Akrep Burcu Mayıs 2022

Akrep Burcu Mayıs 2022

Merhabalar sevgili akrep ve yükselen akrep okuyucularım !

Mayıs ayından alabileceğiniz olası etkileri anlatacağım bu yazımda sizlere.

Bakalım ayın gezegen transitleri ve yeniay/dolunay döngüleri sizlere neler getirebilir ? Nasıl olasılıklar var ?

Öncelikle buraya Mayıs ayının astroloji gündemini bırakıyorum. Ayın astrolojik takvimini görmek için linki tıklayabilirsiniz ↓↓

Mayıs 2022 Astroloji Gündemi


Güneş 21 Mayıs’a kadar boğa burcunda. 7.evinizde olmaya devam ediyor.

Güneş buradan geçerken bir eğitmen, bir yol gösterici, herhangi bir alanda bir hoca getirebilir hayatınıza.

Şimdiye dek kişisel olarak ilerlemeye çalıştığınız, fakat bir eğitmenin rehberliğine ihtiyaç duyduğunuz, eğitim almak istediğiniz, araştırmasını yaptığınız bir konu varsa, kadersel olarak çok güzel eğitmenler, birlikte çalışabileceğiniz kişiler çıkabilir karşınıza. Çeşitli vesileler ile güzel irtibatlar doğabilir.

Sporda, bir ilgi alanınızda, bir hobinizde işinde başarılı, güzel bir eğitmen ile bir araya gelebilirsiniz.

Evlilik, ikili ilişkiler, eşinizle/partnerinizle ilgili konular yine 7.evle ilgilidir. Bu bir boğa transiti olduğu için ve boğa burcu maddi konularla ilgili olduğu için, eşinizin/partnerinizin iş, para, kariyer, iş düzeni, kazanç ya da başka bir konuda yenilikleri olabilir. Önemli başlangıçları olabilir. Onunla ilgili konular ön planda olabilir.

Mutlu ilişkiler içinde evliliğin konuşulabileceği bir zaman ayrıca. Evlilik yönünde ilk adımlar da atılabilir. Örneğin ailelerin tanışması gibi. Söz, nişan gibi.

Güneş 21 Mayıs’ta ikizler burcuna geçiyor. 8.evinize yerleşiyor.

Güncelde gündeminizde olan ve sizi uğraştıran, problem yaratan durumlar varsa, o konularda güzel gelişmeleriniz olabilir. Kolaylıklar, çözümler doğabilir.

Çünkü bu ev kaotik konuların evidir. Burada olumlu bir transit olduğunda, bir ferahlık olur. Sorunlara çözüm olacak yeni şeyler olur.

Özellikle ödemeler, parasal konular çözüm bulabilir.

İkizler burcu kardeşleri simgeler. 8.ev ise ortaklı mülkleri ve ortaklı kazançları. Kardeşler içinde paylaşılacak ortak aile gelirleri, ortak paralar, hasatlar, memleketten gelecek şeyler olabilir.


Merkür 30 Nisan’da ikizler burcuna geçiyor. 8.evinize geliyor. Burada uzun uzun kalacak. Çünkü retro yapacak Merkür burada.

Retro ne zaman başlıyor ? 10 Mayıs’ta başlıyor. Ama birkaç gün öncesinden retronun etkisine girmiş olacağız.

Retronun bir bölümü ikizler, bir bölümü boğa burcunda gerçekleşecek.

10-23 Mayıs arası olan dönemde retro ikizlerde. Geri kalan 23 Mayıs-3 Haziran arası olan kısım ise boğa burcunda gerçekleşecek.

10-23 Mayıs arasında retro ikizlerde, 8.evinizde.

Retrolar bir temizlik sürecidir temelde. Merkür retroda iken geçmişten gelen konuları temizleriz.  8.ev borçlarla, ödemelerle ilgili bir ev. Bu retroda neler olabilir o yüzden ? Kredi kartı borcunuzu bitirebilirsiniz. Yüklü ödemeleriniz varsa küçültebilirsiniz.

Bir uyarım olacak.

8.ev başkalarından gelen maddi kaynaklarımızı simgeler. Kişisel kazanç yerine eşten, aileden ya da bir başka noktadan gelen bir maddi kaynakla ilerliyorsanız, böyle bir düzeniniz varsa, bu retroda bazı gecikmeler olabilir. Elinize geçeceğini düşündüğünüz paralar, çeşitli sebeplerle gecikebilir. Bir B planınız olsun o yüzden.

Bir de bu ev kredilerle, borçlanmalarla ilgilidir. Merkür retroda iken bir kredi çekmemenizi, bir borç oluşturmamanızı öneririm. Çünkü retroda başlayan şeyler sorun yaratabiliyor. Pişmanlık yaratabilir böyle bir borçlanma. Bu dönemde parasal konularda büyük kararlardan kaçınınız.

