Balık Burcu Ekim 2021

Balık Burcu Ekim 2021

Merhabalar sevgili balık ve yükselen balık okuyucularım !

Ekim ayı sizler için genel olarak nasıl bir ay olabilir, anlatacağım bu yazımda.

Nasıl gezegen geçişleri var ? Yeniay nerede ? Dolunay nerede ?

Her birinden nasıl etkiler alabilirsiniz ? Hepsine bakalım.


Güneş, 23 Ekim’e kadar terazi burcunda, 8.evinizde.

Borçlar, borçlanmalar, alacaklar, verecekler, bankacılık işlemleri, kredi kartları, kredi çekmek gibi konular bu evle ilgili.

Terazi burcu ise eşi/partneri simgeliyor. Eşinizin/partnerinizin bir parasal konusu olabilir. Bir kredi çekebilir. Bir borcu yapılandırabilir kendisi. Bir ödeme planı başlayabilir.

8.ev başkalarından gelen maddi kaynaklarımızı anlatıyor. Eşinizden, ailenizden, yakınlarınızdan gelecek paralar da olabilir. Mal paylaşımları, ortaklı kazançların paylaşımları yapılabilir.

Aynı zamanda ortaklıklar da terazi burcunun konusu. İşinizde ortaklarınız varsa, bütçeler, paylar, yüzdeler, ödemeler, vb konulara odaklanacağınız, bu konularda belki yeni düzenlemeler yapacağınız bir dönem.

Bu transit için yazım burada ↓

Güneş Terazi Burcunda 22 Eylül-23 Ekim 2021

Güneş 23 Ekim’de akrep burcuna geçiyor Güneş. 9.evinize geliyor.

Yurt dışında ya da başka şehirlerde yakınlarınız varsa, onlar gelebilirler. Siz onlara gidebilirsiniz. Haberleşmeleriniz artabilir. Uzaklarla bağlantı kurmayı anlatır çünkü bu ev.

Seyahatleriniz olabilir. Aile içinde bir yolculuk gündeme gelebilir.

Okul hayatı olanlar için yoğun bir dönem diyebilirim 🙂 Okul, eğitim, akademi temaları bu ev kapsamında. Akademik çalışmaları olanlar için parlak bir dönem. Teziniz, yazmakta olduğunuz bir makaleniz varsa, konu ilerleyebilir. Tıkanmış noktalar çözülebilir.

Hukuksal konular yine bir 9.ev teması. Bir davanız varsa, bu alanda bir netice alabilirsiniz ya da süreciniz içinde istediğiniz yönde gelişmeler olabilir. Özellikle parayla ve mülklerle ilgili yasal konularınız varsa (miras, nafaka, mal paylaşımı, tazminat, vergi, sigorta vb gibi) bu konularınızda yeni gelişmeler yaşayabilirsiniz. Bunlar akrep burcu ile ilgili çünkü.


Merkür 18 Ekim tarihine kadar retroda.

Retro terazi burcunda, 8.evinizde gerçekleşiyor.

Ortaklı paralar, eşin geliri, borçlar, ödemeler, kazançlar, maddi konular ön planda.

Bu zamana kadar şekil almamış olan parasal konular, ortaklı kazançların paylaşımları, mülklerin paylaşımı, nafaka, miras gibi konuların sonuca bağlanabileceği bir zaman, eğer hayatınızda bu yönde süreçleriniz ve çabalarınız varsa.

Geçmişten gelen, birikmiş olan, büyümüş olan borçlarınız için bir ödeme planı oluşturulabilir. Hukuksal süreçler varsa, size bir süre verilebilir. Durumu yoluna koymak için fırsatlarınız olabilir.

Mülkler, kazançlar, vergi, prim, sigorta, tazminat, kredi gibi konularda gündemleri olanlar için konuları bir ele alma, derleme, toplama zamanı bu. Beklediğiniz sonuçlar, yanıtlar, kararlar varsa, Merkür retrosunda bu yönde gelişmeler yaşayabilirsiniz. Sonuç alabilirsiniz.

