Boğa Burcu Ekim 2021

Boğa Burcu Ekim 2021

Merhabalar sevgili boğa ve yükselen boğa okuyucularım !

Ekim ayı olasılıklarınızla geldim bu kez. Yılın sonuna doğru yaklaşırken bakalım bu ay için neler bekliyor sizi ?

Hangi konularda destekleyici etkiler alıyorsunuz ? Neler için beklemede kalmanız iyi olur ? Transitler ve Ay döngüleri üzerinden ayın ihtimallerini konuşalım.


Güneş, 23 Ekim’e kadar terazi burcunda, 6.evinizde.

6.ev işimizle, çalışma düzenimizle, iş ortamımıza dair konularla ilgili bir ev.

Terazi burcu ise ilişkileri, ortaklıkları, iş birliklerini anlatıyor.

İşinizde yeni anlaşmalar yapabileceğiniz, yeni ortaklıkların ve iş birliklerinin doğabileceği, başkaları ile birlikte yol alabileceğiniz bir zaman bu.

İş ortamınızda insan ilişkilerinizin ve sahip olduğunuz bağlantıların önemi öne çıkıyor ayrıca bu döngüde. İletişim ağınız ve insan ilişkileriniz aracılığı ile çözeceğiniz konular olabilir.

6.ev günlük yaşam düzenimizdir ayrıca. Terazi ise rehberlerimiz ve hocalarımızdır. Günlük hayatınızda bir şeyi, artık bir eğitmen ile yapmaya başlayabilirsiniz. Bu transitin böyle bir getirisi olabilir size.

Güneş Terazi Burcunda 22 Eylül-23 Ekim 2021

Güneş 23 Ekim’de akrep burcuna geçiyor Güneş. 7.evinize geliyor.

Evlilik, ikili ilişkiler, iş ortaklıkları, imzalı işler bu evin konusu. Eşinizle/partnerinizle ilgili konular ön planda olabilir bu dönemde. Akrep burcu parasal konularla, birikimlerle, yatırımlarla, ödemelerle ilgili bir burç. Özellikle eşin/partneri geliri, ödemeleri, maddi çerçevede yapmak istedikleri, kredi çekmek, vb planları konu olabilir.

Hayatınızda size yol gösteren, yolunuza eşlik eden kişiler, rehberleriniz, danıştığınız kişiler, hocalarınız yine bu evin konusu. Onlarla ilgili gelişmeleriniz olabilir. Bir yandan Merkür retroda olduğundan, geçmişten birileri ile yeniden irtibat doğabilir. Daha önce danışmanlık ya da eğitim aldığınız kişilerle yeniden bir araya gelebilirsiniz.


Merkür 18 Ekim tarihine kadar retroda. Terazi burcunda, 6.evinizde deneyimleyeceğiniz bir retro bu.

İş ortamınızda ilişkilerinizde uyumlu olmaya, gereken noktada toleranslı olmaya ya da gerekiyorsa bazen stratejik olmaya özen gösterin. İlişkilerinizi yolunda ve rayında tutun. Ufak tefek alınganlıklar, yanlış anlaşılmalar olabilir, bunlara dikkat edin.

Şu ana dek sessizce ilerlemiş bazı şeyler duyulabilir ayrıca. Bu tür etkileri de olabiliyor Merkür retrolarının.

Başka uyarılarım da olacak. 6.ev iş hayatımızı anlatan bir alan. Terazi burcu ise imzalı işleri, sözleşmeleri, kontratları simgeliyor.

Merkür retroda iken iş değişikliği yapmamanızı, iş teklifi gelmesi durumunda etraflıca düşünmeden kabul etmemenizi, hatta konunun öncesi/geçmişi yoksa değerlendirmeye almamanızı öneririm. Merkür retrolarında imza atmak, sözleşme yapmak önerilmez. Çünkü bunlar kalıcı olmayabiliyor. Sorun yaratabiliyor.

Merkür retrosunda bu konularda temkinli olunuz sevgili okuyucularım.

18 Ekim’de retro sonlanıyor. Terazi burcunun 25 derecesinde başlamış olan retro 10 derecesinde tamamlanıyor.

Ayın geri kalanında Merkür yine terazide. Dünya’dan baktığımızda ileri hareketinde göreceğiz artık Merkür’ü. Hızı günden güne artacaktır. Bu normal seyre dönüş ile birlikte 6.ev konularında bir şeyler yoluna/düzenine girmeye başlayacaktır.

Tam retro demişken, bir notum var, her ay ekliyorum bu bölüme. Bir doğum haritasında Merkür’ün retro olması nasıl anlamlara gelir, yaşama nasıl yansımaları vardır, etkileri nasıl dengelenebilir, iyileştirilebilir, konu ile ilgili bir yazım var. Kapsamlı bir içerik sundum sizler için ↓↓↓

Doğum Haritasında Retro Merkür  ← ← ← yazımı tıklayabilirsiniz.


Venüs 7 Ekim tarihine kadar akrep burcunda, 7.evinizde transit etmeye devam ediyor.

Evli iseniz eşinizle, evliliğinizle, hayatınızda biri varsa partnerinizle, ilişkinizle ilgili güzel şeyler olabilir bu dönemde.

Borçlar, ödemeler, parasal konular varsa gündeminizde, bu konularda kolaylaşan, çözülen şeyler olabilir. Eşinizin/partnerinizin bir parasal konusu çözüme ulaşabilir. Bir alacak verecek konusu tamamlanabilir.

Eşinizle/sevgilinizle bir yatırım için kredi çekmeye karar verebilirsiniz. Bir alım satım konusu gerçekleşebilir.

