarla iletişimler, akademik konular gibi temaları var bu evin. Venüs desteğini bu konular üzerinden alıyorsunuz bir süredir. Şimdi artık bu transit sonlanıyor.

2 Mayıs’ta Venüs koç burcuna geçiyor. 10.evinizde ilerlemeye başlayacak koç burcuna geçişi ile.

İşiniz, üstlerinizle olan dialoglarınız, yönetimle, patronlarla ilgili konular, bunun dışında resmi işleriniz, devlet dairelerinde yapılacak işleriniz açısından şanslı, iyicil bir transit. 10.ev bunlarla ilgilidir.

İş hayatınız, kariyeriniz, sorumluluklarınız Venüsyen etkiler altında olacak bu süreçte. Ne olur mesela Venüs ile ? Keyif alacağınız şeyler yapabilirsiniz. Güzel projeler içinde yer alabilirsiniz.  İşinizle ilgili motivasyonunuzu yükseltecek yeni güzel şeyler olabilir.

Güzel iletişimler, yardımlaşmalar da geliyor. Özellikle konum sahibi, yetki sahibi kişilerden.

Venüs 28 Mayıs’ta bir kez daha burç değiştiriyor. Boğa burcu transitine başlıyor. 11.evinize geliyor bu yeni transit ile.

Kalabalıklar, arkadaş grupları, takımlar, sınıflar, grup çalışmaları içinde olabileceğiniz, bol  iletişimli, sosyal bir zaman 🙂 İşinizde de ekip içinde güzel şeyler olabilir.

Sosyal anlamda çok güzel bir etki alıyorsunuz. Sohbetler, muhabbetler, tatlı tatlı iletişimler geliyor 🙂

Yeni ortamlar, yeni gruplar, özellikle kadın enerjisinin hakim olduğu yeni grup çalışmaları da olasılıklarınız arasında. Örneğin sporda ya da sanatta eğitim ortamları, kurslar, vb gibi.

Bu arada doğum haritasında Venüs’ü retro konumda olanlar için de bir yazım var. Doğum haritasında Venüs’ün retro olması nasıl anlamlara gelir, nasıl iyileştirebilir retro bir Venüs, etkileri nelerdir, detaylar burada : Doğum Haritasında Retro Venüs


Mars 25 Mayıs’a kadar balık burcunda. 9.evinizde ilerlemeye devam ediyor.

15 Nisan’da geçmişti balık burcuna. Bu ayın 25’ine kadar yine aynı yerde.

Bu evin temaları üzerinden bir hareketlilik getiriyor hayatınıza.

Nedir 9.evin temaları ? Akademik konular, yüksek öğrenim, okul yaşamı, seyahatler, uzaklara yolculuklar, uzaklardaki sevdiklerinizle ilgili konular, uluslararası ticari faaliyetler, yurt dışı bağlantılı işler, yurt dışı para transferleri, şehirler arası taşımacılık konuları.

Okul yaşamınız varsa, burada koşturmalar artabilir. Eğitim hayatınız için yapmanız gerekenler artabilir. Sınavlar, projeler, ödev teslimleri gibi.

Uzakta yaşayan akrabalarınız, dostlarınız ile ilgili konular olabilir. Onlar için yapmanız gerekenler olabilir.

Şehirler arası konular doğabilir.

9.ev hayatımıza şekil veren konularla, ufkumuzla, vizyonumuzla ilgili bir ev. Ufkunuzu büyütecek, yaşamın içinde farkındalığınızı artıracak, sizi derinleştirecek bir alanda başlangıçlarınız olabilir. Gelişiminize hizmet edecek bir şeylerin içinde bulabilirsiniz kendinizi.

25 Mayıs’ta koç burcuna geçiyor Mars. 10.evinize geliyor.

İşinizde, çalışma hayatınızda, iş düzeninizde, görevlerinizde, yöneticilerle ilgili konularda yeni başlangıçlar, değişimler olabilir. 10.ev temalarıdır bunlar. Mars ise başlangıçları simgeliyor. Mars’ın geldiği yerde bir hareketlenme olur. Yeni şeyler olur.

Yeni bir yönetici ekibi oluşturulabilir. Yeni yöneticileriniz olabilir.

Mevcut yönetimin yeni kararları olabilir.

İşinizde yeni yeni projeler, çalışmalar gündeme gelebilir.

İş kurma niyetinde ve hazırlığında olanlar için hareketli ve hızlı bir zaman.

