11-17 Ekim 2021 Astroloji Gündemi

11-17 Ekim 2021 Astroloji Gündemi

Merhabalar sevgili okuyucularım ! Nasılsınız ?

Oldukça güzel bir haftaya giriyoruz ! Gezegenler arasında pek çok uyumlu açı göreceğiz bu hafta.

İşlerimizde, ilişkilerimizde, evimizde, okulumuzda keyifli şeyler yaşayabiliriz. Güzel yeniliklerimiz olabilir. Gönlümüzde olan bir şeyleri gerçekleştirebiliriz 🙂 Bir süredir niyetinde olduğumuz şeyler için harekete geçebiliriz. Düşündüğümüzden daha kolay gerçekleşebilir bazı şeyler.

Yukarıda şanslı, bereketli, destekleyici görünümler var 🙂 E yukarıda ne varsa, aşağıda da o var 🙂

Bu arada Merkür retrosunun son haftasına geliyoruz artık. 18 Ekim tarihine kadar Merkür’ün retro süreci devam ediyor.

Merkür retrosu yazımı okumamış olanlar için tekrar linkini bırakıyorum buraya ↓↓↓

Merkür Retrosu Terazi Burcunda 27 Eylül-18 Ekim 2021

Yeni haftanın detaylarına geçeceğim şimdi. Öncelikle her zamanki gibi danışmanlık almak isteyenler için iletişim bilgilerimi vereyim.

Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ üzerinden ulaşabilirler.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.

………………………………………………………………………………………………………………………………………

………………………………………………………………………………………………………………………………………

………………………………………………………………………………………………………………………………………

Ayrıca →→ Instagram sayfamı takip etmek isterseniz, burayı tıklayabilirsiniz ↓↓↓

@astroloji.anlatburcak


11-17 Ekim haftasının başlıca gelişmeleri :

Satürn retrosu bitiyor haftanın başında. 11 Ekim itibariyle artık Satürn ileri hareketine başlıyor. Yani hız kazanıyor ve Dünya’dan baktığımızda ileri yönde görmeye başlıyoruz onu.

Satürn düzen kurmakla, düzenimizle, işimizle, yapılandırmak, temelini kuvvetlendirmek istediğimiz konularla ilgili bir gezegen. 23 Mayıs’tan bu yana retrodaydı.

Neleri güçlendirmek, geliştirmek istiyoruz hayatımızda ? Bunun için neler yapmamız gerekiyor ? Bu retro sürecinde fark etmiş olabiliriz. Ama bunları tam da gönlümüzce yapamamış, ilerleyememiş olabiliriz. Retrolarda bir ileri, iki geri oluyor bir şeyler.

İşte şimdi ilerleme zamanı ! İşimizde, insan ilişkilerimizde, hayatta bulunduğumuz noktada, sorumluluk alanlarımızda, üretimlerimizde yapmak istediğimiz şeyler için daha destekleyici bir döneme giriyoruz. Hızlanıyoruz. Artık ilerlemek daha kolay olacaktır. Ama kimin için ? Emeğini ortaya koyan için ! Satürn emeği ve çabayı, emeğin karşılığını almayı sembolize eden bir gezegen.

11-17 Ekim haftasının öne çıkan gezegen açıları :

13 Ekim : Venüs Satürn altmışlığı : Venüs 6° Yay, Satürn 6° Kova

Haftanın pek çok şahane açısından biri. Hocalarımızla, yaptığımız işlerde bize yol gösteren kişilerle iletişimlerimiz içinde güzel şeyler olabilir. İnsan ilişkilerimizde dostlukları pekiştirecek yardımlaşmalarımız, paylaşımlarımız, sohbetlerimiz olabilir.

İkili ilişkiler içinde de bir şeylerin temelini sağlam kılmak adına daha açık olabileceğimiz, konuşmadığımız şeyleri konuşabileceğimiz güzel bir haftadayız.

15 Ekim : Güneş Jüpiter üçgeni : Güneş 22° Terazi, Jüpiter 22° Kova

Şahane bir üçgen. Güneş gücümüzü, özgüvenimizi, bedensel kuvvetimizi, sağlığımızı, işimizi, kariyer yaşamımızla ilgili konuları simgeliyor. Yönetici figürleri, üstler, konum sahibi kişiler yine Güneş’in simgelediği şeyler arasında. Jüpiter ise şansların, açılımların, bolluğun, bereketin, kolaylıkların gezegeni.

Çok güzel bir yenilenme hali görüyorum burada. Son günlerde hangi konularda sıkıntı yaşadıysak, onları aşabiliriz. Çözüm yönünde gelişmeler olabilir.

İş hayatımızda güzel şeyler yaşayabiliriz. Şanslı, bereketli bir açı bu.

