Aslan Burcu Mayıs 2022

Aslan Burcu Mayıs 2022

Merhabalar sevgili aslan ve yükselen aslan okuyucularım !

Mayıs ayından alabileceğiniz olası etkileri paylaşacağım bu yazımda.

Her zamanki gibi önce ay içindeki transitlere, ardından yeniay ve dolunay döngülerine bakacağız.

Öncelikle ne yapıyorum ? Mayıs ayının astroloji gündemini bırakıyorum buraya. Ayın astrolojik takvimini görmek için linki tıklayabilirsiniz ↓↓

Mayıs 2022 Astroloji Gündemi


Güneş 21 Mayıs’a kadar boğa burcunda. 10.evinizde olmaya devam ediyor.

Bu süreçte önemli konular, bir görev olarak yapılması gerekenler, işinizde düzenlemeniz/şekil vermeniz gereken şeyler ana gündeminiz olabilir.

Devlet, kurallar, kanunlar, yönetmelikler 10.evin temaları arasındadır. İşinizde ya da hayatınızın başka bir alanında kurallar gereği yapmanız gereken şeyler olabilir.  Örneğin yasal bir ödeme, bir başvuru, bir beyan, bir kayıt, bir evrak teslimi gibi. Devlet dairelerinde işlemler yapabilirsiniz. Bankacılık işlemleriniz de olabilir. 10.ev bankalarla da ilgilidir. Zaten bu bir Güneş transiti. Boğa paranın burcu.

Parasal konular, resmi konular önde olabilir Güneş buradan geçerken.

Çalışma hayatınız varsa, biraz yoğun bir dönem olabilir ayrıca.

Güneş 21 Mayıs’ta ikizler burcuna geçiyor. 11.evinizde ilerlemeye başlıyor.

Sosyal çevreniz, iletişimlerimiz, arkadaşlık ilişkileriniz, iş bağlantılarınız, yakın çevre dialoglarınız açısından hareketli bir zaman bu. Bol bol konuşmalar, haberleşmeler olacaktır.  Buluşmalar, sohbetler artacaktır.

İşinizde müşteri ağınızı, hitap ettiğiniz kitleyi büyütecek yeni şeyler de yapabilirsiniz. Yeni bağlantılar doğabilir. Yeni projeler üretebilirsiniz.

Ekip çalışmaları konusunda verimli bir dönem olacaktır ayrıca. 11.ev takım ruhunu simgeler.

Ekip olarak üreteceğiniz güzel şeyler olabilir. Paylaşımlarınız, birbirinize destekleriniz olabilir. Birbirinizin yerine yapacağınız şeyler, karşılıklı yardımlaşmalar olabilir.

İşinizde içinde bulunduğunuz departmanı ilgilendiren yeni düzenlemeler de olabilir. İş birimleri, görev alanları güncellenebilir.


Merkür 30 Nisan’da ikizler burcuna geçiyor. 11.evinize geliyor.

Mayıs ayı boyunca burada olacak. Neden ? Çünkü ikizlerde normal transitlerinden daha uzun süreyle kalacak Merkür. Burada bir retrosu olacak. Yılın ikinci Merkür retrosunu ikizler burcunda deneyimleyeceğiz.

Retro 10 Mayıs’ta başlıyor. Fakat öncesindeki günlerde de artık retronun etkisine girmiş olacağız esasen. O yüzden bu etkiyi ayın ilk günlerinden itibaren düşünebilirsiniz.

3 Haziran’a kadar sürecek olan bir retro bu.

Bu arada tamamı ikizler burcunda yaşanmayacak.

10-23 Mayıs arası olan dönemde retro ikizlerde. Geri kalan 23 Mayıs-3 Haziran arası olan kısım ise boğa burcunda gerçekleşecek.

10-23 Mayıs arasında retro ikizlerde, 11.evinizde.

Sizler bu retronun etkisini ağırlıklı olarak sosyal çevreniz, arkadaş gruplarınız üzerinden alıyorsunuz.

Bir süredir görüşmediğiniz, görüşemediğiniz arkadaşlarınızla bir araya gelebilirsiniz. Yeniden iletişiminiz olabilir.

11.ev ekiplerle, iş arkadaşları ile de ilgilidir. Daha önce birlikte çalıştığınız kişilerle de dialoglarınız olabilir yeniden.

11.ev kova burcunun evi. Kalabalıkları, grupları, takımları, takım olmayı simgeliyor.

Ayrıca teknoloji bağlantılı konular da 11.ev temaları arasında.

Dijital platformlar, kullandığınız aplikasyonlar, online konular, internet ve teknoloji ile konular, elektronik alışverişleri, evinizin interneti, ofisinizin interneti, iş hayatınızda kullandığınız dijital sistemler, üye olduğunuz dijital platformlar yine bu evle ilgili.

Bu şeyler üzerinden teknik aksaklıklar doğabilir kimi zaman. Bu tür bir şey yaşadığınızda bunun retro etkisini olduğunu bilin ve stres yapmayın.

Bununla birlikte bu konularda yeni şeyler başlatmaktan kaçınmanızı öneririm.

