İkizler Burcu Mayıs 2022

İkizler Burcu Mayıs 2022

Merhabalar sevgili ikizler ve yükselen ikizler okuyucularım !

Bir ayı daha geride bırakmak üzereyiz. Mayıs ayı geliyor.

Bu aydan alabileceğiniz genel etkileri anlatacağım bu yazımda.

Ayın gezegen transitleri ve yeniay&dolunay döngüleri size neler getirebilir, etraflıca bakacağız.

Öncelikle buraya ayın astrolojik gündemini bırakıyorum. Mayıs’ın astrolojik takvimini görmek için linki tıklayabilirsiniz ↓↓

Mayıs 2022 Astroloji Gündemi


Güneş 21 Mayıs’a kadar boğa burcunda. 12.evinizde olmaya devam ediyor.

Bu ev sonlanmalarla, kapanışlarla ilgili bir alan. Çünkü zodyakta evlerin sonuncusu. Bir döngünün, bir dönemin sonunu simgeliyor. O yüzden hayatınızda görevini tamamlamış olan bir şeylerin çeşitli sebeplerle ve çeşitli vesilelerle yaşamınızdan çıkabileceği bir vakit.

Bu bir konu, kişi, ortam, dialog, arkadaşlık, eşya, her şey olabilir. Size iyi gelmeyen bir dialogu sonlandırabilirsiniz. Bir ortama gitmeyi bırakabilirsiniz. Arkadaşlıklar içinde mesafe koyacağınız durumlar olabilir.

Tamamlayacağınız görevler de olabilir. Gözünüzde büyüyen, artık bitirmek ve geride bırakmak istediğiniz çalışmalar varsa, bunları tamamlayabilirsiniz. Örneğin bir rapor, bir tez, bir makale gibi.

Boğa burcu parayı simgeler sevgili okuyucularım. 12.ev ise kayıplarla, kaynakların boşa gitmesiyle ilgilidir. Bu dönemde alışverişlerinizi daha fazla düşünerek yapmanızı önereceğim o yüzden. Hızlı karar almayın. Satın almak istediğiniz şeyler için önden araştırmanızı yapın mümkün olduğunca. Alım satım konuları için de bu dönemi önermem. Bir şeyler değerinin altında gidebilir elinizden. O yüzden bu 1 aylık boğa döneminin bitmesini beklemenizi öneririm.

Güneş 21 Mayıs’ta ikizler burcuna geçiyor. 1.evinize geliyor.

Her yıl 1 kez yaşarız bu dönemi. Güneş transitleri 1 ay sürer. 12 ay boyunca, 12 evimizi sırayla dolaşır Güneş.

Yıl içinde 1 defa Güneş’i 1.evimizde ağırlarız.

Parlak, şanslı, destekleyici, diğer zamanlara göre daha akışkan, fırsatlara açık bir zamandır Güneş’in 1.ev transitleri.

Planladığınız, tasarladığınız şeyleri hayata geçirmek için çok güzel bir dönem.

Güneş ile enerjiniz, motivasyonunuz, özgüveniniz yükselecektir. Hayatınız için yeni şeyler başlatacağınız bir dönem olacaktır bu.

İş konusunda, ilişkilerde, sosyal hayatınızda, iletişimlerde şanslı bir zaman. Gönlünüzce güzel şeyler olsun ! 🙂


Merkür 30 Nisan’da ikizler burcuna geçiyor. 1.evinize geliyor. Mayıs ayı boyunca burada.

İkizlerde normal transitlerinden daha uzun süreyle kalacak Merkür. Çünkü burada bir retrosu olacak.

10 Mayıs’ta retrosuna başlıyor. Öncesindeki günlerde de artık retronun etkisine girmiş olacağız.

İkizler burcunun 4 derecesinde iken retro sürecine giriyoruz. 3 Haziran’a kadar sürecek olan bir retro bu.

Ama tamamı ikizler burcunda yaşanmayacak.

10-23 Mayıs arası olan dönemde retro ikizlerde. Geri kalan 23 Mayıs-3 Haziran arası olan kısım ise boğa burcunda gerçekleşecek.

10-23 Mayıs arasında retro ikizlerde, 1.evinizde.

Bu Merkür retrosu sizin için müthiş bir farkındalık dönemine işaret ediyor her şeyden önce. Hayatınızda, yaşam bileşenleriniz içinde, konu iş olabilir, ilişkiler olabilir, sağlık olabilir, maddi konular olabilir, birçok şey arasındaki sebep sonuç ilişkilerini fark edebileceğiniz, pek çok şeyi düzeltme imkanı bulabileceğiniz bir dönem.

İletişimler içinde kimi zaman yaşadığınız deneyimlerle, kimi zaman gözlemlerle, nerelerde hata yapıyorsunuz, neyi nasıl ifade ederseniz, bu insan ilişkilerinizde daha çok işinize yarar, bunları fark etme, düzeltme zamanı.