Bedensel anlamda kuvvet kazanıyoruz. Mental anlamda toparlanıyoruz. Eğitim hayatımız, yurt dışı bağlantılı işlerimiz, seyahatlerimiz, yolculuklarımız açısından da güzel bir görünüm. Sevinçler, mutluluklar, bir şeyler var burada 🙂

17 Ekim : Venüs Kiron üçgeni : Venüs 10° Yay, Kiron 10° Koç

İlişkiler içinde birbirimizi şifalandıracağımız, birbirimize iyi geleceğimiz bir zamandayız. Venüs ilişkileri, Kiron ise şifayı sembolize eder.

İnsan ilişkilerimiz içinde mutlu hissedeceğimiz bir şeyler yaklaşıyor gibi sanki 🙂

Kadınlarla ilgili konular, kadın sağlığını ilgilendiren konular Venüs yönetimindedir. Bu tür bir sağlık sorununuz varsa, şifa yönünde gelişmeler olabilir bu hafta. Sorunu nasıl çözeceğinizi bulabilirsiniz. İyi bir hekimle irtibat kurabilirsiniz. Güzel destekler, öneriler gelebilir.

17 Ekim : Merkür Venüs altmışlığı : Merkür 10° Terazi, Venüs 10° Yay

İletişimler, mülakatlar, görüşmeler, toplantılar, ticari faaliyetler, anlaşmalar, iş birlikleri destekleniyor Venüs ile. Terazi burcunda olan bir Merkür, bize böyle temaları anlatıyor. Venüs’ün buraya güzel bir açısını görüyoruz.

Güzel haberler alabiliriz. Daha önce görüşmesini yaptığımız konularda olumlu dönüşler alabiliriz. Yeni müşteri bağlantıları kurabiliriz. Ticari faaliyetlerimiz açısından bereketli bir zaman.

İkili ilişkiler ve sosyal ilişkilerde uyumu, uzlaşmayı, keyfi, güzellikleri anlatan bir görünüm 🙂

17 Ekim : Güneş Pluto karesi : Güneş 24° Terazi, Pluto 24° Oğlak

Bu açıya dikkat. Haftanın tek uyumsuz açısı.

Biraz öfke yaratabilecek hakkaniyetsiz durumları, nezaketsiz, kaba davranışları, özensiz şeyleri anlatıyor. Herkesin aynı bilinç, aynı vizyon ve aynı ruhsal kalitede olmadığını kendimize hatırlatalım. Sinirlendiğimize, üzüldüğümüze değmeyecek şeyler için de duygu üretip kendimizi yormayalım. İşimize, gücümüze, keyfimize, neşemize bakalım 🙂


Her bir gün için detaylı etkiler ise şöyle :

11 Ekim 2021 Pazartesi

Ay bugün 20:14’e kadar yay burcunda. Ama uzun bir boşluk süreci var.

Sabahın erken saatlerinde Ay Jüpiter altmışlığını görüyoruz. Çok güzel bir açı bu. Akışkan, ferah, şanslı, güzel bir sabah.

07:30-20:14 arasında Ay boşlukta. Yay burcunda ilerliyor ama bu burçta iken diğer gezegenlerden alacağı bir açı bulunmuyor önünde. Tüm açılar tamamlanmış durumda.

20:14’te oğlak burcuna geçiyor Ay. İşimizde daha aktif ve yoğun olabileceğimiz, yapılması gerekenlerin ön planda olacağı, 2,5 günlük bir Ay geçişi başlıyor.


12 Ekim 2021 Salı

Ay oğlak burcunda ilerliyor.

Günün ilk yarısında, özellikle öğle saatlerinde Ay Kiron karesi etkin. İnsan ilişkilerimizde kırıcı davranışlar ve sözler olabilir. Olmaması için ne yaptığımıza dikkat edelim. Söylediklerimizin nasıl anlaşılabileceğini düşünelim.

Günün ikinci yarısı harika görünüyor. Ay Uranüs üçgeni ile şanslı bir vakitteyiz. Üçgenin bir ayağı işimizi anlatan oğlakta. Bir ayağı kazançlarımızı simgeleyen boğada. Yeni gelirler, yeni para akışları olabilir bugün.

Oğlak aynı zamanda yöneticilerle ilgili konuları, Uranüs ise güzel sürprizleri temsil ediyor böyle uyumlu açılarında. Otoriteden yana bizi mutlu edecek gelişmeler olabilir. Sıkıntılı gündemler varsa çözüm gelebilir. Bir rahatlık ve özgürleşme hali var burada.

Eş zamanlı olarak günün ikinci yarısında Ay Merkür karesi de var. Günlük akış içinde iletişimlerde, evrak işlerinde ufak tefek aksilikler olabilir.


13 Ekim 2021 Çarşamba

Ay bugün 23:47’ye kadar oğlak burcunda yine. Neredeyse günün tamamında oğlakta olacak.

Sabahın erken saatlerinde Ay ve Güneş kare açıda. İlişkilerde uyumsuzluklara işaret eden bir görünüm bu biraz. Öğle saatlerinde de benzer bir enerji görüyoruz. Ay Pluto ile kavuşuyor. Kendi içimizde gergin, keyifsiz hissedebiliriz. Karamsarlaşabiliriz. Geçici bir hal bu da.