Yeni bir üyelik oluşturmak için bekleyin örneğin. Elektronik alışverişleri için de retronun bitmesini öneririm kesinlikle.

23 Mayıs-3 Haziran arasında retro boğa burcunda, 10.evinizde.

İçinde olduğunuz resmi bir süreç, devlet bağlantılı bir konu varsa yaşamınızda, bu konu içinde ilerleyebilmeniz için tamamlanması gereken noktalar, eksikler, düzeltilmesi gereken şeyler önünüze gelebilir bu dönemde. Merkür retrosunda eksikleri tamamlarız, yanlışları düzeltiriz.

10.ev işimizi, iş hayatımızı, kariyerimizi ilgilendiren şeyleri, otoriteyi, yöneticileri de sembolize ediyor.

Merkür iletişim gezegeni olduğundan, bu retro sürecinde işinizde arkadaşlarınız ve yöneticilerinizle, özellikle otorite figürleri ile, yetki sahibi kişilerle iletişimlerde daha incelikli, daha dikkatli olmanızı önereceğim. Dialoglar içinde doğru anlaşıldığınızdan emin olun.

Bakın burada ne var 🙂 Tam da Merkür retrosu demişken ↓↓

Bir doğum haritasında Merkür’ün retro olması nasıl anlamlara gelir, yaşama nasıl yansımaları vardır, etkileri nasıl dengelenebilir, iyileştirilebilir, konu ile ilgili bir yazım var. Kapsamlı bir içerik sundum sizler için ↓↓↓ Görmek için

Doğum Haritasında Retro Merkür  ← ← ← yazımı tıklayabilirsiniz.


Venüs 2 Mayıs’a kadar balık burcunda. 8.evinizde.

Parasal konular üzerinden almış olabilirsiniz Venüs’ün olumlu etkisini. Şimdi bu transit sonlanıyor.

2 Mayıs’ta Venüs koç burcuna geçiyor. 9.evinizde ilerlemeye başlıyor.

Yaşamınızda 9.evin temaları üzerinden güzel yeni şeyler başlayabilir. Bu evin temsil ettiği konular hayatınızı renklendirecektir. Keyiflendirecektir sizi bu dönemde.

Yabancı kültürlerle ilgili kendinize yeni şeyler katabilirsiniz.

Yeni bir dil öğrenmeye başlayabilirsiniz.

Gündeminizde şehirler arası ya da yurt dışı bağlantılı konular varsa, bunlar Venüs ile rahatça, güzelce ilerleyebilir. Güzel seyahatleriniz, gezileriniz, keşifleriniz de olabilir. Şehrin içinde gitmediğiniz, bilmediğiniz yerleri öğrenebilirsiniz.

Akademik çalışmalarınızda, hocalarla ilgili konularda olumlu gelişmeler olabilir. Sizi rahatlatacak güzel destekler gelebilir.

Sinemayla, filmlerle, dizilerle daha çok ilgilenebilirsiniz ayrıca. Çünkü 9.evin temaları arasında bunlar da var 🙂 Entelektüel alt yapınızı güçlendirebileceğiniz bir transit dönemi sizin için.

Venüs 28 Mayıs’ta bir kez daha burç değiştiriyor. Boğa burcu transitine başlıyor. 10.evinize geliyor bu yeni transit ile.

10.ev işimizi, kariyerimizi simgeler. Boğa burcu ise parayı, kazanmayı, maddi güvencemizi.

İşinizi büyütmek, işinizde yükselmek, kazançlarınızı artırmak, geleceğiniz için bir maddi güvence başlatmak yönünde planlarınız ve hazırlıklarınız varsa, bu dönemde bunları hayata geçirme fırsatı yakalayabilirsiniz. Bazı şeyler düşündüğünüzden daha iyi ilerleyebilir. Daha kolay olabilir. Daha güzel olabilir.

Önemli bir alışverişiniz de olabilir bu dönemde.

Bu arada doğum haritasında Venüs’ü retro konumda olanlar için de bir yazım var. Doğum haritasında Venüs’ün retro olması nasıl anlamlara gelir, nasıl iyileştirebilir retro bir Venüs, etkileri nelerdir, detaylar burada : Doğum Haritasında Retro Venüs


Mars 25 Mayıs’a kadar balık burcunda. 8.evinizde ilerlemeye devam ediyor.

15 Nisan’da geçmişti balık burcuna. Bu ayın 25’ine kadar yine aynı yerde.

Paraya dair konular, yasal boyutu olan paralar, devlet birimlerine olan ödemeler, vergi, sigorta, sigorta primi, tazminat, nafaka, mal paylaşımı gibi konular var bu evde.

Bu yönde gündemleri olanlar bir süredir beklemeler yaşadılarsa, Mars ile konuların hızlanabileceğini söyleyeyim. Yeni gelişmeler olabilir.

İlerlemek, yapılacakları halletmek, gerekenleri yapmak için hızlanabilirsiniz.

Yeni girişimler olabilir. Alım satım planları varsa gerçekleşebilir.

25 Mayıs’ta koç burcuna geçiyor Mars. 9.evinize geliyor.

Uzaklar, yolculuklar, başka ülkelerle ilgili başvurular, vize başvuruları, şehirler arası konular bu evle ilgili.

