Yay Burcu Ekim 2021

Yay Burcu Ekim 2021

Merhabalar sevgili yay ve yükselen yay okuyucularım !

Ekim ayını anlatmaya geldim bu kez.

Bakalım bu ay gökyüzünde neler oluyor ? Gezegenler hangi burçlarda transit ediyorlar ? Hangi evlerinizden geçiyorlar ? Yeniay ve dolunay nerede gerçekleşiyor ve bunların size nasıl yansımaları olabilir ?

Güneş transiti ile başlayalım her zaman olduğu gibi.


Güneş, 23 Ekim’e kadar terazi burcunda, 11.evinizde.

Hayatınızın sosyal anlamda renkleneceği bir döngü başlıyor. Yeni insanlar tanıyabileceğiniz, kendinize yeni alanlar yaratabileceğiniz, yeni ortamlara katılabileceğiniz, aktif ve hareketli bir zaman.

Terazi burcu ikili ilişkileri ve evliliği de anlatır. Arkadaş grubunuzda bu yönde gelişmeler de olabilir Güneş terazide iken 🙂 Bir arkadaşınızın nikahına, düğününe katılabilirsiniz. Bir ilişki başlayabilir. Konu size ait de olabilir. Güncel yaşamımıza göre etki alıyoruz tabii transitlerden.

Arkadaşlarınızla, dostlarınızla güzel zamanlar yaşayabileceğiniz bir zaman. İşinizde ekip çalışmaları hızlanabilir. Yeni düzenlemeler olabilir. Takım faaliyetlerinden yana güçlü bir dönem.

Güneş Terazi Burcunda 22 Eylül-23 Ekim 2021

Güneş 23 Ekim’de akrep burcuna geçiyor Güneş. 12.evinize geliyor.

Derin bir dönem bu sizin için. Duygusal anlamda derinlikli bir içe dönüş zamanı. 12.ev ruhsal konuları anlatıyor. Hissettiklerimiz, psikolojimiz, duygularımız, iç dünyamızda neler yaşadığımız bu evle ilgili. Akrep ise güçlenmek demek. Küllerinden doğmak, deri değiştirmek, yenilenmek demek.

Ruhsal anlamda eğer yorucu zamanlardan, yıpratıcı durumlardan geçtiyseniz, bu akrep döngüsü sizin için bir iyileşme zamanı olabilir. Şifanıza ve dönüşümünüze vesile olacak, size iyi gelecek araçlar/aracılar karşınıza çıkabilir.

Fiziksek sağlık sorunları olanlar için de destekleyici bir Güneş transiti.


Merkür 18 Ekim tarihine kadar retroda. 11.evinizde gerçekleşen bir retro bu. Yani sosyal çevre alanında.

Kişisel hayatınızda, okulunuzda, işinizde arkadaşlarınızla, dostlarınızla dialoglarınızda daha hassas, daha özenli olursanız, retronun işaret ettiği yanlış anlamalar, alınganlıklar, küslükler gibi durumlar yaşanmaz. Negatif ihtimallerden korunmuş olursunuz.

Ama diğer yandan, insan ilişkileriniz içinde güncelde sorunlar varsa bunları konuşmak, içinizde tuttuklarınızı ifade etmek için çok iyi bir dönem. Tabii bunu nezaketle, saygıyla yapmak güzel olur.

Bunlar dışında işinizde yarım kalmış, süresi çeşitli sebeplerle uzamış, sürüncemede kalmış konular varsa, bunları ele alabileceğiniz, sonuca vardırabileceğiniz, tamamlayabileceğiniz bir zaman.

18 Ekim’de retro sonlanıyor. Terazi burcunun 25 derecesinde başlamış olan retro 10 derecesinde tamamlanıyor.

Ayın geri kalanında Merkür yine terazide olacak. Ama artık Dünya’dan baktığımızda ileri yönlü göreceğiz onu. İşler yoluna girmeye başlıyor.

Tam retro demişken, bir notum var, her ay ekliyorum bu bölüme. Bir doğum haritasında Merkür’ün retro olması nasıl anlamlara gelir, yaşama nasıl yansımaları vardır, etkileri nasıl dengelenebilir, iyileştirilebilir, konu ile ilgili bir yazım var. Kapsamlı bir içerik sundum sizler için ↓↓↓

Doğum Haritasında Retro Merkür  ← ← ← yazımı tıklayabilirsiniz.


Venüs 7 Ekim tarihine kadar akrep burcunda, 12.evinizde ilerlemeye devam ediyor.

Takıntılı düşünceler, gereksiz yere takıldığımız konular, zihnimizde tekrar eden düşünceler, korkular, paranoyalar, akrep burcunun anlattığı şeyler. 12.ev ise iç dünyamızı, duygu durumumuzu, psikolojimizi simgeliyor.

Aynı zamanda şifanın evidir 12.ev.

Öyleyse parçaları birleştirelim 🙂 12.evden geçen Venüs ile ruhsal anlamda şifalanıyorsunuz. Ruhunuzu, zihninizi yoran düşüncelerden, duygulardan arınmanın yollarını buluyorsunuz. Kendi içinizde dengeye gelebileceğiniz bir zaman.

En önemlisi de bu zaten. Kendi içimizde dengede olmak, huzurlu olmak.

Güzel bir Venüs etkisi alıyorsunuz.