Ruh halimiz, modumuz çok küçük şeylerle bile değişebiliyor. Konuları büyütmemeye çalışalım. Pek çok şey bizim bakış açımızla ve algımızla ilgili çünkü.

Ay 13:53-23:47 arasında boşlukta, 23:47’de kova burcuna geçiyor. Oğlağın enerjisi iş, görev ve sorumluluk odaklıydı. Şimdi kova ile sosyalleşme zamanı 🙂 2,5 günlük bir kova geçişi başlıyor Ay’ın.


14 Ekim 2021 Perşembe

Ay kova burcunda ilerliyor.

Sabah saatlerinde Ay, Satürn ile kavuşuyor. Venüs ile altmışlık, uyumlu bir açı yapıyor. Böylece Venüs Satürn altmışlığını çalıştırmış oluyor. Harika bir sabah. İlişkilerimizi kuvvetlendirecek, dostlukları pekiştirecek, güzel şeyler olabilir.

Gündüz saatlerinde Ay Kiron altmışlığı ile konulara çözümlerin, şifanın gelebileceğini anlıyoruz.

Günün ikinci yarısında, özellikle akşam üstü saatlerinde Ay Merkür altmışlığı ile iletişimler güzel akıyor. Görüşmelerde, toplantılarda şanslıyız.

Sevineceğimiz haberler de alabiliriz sevdiklerimizden 🙂

Akşam saatlerinde Ay Uranüs karesini görüyoruz. Elektrikle, elektrikli aletlerle ilgili sorunlar, kesintiler, arızalar olabilir. Tamir gerektiren durumlar olursa, kendiniz pek kurcalamayın derim. Risk almayın. Dialoglar içinde de elektrikli bir atmosfer var gibi sanki. Uzlaşmaktan, uyumdan, güzellikten yana olalım. Tatlı dilli olalım. Ilımlı olalım.


15 Ekim 2021 Cuma

Ay kova burcunda olacak bugün de.

Sabah saatlerinde Ay Mars altmışlığı ile enerjimiz yüksek. Modumuz, motivasyonumuz, keyfimiz yerinde 🙂 Spor için harika bir sabah. Taze başlangıçlar için destekleyici bir sabah. Planlar için harekete geçelim.

Gündüz saatlerinde Ay, Jüpiter ile kavuşuyor. Güneş ile üçgen açı yapıyor. Böylece Güneş Jüpiter üçgeninin şanslı etkilerini büyütmüş oluyor. Çalıştırıyor bu açıyı.

Oldukça güzel görünümler bunlar. Her işimiz için kullanabiliriz.

15:32 sonrasında günün geri kalanında Ay boşlukta.


16 Ekim 2021 Cumartesi

Ay 05:21’e kadar kova burcunda ve boşlukta. 05:21’de balık burcuna geçiyor.

Sessizleşmek, dinginleşmek, durağanlaşmak, kendimizle kalmak isteriz Ay balıktan geçerken.

Kişisel ihtiyaçlarımızla, hatta daha çok ruhsal ihtiyaçlarımızla ilgilenmek isteriz. Bize iyi hissettirecek şeylerle vakit geçirmek, izole olmak, ruhumuzu dinlemek isteriz.

Böyle bir haftasonu bu. Ay bugün de balıkta, yarın da.


17 Ekim 2021 Pazar

Ay balık burcunda transit ediyor.

Sabahın erken saatlerinde Ay ve Uranüs uyumlu açıda. Güzel, ferah bir sabah. Değişik şeyler yapabiliriz, rutinlerimizin dışına çıkarak yeni şeyler deneyebiliriz. Bize ruhen çok iyi hissettirecek bir şeyler çıkabilir karşımıza. Tatlı sürprizler olabilir 🙂

Dingin bir atmosferdeyiz.

Kişisel bakımımıza zaman ayıralım. Kendimizle ilgilenelim böyle bir balık enerjisinde.

Ayaklar balık yönetimindedir. Ayak sağlığı ile ilgili konular, ayak bakımı, ayak masajı çok güzel olabilir örneğin.


Aşağıdaki linklere diğer yazılarımı da ekliyorum.

Tıklayarak güncelde içinde bulunduğumuz dönem hakkında daha çok bilgi sahibi olabilirsiniz ↓↓

Güneş Terazi Burcunda 22 Eylül-23 Ekim 2021

Venüs Akrep Burcunda 10 Eylül-7 Ekim 2021

Mars Terazi Burcunda 15 Eylül-30 Ekim 2021


Ekim ayı burç yorumlarınız da aşağıda sevgili okuyucularım :

Koç Burcu Ekim 2021Boğa Burcu Ekim 2021İkizler Burcu Ekim 2021,

Yengeç Burcu Ekim 2021Aslan Burcu Ekim 2021Başak Burcu Ekim 2021,

Terazi Burcu Ekim 2021Akrep Burcu Ekim 2021, Yay Burcu Ekim 2021,

Oğlak Burcu Ekim 2021, Kova Burcu Ekim 2021, Balık Burcu Ekim 2021

İyi haftalar diliyorum herkese !

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!