Aradığınız bilgiler karşınıza çıkabilir ayrıca Merkür retroda iken. Beklediğiniz haberler gelebilir. Bir süredir şekil vermekte zorlandığınız konular ilerleyebilir. Yeni çözüm yolları keşfedebilirsiniz.

23 Mayıs-3 Haziran arasında retro boğa burcunda, 12.evinizde.

Duygu durumunuzu, ruh halinizi iyileştirmek, iç dünyanızı güzelleştirmek, ferahlamak, daha iyi hissetmek için içinizde neleri dönüştürmeniz, hafiflemek için neleri artık bırakmanız gerektiğini fark edebileceğiniz bir zaman. Bunu nasıl yapabilirsiniz, ihtiyaç duyduğunuz şeyler karşınıza çıkacaktır.

Ayrıca hayatınızı mevcut durumdan daha iyi hale getirmek için hangi işleri bitirip geride bırakmanız gerektiğini söyleyecek size retro Merkür.

Bir şeyleri derleme toplama zamanı. Yarım kalmış şeyleri tamamlama, neticelendirme zamanı.

Tam Merkür retrosunu anlatırken, bu noktada ilgili bir yazımın linkini ekleyeceğim buraya ↓

Bir doğum haritasında Merkür’ün retro olması nasıl anlamlara gelir, yaşama nasıl yansımaları vardır, etkileri nasıl dengelenebilir, iyileştirilebilir, konu ile ilgili bir yazım var. Kapsamlı bir içerik sundum sizler için ↓↓↓

Doğum Haritasında Retro Merkür  ← ← ← yazımı tıklayabilirsiniz.


Venüs 2 Mayıs’a kadar balık burcunda. 10.evinizde.

İşimiz, kariyerimiz, sorumluluk alanlarımız, yaşam rollerimiz, yetki alanlarımız, ürettiklerimiz, çalışmalarımız bu evle ilgilidir. Venüs burada iken bu konular üzerinden güzel şeyler, olumlu değişimler yaşamış olabilirsiniz. Şimdi artık burç değiştiriyor Venüs.

2 Mayıs’ta Venüs koç burcuna geçiyor. 11.evinizde ilerlemeye başlayacak koç burcuna geçişi ile.

Koç burcu zodyağın ilk burcudur. Yeni bir doğuşu, yeni bir dönemi, ilkleri, başlangıçları, sıfırdan başlayan şeyleri simgeler.

11.ev konularında çok güzel başlangıçlarınız olabilir Venüs ile.

Nedir bu evin konuları ? Grup çalışmaları, takım çalışmaları, kurslar, sporda, sanatta eğitim ortamları, sosyal ortamlar.

Venüs’ün 11.evinize gelişi ile yeni bir eğitim, kurs ortamı, sporda bir başlangıç, bir spor salonu,  keyifli bir etkinlik ortamı, güzel bir faaliyet eklenebilir hayatınıza.

Yeni insanlarla tanışabilirsiniz. Gruplar, yeni arkadaş ortamları içinde bulabilirsiniz kendinizi. Sosyalleşebilirsiniz. Enerjinizi yenileyecek keyifli şeyler olabilir.

Dostlarınızla, iş arkadaşlarınızla, bir parçası olduğunuz gruplar, ekipler, takımlar içerisinde güzel şeyler yaşayabilirsiniz.

Venüs 28 Mayıs’ta bir kez daha burç değiştiriyor. Boğa burcu transitine başlıyor. 12.evinize geliyor bu yeni transit ile.

Ruhsal alana, şifa evine geliyor.

İç huzurunuzu yukarı taşıyacak, evrenle, hayatla olan ilişkinizi kuvvetlendirecek şeyler yapmak isteyeceğiniz, kendi içinizde bir şifalanma yaşayabileceğiniz, kabule geçmekte zorlandığınız şeyleri daha kolay serbest bırakabileceğiniz, dingin bir dönem.

Bunun dışında 12.ev başlangıçlara uygun olmadığından, bu süreçte yeni bir ilişkiye başlamamanızı, evlilik yönünde bir adım atmamanızı, söz, nişan, nikah gibi adımlar için sürecin bitmesini beklemenizi öneririm. Bunlar Venüsyen konular çünkü.

Bu arada doğum haritasında Venüs’ü retro konumda olanlar için de bir yazım var. Doğum haritasında Venüs’ün retro olması nasıl anlamlara gelir, nasıl iyileştirebilir retro bir Venüs, etkileri nelerdir, detaylar burada : Doğum Haritasında Retro Venüs


Mars 25 Mayıs’a kadar balık burcunda. 10.evinizde ilerlemeye devam ediyor.

15 Nisan’da geçmişti balık burcuna. Bu ayın 25’ine kadar yine aynı yerde.

Bu ev işi, çalışmayı, görev gereği yapmamız gerekenleri temsil ediyor.

Mars burada iken iş yükünüz artabilir. Normal temponuzdan daha fazla çalışabilirsiniz.