18 Ekim’de retro sonlanıyor. Terazi burcunun 25 derecesinde başlamış olan retro 10 derecesinde tamamlanıyor.

Ayın geri kalanında Merkür yine terazide olacak. Ama artık Dünya’dan baktığımızda ileri yönlü göreceğiz onu. Yukarıda anlattığım konular gündeminizden düşmeye başlıyor.

Tam retro demişken, bir notum var, her ay ekliyorum bu bölüme. Bir doğum haritasında Merkür’ün retro olması nasıl anlamlara gelir, yaşama nasıl yansımaları vardır, etkileri nasıl dengelenebilir, iyileştirilebilir, konu ile ilgili bir yazım var. Kapsamlı bir içerik sundum sizler için ↓↓↓

Doğum Haritasında Retro Merkür  ← ← ← yazımı tıklayabilirsiniz.


Venüs 7 Ekim tarihine kadar akrep burcunda, 9.evinizde ilerlemeye devam ediyor.

Yolculuklarınız, keyifli seyahatleriniz, gezileriniz olabilir bu dönemde.

Okul hayatı olanlar, Venüs’ün desteğini orada da alıyor olacaklar 🙂

Uzakta yaşayan aile bireyleriniz, sevdikleriniz konusunda güzel şeyler olabilir ayrıca.

Akrep derinlikli bir burç. 9.ev de derin bilgiyi, hayatı okumamıza aracılık eden ilimleri anlatan bir alan. Farkındalığınız, idrakınız, hayatla olan ilişkiniz açısından bereketli bir zaman bu 🙂 Pek çok şey arasındaki sebep sonuç ilişkilerini görebileceğiniz, bağlantıları doğru kurarak şifanın yolunu bulabileceğiniz bir zaman. Bir büyüme, olgunlaşma ve derinleşme dönemi.

7 Ekim’de Venüs burç değiştiriyor. Yay burcuna geçiyor. 10.evinize geliyor.

Haritanın tepe noktası burası. Yaşamımız içinde kendimizi nasıl görüyoruz ? Nasıl konumlandırıyoruz ? Nasıl bir imaj çiziyoruz ? Bunlar 10.evle ilgili şeyler. Venüs ile bir yenilenme etkisi alıyorsunuz. Çalışıyorsanız işinize daha yüksek bir motivasyonla sahip çıkacağınız, iş hayatınızda imajınızı yenilemek, çalışmalarınızı parlatmak için yeni şeyler yapacağınız bir zaman.

Devlet bağlantılı konularınız, başvurularınız varsa, buralarda istediğiniz yönde sonuçlar alabilirsiniz ayrıca. 10.ev devleti, otoriteyi simgeler. Yay burcu ise uluslararası konuları. Örneğin bir vize başvurusu, ithalat ihracat faaliyetleri, yurt dışı bağlantılı herhangi bir konunuz varsa, bunlar için şanslı bir zaman.

Bu arada doğum haritasında Venüs’ü retro konumda olanlar için de bir yazım var. Doğum haritasında Venüs’ün retro olması nasıl anlamlara gelir, nasıl iyileştirebilir retro bir Venüs, etkileri nelerdir, detaylar burada : Doğum Haritasında Retro Venüs


Mars 30 Ekim tarihine kadar, yani neredeyse ayın tamamında terazi burcunda. 8.evinizde.

Ödemelerinizi, bütçenizi, alacak verecek dengenizi yoluna koymakla meşgul olabileceğiniz bir zaman. Kredi çekmek isteyenler, bunu Mars terazide iken yapabilirler. Krediler, bankacılık işleri/işlemleri 8.evin konusu.

Muhasebecilik hizmetlerine ihtiyaç duyanlar, bu konuda bir başlangıç yaşayabilirler. Terazi burcu, bilgisinden yararlandığımız, bilgisi ile ilerlediğimiz, danışmanlık aldığımız kişileri simgeler. 8.ev ise muhasebecilikle ilgili.

İşinizde bir muhasebeci, bir mali müşavir ile el sıkışabilirsiniz. Bir hizmet almaya başlayabilirsiniz.