7 Ekim’de Venüs burç değiştiriyor. Yay burcuna geçiyor. 1.evinize geliyor bu defa.

İşte bu epey güzel ! 🙂 1.evimizden geçen gezegen nasıl bir gezegen ise, nasıl konuları anlatıyorsa, günlük hayatımızda etkisini yoğun şekilde görürüz. Güncel konularımızı, düşüncelerimizi, niyetlerimizi, başlangıçlarımızı, adım attığımız şeyleri anlatır 1.ev.

Aşk, ilişkiler, sevgi, uyum, güzellikler, yardımlar, jestler, sevgiyle yapılan şeyler Venüsyen şeylerdir. Hem ikili ilişkiler, hem sosyal ilişkiler içinde güzel şeyler yaşayabilirsiniz bu dönemde.

Aşkta yeni kıpırtılar olabilir 🙂 Sizin için özel biri varsa, paylaştıklarınız artabilir. İlişkiniz kuvvetlenebilir.

Daha şık olmak isteyebilirsiniz Venüs 1.evinizde iken. Gardrobunuzu yenileyebilirsiniz. Güzel alışverişleriniz olabilir.

Sanatta yeni başlangıçlarınız olabilir. Sanatsal alanda aktif iseniz, şahane üretimleriniz olabilir Venüsyen bu döngüde.

Bu arada doğum haritasında Venüs’ü retro konumda olanlar için de bir yazım var. Doğum haritasında Venüs’ün retro olması nasıl anlamlara gelir, nasıl iyileştirebilir retro bir Venüs, etkileri nelerdir, detaylar burada : Doğum Haritasında Retro Venüs


Mars 30 Ekim tarihine kadar, yani neredeyse ayın tamamında terazi burcunda. 11.evinizde.

Kalabalıklar içinde olma zamanı.

Yeni ortamlar, yeni insanlar, yeni bağlantılar geliyor gibi sanki 🙂 Sosyal anlamda başlangıçlarınız var.

İşinizde yeni projeler doğabilir ayrıca. Özellikle iş birliği diyebileceğimiz işler, başkaları ile birlikte yapacağınız çalışmalar gündeme gelebilir, bu bir terazi burcu transiti olduğu için.

30 Ekim’de akrep burcuna geçiyor Mars. 12.evinize geliyor.

Spiritüel alanlarda yeni adımlarınız olabilir. Hayatınızı iyileştirecek, duygu dünyanızda değişimler yaratacak spiritüel öğretiler eklenebilir hayatınıza. Bu yönde ilgi duyduğunuz konular varsa, onlarla daha yakından bağ kurmak, bilginizi derinleştirmek, o şeyi hayatınızın bir parçası haline getirmek isteyebilirsiniz.

Sağlık konusunda fiziksel ya da ruhsal anlamda bir sorun varsa, bunun çözümü için gerekli olan şeyler başlayabilir Mars ile.


Ekim 2021 Ay Döngüleri :

6 Ekim : Terazi Burcunda Yeniay : Ay 13° Terazi, Güneş 13° Terazi

11.evinizde, sosyal çevre alanında gerçekleşecek olan bir yeniay.

Mars ile kavuşumda, canlı, heyecanlı bir yeniay bu. Hızlı başlangıçlar yaşayabileceğiniz bir yeniay enerjisi.

Yeni ortamlar, kurslar, etkinlikler, yeni insanlar dahil olabilir hayatınıza.

İşinizde ekip içinde yeni kararlar alınabilir. Hızlıca başlayacak ve efor gerektirecek projeler olabilir.

Grup içinde olduğunuz, takım olduğunuz, birlik olduğunuz faaliyetler, dernek, kulüp çalışmaları ya da sportif faaliyetler varsa, yeni başlangıçlarınız olabilir.

Arkadaşlarınızla birlikte yapmak üzere yeni şeyler planlayabilirsiniz. Birlikte adım atacağınız şeyler olabilir.

Ne yapmak istiyorsanız, üzerinde iyi düşünün. Mars’ın aceleci enerjisine kapılmadan hareket edin.

20 Ekim: Koç Burcunda Dolunay : Ay 27° Koç, Güneş 27° Koç

5.evinizde bir dolunay meydana geliyor.

Aşk hayatınızda biraz dalgalı, değişken, gelgitli diyebileceğim birkaç gün yaşayabilirsiniz dolunay yaklaşırken. Bir şeyler sizi kızdırabilir. Bazı şeyleri daha büyük bir farkındalıkla analiz edebilirsiniz. İstemediğiniz ve size iyi hissettirmeyen şeyleri konuşabilirsiniz partnerinizle.

Çocuk sahibi olanların, onların ihtiyaçları ile ilgili gündemleri olabilir. Onlar için yapmaları gereken şeyler olabilir. Yetişkin yaşta çocuklarınız varsa, size bazı kararlarınız duyurabilirler. Bazı planlarını paylaşabilirler. Bekledikleri şeyler sonuçlanabilir.

Dolunay netlik ve sonuç zamanıdır.


Burç yorumlarında her şeyi çok genel şekilde konuşabiliyoruz sevgili okuyucularım. Aslında mühim olan bireysel haritamızın alacağı etkilerdir. Haritanıza özel etkilerden haberdar olmak için Doğum Haritası Analizi yaptırabilir, danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.

Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ üzerinden ulaşabilirler.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.


…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

Ayrıca →→ Instagram sayfamı takip etmek isterseniz, burayı tıklayabilirsiniz ↓↓↓

@astroloji.anlatburcak


Sağlıklı, huzurlu, keyifli, güzel bir ay diliyorum hepimiz için.

Sevgiler !

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!