Mars Terazi Burcunda 15 Eylül-30 Ekim 2021

Mars Terazi Burcunda 15 Eylül-30 Ekim 2021

Mars 15 Eylül Çarşamba günü 03:13’te terazi burcuna geçiyor sevgili okuyucularım.

Yeni bir Mars transiti başlıyor. Günlük hayatımızda oldukça belirleyicidir Mars geçişleri.

Mars’ın geldiği alan hareketlenir. Mars hangi burçta ilerliyorsa, o burcun temsil ettiği konularda yeni başlangıçlarımız olur. Bir canlanma, bir hareketlenme olur.

Enerjimizi akıttığımız alandır Mars’ın olduğu yer. Dolayısıyla söz konusu burcun sembolize ettiği konularda bir efor hali başlar. Girişimlerimiz olur. Niyetlerimiz için harekete geçeriz.

Mars terazide nasıl çalışabilir ? Neleri aktive edebilir ? Hangi konuların hızlanacağı, canlanacağı bir dönem olabilir bu ?

İlişkileri, bağ kurmayı, bağlantıları, ortaklı işleri, imzalı işleri, kontratları, danışmanlıkları, danışmanları, hayatımızda bize yol gösteren ve birlikte hareket ettiğimiz kişileri, eğitmenleri, hocaları anlatan alan burası. Terazi burcu bu konu ve kişileri sembolize eder.

Mars burada yeni başlangıçlar, yeni hevesler, yenilikler getirecektir hayatımıza. Diğer yandan Mars’ın agresyonuyla zaman zaman anlaşmazlıklar da olacaktır.

Hem iyi değerlendirmek, hem iyi yönetmek gereken, yüksek bir enerji bu.

Yeni ilişkiler başlayabilir. İkili ilişkiler içinde daha cesur, daha atak bir zaman başlıyor.

Yeni iş ortaklıklarının doğabileceği bir dönem.

Bize yol gösterecek, koçluk yapacak, rehberlik edecek uzmanlar, eğitmenler, hocalar eklenebilir hayatımıza bu döngüde.

Mars koç ve akrep burcunun yönetici gezegenidir sevgili okuyucularım. Bu iki burcun karşı alanında güç kaybeder. Terazi burcu, koçun karşısında yer alan burç. Esasen Mars burada çok güçlü bir konumda değil.

Mars girişimleri simgeleyen bir gezegen. Terazi burcunda iken, atacağımız adımlarda terazinin doğasında kararsızlıklar yaşayabiliriz biraz. Zaman zaman gereğinden fazla bekletebiliriz kendimizi. Bunu yapmamaya çalışalım.

Terazi diplomatiktir. İlişkilerini hep rayında, yolunda götürmek ister. Mars ise öfkeyi sembolize ediyor. Terazide iken nasıl çalışabilir ? Öfkemizi, kızgınlığımızı tam olarak ifade edemeyebiliriz mesela. Karşı tarafı kırmamak, üzmemek adına kendimizi yorabiliriz biraz. Tabii gidelim, insanlarla kavga edelim demiyorum ama öfkenin zamanında, yerinde ve dozunda ifade edilmesi çok önemlidir. Sağlıklı bir şeydir bu.

İlişkilerde uyum çabasında olabileceğimiz, orta yolu bulmak adına girişimlerimizin olacağı bir dönem.

İnsan ilişkilerimiz aracılığıyla başlayacak güzel şeyler olabilir ayrıca.

Her transit gibi dikkat gerektiren tarafları da var bu geçişin. Ama döngünün güzel getirileri de olacaktır. Yeni bağlantıların, iş birliklerinin, anlaşmaların, ilişkilerin başlayacağı bir döneme giriyoruz.

Şimdi Mars’ın terazi transitinin, burçlar bazında neler getirebileceğine bakacağız.

Öncesinde iletişim bilgilerimi vereyim.

Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ üzerinden ulaşabilirler.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

Ayrıca →→ Instagram sayfamı takip etmek isterseniz, burayı tıklayabilirsiniz ↓↓↓

@astroloji.anlatburcak


Yükselen burcunuza öncelik veriniz !

Koçlar ve Yükselen Koçlar :

Mars 7.evinize geliyor. Bu ay ilişkiler evinizde büyük bir hareketlilik var.