23 Mayıs-3 Haziran arasında retro boğa burcunda, 7.evinizde.

Partnerinizle ya da evli iseniz eşinizle, iş ortaklarınızla, size rehberlik eden, danışman/hoca konumunda olan kişilerle iletişimlerde ufak tefek yanlış anlaşılmalar, ara ara zorlanmalar olabilir bu süreçte.

Çünkü 7.ev bu konu ve kişileri sembolize eder. Merkür retrolarında iletişim sorunları yaşayabiliyoruz. Merkür iletişimi simgeleyen gezegen.

Diğer yandan şu olabilir : Konuşulmamış olan, henüz konuşmadığınız için rahat hissetmediğiniz, bir şeylerin temelinin daha sağlam olması için konuşmak ve kendinizi ifade etmek istediğiniz konular için çok güzel bir dönem. Bu anlamda değerlendirebilirsiniz retroyu.

Merkür retroları, geçmişten gelen konular için bir iyileşme, dönüşme, dönüştürme, yapılandırma zamanıdır.

Bir doğum haritasında Merkür’ün retro olması nasıl anlamlara gelir, yaşama nasıl yansımaları vardır, etkileri nasıl dengelenebilir, iyileştirilebilir, konu ile ilgili bir yazım var. Kapsamlı bir içerik sundum sizler için ↓↓↓

Doğum Haritasında Retro Merkür  ← ← ← yazımı tıklayabilirsiniz.


Venüs 2 Mayıs’a kadar balık burcunda. 5.evinizde.

Çocuklarla ilgili konular, sanatsal konular, yaratıcılığa dayalı işler üzerinden almış olabilirsiniz Venüs’ün desteğini bu dönemde.

2 Mayıs’ta Venüs koç burcuna geçiyor. 6.evinizde ilerlemeye başlayacak koç burcuna geçişi ile.

Bu evin iş, hizmet, astlar, çalışanlar, sağlık, gündelik yaşam, evcil hayvanlar gibi temaları var.

Venüs iyicil bir gezegen. Şansları, güzellikleri, sevinçleri, mutlulukları, kolaylıkları anlatıyor.

İş ortamında güzel şeyler yaşayabilirsiniz. Sevineceğiniz yeni şeyler olabilir. Bir görev, görev tanımınızın içinde bir sorumluluk istediğiniz yönde yeniden düzenlenebilir. Ayrıca işinizde arkadaş ilişkilerinizi de kuvvetlendirecektir Venüs.

Sağlık konusunda aşmaya çalıştığınız bir durum varsa, güzel bir destek alıyorsunuz Venüs’ten. Güzel gelişmeler olabilir. İyi bir hekimle doğru şekilde ilerleyebilirsiniz. Çözüm gelebilir.

Evcil hayvanlarınız varsa onlar için düzenleyeceğiniz, yenileyeceğiniz şeyler olabilir. Problemli durumlar geride kalabilir.

Venüs 28 Mayıs’ta bir kez daha burç değiştiriyor. Boğa burcu transitine başlıyor. 7.evinize geliyor bu kez.

İlişkiler evi burası. İkili ilişkiler, evlilik, eş/partner ile ilgili konular, iş ortaklıkları, imzalar, ortaklı işler, sözleşmeler, taahhütler, anlaşmalar, kontratlar, ticari iş birlikleri gibi temaları var bu evin.

Bu konularda şanslı, güzel bir dönem sizin için.

İlişkiniz içinde güzel şeyler olabilir. Eşinizin/partnerinizin yaşamında olumlu gelişmeler olabilir.

İşinizde yeni anlaşmalar doğabilir.

Genel anlamda tüm insan ilişkileriniz içinde keyifli bir dönem. Desteklenmek, yardım almak, biz olmak, birlik olmak, birlikte ilerlemek güzel şeyler. Bu Venüs transiti bunları getirebilir size.

Bu arada doğum haritasında Venüs’ü retro konumda olanlar için de bir yazım var. Doğum haritasında Venüs’ün retro olması nasıl anlamlara gelir, nasıl iyileştirebilir retro bir Venüs, etkileri nelerdir, detaylar burada : Doğum Haritasında Retro Venüs


Mars 25 Mayıs’a kadar balık burcunda. 5.evinizde ilerlemeye devam ediyor.

15 Nisan’da geçmişti balık burcuna. Bu ayın 25’ine kadar yine aynı yerde.

Çocuklar, bebekler, evin küçükleri, eğlence, yaratıcılık, hobiler, sanatsal aktiviteler gibi temaları var.

Çocuklarınızla ilgili konular meşgul edebilir sizi bu süreçte. Yetişkin yaşta iseler, kendi yaşam düzenleri için ihtiyaç duydukları noktalarda sizden yardım isteyebilirler. Devreye girmeniz gerekebilir. İş bölümü yapabilirsiniz çeşitli konular için.

