Güneş Terazi Burcunda 22 Eylül-23 Ekim 2021

Güneş Terazi Burcunda 22 Eylül-23 Ekim 2021

Güneş 22 Eylül Çarşamba günü 22:21 itibariyle terazi burcuna geçti sevgili okuyucularım. Bu transit 23 Ekim tarihine kadar sürecek.

Terazi burcu olanların doğum gününü kutluyorum ! Güzel bir yaş diliyorum 🙂

Güneş transitleri, söz konusu dönem için ana gündemimiz hakkında, 1 aylık döngü içerisinde nelerle meşgul olabileceğimiz konusunda işaretler veriyor olması itibariyle bizim için önemli. Günlük yaşamımız açısından önemli bir gösterge ve öngörü aracıdır Güneş.

Güneş hangi burçtan geçmekte ise o burcun sembolize ettiği temalar, o dönemde daha belirgin olur yaşamımızda. Ağırlıklı olarak, o konularla meşgul oluruz. O konular bir şekilde gündeme gelir.

Güneş terazi burcunda ilerlerken ne olacak ?

Terazi burcunun temsil ettiği konular ön plana çıkacak. Terazi temalarında işlerimiz, konularımız, meşguliyetlerimiz olacak.

Öyleyse terazi burcu neleri simgeler, hangi konularla ilgilidir, onları sayayım size.

Evlilik, ikili ilişkiler, eşe/sevgiliye dair konular, ortaklıklar, imzalı-sözleşmeli konular, anlaşmalar, kontratlar, bağlantılar, iş birlikleri, ayrıca koçluk ve danışmanlıklar, hukuksal konular terazi temaları arasında.

Güneş teraziden geçerken, ilişkilerimizi gözden geçirebiliriz.

İkili ilişkiler, sosyal ilişkiler, iş bağlantıları, her anlamda söylüyorum.

İnsan ilişkilerimiz içinde dengede miyiz ? Yaptıklarımızda bir ölçü gözetiyor muyuz ? Hep ‘ben’ diyen bir tavırda mıyız ? ‘Sen’ de diyor muyuz ? ‘Biz’ diyor muyuz ? İlişkilerimiz içinde alma verme dengesini koruyor muyuz ? Karşı tarafın, başkalarının iyiliğine, haklarına, menfaatine kendimize olduğumuz kadar özenli miyiz ?

Bakalım buralara Güneş terazide iken. Zaten bu konular kendini bir şekilde gösterecektir 🙂

İyi giden ilişkiler içinde evlilik kararı alınabilir.

Çevremizden evlilik haberleri alabiliriz, davetiyeler gelebilir 🙂

İş bağlantılarımız artabilir. Müşteri ağımız kalabalıklaşabilir. Yeni iş birlikleri doğabilir.

İşinizde yeni tedarikçilere ihtiyacınız varsa, çeşitli alanlarda hizmet almak istiyorsanız, istediğiniz gibi anlaşmalar yapabilirsiniz. El sıkışacağınız firmalar olabilir.

Danışmanlık verdiğiniz bir işiniz varsa, iş yoğunluğunuz artabilir. Daha çok danışanla irtibat kurabilirsiniz Güneş terazide iken.

Danışmanlık almak için de çok uygun bir dönem. Dilediğiniz gibi, işini layıkıyla yapan güzel insanlarla karşılabilirsiniz.

İmzalı işler, sözleşmelerle ilgili konular gündeme gelebilir.

Bu arada eş zamanlı olarak bir Merkür retrosu da yaşayacağız sevgili okuyucularım. Bunu da hesaba katalım. 27 Eylül’de terazi burcunda yılın son Merkür retrosu başlayacak ve bu retro 18 Ekim tarihine kadar sürecek. Dolayısıyla bu dönemde öncesi/geçmişi/temeli olmayan, sıfırdan başlayacak girişimleri ve imzaları önermem. Yapmamanız faydanıza olur.

Bunun dışında moda, giyim, stil konuları terazi yönetiminde. Kendimize, giyimimize daha çok özeneceğiz Güneş burada iken.

Şıklık, zarafet, nezaket, tatlı dil, uyum, hanımefendilik, beyefendilik, terazi tam böyle bir enerjidir 🙂

Dialoglar içinde anlaşmaya ve uzlaşmaya, ilişkilerimizi rayında götürmeye daha çok önem vereceğiz.

Tatlı dilli, güler yüzlü olmanın hayatı nasıl kolaylaştırdığını fark edeceğimiz bir dönem diyeyim.

Güneş burada iletişimin, dengenin ve uyumla hareket etmenin önemini anlatacaktır bize.


Şimdi Güneş’in terazi transitinin, burçlar bazında neler getirebileceğine geçeceğim.