İşinizde vergi, muhasebe, sigorta konularınız varsa, birlikte ilerleyebileceğiniz bir uzman kişiyle tanışabilirsiniz. Hizmet alabilirsiniz. Danışmanlık alabilirsiniz. Akrep burcu bu konularla ilgili çünkü. 7.ev ise bize yol gösteren kişileri anlatır.

7 Ekim’de Venüs burç değiştiriyor. Yay burcuna geçiyor. 8.evinize geliyor bu defa.

Maddi anlamda sıkıntılı bir süreçten geçiyorsanız, ödemeler üst üste geldiyse, bir şeyler biriktiyse buralarda açılımlar, ferahlıklar yaşayabilirsiniz Venüs geçişi ile. Venüs’ün geçtiği yerde işler kolaylaşır.

Yurt dışı bağlantılı ticari işleriniz, alışverişleriniz, gümrük konularınız varsa buralarda güzel gelişmeler olabilir. Başka şehirlerde/ülkelerde yaşayan yakınlarınızla para alışverişleriniz olabilir. Para transferleri yapabilirsiniz. Çünkü yay uzakları, akrep ise parasal konuları anlatıyor.

Bu arada doğum haritasında Venüs’ü retro konumda olanlar için de bir yazım var. Doğum haritasında Venüs’ün retro olması nasıl anlamlara gelir, nasıl iyileştirebilir retro bir Venüs, etkileri nelerdir, detaylar burada : Doğum Haritasında Retro Venüs


Mars 30 Ekim tarihine kadar, yani neredeyse ayın tamamında terazi burcunda. 6.evinizde.

Bol bol çalışmalı bir dönem bu 🙂 Koşturmalı, hareketli bir dönem. Üretmenin, güzel hizmetler sunmanın, çalışmanın, kazanmanın zamanı. 6.ev bunlarla ilgili.

Terazi burcu ise ilişkileri simgeleyen burç. İş ortamınızda insan ilişkileriniz içinde Mars etkisiyle zaman zaman anlaşmazlıklar yaşayabilirsiniz. En oluruna bakarak, yumuşak bir tavırla, empatiyle, sakince çözmeyi seçin derim konularınızı. Zıtlaşmak yerine, uzlaşma niyetinde olun. Çözüm odaklı olun.

30 Ekim’de akrep burcuna geçiyor Mars. 7.evinize geliyor.

İlişkiler alanında bir hareketlilik başlıyor bu ay sizin için. Güneş’in akrebe geçişi bunu başlatan bir etki. Ay sonunda Mars da buraya geliyor.

İkili ilişkiler, iş bağlantıları, birlikte hareket ettiğiniz kişiler başta olmak üzere genel anlamda ilişkileriniz, bağlantılarınız hızlanıyor. Yeni irtibatlar doğabilir. Yeni müşteri bağlantıları oluşturabilirsiniz.

Bir flört bir ilişkiye dönebilir. Bir ilişkiniz varsa, evlilik yönünde adımlar atabilirsiniz.


Ekim 2021 Ay Döngüleri :

6 Ekim : Terazi Burcunda Yeniay : Ay 13° Terazi, Güneş 13° Terazi

6.evinizde gerçekleşecek olan bir yeniay.

Bu ev işimizi, iş hayatımızı, işimizle ilgili konuları, görev tanımımızı, günlük düzenimizi, düzenimiz diyebileceğimiz rutinlerimizi, gündelik iş ve sorumluluklarımızı simgeler.

Bu temalarda yeni başlayan, değişen, düzenlenen, yeniden ele alınan şeyler olacaktır. Bir yenilenme etkisi alıyorsunuz.

Terazi burcu ortaklıkları ve iş birliklerini simgelediğinden, işinizde birlikte yol almak isteyeceğiniz kişiler olabilir. Anlaşmalar doğabilir.

Terazi eşi/partneri sembolize ediyor ayrıca. Eşinizin/partneriniz iş hayatıyla ilgili yeni gelişmeler de olası. İş arayışında ise fırsatlar doğabilir. Aynı şey sizin için de geçerli.

20 Ekim: Koç Burcunda Dolunay : Ay 27° Koç, Güneş 27° Koç

12.evinizde bir dolunay meydana geliyor.

Ruhsal konular, iç dünyamız, psikolojimiz, modumuz, ruh halimiz, duygularımız bu evin konusu.

Ruhsal anlamda gelgitli birkaç gün yaşayabilirsiniz dolunay yaklaşırken. İçe dönmek, yalnız kalmak, kendinizle olmak, kendinizi dinlemek isteyebilirsiniz. Ruhunuzun ihtiyaçları daha görünür olabilir gözünüze. Kendinize, duygularınıza şefkatle yaklaşın. Size neler iyi hissettirecekse, o şeyleri yapmaya çalışın. Hayatınızın mümkün olan alanlarında biraz mola vermek iyi gelebilir.

Herkes bir şeylerden yana yorgun. Her birimiz türlü türlü konular üzerinden zorlanıyoruz, tekamül ediyoruz. Biraz olanı olduğu gibi kabul etmeyi ve hayatla birlikte akmayı deneyin. Duygularınızı serbest bırakın. İyi tutun kendinizi.


Burç yorumlarında her şeyi çok genel şekilde konuşabiliyoruz sevgili okuyucularım. Aslında mühim olan bireysel haritamızın alacağı etkilerdir. Haritanıza özel etkilerden haberdar olmak için Doğum Haritası Analizi yaptırabilir, danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.

Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ üzerinden ulaşabilirler.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.


…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

Ayrıca →→ Instagram sayfamı takip etmek isterseniz, burayı tıklayabilirsiniz ↓↓↓

@astroloji.anlatburcak


Güzel bir ay diliyorum hepinize !

Sevgiler !

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!