Oğlak Burcu Mayıs 2022

Oğlak Burcu Mayıs 2022

Merhabalar sevgili oğlak ve yükselen oğlak okuyucularım !

Mayıs ayı gezegen geçişleri ve Ay döngülerinin sizlere neler getirebileceğini, bu ay genel olarak nasıl konuların öne çıkabileceğini anlatacağım bu yazımda.

Mayıs için fırsat alanlarınız neler ? Nelere dikkat etmeniz fayda yaratır ?

Hadi bakalım birlikte.

Öncelikle buraya Mayıs ayının astroloji gündemini bırakıyorum. Ayın astrolojik takvimini görmek için linki tıklayabilirsiniz ↓↓

Mayıs 2022 Astroloji Gündemi


Güneş 21 Mayıs’a kadar boğa burcunda. 5.evinizde olmaya devam ediyor.

5.ev zodyağın en güzel evlerinden biri 🙂 Temaları en eğlenceli olan evlerinden biri.

Keyif, şans, mutluluk, konfor, kutlama, eğlence demektir 5.ev.

O yüzden Güneş’in burada oluşu iyi gelecektir size. Bir süredir kendinize vakit ayıramadıysanız, koşturmalar, yorgunluklar olduysa, şimdi keyif alacağınız şeyleri, sevdiğiniz/size iyi gelen şeyleri yapabilirsiniz. Ailenizle, arkadaşlarınızla, sevdiklerinizle güzel zamanlar geçirebilirsiniz.

Bu ev hobilerle ilgilidir ayrıca. Hobilerinizle meşgul olabilirsiniz. Mental anlamda, ruhsal anlamda sizi resetleyecek şeyler yapabilirsiniz. Enerjinizi, modunuzu yenileyecektir bunlar 🙂

Bu bir boğa transiti. Boğa demek keyif, huzur ve konfor demektir. Güneş burada iken hayatın tadını çıkarmakla meşgul olacağınızı düşünebiliriz o yüzden 🙂

Çocuklar da bu evin temasıdır. Çocuklarınız varsa, onların hayatında başlayacak yeni şeyler olabilir. Küçük yaşta iseler etkinlikler, kurslar planlayabilirsiniz onlar için. Yetişkin yaşta iseler yeni kararları, yeni atılımları olabilir.

Güneş 21 Mayıs’ta ikizler burcuna geçiyor. 6.evinize yerleşiyor.

Çalışma hayatınız, iş arkadaşlarınızla iletişimleriniz, iş ve iş dışındaki sorumluluklarınız, günlük rutinleriniz bu evin konusu.

Güneş’in burayı hareketlendirmesiyle birlikte ne olacaktır ? Günlük hayatınızda konular daha çok buralardan gelecektir.

Biraz tempolu, aktif, yoğun geçebilir sizin için bu dönem. İş ortamınızda yeni başlayacağınız şeyler olabilir. Düzenlemeler yapılabilir. Yeni görevler eklenebilir iş tanımınıza.

İş dışında da günlük düzeninizde yenilenen şeyler olabilir.

Evinizde ya da işinizde çalışanlarınız varsa ya da astlarınız varsa, onlarla ilgili gündemleriniz olabilir. Astlar, çalışanlar da 6.ev temasıdır.

İkizler burcu kardeşleri, 6.ev ise işi, çalışmayı simgeler. Kardeşlerinizin iş hayatında yeni güzel gelişmeler olabilir.

Bu aynı zamanda bir sadeleşme zamanı sizin için. Temizlemekle, düzenlemekle ilgili bir ev burası.

Evinizi sadeleştirmek isteyebilirsiniz. Atılacaklar varsa, düzenlenmesi gereken şeyler varsa, bu işlerinizi halledebilirsiniz.

Aktif, verimli bir dönem !


Merkür ikizler burcunda ve 10 Mayıs’ta retrosuna başlıyor. Yılın ikinci Merkür retrosu ikizler burcunda, bu ay başlayacak.

