Oğlak Burcu Ekim 2021

Oğlak Burcu Ekim 2021

Merhabalar sevgili oğlak ve yükselen oğlak okuyucularım !

Ekim için ayın transitlerine ve Ay döngülerine bakalım şimdi. Bu ay gökyüzünde hangi gezegen nerede, kaçıncı evinizde ? Nasıl olasılıkları anlatıyorlar sizin için ?

Hepsini konuşalım.


Güneş, 23 Ekim’e kadar terazi burcunda, 10.evinizde.

10.ev kariyer alanımızdır. Otorite ile ilişkimizdir. Yöneticilerle ilgili konular, bu ev kapsamındadır.

Terazi burcu ise diplomasiyi, politikayı, ilişkileri ve uyumu anlatıyor.

Güneş’in terazide olacağı bu 1 aylık süreçte, işinizde özellikle üstlerinizle ilişkilerinizde daha diplomatik olmanızı önereceğim. Yerine göre stratejik davranarak, iyiliğinizi ön planda tutarak belki her düşünceyi söylememek, bir talepte bulunacaksanız duruma göre şekil almak, faydanıza olabilir. İlişkilerinizi iyi tutun derim.

Bunun dışında terazi demek iş birlikleri demektir. Ortaklıklar demektir. İş hayatınızda yeni yeni anlaşmalarınız olabilir. Çeşitli konularda, çeşitli biçimlerde iş birliklerine gidebilirsiniz. Bireysel gücünüzün yetmediğini düşündüğünüz noktalarda, başka kişi ve firmalarla birlikte hareket etmek isteyebilirsiniz.

İlişkiler öne çıkıyor bu dönemde.

Ayrıca adalet demektir terazi. Hukuksal konular terazi ile ilgilidir. 10.ev ise devlet bağlantılı konuları kapsar. Bir hukuki süreciniz varsa, bu konuda gelişmeler yaşayabileceğiniz, sürecin hızlanabileceği ya da belki de sonuçlanabileceği bir zamandasınız.

Güneş Terazi Burcunda 22 Eylül-23 Ekim 2021

Güneş 23 Ekim’de akrep burcuna geçiyor Güneş. 11.evinize geliyor. Renkli, keyifli bir yere geliyor.

Bu ev dostluklarımızı, arkadaşlarımızı, sosyal hareketliliğimizi, insan ilişkilerimizi, ekip çalışmalarını, grupları, kalabalıkları simgeliyor.

Arkadaşlarınızla daha sık görüşebileceğiniz, birlikte yapmak istediğiniz şeyleri gerçekleştirebileceğiniz bir dönem bu sizin için.

Dostlarınızla ilgili gündemleriniz olabilir. Akrep burcu parasal konularla, borç/alacak/verecek gibi konularla ilgili. Bir arkadaşınıza borç verebilirsiniz ya da siz borç alabilirsiniz. Bir işlem için, bir kredi için kefil gerekiyorsa, birbirinize kefil olabilirsiniz.

Planlarımız, hedeflerimiz, mesleki kazanımlarımız, projelerimiz bu evle bağlantılı yine. İşinizde ya da kişisel yaşamınızda yükseltmek, güçlendirmek istediğiniz için şeyler yeni fikirlerle harekete geçebileceğiniz bir zamanda olacaksınız Güneş burada iken.


Merkür 18 Ekim tarihine kadar retroda. 10.evinizde gerçekleşen bir retro bu.

İşiniz, kariyeriniz, görevleriniz, sorumluluklarınız ve üstlerle ilgili konular ön planda.

Bu retro sürecinde ilişkilerinize, yöneticilerinizle/patronlarınızla olan dialoglarınıza daha fazla özenmenizi, daha kontrollü olmanızı öneririm. Bazı yanlış anlaşılmalar olabilir.

Kendimizi yeterince iyi ifade etmek için, daha fazla düşünerek hareket edelim Merkür retrolarında.