Yakın bağlantılarınızla, sizin için kıymetli olan ilişkilerinizle ilgili konular ön planda. Evlilik, eş, sevgili, ikili ilişkiler 7.evle ilgili. İş ortaklıkları, iş birlikleri 7.evle ilgili.

Hocalar, eğitmenler, danışmanlar, danışmanlıklar yine bu evin konusu.

Mars ise başlangıçları simgeliyor. Dolayısıyla yaşamınızda bu konularda yeni şeylerin başlayabileceğini anlıyoruz buradan.

Bir ilişki başlayabilir. Sizin için özel olan biri varsa, bir ilişkiye adım atabilirsiniz. İlişkiniz içinde evlilik yönünde gelişmeler olabilir.

Eşinizin yeni başlangıçları olabilir herhangi bir konuda.

İşinizde müşteri bağlantılarınız artabilir. Özellikle danışmanlık verdiğiniz, eğitmen konumunda olduğunuz bir işiniz varsa, hareketli bir dönem yaşayabilirsiniz.

Yeni insanlarla tanışabilirsiniz. Hocalar, eğitmenler eklenebilir hayatınıza.


Boğalar ve Yükselen Boğalar :

Mars 6.evinize geliyor.

Bol bol çalışmalı bir dönem bu 🙂 Koşturmalı, hareketli bir dönem. Üretmenin, güzel hizmetler sunmanın, çalışmanın, kazanmanın zamanı. 6.ev bunlarla ilgili.

Terazi burcu ise ilişkileri simgeleyen burç. İş ortamınızda insan ilişkileriniz içinde Mars etkisiyle zaman zaman anlaşmazlıklar yaşayabilirsiniz. En oluruna bakarak, yumuşak bir tavırla, empatiyle, sakince çözmeyi seçin derim konularınızı. Zıtlaşmak yerine, uzlaşma niyetinde olun. Çözüm odaklı olun.


İkizler ve Yükselen İkizler : 

Mars 5.evinize geliyor.

Daha çok hayata karışacağınız, dış dünyayla bağlantınızın artacağı, evden ziyade sosyal ortamlarda olmak isteyeceğiniz bir zaman bu. 5.ev aşkı anlatır. Terazi burcu ise ilişkileri. İkili ilişkilerde bir hareketlilik getirebilir Mars hayatınıza. Bir ilişkiniz varsa, evlilik yönünde adım atabilirsiniz.

Çocuklar da 5.evin temasıdır. Yetişkin yaşta çocuklarınız varsa, onların evlilik konusu olabilir. Söz, nişan, nikah gibi güzel gündemleriniz olabilir 🙂 Bu yönde bir hazırlığınız varsa, bunlar gerçekleşebilir.


Yengeç ve Yükselen Yengeç :

Mars 4.evinize geliyor.

Enerjinizi, odağınızı daha çok evinize, ailenize taşıyor bu döngü. Mars’ın olduğu yer, ne için efor sarf ettiğimizi, nelerle meşgul olduğumuzu anlatır.

4.ev ise evimiz, evimizle ilgili planlarımız, niyetlerimiz, tadilat, bakım, tamir, dekorasyon konuları, evimizi ilgilendiren konular, ayrıca ailemiz demektir.

Marsiyen enerjiyle başlangıçlar yaparız. Planlarımız için aksiyon alırız. Ertelemeyi bırakırız. Harekete geçeriz. Evinizde değişimler yapmak, yaşam alanınızla ilgili planlarınızı hayata geçirmek, aile bireylerinizle ilgili yapılması gerekenler varsa, onları ele almak, hızlanmak için iyi bir dönem.

Diğer yandan Mars bir çatışma enerjisidir. Zıtlaşmayı, uyumsuzluğu, agresyonu simgeler. Ev içinde tartışmalar yaşayabilirsiniz bu transit içinde zaman zaman. Birbirinize karşı sakin ve yumuşak bir iletişim dilinde olmanız, çok daha güzel olur tabii ki.


Aslan ve Yükselen Aslan :

Mars 3.evinize geliyor.

