Kova Burcu Ekim 2021

Kova Burcu Ekim 2021

Merhabalar sevgili kova ve yükselen kova okuyucularım !

Ekim ayından alabileceğiniz genel etkileri anlatacağım sizlere bu yazımda.

Ayın transitleri ve yeniay&dolunay döngüleri üzerinden olasılıklarınızı konuşacağız.


Güneş, 23 Ekim’e kadar terazi burcunda, 9.evinizde.

Eğitim hayatı olanlar, yüksek öğrenim görenler, akademinin içinde olanlar için hareketli bir dönem. Yeni başlangıçlar var. Üniversite dışında kurslar, özel eğitimler de gündeme gelebilir. Derinleşmek istediğiniz alanlar varsa, eğitim almaya karar verebilirsiniz.

Seyahatleriniz olabilir ayrıca bu dönemde. Yakın çevreniz içinde yolculuklar, başka şehre/ülkelere gidenler olabilir. Uzaklardan yanınıza gelenler olabilir.

Terazi burcu eşi/partneri simgeler. Eşinizin/partnerinizin yurt dışı bağlantılı konuları olabilir. Eğitim konusunda kararları, planları, başlangıçları olabilir.

İlimler 9.evin konusudur. Astrolojinin de bu evle bağlantısı vardır. Terazi burcu bize yol gösteren kişilerle, danışmanlarla ilgili. Astrolojik danışmanlık alabileceğiniz bir Güneş transiti bu sizin için.

Bu transit için yazım burada ↓

Güneş Terazi Burcunda 22 Eylül-23 Ekim 2021

Güneş 23 Ekim’de akrep burcuna geçiyor Güneş. 10.evinize geliyor.

Devlet bağlantılı parasal konular, sigorta, emeklilik, prim ya da tazminat, mal paylaşımları, vb konularınız olabilir Güneş burada iken. Çünkü akrep bu tür parasal konuları, 10.ev ise devlet bağlantılı konuları simgeler. Böyle gündemleriniz varsa, bu konularda yeni gelişmeler olabilir. Beklediğiniz şeyler gerçekleşebilir.

Bir paranızı, bir alacağınızı tahsil etmek için yapacağınız işlemler olabilir.

Miras, nafaka, ortak mülklerin paylaşımı gibi süreçler içinde olanlar, netice elde edebilirler.

İşinizde yoğun bir dönem olabilir bu ayrıca. Çünkü 10.ev kariyer alanıdır. Otoritenin beklentilerini, taleplerini sembolize eder. Yeni görevler de üstlenebilirsiniz. Yetki ve sorumluluk alanınız büyütülebilir.


Merkür 18 Ekim tarihine kadar retroda.

9.evinizde gerçekleşiyor bu retro. Terazi burcunda yaşanıyor.

Merkür retrolarında, beklemede olan konular çözülebiliyor. Beklediğimiz yanıtlar gelebiliyor. Yurt dışı bağlantılı konularda başvurduğunuz, beklediğiniz konular varsa, vize başvurunuz varsa, bu konularda yanıt alabileceğiniz bir retro dönemine giriyorsunuz.

Okul hayatınız varsa, okul arkadaşlarınızla ve hocalarınızla iletişimlerinize dikkat etmenizi önereceğim. Bazı yanlış anlaşılmalar doğabilir. Bunların sizi zor duruma düşürmemesi adına, daha özenli olunuz.

Bir seyahatiniz olacaksa bu dönemde, aldığınız bilete, yaptığınız işleme, valizlerinize, yolculuk içindeki süreçlerinize daha fazla dikkat edin. İşler karışmasın 🙂

Yeni büyük girişimlerden uzak durmanızı önereceğim ayrıca. Retro öncesinde temeli olmayan, retroda doğan bir konu ise, aklınızda retroda gelen bir fikir ise, beklemede kalınız. Retro sonrasında harekete geçiniz. 20 Ekim sonrasını kastediyorum.

18 Ekim’de retro sonlanıyor. Terazi burcunun 25 derecesinde başlamış olan retro 10 derecesinde tamamlanıyor.

Ayın geri kalanında Merkür yine terazide olacak. Ama artık Dünya’dan baktığımızda ileri yönlü göreceğiz onu. Aksaklıklar, beklemeler geride kalıyor.

Tam retro demişken, bir notum var, her ay ekliyorum bu bölüme. Bir doğum haritasında Merkür’ün retro olması nasıl anlamlara gelir, yaşama nasıl yansımaları vardır, etkileri nasıl dengelenebilir, iyileştirilebilir, konu ile ilgili bir yazım var. Kapsamlı bir içerik sundum sizler için ↓↓↓

Doğum Haritasında Retro Merkür  ← ← ← yazımı tıklayabilirsiniz.


Venüs 7 Ekim tarihine kadar akrep burcunda, 10.evinizde ilerlemeye devam ediyor.

Çalışıyorsanız, işinizde parlak bir zaman. Bağlantılarınızın desteğini alabileceğiniz bir zaman. Yöneticilerinizle ilgili konularda, olumlu gelişmeler olabilir.

Görev ve yetki alanınızda, olumlu yönde değişimler olabilir. İşinizden daha bir keyif alacağınız, Venüsyen bir dönem 🙂

İş dışında resmi konularda, devlet dairelerinde yapacağınız işlemlerde bir şeyler Venüs ile daha kolay akacaktır.

7 Ekim’de Venüs burç değiştiriyor. Yay burcuna geçiyor. 11.evinize geliyor.

Sosyal hayatınızı anlatan alana sevginin, güzelliğin, keyiflerin gezegeni Venüs geliyor. Bu harika !