Resmi konularınız varsa, yasal süreçler içerisinde daha hızlı ilerleyebilirsiniz. Konular, süreçler hızlanabilir. Tıkanmış noktalar varsa, aşabilirsiniz bunları. Bekleme yaratan durumlar geride kalabilir.


Mayıs 2022 Ay Döngüleri :

16 Mayıs : Akrep Burcunda Dolunay + Ay Tutulması : Ay 25° Akrep, Güneş 25° Boğa

Ay tutulmaları özünde bir dolunaydır sevgili okuyucularım. Dolunay vakitlerinde gerçekleşirler. Ancak dolunaylardan daha majör, daha güçlü bir etkiyi temsil ederler.

Yani oldukça güçlü bir dolunay etkisi bu yaşayacağımız Ay tutulması.

5.eviniz üzerinden etki alıyorsunuz bu tutulmadan.

Aşk, flörtler, ikili ilişkiler bu evle ilgilidir. Bir ilişkiniz, flört diyebileceğimiz bir bağınız, sizin için özel olan biri varsa, bu iletişim içinde daha açık olabilirsiniz birbirinize karşı. Netleşeceğiniz konular olabilir. Rahatsız olduğunuz durumları karşılıklı olarak ifade edebilirsiniz. Bir şeyler ortaya dökülebilir. Sınırlarınızı ifade etmek istediğiniz konular olabilir. Oturup konuşabilirsiniz. İlişkinizle ilgili gündemleriniz olabilir.

Sanatsal konular, hobilerimiz, sanatsal meşguliyetlerimiz, ilgi alanlarımız, keyif alanlarımız, yaratıcılığa dayalı işler 5.ev temasıdır. Sanatsal alanda hazırladığınız işler varsa, bunların tamamlanabileceği, yaptığınız işleri tanıtabileceğiniz ön olanda olabileceğiniz, görünür olabileceğiniz, işlerinizle dikkatleri üzerinizde toplayabileceğiniz bir zaman.

Çocuklar da 5.evin konusudur. Çocuk sahibi iseniz, onlarla ilgili gündemleriniz de olabilir. Onlar için yapacağınız, biraz büyük diyebileceğimiz harcamalarınız olabilir.

Akrepte bir tutulma olduğu için bir masraf, bir parasal konu, bir ödeme gündeme gelebilir.

30 Mayıs : İkizler Burcunda Yeniay : Ay 8° İkizler, Güneş 8° İkizler

Yeniay 12.evinizde gerçekleşiyor.

İç dünyanızda, içeride, kendinizle ilişkinizde çalışacak bir yeniay.

Büyük bir uyanış, bir değişim, bir farkındalık olarak tarif edebileceğim bir etki. Soru işaretlerinizden özgürleşebileceğiniz, geçmiş deneyimleriniz arasındaki bağlantıları kurabileceğiniz, büyük resmi görebileceğiniz, farklı farklı konular üzerinden hayatınıza daha bir geniş perspektiften bakabileceğiniz, bir fark etme, bir arınma, hafifleme ve şifalanma zamanı bu.
Mevcuttaki problemlerin kök nedenlerini analiz edebilir, kendinize mis gibi çözüm yolları bulabilirsiniz.

Spiritüel alanları simgeler 12.ev. İkizler burcu ise eğitimler, kursları, seminerleri, kitapları, yeni yeni bilgileri, uzman kişileri, websiteleri, sosyal medya sayfalarını.

Spiriütel alanlarda başlangıçlarınız  da olabilir bu yeniay ile. Bir eğitim gündeme gelebilir. Bir hoca ile çalışabilirsiniz herhangi bir alanda.

Siz kendinize bireysel olarak bir eğitim planlayabilirsiniz. İnternet ve sosyal medyada keşfettiğiniz kanallardan, bilgi kaynaklarından yararlanarak bir yol çizebilirsiniz. Yeni bir alanda yeni şeyler öğrenmeye başlayabilirsiniz.


Burç yorumlarında her şeyi çok genel şekilde konuşabiliyoruz sevgili okuyucularım. Aslında mühim olan bireysel haritamızın alacağı etkilerdir. Haritanıza özel etkilerden haberdar olmak için Doğum Haritası Analizi yaptırabilir, danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.

Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ üzerinden ulaşabilirler.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.


…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

Ayrıca →→ Instagram sayfamı takip etmek isterseniz, burayı tıklayabilirsiniz ↓↓

@astroloji.anlatburcak


Güzel bir ay olsun hepimiz için ! Sevgiler !

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!