Eğitim, akademi, sınavlar, yüksek öğrenim, akademik çalışmalar bu evle ilgili.

Hukuksal konular, uluslararası ticaret, gümrük konuları, ithalat ihracat faaliyetleri bu evle ilgili.

Güncelde gündeminizde böyle konular varsa, bu alanlarda hızlanabileceğiniz bir Mars transiti başlıyor. Beklemeler sonlanabilir. Beklemenizi gerektiren durumlar geride kalabilir.

Kişisel olarak korkularınız, tereddütleriniz engellediyse sizi şimdiye dek, bunları aşabilirsiniz. Netleşebilirsiniz. Adım atmanın vakti gelmiş olabilir. Planlarınızı hayata geçirebileceğiniz ve Marsiyen bir enerjiyle hedefleriniz için efor sarf edeceğiniz, hareketli bir dönem başlıyor.


Mayıs 2022 Ay Döngüleri :

16 Mayıs : Akrep Burcunda Dolunay + Ay Tutulması : Ay 25° Akrep, Güneş 25° Boğa

Ay tutulmaları dolunay vakitlerinde gerçekleşirler. Bir dolunaydır özünde. Ancak dolunaylardan daha büyük bir etkiyi temsil ederler.

4.eviniz üzerinden etki alıyorsunuz bu tutulmadan.

Ev, yuva, aile, ebeveynler, aile içi konular, taşınma, yerleşim, emlak, arsa, alım, satım, konut kiralama, kontrat, ev güvenliği, ev dekorasyonu gibi temalar var bu evde.

Bu konularla ilgili neler varsa gündeminizde, uğraşmakta olduğunuz, çözmeye çalıştığınız neler varsa, konuyu tamamlayabileceğiniz, sonuç alabileceğiniz, sonlandırabileceğiniz bir zamandasınız.

Bunun dışında özellikle tutulmaya yakın günlerde (öncesi sonrası birkaç gün) aile içi iletişimlerde daha kontrollü olmanızı öneririm.

Bunun dışında nasıl gündemleriniz olabilir ? Evinizde bir şeylerle ilgilenmeniz gerekebilir. Ev içinde bozulan şeyler olabilir.

Aile bireylerinizle ilgili gündemleriniz olabilir. Akrep burcunda bir tutulma olduğundan, özellikle ödemeler, parasal konular olası. Aile içinde borçlar, kredi ödemeleri, yasal ödemeler gündeminizde olabilir. Yapacağınız bir ödeme, bitireceğiniz bir borç olabilir. Bir vergi ödemesi olabilir. Bir alım satım konusu olabilir.

Akrep burcu miras demektir ayrıca. Aile köklerinden gelecek şeyler varsa, mal paylaşımı yönünde süreçler içinde iseniz konu tamamlanabilir.

30 Mayıs : İkizler Burcunda Yeniay : Ay 8° İkizler, Güneş 8° İkizler

Yeniay 11.evinizde gerçekleşiyor.

Yeni bir sosyal ortama dahil olabilirsiniz. Yeni bir etkinlik, aktivite, spor, sanat, kurs, eğitim, eğlence ortamı, grup çalışmaları gündeme gelebilir.

Hayatınızda yeni iletişimler doğabilir bu yeniay ile. 11.ev sosyal hayatımızı, ikizler burcu ise iletişimi simgeler.

Ayrıca eğitim bir ikizler burcu temasıdır.

Bir eğitim programı gibi bir şey göründü gözüme o yüzden 🙂 Yeni şeyler öğrenirken sosyalleşebileceğiniz, keyif alacağınız bir şeylere adım atabilirsiniz yeniayın yakınındaki günlerde.

İşinizde ekip içinde yeni yeni fikirler, projeler, planlar, yaratıcı yeni fikirler gündeme gelebilir.

Arkadaşlarınızdan güzel haberler alabilirsiniz. Birlikte yapacağınız şeyler de olabilir.

11.ev dijital alanları temsil eder. İkizler burcu ise bilgiyi paylaşmayı. Hadi birleştirelim bu ikisini. Bu yeniay ile ne olabilir ? Yetkinlik sahibi olduğunuz alanlarda bilgilerinizi paylaşabileceğiniz bir online platforma adım atabilirsiniz. Bir website, bir sosyal medya sayfası açabilirsiniz kendinize.

Yeni tohumlar atıyorsunuz yaşamınıza. Güzel başlangıçlar geliyor.


Burç yorumlarında her şeyi çok genel şekilde konuşabiliyoruz sevgili okuyucularım. Aslında mühim olan bireysel haritamızın alacağı etkilerdir. Haritanıza özel etkilerden haberdar olmak için Doğum Haritası Analizi yaptırabilir, danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.

Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ üzerinden ulaşabilirler.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.


…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

Ayrıca →→ Instagram sayfamı takip etmek isterseniz, burayı tıklayabilirsiniz ↓↓

@astroloji.anlatburcak


Çok güzel bir ay diliyorum ! Gönlünüzce olsun 🙂

Sevgiler !

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!