Akrep Burcu Ekim 2021

Akrep Burcu Ekim 2021

Merhabalar sevgili akrep ve yükselen akrep okuyucularım !

Ekim ayını anlatmaya geldim bu kez.

Bakalım bu ay nasıl etkiler alıyorsunuz ? Hayatınızda hangi konular öne çıkabilir ? Transitler neler getirebilir, Ay döngüleri neler getirebilir size bu ay ?

Hemen başlayalım.


Güneş, 23 Ekim’e kadar terazi burcunda, 12.evinizde.

Terazi burcu ilişkileri anlatır, 12.ev ise üstü örtülü şeyleri. Sizin için özel biri varsa, bir ilişkiye başlayabilir, şimdilik duyulmamasını tercih edebilirsiniz.

İş ortaklıklarınız, iş birliği yaptığınız insanlar, hocalarınız, rehberliğini aldığınız, bilgisinden yararlandığınız insanlar varsa, onları daha yakından tanıma fırsatı bulabilirsiniz.

Spiritüel derinliği olan, işi bu olan hocalar, danışmanlar, uzmanlar ile iletişimleriniz olabilir. Yardım almaya karar verebilirsiniz. Danışmanlık alabilirsiniz. Psikolojik konularda terapi alabilirsiniz.

İnsan ilişkileriniz içinde kendinize dair farkındalığınızın güçleneceği, ilişkilerinize daha başka bir gözle bakacağınız, istediğiniz/istemediğiniz şeyler, size iyi hissettiren/hissettirmeyen şeyler konusunda daha net olacağınız bir zaman bu.

Güneş Terazi Burcunda 22 Eylül-23 Ekim 2021

Güneş 23 Ekim’de akrep burcuna geçiyor Güneş. 1.evinize geliyor.

Yıl içinde Güneş’in 1.evimizden geçtiği zamanlar özeldir bizim için. Çünkü önemli bir yenilenme ve başlangıç dönemidir bu. Güneş ile ruh halimiz değişir. Motivasyonumuz yükselir. Gücümüzü toplarız. Yeni hedefler koyarız kendimiz için. Yaşamımızı güzelleştirmek, daha iyi hale getirmek için aldığımız kararlar olur. Attığımız adımlar olur.

Bu da sizin için öyle bir zaman. Pek çok konuda yeni girişimlerinizin olabileceği bir Güneş transiti. Yeni sayfalar açılıyor.


Merkür 18 Ekim tarihine kadar retroda. 12.evinizde gerçekleşen bir retro bu. 

Gizli saklı iletişimlerin, üstü örtülü iş birliklerinin ortaya çıkabileceği bir dönem.

Çünkü 12.ev gizli olanı, terazi burcu ise ilişkileri ve iş birliklerini anlatır.

İlişkiler, ortaklıklar, iş birlikleri, anlaşmalar, birlikte yapılan şeyler terazi burcu ile ilgili. Sessiz, sedasız ilerleyen, bilinmeyen ilişkiler duyulabilir. Görünür olabilir. İş hayatınızda stratejik olarak gizli tutmayı seçtiğiniz iş birlikleri ve anlaşmalar olduysa, bunlar da duyulabilir.

Bunlar dışında, evlilik, ikili ilişkiler ve ortaklıklar başta olmak üzere, hayatınızda ön planda olan kişilerle iletişimlerde yer yer birbirinizi yanlış anlayabileceğiniz, ufak tefek tartışmaların, alınganlıkların olabileceği bir dönem bu. O yüzden ilişkilere daha fazla özenmemiz gerekiyor Merkür retrolarında. Ne demek istiyoruz, hangi kelime ile ne kastettik, hangi durumda nasıl hissettik, ‘daha açık iletişim’ kurmak gerekiyor.

Kendimizi doğru anlatıyor muyuz ? Karşı taraf darılmak da haklı mı ? Empati kuralım. Karşı tarafı da anlamaya çalışalım.

Ayrıca kendi isteklerimize, kendi seçimlerimize, kendi duygularımıza verdiğimiz değeri karşı tarafa veriyor muyuz ya da karşımızdaki insana özendiğimiz kadar kendimize özeniyor muyuz ?

Ben-sen dengesini gözden geçireceğiz bu retroda sevgili okuyucularım. Bir şeyleri düzelteceğiz.

Siz de bu anlamda güçlü bir farkındalık sürecinde olacaksınız.