Öncesinde iletişim bilgilerimi vereyim.

Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ üzerinden ulaşabilirler.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

Ayrıca →→ Instagram sayfamı takip etmek isterseniz, burayı tıklayabilirsiniz ↓↓↓

@astroloji.anlatburcak


Yükselen burcunuza öncelik veriniz !

Koçlar ve Yükselen Koçlar :

Güneş 7.evinize geliyor.

Evliliğiniz, ilişkiniz, işinizde birlikte olduğunuz kişi ve firmalar, iş birlikleriniz, insan ilişkileriniz, hayatın içinde ‘biz’ olduğunuz/başkaları ile birlikte ilerlediğiniz alanlar bu evle ilgili.

Hocalar, rehber ve danışman kişiler, uzmanlar, bilgisi ile yol aldığımız kişiler 7.evin konusu.

Güneş buradan geçerken hayatınıza bu yönde şeyler eklenebilir. Bir alanda bir hocanız olabilir. Bir eğitmen ile tanışabilirsiniz. Size yol gösterecek danışmanlar, danışmanlıklar olabilir.

Evliliğinizle/ilişkinizle/partnerinizle ilgili şeyler gündeminizde olabilir. Kendisinin hayatında değişimler, başlangıçlar olabilir.

İlişkiniz içinde evlilik kararı alabilirsiniz.

İnsan ilişkileriniz aracılığı ile gelecek güzel hediyeleri olabilir hayatın bu döngü içinde 🙂


Boğalar ve Yükselen Boğalar :

Güneş 6.evinize geliyor bu geçiş ile birlikte.

6.ev işimizle, çalışma düzenimizle, iş ortamımıza dair konularla ilgili bir ev.

Terazi burcu ise ilişkileri, ortaklıkları, iş birliklerini anlatıyor.

İşinizde yeni anlaşmalar yapabileceğiniz, yeni ortaklıkların ve iş birliklerinin doğabileceği, başkaları ile birlikte yol alabileceğiniz bir zaman bu.

İş ortamınızda insan ilişkilerinizin ve sahip olduğunuz bağlantıların önemi öne çıkıyor ayrıca bu döngüde. İletişim ağınız ve insan ilişkileriniz aracılığı ile çözeceğiniz konular olabilir.

6.ev günlük yaşam düzenimizdir ayrıca. Terazi ise rehberlerimiz ve hocalarımızdır. Günlük hayatınızda bir şeyi, artık bir eğitmen ile yapmaya başlayabilirsiniz. Bu transitin böyle bir getirisi olabilir size.


İkizler ve Yükselen İkizler : 

Güneş 5.evinize geliyor.

4.ev döneminin ardından daha canlı, daha renkli, daha eğlenceli bir transit başlıyor. Aşk, flörtler, ilişkiler bu evle ilgili. Spor, sanat, hobiler, ilgi alanları, keyifler, eğlenceler, kutlamalar bu evle ilgili.

Sporda ya da sanatta bir başlangıç yaşayabilirsiniz.

Eğlenceli etkinlikleriniz olabilir. Gösterilere, konserlere, sinemaya gidebilirsiniz.

İlişkilerinizde heyecanlı yeni şeyler olabilir 🙂 Aşktan yana hareketli, güzel bir dönem.

Çocuk sahibi iseniz, onlarla ilgili başlangıçlar, değişimler olabilir gündeminizde.


Yengeç ve Yükselen Yengeç :

Güneş 4.evinizde ilerlemeye başlıyor.

Terazi burcu evliliği, eşi simgeler. 4.ev ise yuvamızdır, yaşam alanımızdır, yuva kurmakla ilgili bir evdir.

Evlilik hazırlığında olanlar olabilir. Ailelerin tanışması, söz, nişan, nikah, düğün gibi hazırlıklarınız ve gündemleriniz olabilir güncelde.

Evinizle, evinizin düzeni ile daha fazla meşgul olabileceğiniz bir dönem.

Terazi burcu imzalı işlerle, kontratlarla, sözleşmelerle de ilgili. Evinizin kontratını yenileyebilirsiniz,  taşınma konularınız olabilir. Evinizi kiraya verebilirsiniz. Ev, emlak konuları hareketli.

Eşinizle ilgili yenilikler, yeni gelişmeler olabilir ayrıca bu Güneş transitinde. Eşiniz iş konusunda güzel gelişmeler yaşayabilir. Aile büyükleriniz ile ilgili güzel şeyler olabilir. Bu transitin ana teması ev ve aile sizin için.


Aslan ve Yükselen Aslan :

Güneş 3.evinize geliyor.

Yakın çevreniz diyebileceğimiz kişilerle güzel şeyler yaşayabileceğiniz bir zaman. İletişimler, sahip olduğunuz bağlantılar aracılığı ile konularınız çözüm bulabilir. Çevrenizden yardım alabilirsiniz.