Fakat tamamen 10 Mayıs itibariyle başlayan bir durum gibi düşünmeyin bunu. Esasen retronun işaret ettiği olasılıklar retro yaklaşırken, birkaç gün kalmışken görünür hale geliyor.

Retronun bir bölümü ikizler, bir bölümü boğa burcunda gerçekleşecek.

10-23 Mayıs arası olan dönemde retro ikizlerde. Geri kalan 23 Mayıs-3 Haziran arası olan kısım ise boğa burcunda gerçekleşecek.

10-23 Mayıs arasında retro ikizlerde, 6.evinizde.

İş arkadaşlarınızla ilgili konular, iş ortamınızda ilişkileriniz, arkadaşlarınızla paylaşımlarınız daha çok odağınızda olacaktır bu dönemde. Ufak tefek sorunlar, çeşitli vesileler, deneyimler bir şeyleri gerekiyorsa düzeltmenize, daha iyi bir hale getirmenize vesile olabilir. Özellikle iletişimlerde.

Merkür retroda iken iş değişikliği yapmamanızı, iş teklifi gelmesi durumunda etraflıca düşünmeden kabul etmemenizi, hatta konunun öncesi/geçmişi yoksa değerlendirmeye almamanızı öneririm. Merkür retrolarında imza atmak, sözleşme yapmak önerilmez. Çünkü bunlar kalıcı olmayabiliyor. Sorun yaratabiliyor.

6.ev iş hayatımızı simgelediğinden iş konusu üzerinden etki alıyorsunuz. O yüzden dikkat diyeyim.

23 Mayıs-3 Haziran arasında retro boğa burcunda, 5.evinizde. Kalan kısım bu evde gerçekleşecek.

Çocuklar, gençler, evin küçükleri, bebekler, çocuklarla ilgili konular bu evle ilgili.

Çocuklarınızla ilgili bir müddettir süregelen gündemleriniz varsa, meşgul olduğunuz, araştırma yaptığınız konular varsa neticeye varabilirsiniz. Konular sonuçlanabilir. Tamamlanabilir.

Yetişkin yaşta çocuklarınız varsa, onların haber bekledikleri yerler varsa buralardan haberler, bildirimler gelebilir.

Sanat, spor, hobiler, ilgi alanları yine 5.evle ilgili. Bir süredir vakit ayıramadığınız bir hobinize de dönüş yapabilirsiniz Merkür retrosu ile.

Aşk bir 5.ev temasıdır. Aşk hayatınızda iletişimler konusunda uyarım olacak. Karşılıklı olarak birbirinizi anlamadığınız, birbirinize haksızlık ettiğiniz, alınganlık ettiğiniz durumlar olabilir. Bu anlamda kelimelere odaklanmak yerine karşı tarafın niyetine odaklanmak daha iyi olabilir. Bazen kötü bir niyet olmuyor ama yanlış kelime seçimleri olabiliyor.

Partnerinizle ilgili daha fazla şey öğrenebileceğiniz, onu daha iyi tanıyabileceğiniz bir zaman bu ayrıca.

Bir doğum haritasında Merkür’ün retro olması nasıl anlamlara gelir, yaşama nasıl yansımaları vardır, etkileri nasıl dengelenebilir, iyileştirilebilir, konu ile ilgili bir yazım var. Kapsamlı bir içerik sundum sizler için ↓↓↓

Doğum Haritasında Retro Merkür  ← ← ← yazımı tıklayabilirsiniz.


Venüs 2 Mayıs’a kadar balık burcunda. 3.evinizde.

Yakın çevre iletişimlerinde keyifli bir dönem yaşamış olabilirsiniz. Şimdi Venüs’ün sıradaki transiti başlıyor.

2 Mayıs’ta koç burcuna geçiyor Venüs. 4.evinize yerleşiyor.

Bu kez aile içinde güzel bir dönem olabilir. Bu ev aile bireylerimizi temsil ediyor.

Evimiz, evimizin şıklığı, dekorasyonu, konforu, güzelliği, güvenliği yine 4.evle ilgili.