18 Ekim’de retro sonlanıyor. Terazi burcunun 25 derecesinde başlamış olan retro 10 derecesinde tamamlanıyor.

Ayın geri kalanında Merkür yine terazide olacak. Ama artık Dünya’dan baktığımızda ileri yönlü göreceğiz onu.

Tam retro demişken, bir notum var, her ay ekliyorum bu bölüme. Bir doğum haritasında Merkür’ün retro olması nasıl anlamlara gelir, yaşama nasıl yansımaları vardır, etkileri nasıl dengelenebilir, iyileştirilebilir, konu ile ilgili bir yazım var. Kapsamlı bir içerik sundum sizler için ↓↓↓

Doğum Haritasında Retro Merkür  ← ← ← yazımı tıklayabilirsiniz.


Venüs 7 Ekim tarihine kadar akrep burcunda, 1.evinizde ilerlemeye devam ediyor.

Çok güzel bir yere iyicil bir gezegen geliyor 🙂 Aşk, sevgi, uyum demektir Venüs. Bağ kurmayı, insan ilişkilerimizi anlatır. İlişkiler içinde keyifli şeyler yaşayabileceğiniz, bağlantılarınız içinde samimiyetinizin artabileceği, keyifli bir zaman.

Dış görüşünüzü, saçlarınızı, giyiminizi, imajınızı yenilemek isteyebilirsiniz ayrıca Venüs 1.evinizden geçerken.

7 Ekim’de Venüs burç değiştiriyor. Yay burcuna geçiyor. 2.evinize geliyor bu defa.

Maddi şanslar, yeteneklerinizi kazanca dönüştürebileceğiniz fırsatlar anlamına geliyor bu transit sizin için.

Yay burcu eğitimi simgeler. İşinizde, gelir elde ettiğiniz alanda eğitim de alabilirsiniz Venüs burada iken.

Ufkumuzu büyüten şeyler, eğitimler, kurslar, entelektüel zevkler, dünya mutfakları, başka kültürler, sinema, dizi film izleyebileceğimiz platformlar yay ile ilgili. 2.ev ise paramızı simgeliyor. Kendinizi geliştirmek istediğiniz alanlarda harcamalarınız olabilir o yüzden. Bu alanlarda harcamalarınız, satın alacağınız şeyler olabilir.

Bu arada doğum haritasında Venüs’ü retro konumda olanlar için de bir yazım var. Doğum haritasında Venüs’ün retro olması nasıl anlamlara gelir, nasıl iyileştirebilir retro bir Venüs, etkileri nelerdir, detaylar burada : Doğum Haritasında Retro Venüs


Mars 30 Ekim tarihine kadar, yani neredeyse ayın tamamında terazi burcunda. 12.evinizde.

İlişkilerde agresyonlara biraz açık bir zaman sevgili okuyucularım. Terazi burcu ilişkileri, Mars ise agresyonu simgeliyor çünkü.

Astroloji korkmamız için değil, temkinli olmamız için var. Bu etkiyi bilerek iyi yönetmeye odaklanın insan ilişkilerinizi. Özenli olmak, tatlı dilli olmak, iyi niyetli olmak, pek çok şeyi halleder.

Bunun dışında uyarılarım da olacak. 12.ev hazırlık zamanıdır. Harekete geçme zamanı değildir ! 12.ev döngüsünde yeni şeylere adım atılmaz.

Fakat Mars gözü kara bir gezegen. Girişim isteyen bir gezegen. Hareket isteyen bir gezegen.

Ani kararlarla hızlı harekete geçebileceğiniz, beklemek istemeyeceğiniz, sabırsız davranabileceğiniz konular olabilir. Bunu yapmayınız mümkün olduğunca. Mars 12.evde iken başlatılan şeyler, istenen sonuçları vermeyebilir.

Ayrıca bedensel ve ruhsal anlamda halsizlik, yorgunluk, enerjinin düşmesi gibi durumlar olabilir 12.ev etkisiyle. Mars ise zaten bağışıklığımızı anlatan gezegen. Kendinize daha iyi bakın Mars burada iken. İyi beslenin, iyi uyuyun, enerji alanınızı temiz tutun, size iyi gelecek şeylere yönelin.

30 Ekim’de akrep burcuna geçiyor Mars. 1.evinize geliyor.

Hayatınız hızlanıyor. Güncel gündem konularınız hız kazanıyor Mars ile.