İnsan ilişkilerinizden yana daha şanslısınız bu döngüde 🙂

Haberleşmelerin, görüşmelerin, buluşmaların artacağı bir zaman.

Kardeşlerle, yakın akrabalarla, muhitinizle, mahallenizle, apartmanınızla, komşularınızla ilgili konularınız olabilir ayrıca Güneş burada iken.

Terazi burcu evliliği simgeler. Kardeşiniz evleniyor olabilir, bir akrabanız, bir komşunuz evleniyor olabilir örneğin. İkili ilişkilerden yana güzel gelişmeler olası 🙂

Yeni komşularınız da olabilir bu süreçte. Bunun dışında yeni insanlarla tanışabilirsiniz. Yeni yeni dialoglar, arkadaşlıklar doğabilir. Renkli bir Güneş döngüsü diyebiliriz sizin için 🙂


Başak ve Yükselen Başak : 

Güneş terazi burcuna geçiyor. 2.evinize geliyor.

Maddi varlıklarımızı, sahip olduklarımızı, paramızı, kazançlarımızı anlatır bu ev. Güneş’in geçtiği yerde ise yeni şeyler olur. Bir güçlenme, başlangıç ve değişim enerjisidir Güneş transitleri.

İşinizde gelirinizle, kazancınızla ilgili güzel gelişmeler olabilir. Sahip olduğunuz maddi kaynakları değerlendirmeye odaklanabilirsiniz. Birikim yapmak, maddi güvence sağlayacak bir atılım yapmak isteyebilirsiniz.

Terazi burcu evliliği, eşi, partneri sembolize eder. Eşinizin/hayat arkadaşınızın gelirleri konusunda olumlu gelişmeler yaşayabilirsiniz.

Masraflarımız, paramızı nereye harcadığımız da yine bu evin konusu. Terazi burcu moda ile ilgili. Stilinize, giyiminize daha fazla özeneceğiniz, belki gardrobunuzu yenilemek için alışverişler yapabileceğiniz bir zaman.

Terazi burcu kapsamında rehber kişiler de var. Uzmanlar var. Danışmanlıklar var. Güneş’in terazi transitinde bir konuda bir eğitmen ile anlaşabilirsiniz. Bir danışmanlık alabilirsiniz. Bu yönde bir harcamanız olabilir. 


Terazi ve Yükselen Terazi : 

Güneş 1.evinize geliyor !

Güneş’in 1.ev transitleri, hayatımızda bir canlanma ve yenilenme etkisidir. Güneş 1.evimize gelince, yaşam bileşenlerimiz içinde yeni şeylere başlarız. Gücümüzü toplarız. Yeni kararlarımız, niyetlerimiz olur.

Ruh halimiz olumlu yönde değişir. Özgüvenimizi, kendimize olan inancımızı güçlendirecek şeyler olur. Yaptıklarımızla öne çıkarız.

Başarının, parlamanın zamanıdır Güneş’in 1.ev geçişleri. En güzel şekilde değerlendirin bu zamanı. Yapmak istediğiniz, adım atmak istediğiniz şeyler varsa, planlamalarınızı yapın ve aksiyon alın.


Akrep ve Yükselen Akrep :

Güneş 12.evinize geliyor.

Terazi burcu ilişkileri anlatır, 12.ev ise üstü örtülü şeyleri. Sizin için özel biri varsa, bir ilişkiye başlayabilir, şimdilik duyulmamasını tercih edebilirsiniz.

İş ortaklıklarınız, iş birliği yaptığınız insanlar, hocalarınız, rehberliğini aldığınız, bilgisinden yararlandığınız insanlar varsa, onları daha yakından tanıma fırsatı bulabilirsiniz.

Spiritüel derinliği olan, işi bu olan hocalar, danışmanlar, uzmanlar ile iletişimleriniz olabilir. Yardım almaya karar verebilirsiniz. Danışmanlık alabilirsiniz. Psikolojik konularda terapi alabilirsiniz.

İnsan ilişkileriniz içinde kendinize dair farkındalığınızın güçleneceği, ilişkilerinize daha başka bir gözle bakacağınız, istediğiniz/istemediğiniz şeyler, size iyi hissettiren/hissettirmeyen şeyler konusunda daha net olacağınız bir zaman bu.


Yay ve Yükselen Yay : 

Güneş 11.evinize geliyor.

Hayatınızın sosyal anlamda renkleneceği bir döngü başlıyor. Yeni insanlar tanıyabileceğiniz, kendinize yeni alanlar yaratabileceğiniz, yeni ortamlara katılabileceğiniz, aktif ve hareketli bir zaman.