Yakın çevre içinde koşturmalar, artan dialoglar, kardeşlerinizle, akrabalarınızla ilgili konular, arkadaşlarınıza yardımcı olacağınız konular, gidip geleceğiniz yerler, iletişimler, haberleşmeler anlamına geliyor bu transit sizin için.

Bir yakınınız mı evleniyor acaba 🙂 Terazi ve 3.ev vurgunuz var bu ay.

Bunun dışında imzalı işlerinizin olabileceği, iş ortaklıklarının, iş birliklerinin gündeme gelebileceği, herhangi bir konuda bir danışmanla, bir eğitmenle çalışmak isteyeceğiniz, başkaları ile birlikte ilerleyeceğiniz bir dönem şeklinde özetleyebilirim aldığınız bu Mars etkisini.


Başak ve Yükselen Başak : 

Mars 2.evinize geliyor.

Bu kez parasal konularda bir canlanma geliyor. Daha çok kazanabileceğiniz, daha çok kazanmak için yeni şeyler deneyeceğiniz, yenilikler yapabileceğiniz, motivasyonu yüksek, bereketli bir dönem.

İlişkileriniz, bağlantılarınız, tanığınız kişiler aracılığıyla gelecek fırsatlar olabilir bu dönemde.

Terazi burcu danışmanlıklarla ilgili burç. İnsanları yönlendirdiğiniz, rehberlik ettiğiniz, eğitim verdiğiniz, danışmanlık yaptığınız bir işiniz varsa, bu Mars geçişinde çerçevenizi büyütecek güzel şeyler olabilir.


Terazi ve Yükselen Terazi : 

Mars 1.evinize geliyor.

Hayatınızı hızlandırmaya, sizi yerinizden kaldırmaya geliyor Mars. Cesaretle, hevesle yeni yeni şeylere adım atabileceğiniz, yeni insanlar tanıyabileceğiniz, yeni bağlantılar kurabileceğiniz bir zaman başlıyor.

Evlilik, ikili ilişkiler, ortaklıklar, sözleşmeler terazi ile ilgilidir. Bir ilişkiniz varsa evlilik yönünde karar alabilirsiniz. Söz, nişan, nikah yapmak gibi önemli gelişmeler de olası, şayet böyle bir çerçeve içinde iseniz.

Hayatınıza biri dahil olabilir. Bir ilişki başlayabilir.

İşinizde bireysel olduğunuz noktalarda değişimler yapmak, birlik olmak, başkaları ile yol almak isteyebilirsiniz.

Danışmanlıklar alabilirsiniz ayrıca. Yeni hocalarınız, eğitmenleriniz olabilir. Bu konu ve kişiler de terazi burcu ile ilgilidir çünkü.


Akrep ve Yükselen Akrep :

Mars 12.evinize geliyor.

İlişkilerde agresyonlara biraz açık bir zaman sevgili okuyucularım. Terazi burcu ilişkileri, Mars ise agresyonu simgeliyor çünkü.

Astroloji korkmamız için değil, temkinli olmamız için var. Bu etkiyi bilerek iyi yönetmeye odaklanın insan ilişkilerinizi. Özenli olmak, tatlı dilli olmak, iyi niyetli olmak, pek çok şeyi halleder.

Bunun dışında uyarılarım da olacak. 12.ev hazırlık zamanıdır. Harekete geçme zamanı değildir ! 12.ev döngüsünde yeni şeylere adım atılmaz.

Fakat Mars gözü kara bir gezegen. Girişim isteyen bir gezegen. Hareket isteyen bir gezegen.

Ani kararlarla hızlı harekete geçebileceğiniz, beklemek istemeyeceğiniz, sabırsız davranabileceğiniz konular olabilir. Bunu yapmayınız mümkün olduğunca. Mars 12.evde iken başlatılan şeyler, istenen sonuçları vermeyebilir.

Ayrıca bedensel ve ruhsal anlamda halsizlik, yorgunluk, enerjinin düşmesi gibi durumlar olabilir 12.ev etkisiyle. Mars ise zaten bağışıklığımızı anlatan gezegen. Kendinize daha iyi bakın Mars burada iken. İyi beslenin, iyi uyuyun, enerji alanınızı temiz tutun, size iyi gelecek şeylere yönelin.


Yay ve Yükselen Yay : 

Mars 11.evinize geliyor.