1.evinize Güneş geliyor. Mars geliyor. Tam bir başlangıç dönemindesiniz. Hayatınızda düzeltmek istediğiniz, değiştirmek istediğiniz, ertelediğiniz, beklettiğiniz şeyler varsa, buyrunuz. Harekete geçiniz.

Artan cesaretiniz, enerjiniz ve motivasyonunuz ile oldukça güzel şeylere adım atabilirsiniz bu dönemde. Çok iyi şeyler yapabilirsiniz. Kendinizi ve potansiyellerinizi beklettiğiniz yerleri fark edin. Hayatınızda neler değişirse, daha iyi hissedersiniz, analiz edin. Neler yapabileceğinizi düşünerek kendinize bir güzergah çizin ve harekete geçin ! Yararlanın bu destekleyici etkilerden.

Diğer yandan Mars’ın gölgesinde hırs vardır. Acelecilik vardır. Rekabet isteği vardır. Kimse ile yarış enerjisine girmeyin. Kendi yolunuzu güzelleştirmek için yapın yapacaklarınızı. Ayrıca acelecilik etmeyin. Gücü kontrolsüz hale getirmeden, stratejik ilerleyin derim.


Ekim 2021 Ay Döngüleri :

6 Ekim : Terazi Burcunda Yeniay : Ay 13° Terazi, Güneş 13° Terazi

12.evinizde gerçekleşecek olan bir yeniay.

Spiritüel konularla, psikolojik konularla, ruh halimizle, ruhsal konularla ilgili bir alan burası.

Tedaviler, terapiler, bizi iyi eden kişiler, şifacılar, psikologlar, psikiyatristler bu evle ilgili.

Terazi burcu ise birlikte yol almayı simgeliyor.

Bir terapi niyetiniz varsa, bu yeniay ile adım atabilirsiniz. Şifanıza vesile olacak, güzel bir insan dahil olabilir  hayatınıza.

Fiziksel sağlık sorunlarınız varsa, aynı şey bu konu için de geçerli.

Spiritüel alanda yolunu takip edebileceğiniz, hayatınıza ışık tutacak yeni insanlar keşfedebilirsiniz internette, çeşitli platformlarda. Hatta doğrudan tanışacağınız, eğitimlerinde öğrencisi olacağınız kişiler de olabilir.

20 Ekim: Koç Burcunda Dolunay : Ay 27° Koç, Güneş 27° Koç

6.evinizde bir dolunay meydana geliyor.

Günlük hayatınız, iş düzeniniz, çalışma hayatınız, kişisel yaşamınızda rutinleriniz bu evle ilgili.

Gündelik sorumluluklarınız öne çıkıyor dolunay ile. Günlük olarak yapmanız gereken şeyler, iş yükünüz, kişisel hayatınızda ilgilenmeniz gereken şeyler artabilir dolunaya yakın günlerde. Bu sizi biraz yoracak bir tempo olabilir. Bedensel enerjinizi yükseltecek şeyler yapın o yüzden. Bağışıklığınız düşmesin.

İş ortamınızda yeni düzenlemeler yapılabilir ayrıca.

İş arkadaşlarınızla ekip içinde alacağınız kararlar olabilir.

Temizlik, düzenleme, sadeleşme 6.evin anlattığı şeyler arasında. Evinizde, ofisinizde, iş ortamınızda temizlikler, düzenlemeler yapabilirsiniz ayrıca. Bu da sadece fiziksel değil, aynı zamanda bir enerji temizliği anlamına gelir. Yaşamınızda pek çok tıkalı noktanın açılmasına vesile olabilir. Hayatınızdan, yaşam alanınızdan neleri çıkarmanız ve sadeleşmeniz faydanıza olur ? Bir bakın. Bu dolunayı bu anlamda değerlendirin mutlaka.


Burç yorumlarında her şeyi çok genel şekilde konuşabiliyoruz sevgili okuyucularım. Aslında mühim olan bireysel haritamızın alacağı etkilerdir. Haritanıza özel etkilerden haberdar olmak için Doğum Haritası Analizi yaptırabilir, danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.

Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ üzerinden ulaşabilirler.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.


…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

Ayrıca →→ Instagram sayfamı takip etmek isterseniz, burayı tıklayabilirsiniz ↓↓↓

@astroloji.anlatburcak


Sağlıklı, huzurlu, keyifli, güzel bir ay diliyorum hepimiz için.

Sevgiler !

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!