Eviniz için yeni güzel şeyler yapabilirsiniz. Güzel ürünler, güzel eşyalar bulabilirsiniz. Boya badana, tadilat işleriniz olabilir.

Ev arıyorsanız kendinize uygun bir ev bulabilirsiniz.

Kiracılarınız varsa, onlarla iletişimlerde güzel şeyler olabilir. Anlaşmazlıklar olduysa giderilebilir. Konular tatlıya bağlanabilir.

Venüs 28 Mayıs’ta yine burç değiştiriyor. Boğa burcu transitine başlıyor. 5.evinize geliyor.

Çocukları olanlar onlarla ilgili konularda son derece güzel etkiler alıyorlar. Küçük yaşta iseler onlara yeni alanlar açabilirsiniz. Sporda, sanatta güzel başlangıçları olabilir. Yetişkin yaşta iseler kendileri için iyi kararlar alabilirler.

Sizin de meşguliyetleriniz, sanatsal çalışmalarınız olabilir. Hobi edinmek, yaşamınızı renklendirmek için çok güzel bir dönem. Böyle hediyeleri olabilir Venüs’ün size.

5.ev eğlencenin, şansın, keyiflerin evidir. Buradan Venüs’ün geçiyor olması, oldukça güzel !

Hayatınızda keyifli, eğlenceli bir dönem !

Yeteneklerinizi gösterebileceğiniz, parlak bir dönem.

Eğlenceleriniz, keyifleriniz artıyor Venüs ile 🙂 Boğa demek keyif demektir. Venüs de hayatın güzelliklerini, hazları, keyifleri simgeler. Zaten boğa burcunun yöneticidir Venüs. Bu yüzden güçlü şekilde alacağız Venüsyen etkileri 🙂

Bu arada doğum haritasında Venüs’ü retro konumda olanlar için de bir yazım var. Doğum haritasında Venüs’ün retro olması nasıl anlamlara gelir, nasıl iyileştirebilir retro bir Venüs, etkileri nelerdir, detaylar burada : Doğum Haritasında Retro Venüs


Mars 25 Mayıs’a kadar balık burcunda. 3.evinizde ilerlemeye devam ediyor.

15 Nisan’da başlamıştı balık transiti. Bu ayın 25’ine kadar sürecek.

Mars’ın geçtiği yerde konular hızlanır, hareketlenir, artar, büyür. Yeni şeyler başlar. Yeni şeyler olur.

Bu geçiş ile 3.ev konularını aktive ediyor Mars sizin için.

Bu evin iletişim, satış, pazarlama, reklam, e-ticaret, online faaliyetler, sosyal medya, eğitmenlik, danışmanlık gibi temaları var.

Bu alanlarda işleriniz varsa, Mars ile yeni planlarınız ve girişimleriniz olabilir. Mevcut hali ile tam olarak memnuniyet yaratmayan durumları iyileştirmek için yeni şeyler deneyebilirsiniz. Efor, enerji, çaba, deneme, girişim demektir Mars. 3.evinizde iken enerjiniz daha çok bu konularda olur.

Mars’ın bir de agresif yanı var 🙂 İşin diğer yüzü de bu.

O yüzden iletişimlerde nezaketinizi korumakta zorlanabilirsiniz kimi zaman. Buraya dikkat diyeyim. Herkes kendi seviyesinde iletişim kurar. Kimse kimseye bir şey yapmaz. Kendi ayarını ortaya koyar aslında.

Hepimiz kendimizden sorumluyuz. Sözlerimize, neyi nasıl ifade ettiğimize özenelim.

25 Mayıs’ta koç burcuna geçiyor Mars. 4.evinize geliyor.

Aile bireyleriyle, evle ilgili konularda bir hareketlilik başlıyor. Bu alan evi ve aileyi simgeler.

Yerleşim ve yer değişikliği konuları, arsa-ev alım satım konuları, kiralama, kontrat konuları, ev içinde dekorasyon değişiklikleri, tadilatlar, evle ilgili yapılması gereken işler hız kazanıyor.