Terazi burcu ikili ilişkileri ve evliliği de anlatır. Arkadaş grubunuzda bu yönde gelişmeler de olabilir Güneş terazide iken 🙂 Bir arkadaşınızın nikahına, düğününe katılabilirsiniz. Bir ilişki başlayabilir. Konu size ait de olabilir. Güncel yaşamımıza göre etki alıyoruz tabii transitlerden.

Arkadaşlarınızla, dostlarınızla güzel zamanlar yaşayabileceğiniz bir zaman. İşinizde ekip çalışmaları hızlanabilir. Yeni düzenlemeler olabilir. Takım faaliyetlerinden yana güçlü bir dönem.


Oğlak ve Yükselen Oğlak : 

Güneş 10.evinize geliyor.

10.ev kariyer alanımızdır. Otorite ile ilişkimizdir. Yöneticilerle ilgili konular, bu ev kapsamındadır.

Terazi burcu ise diplomasiyi, politikayı, ilişkileri ve uyumu anlatıyor.

Güneş’in terazide olacağı bu 1 aylık süreçte, işinizde özellikle üstlerinizle ilişkilerinizde daha diplomatik olmanızı önereceğim. Yerine göre stratejik davranarak, iyiliğinizi ön planda tutarak belki her düşünceyi söylememek, bir talepte bulunacaksanız duruma göre şekil almak, faydanıza olabilir. İlişkilerinizi iyi tutun derim.

Bunun dışında terazi demek iş birlikleri demektir. Ortaklıklar demektir. İş hayatınızda yeni yeni anlaşmalarınız olabilir. Çeşitli konularda, çeşitli biçimlerde iş birliklerine gidebilirsiniz. Bireysel gücünüzün yetmediğini düşündüğünüz noktalarda, başka kişi ve firmalarla birlikte hareket etmek isteyebilirsiniz.

İlişkiler öne çıkıyor bu dönemde.

Ayrıca adalet demektir terazi. Hukuksal konular terazi ile ilgilidir. 10.ev ise devlet bağlantılı konuları kapsar. Bir hukuki süreciniz varsa, bu konuda gelişmeler yaşayabileceğiniz, sürecin hızlanabileceği ya da belki de sonuçlanabileceği bir zamandasınız.


Kova ve Yükselen Kova :

Güneş 9.evinize geliyor.

Eğitim hayatı olanlar, yüksek öğrenim görenler, akademinin içinde olanlar için hareketli bir dönem. Yeni başlangıçlar var. Üniversite dışında kurslar, özel eğitimler de gündeme gelebilir. Derinleşmek istediğiniz alanlar varsa, eğitim almaya karar verebilirsiniz.

Seyahatleriniz olabilir ayrıca bu dönemde. Yakın çevreniz içinde yolculuklar, başka şehre/ülkelere gidenler olabilir. Uzaklardan yanınıza gelenler olabilir.

Terazi burcu eşi/partneri simgeler. Eşinizin/partnerinizin yurt dışı bağlantılı konuları olabilir. Eğitim konusunda kararları, planları, başlangıçları olabilir.

İlimler 9.evin konusudur. Astrolojinin de bu evle bağlantısı vardır. Terazi burcu bize yol gösteren kişilerle, danışmanlarla ilgili. Astrolojik danışmanlık alabileceğiniz bir Güneş transiti bu sizin için.


Balık ve Yükselen Balık : 

Güneş 8.evinize geçiyor.

Borçlar, borçlanmalar, alacaklar, verecekler, bankacılık işlemleri, kredi kartları, kredi çekmek gibi konular bu evle ilgili.

Terazi burcu ise eşi/partneri simgeliyor. Eşinizin/partnerinizin bir parasal konusu olabilir. Bir kredi çekebilir. Bir borcu yapılandırabilir kendisi. Bir ödeme planı başlayabilir.

8.ev başkalarından gelen maddi kaynaklarımızı anlatıyor. Eşinizden, ailenizden, yakınlarınızdan gelecek paralar da olabilir. Mal paylaşımları, ortaklı kazançların paylaşımları yapılabilir.

Aynı zamanda ortaklıklar da terazi burcunun konusu. İşinizde ortaklarınız varsa, bütçeler, paylar, yüzdeler, ödemeler, vb konulara odaklanacağınız, bu konularda belki yeni düzenlemeler yapacağınız bir dönem.


Aşağıdaki linklere diğer yazılarımı da ekliyorum.

Tıklayarak güncelde içinde bulunduğumuz dönem hakkında daha çok bilgi sahibi olabilirsiniz ↓↓

Venüs Akrep Burcunda 10 Eylül-7 Ekim 2021

Mars Terazi Burcunda 15 Eylül-30 Ekim 2021

Sevgiler, görüşmek üzere !

Dr. Burçak Kayış

 

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!