10.ev dönemine göre daha rahat, daha keyifli bir dönem bu. Mars’ın başakta olduğu dönem, sizin için daha çok işin, görevlerin, otoritenin taleplerinin, yapılması gerekenlerin zamanıydı. Şimdi ise sosyalleşme zamanı. Kalabalıklar içinde olma zamanı.

Yeni ortamlar, yeni insanlar, yeni bağlantılar geliyor gibi sanki 🙂 Sosyal anlamda başlangıçlarınız var.

İşinizde yeni projeler doğabilir ayrıca. Özellikle iş birliği diyebileceğimiz işler, başkaları ile birlikte yapacağınız çalışmalar gündeme gelebilir, bu bir terazi burcu transiti olduğu için. 


Oğlak ve Yükselen Oğlak : 

Mars 10.evinize geliyor.

10.ev işimizdir. Terazi burcu ise iş birlikleri ile ilgili. İşinizde anlaşmalar yapmak, iş birlikleri yapmak, başkaları ile gücünüzü birleştirmek, kazanç getirecek başlangıçlar yapmak için destekleyici bir zaman.

İşinizde hukuksal konularınız varsa, bu konular da ön planda olabilir. Terazi burcu adaletin burcudur.

Danışmanlık ya da eğitmenlik yaptığınız, yol gösterici konumunda olduğunuz bir işiniz varsa, müşteri bağlantılarınızın artabileceği, hareketli bir Mars geçişi olacaktır bu sizin için.


Kova ve Yükselen Kova :

Mars 9.evinize geliyor.

Uzaklar, yolculuklar, başka ülkelerle ilgili başvurular, vize başvuruları, şehirler arası konular bu evle ilgili.

Eğitim, akademi, sınavlar bu evle ilgili.

Hukuksal konular, gümrük konuları, ithalat ihracat faaliyetleri bu evle ilgili.

Hayat çerçeveniz içinde bu konular varsa, hızlanacağınız bir Mars transiti olacaktır bu. Planlarınızı hayata geçirebilirsiniz. Bu konularda efor sarf edeceğiniz bir dönem yaşayabilirsiniz.


Balık ve Yükselen Balık : 

Mars 8.evinize geliyor.

Ödemelerinizi, bütçenizi, alacak verecek dengenizi yoluna koymakla meşgul olabileceğiniz bir zaman. Kredi çekmek isteyenler, bunu Mars terazide iken yapabilirler. Krediler, bankacılık işleri/işlemleri 8.evin konusu.

Muhasebecilik hizmetlerine ihtiyaç duyanlar, bu konuda bir başlangıç yaşayabilirler. Terazi burcu, bilgisinden yararlandığımız, bilgisi ile ilerlediğimiz, danışmanlık aldığımız kişileri simgeler. 8.ev ise muhasebecilikle ilgili.

İşinizde bir muhasebeci, bir mali müşavir ile el sıkışabilirsiniz. Bir hizmet almaya başlayabilirsiniz.

Bu tür finansal alanlarda faaliyetleriniz varsa, işiniz bu yönde ise, müşteri bağlantılarınız artabilir. Yeni bir işe başlayabilirsiniz.

Parasal konular, mal paylaşımları, vergiler, finansal işler bu evle ilgili. Bu konular hareketleniyor.


Aşağıdaki linklere diğer yazılarımı da ekliyorum.

Güncel etkileri aşağıdaki linkleri tıklayarak görebilirsiniz :

Güneş Başak Burcunda 23 Ağustos-22 Eylül 2021

Venüs Akrep Burcunda 10 Eylül-7 Ekim 2021


Eylül ayı burç yorumlarınız da aşağıda sevgili okuyucularım :

Koç Burcu Eylül 2021Boğa Burcu Eylül 2021İkizler Burcu Eylül 2021,

Yengeç Burcu Eylül 2021Aslan Burcu Eylül 2021Başak Burcu Eylül 2021,

Terazi Burcu Eylül 2021Akrep Burcu Eylül 2021Yay Burcu Eylül 2021,

Oğlak Burcu Eylül 2021,  Kova Burcu Eylül 2021,  Balık Burcu Eylül 2021

Sevgiler,

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!