Bu temalarda yeni gelişmelere açık olduğunuz bir süreç. Tabii kimi zaman tartışmalar ve gergin durumlar da yaşanabilir. Mars’ın yüksek enerjisini doğru kullanmanızı öneririm o yüzden.

Aile içi iletişimlerde birbirinize karşı daha anlayışlı olmanız bu dönemde iyi olur, güzel olur.


Mayıs 2022 Ay Döngüleri :

16 Mayıs : Akrep Burcunda Dolunay + Ay Tutulması : Ay 25° Akrep, Güneş 25° Boğa

Ay tutulmaları bir dolunaydır sevgili okuyucularım. Dolunay vakitlerinde gerçekleşirler. Fakat dolunaylardan çok daha güçlüdürler.

11.evinizde bir Ay tutulması meydana geliyor.

İşinizde, okul hayatınızda ya da sosyal hayatınızda içinde bulunduğunuz gruplarda, bir üyesi, bir parçası olduğunuz gruplar içinde, tamamlanan, biten, sonlanan, netleşen, şekil kazanan şeyler olabilir.

Kararsızlık ve belirsizlik yaratan bir durum varsa, sonuçlanabilir. Geride kalabilir. Bir rahatlama yaşayabilirsiniz.

Arkadaşlarınızla iletişimlerde ufak tefek tatsızlıklara da açık bir zaman esasen. Bu anlamda ılımlı, anlayışlı, sakin bir enerjide olmak işinize yarayacaktır.

Sosyal hayatınız, arkadaş çevreleriniz, projeleriniz, takım çalışmalarınız odağınıza yerleşebilir tutulma ile.

30 Mayıs : İkizler Burcunda Yeniay : Ay 8° İkizler, Güneş 8° İkizler

6.evinizde gerçekleşiyor yeniay.

Bu evin temalarında yeni gelişmeler, yenilikler, başlangıçlar geliyor 🙂

6.ev iş, çalışmak, üretmek demektir. Hizmet sunduğumuz alanlar, hizmet aldığımız alanlar, görevlerimiz, rutinlerimiz, ayrıca günlük yaşam düzenimiz bu evle ilgilidir.

Yeni iş teklifleri, yeni fırsatlar doğabilir yeniay ile. Çalışmıyorsanız çalışmaya başlayabilirsiniz. Mevcut işinizde güzel değişimler olabilir. Örneğin görev tanımınızda, sorumluluk alanınızda.

Yeni projeler, yeni hizmetler gündeme gelebilir. Hizmetlerinizde değişimler olabilir. Çeşitlendireceğiniz, güzelleştireceğiniz hizmetleriniz, ürünleriniz olabilir.

İkizler burcu internet, sosyal medya, e-ticaret faaliyetleri ile ilgilidir. İşinizi dijital platformlara taşıyabilirsiniz. İnterneti, dijital alanları kullanmaya ya da bu alanlardan daha iyi şekilde yararlanmaya başlayabilirsiniz.

Başka ne olabilir 6.ev etki aldığı için ?

Günlük yaşam düzeninizi iyileştirecek, yaşam kalitenizi yükseltecek yeni şeyler yapmaya başlayabilirsiniz. Bunlar size çok iyi gelebilir. Yaşamınıza bir düzen getirebilir. Günlük veriminiz artabilir. Enerjiniz yükselebilir. Bedensel ve mental anlamda daha iyi hissetmenizi sağlayacak şeyler yapabilirsiniz.

Oldukça güzel etkiler alıyorsunuz !


Burç yorumlarında her şeyi çok genel şekilde konuşabiliyoruz sevgili okuyucularım. Aslında mühim olan bireysel haritamızın alacağı etkilerdir. Haritanıza özel etkilerden haberdar olmak için Doğum Haritası Analizi yaptırabilir, danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.

Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ üzerinden ulaşabilirler.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.


…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

Ayrıca →→ Instagram sayfamı takip etmek isterseniz, burayı tıklayabilirsiniz ↓↓

@astroloji.anlatburcak


Bereketli, keyifli, huzurlu bir ay olsun !

Sevgiler !

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!