Yönetimin yeni kararları olabilir. Yeni projeler, yeni girişimler için yapacağınız hazırlıklar olabilir. Biraz yorucu olabilir bunlar.

Aile büyükleriyle ilgili sorumluluklarınız da olabilir. Onların ihtiyaçları ile ilgilenmeniz gerekebilir.

İşiniz, kariyeriniz, ünvanlarınız, imajınız, toplum önündeki duruşunuz, hayatınızda sahip olduklarınız..Mars bunlarla ilgili düşünmeye sevk edecek sizi.

Kendi işini kurma hazırlığında olanlar için güzel bir zaman. Mars’ın motivasyonuyla yol almak daha kolay olacaktır.

25 Mayıs’ta koç burcuna geçiyor Mars. 11.evinize geliyor.

Bu ev, arkadaşlarınızı ve dostlarınızı simgeliyor. Sosyal çevrenizi temsil ediyor.

Mars ile sosyal anlamda hareketli bir dönem yaşayabilirsiniz. Yeni ortamlarda sosyalleşebilirsiniz.

İşinizde bağlantılarınız büyüyebilir. Sosyal medya ve internet üzerinden yaptığınız şeyler varsa, daha büyük kalabalıklara hitap edebilirsiniz. Dijital platformları da simgeler 11.ev.

Takım faaliyetleri, ekip olarak yapılacak şeyler gündeme gelebilir.

Bununla birlikte arkadaşlarınızla olan iletişimlerinizde bir agresyon olasılığıdır buradan geçen bir Mars. Bu anlamda dikkat diyeyim.

İşin agresyon kısmını iyi yönetirseniz, işiniz, mesleki hedefleriniz, idealleriniz, yapmak istedikleriniz için iyi bir dönem.


Mayıs 2022 Ay Döngüleri :

16 Mayıs : Akrep Burcunda Dolunay + Ay Tutulması : Ay 25° Akrep, Güneş 25° Boğa

Ay tutulmaları temelde bir dolunaydır. Dolunay vakitlerinde gerçekleşirler. Ancak dolunaylardan daha büyük bir etkiyi temsil ederler.

6.eviniz üzerinden etki alıyorsunuz bu tutulmadan.

İşimiz, çalışma hayatımıza dair konular, çalışma düzenimiz, görev tanımımız, iş ortamımız, iş arkadaşlarımız bu evle ilgili. Tutulma ile biten, tamamlanan, neticelenen konular olabilir. Bir görevi yapıp bitirebilirsiniz. Günlük rutinlerinizden, gündelik yaşamınızdan çıkacak olan bir şey olabilir.

İş arkadaşlarınızla ilgili gündemler olabilir. Ekipten ayrılanlar olabilir. Ekip içinde değişimler olabilir. Departmanı, görev birimi değişecek kişiler olabilir. Aynı olasılık sizin için de geçerli.

İş ortamında iletişimlerde, daha kontrollü olmanızı önereceğim. Tutulmalarda iyi yönetilmesi gereken, biraz kaotik diyebileceğimiz durumlar doğabiliyor çünkü. Müşteri bağlantıları ve iş arkadaşlarınızla dialoglarda daha yumuşak ve ılımlı olmak, biraz bir şeyleri boş vermek, üzerinde durmamak daha güzel olabilir.

Günlük yaşamınızda, rutinlerinizde, düzenli olarak yaptığınız şeylerde bir değişim de olabilir tutulmaya yaklaşırken.

30 Mayıs : İkizler Burcunda Yeniay : Ay 8° İkizler, Güneş 8° İkizler

Yeniay 1.evinizde gerçekleşiyor. Bu harika ! 1.ev de başlangıçları temsil eder, yeniaylar da.

O yüzden güçlü bir yenilik zamanı sizin için. Değişim zamanı.

Yeni şeyler başlayabilir hayatınızda. İşinizde yeni güzel projeler doğabilir. Yeni şeyler üretebilirsiniz. Bir ilgi alanınızda bir eğitime adım atabilirsiniz.

Bir sosyal ortam, yeni bir arkadaş grubu eklenebilir hayatınıza.

Sizi kısıtlayan şeyleri fark edeceğiniz, özgürleşmek için yaratıcı çözümler üreteceğiniz bir yeniay döngüsüne giriyorsunuz.

Enerjiniz yenileniyor. Motivasyonunuz yükseliyor. Kullanın sizi destekleyecek bu yeniayı. Mutlaka değerlendirin !


Burç yorumlarında her şeyi çok genel şekilde konuşabiliyoruz sevgili okuyucularım. Aslında mühim olan bireysel haritamızın alacağı etkilerdir. Haritanıza özel etkilerden haberdar olmak için Doğum Haritası Analizi yaptırabilir, danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.

Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ üzerinden ulaşabilirler.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.


…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

Ayrıca →→ Instagram sayfamı takip etmek isterseniz, burayı tıklayabilirsiniz ↓↓

@astroloji.anlatburcak


Güzel bir ay olsun herkes için ! Huzur, bereket, keyif olsun !

Sevgiler !

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!