Küçük yaşta çocuklarınız varsa onlar için planlayacağınız, düzenleyeceğiniz, başlatacağınız şeyler olabilir.

Sanatsal etkinlikler, yaşam coşkunuzu yükseltecek güzel aktiviteler de getirebilir Mars size. Yeni bir hobi edinebilirsiniz. Mars’ın hevesi ve motivasyonu ile + balığın ilhamı, hayal gücü ve yaratıcılığı ile hayatınızda yeni ilgi ve keyif alanları oluşabilir.

25 Mayıs’ta koç burcuna geçiyor Mars. 6.evinize geliyor.

Temposu yüksek bir zaman başlıyor sizin için. Günleriniz hareketlenecektir, günlük işleriniz artacaktır Mars ile.

Aktif, üretken, verimli, hareketli bir dönem.

6.ev en temelde işi, çalışmayı, hizmet sunmayı sembolize ediyor. Daha çok çalışabileceğiniz,  hizmet sunduğunuz alanlarda daha fazla şey yapabileceğiniz bir süreç.

İşinizde görev tanımınız büyüyebilir. Günlük sorumluluklarınız artabilir.

İş dışında da kişisel yaşamınızı düzenlemek, evinizde/çalışma alanınızda temizlikler yapmak, gereksiz olan şeylerden sadeleşmek, günlük hayatınızı düzenlemek, hayatınıza sporu katmak, daha iyi beslenmek, bedensel sağlığınızı kuvvetlendirecek şeyler yapmak bu dönemin ana konuları sizin için.

6.ev böyle temaları olan bir ev.


Mayıs 2022 Ay Döngüleri :

16 Mayıs : Akrep Burcunda Dolunay + Ay Tutulması : Ay 25° Akrep, Güneş 25° Boğa

Ay tutulmaları temelde bir dolunaydır. Dolunay vakitlerinde gerçekleşirler. Ancak dolunaylardan daha güçlü bir etkiyi temsil ederler.

1.evinizde bir dolunay ve aynı zamanda bir Ay tutulması meydana geliyor.

Önemli bir bitiş, bir tamamlanma, büyük bir netleşme, bir sonuç, kararlarınıza şekil verecek önemli bir farkındalık olabilir bu tutulmanın size getirisi.

Bir hazırlık tamamlanabilir. Bir bekleyiş sonlanabilir. Bir belirsizliği sonlandıracak önemli bir seçiminiz ve kararınız olabilir tutulmaya yakın günlerde.

Yakın çevrenize duyuracağınız şeyler olabilir.

Kafa karışıklığı yaşadığınız durumlar içinde netlik kazanabilirsiniz. Ama önce sular bulanabilir biraz. Ruhsal anlamda dalgalanabilirsiniz. Bilin ki o sular illa ki durulacaktır. Önce üzülseniz ya da kızsanız bile, ‘İyi ki böyle oldu’ diyeceğiniz şeyler olabilir tutulmaya yakın günlerde.

Bir eğitimin sonuna gelebilirsiniz. Bir ev değiştirme olabilir. Bir projenizi tamamlayabilirsiniz. Böyle sonuçlanmalar, böyle tamamlanmalar da olabilir yaşamınızda.

30 Mayıs : İkizler Burcunda Yeniay : Ay 8° İkizler, Güneş 8° İkizler

Yeniay 8.evinizde gerçekleşiyor.

Bu etki ile parasal bir konunuz için bir girişiminiz olabilir ya da kendiliğinden gerçekleşecek şeyler olabilir. Yeni fırsatlar doğabilir.

Sıkıntı yaşadığınız, sizi uğraştıran bir konuda açılım diyebileceğimiz bir değişim yaşayabilirsiniz.

Bir alım satım konusu, bir yatırım niyeti içinde iseniz, yeni atılımlarınız olabilir. Görüşmeleriniz olabilir. Konu ilerleyebilir, hızlanabilir, ilk adımlar atılabilir.

Nafaka, mal paylaşımı, miras gibi konuları olanlar, neticeye varabilecekleri bir zamandalar. Beklemede kalmış olan konularda yeni gelişmeler olabilir. Yasal süreçler hızlanabilir.

8.evin böyle konuları var. Bu evin temsil ettiği konularda yeni başlangıçlar geliyor yeniay ile.


Burç yorumlarında her şeyi çok genel şekilde konuşabiliyoruz sevgili okuyucularım. Aslında mühim olan bireysel haritamızın alacağı etkilerdir. Haritanıza özel etkilerden haberdar olmak için Doğum Haritası Analizi yaptırabilir, danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.

Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ üzerinden ulaşabilirler.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.


…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

Ayrıca →→ Instagram sayfamı takip etmek isterseniz, burayı tıklayabilirsiniz ↓↓

@astroloji.anlatburcak


Huzurlu, bereketli, keyifli bir ay olsun !

Sevgiler !

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!