Sosyal ilişkileriniz içinde mutlu hissedeceğiniz, keyifli şeyler yaşayabilirsiniz. Arkadaşlarınızla hediyeleşmeleriniz olabilir. Kutlamalarınız olabilir. Birlikte yapacağınız güzel şeyler olabilir.

Yay burcu vizyonumuzu büyüten bilgileri, yabancı dilleri, dünya kültürlerini, dansı, seyahatleri simgeliyor. 11.ev ise aynı amaç için bir araya gelen kişileri, grupları.

Bir eğitim ortamına katılabilirsiniz. Örneğin bir dans kursuna, bir yabancı dil kursuna.

Bir seyahatiniz olabilir. Bir grupla tur gezisi örneğin.

Venüs yaydan geçerken, sizi entelektüel anlamda besleyecek bir şeyler olabilir, böyle şeyler başlayabilir hayatınızda.

Bu arada doğum haritasında Venüs’ü retro konumda olanlar için de bir yazım var. Doğum haritasında Venüs’ün retro olması nasıl anlamlara gelir, nasıl iyileştirebilir retro bir Venüs, etkileri nelerdir, detaylar burada : Doğum Haritasında Retro Venüs


Mars 30 Ekim tarihine kadar, yani neredeyse ayın tamamında terazi burcunda. 9.evinizde.

Uzaklar, yolculuklar, başka ülkelerle ilgili başvurular, vize başvuruları, şehirler arası konular bu evle ilgili.

Eğitim, akademi, sınavlar bu evle ilgili.

Hukuksal konular, gümrük konuları, ithalat ihracat faaliyetleri bu evle ilgili.

Hayat çerçeveniz içinde bu konular varsa, hızlanacağınız bir Mars transiti olacaktır bu. Planlarınızı hayata geçirebilirsiniz. Bu konularda efor sarf edeceğiniz bir dönem yaşayabilirsiniz.

30 Ekim’de akrep burcuna geçiyor Mars. 10.evinize geliyor.

Hayatınızda bir şeyleri yeniden yapılandırabileceğiniz bir dönem. İşinizi büyütmek istiyorsanız ya da iş kurma hazırlığında iseniz, enerjiniz buraya akacaktır ağırlıklı olarak. İş konusunda yeni girişimlerin zamanı. Planları, projeleri hayata geçirme zamanı.

Devlet dairelerinde işleriniz olabilir ayrıca. Yasal boyutu olan parasal konularda yapacağınız işlemleriniz olabilir. Borçlarınızı yapılandırabilirsiniz. Bankacılık işlemleriniz olabilir. Yasal bildirimler gelebilir.

Bir sigorta başlatmak gibi bir planınız varsa, bunu yapabilirsiniz.

Başkalarından gelen maddi kaynaklarınız konusunda yeni gelişmeler yaşayabilirsiniz.


Ekim 2021 Ay Döngüleri :

6 Ekim : Terazi Burcunda Yeniay : Ay 13° Terazi, Güneş 13° Terazi

9.evinizde gerçekleşecek olan bir yeniay. Marsiyen bir yeniay bu ! Mars ile kavuşumda gerçekleşiyor.

9.ev eğitimi, seyahatleri, başka şehir ve ülkelerle ilgili konuları, ithalat, ihracat gibi ticari faaliyetleri, taşımacılık, gümrük faaliyetlerini, ayrıca hukuksal konuları sembolize eder.

9.ev konularında önemli bir başlangıcınız olabilir. Mars etkisiyle bu başlangıç, hızlı olabilir. Biraz cesaret isteyen, efor isteyen, bir tık yorucu, mücadele gerektiren bir şey olabilir. Büyük bir hevesle, risk alarak yapacağınız bir şey olabilir.

Mars acele etmeyi, sabırsızlığı anlatır. Düşünmeden hiçbir şeyin içine girmeyin derim. Merkür de retro şu anda. Yeterince düşünmeden önemli bir girişim yapmayınız.

Bunlar dışında bir süredir beklediğiniz, belki hazır hissetmediğiniz, belki şimdiye dek uygun koşulları bulamadığınız konular için artık hazırsanız Mars’ın enerjisiyle harekete geçebilirsiniz.

20 Ekim: Koç Burcunda Dolunay : Ay 27° Koç, Güneş 27° Koç

3.evinizde bir dolunay meydana geliyor.

İletişimler üzerinden etki alıyorsunuz. Yakın çevre iletişimleri, kardeşlerle, akrabalarla, komşularla iletişimler bu evle ilgili. Bir şeylere öfkelenebilirsiniz. Duyguyu içinizde tutmak da doğru değil ama kalp kırmadan kendinizi düzgün bir üslupla ifade edin. Dialoglarınızda sakin bir enerjide olun.

Bunun dışında kardeşlerinizle, yakın akrabalarınızla ilgili sonuçlanan şeyler olabilir. Bir kararını duyurabilirler. Bir konuda aldıkları neticeyi duyurabilirler. Haberleşmeleriniz olabilir.

Eğitimler, kurslar, evinize yakın noktalarda gidip geldiğiniz yerler 3.ev kapsamında. Buralarda tamamlanan şeyler olabilir dolunay ile.


Burç yorumlarında her şeyi çok genel şekilde konuşabiliyoruz sevgili okuyucularım. Aslında mühim olan bireysel haritamızın alacağı etkilerdir. Haritanıza özel etkilerden haberdar olmak için Doğum Haritası Analizi yaptırabilir, danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.

Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ üzerinden ulaşabilirler.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.


…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

Ayrıca →→ Instagram sayfamı takip etmek isterseniz, burayı tıklayabilirsiniz ↓↓↓

@astroloji.anlatburcak


Sağlıklı, huzurlu, keyifli, güzel bir ay diliyorum hepimiz için.

Sevgiler !

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!