Bu tür finansal alanlarda faaliyetleriniz varsa, işiniz bu yönde ise, müşteri bağlantılarınız artabilir. Yeni bir işe başlayabilirsiniz.

Parasal konular, mal paylaşımları, vergiler, finansal işler bu evle ilgili. Bu konular hareketleniyor.

30 Ekim’de akrep burcuna geçiyor Mars. 9.evinize geliyor.

Uzaklarla ilgili konularınız mı var ? Bir yer değişikliği ? Bir seyahat ? Bir taşımacılık konusu ?

Başka şehirlerle ve ülkelerle ilgili konularınız, bu konular için çabalarınız olabilir Mars burada iken.

Eğitim hayatınız varsa, yoğun bir dönem geçirebilirsiniz. Ders yükünüz yorabilir sizi biraz. Sınavlarınız olabilir. Akademik çalışmalarınız olabilir.

Hukuk da 9.ev konusudur. Davası olanlar, yasal süreçleri olanlar burada bir hareketlenme yaşıyorlar. Beklemede olan şeyler ilerlemeye başlayabilir. Yapmak istediğiniz başvurular, işlemler varsa, bunlar için adım atabilirsiniz.


Ekim 2021 Ay Döngüleri :

6 Ekim : Terazi Burcunda Yeniay : Ay 13° Terazi, Güneş 13° Terazi

8.evinizde gerçekleşecek olan bir yeniay. Marsiyen bir yeniay bu. Yüksek bir Mars enerjisi görüyoruz burada.

Kredi çekmek gibi bir konu, önemli bir yatırım, bir mülkle ilgili bir plan varsa ve özellikle de konunun öncesi varsa, bir süredir beklemede ise bu tür maddi konularda harekete geçebilirsiniz. Merkür retrosunda olduğumuz için böyle söylüyorum.

27 Eylül sonrasında yani retroda başlamış olan, öncesi olmayan bir konu ise bunun destekleyici bir süreç olmadığını biliniz ve beklemede kalınız. Fakat geçmişten gelen bir konu ise, bir süredir yapmak istediğiniz bir şey ise yeniayın güçlü enerjisini değerlendirebilirsiniz.

Mars’ın risk olasılığını hesaba katarak aceleci olmayınız. Gözü kara bir enerjiyle büyük riskler almayınız. Büyük borçlara girmeyiniz. Önemli alım satımlar için konuya zaman tanıyınız.

Bunun dışında 8.ev kaotik durumlarla ilgili. Güncel hayatınızda sizi yoran meseleler varsa, düze çıkmak, konuyu çözmek için cesaretle harekete geçebileceğiniz bir yeniay döngüsündesiniz.

20 Ekim: Koç Burcunda Dolunay : Ay 27° Koç, Güneş 27° Koç

2.evinizde bir dolunay meydana geliyor.

Burası para evi. Kazançlarımızı, birikimlerimizi, harcamalarımızı, maddi varlıklarımızı simgeliyor.

Koç dolunayı ile bir para çıkışı olabilir. Hesap etmediğiniz bir konu, bütçenizde dengeyi değiştirebilir biraz. Bir ödeme yapmanız ve günlük alışverişlerinizin ötesinde önemli bir şey satın almanız gerekebilir.

Gelirlerinizle ilgili yeni kararlarınız olabilir.

Parasal konular, maddi güvenceniz, maddi konforunuz, hayat şartlarınız daha fazla meşgul edebilir zihninizi bu döngüde. Bu konulara daha fazla odaklanabilirsiniz.


Burç yorumlarında her şeyi çok genel şekilde konuşabiliyoruz sevgili okuyucularım. Aslında mühim olan bireysel haritamızın alacağı etkilerdir. Haritanıza özel etkilerden haberdar olmak için Doğum Haritası Analizi yaptırabilir, danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.

Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ üzerinden ulaşabilirler.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.


…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

Ayrıca →→ Instagram sayfamı takip etmek isterseniz, burayı tıklayabilirsiniz ↓↓↓

@astroloji.anlatburcak


Sağlıklı, huzurlu, keyifli, güzel bir ay diliyorum hepimiz için.

Sevgiler !

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!