Bunun dışında beklemede olan devlet bağlantılı konularınız, yönetimle ilgili konularınız, işinizle ilgili konularınız varsa, bunların tekrar ele alınabileceği bir dönem. Bu kez konular şekil kazanabilir.

İşinizde eksiklerin, pürüzlerin üzerinden geçip olanı daha iyi hale getireceğiniz bir dönem bu ayrıca.

18 Ekim’de retro sonlanıyor. Terazi burcunun 25 derecesinde başlamış olan retro 10 derecesinde tamamlanıyor.

Ayın geri kalanında Merkür yine terazide olacak. Ama artık Dünya’dan baktığımızda ileri yönlü göreceğiz onu.

Tam retro demişken, bir notum var, her ay ekliyorum bu bölüme. Bir doğum haritasında Merkür’ün retro olması nasıl anlamlara gelir, yaşama nasıl yansımaları vardır, etkileri nasıl dengelenebilir, iyileştirilebilir, konu ile ilgili bir yazım var. Kapsamlı bir içerik sundum sizler için ↓↓↓

Doğum Haritasında Retro Merkür  ← ← ← yazımı tıklayabilirsiniz.


Venüs 7 Ekim tarihine kadar akrep burcunda, 11.evinizde ilerlemeye devam ediyor.

Sosyal ortamlarda, arkadaşlarınızda olan bağınızda, içinde olduğunuz gruplarda güzel şeyler yaşayabileceğiniz bir dönem. Bulunduğunuz ortamlardan daha çok keyif alabilirsiniz.

Seveceğiniz, iyi anlaşacağınız insanlar tanıyabilirsiniz. Yeni arkadaşlar edinebilirsiniz.

İşinizde ekip arkadaşlarınızdan yana güzel şeyler olabilir. Birlik, uyum ve destek enerjisi bu !

7 Ekim’de Venüs burç değiştiriyor. Yay burcuna geçiyor. 12.evinize geliyor.

Bu kez hangi konularda iyicil etkisini alıyorsunuz Venüs’ün ? Ruh haliniz, hisleriniz, duygularınız, maneviyatınız, psikolojiniz bu evle ilgili. Ruhsal anlamda çok güzel bir Venüs desteği alıyorsunuz.

Yay burcu eğitimi, derinlikli alanları, ilimleri sembolize ediyor. Ruhsal anlamda size büyük bir açılım sağlayacak, hayata bakışınızda dönüşüm yaratacak ilimlerle bir bağ doğabilir aranızda. Yeni alanlar keşfedebilirsiniz. Uzmanlar, eğitmenler tanıyabilirsiniz. Eğitimleriniz ya da eğitim hazırlıklarınız olabilir.

Sinema, dans, yabancı diller, dünya kültürleri yay burcunun anlattığı şeyler. Buralardan bir şeyler yaşamınıza eklenecek ve size iyi gelecektir. Faydalara vesile olacaktır.

Bu arada doğum haritasında Venüs’ü retro konumda olanlar için de bir yazım var. Doğum haritasında Venüs’ün retro olması nasıl anlamlara gelir, nasıl iyileştirebilir retro bir Venüs, etkileri nelerdir, detaylar burada : Doğum Haritasında Retro Venüs


Mars 30 Ekim tarihine kadar, yani neredeyse ayın tamamında terazi burcunda. 10.evinizde.

10.ev işimizdir. Terazi burcu ise iş birlikleri ile ilgili. İşinizde anlaşmalar yapmak, iş birlikleri yapmak, başkaları ile gücünüzü birleştirmek, kazanç getirecek başlangıçlar yapmak için destekleyici bir zaman.

İşinizde hukuksal konularınız varsa, bu konular da ön planda olabilir. Terazi burcu adaletin burcudur.

Danışmanlık ya da eğitmenlik yaptığınız, yol gösterici konumunda olduğunuz bir işiniz varsa, müşteri bağlantılarınızın artabileceği, hareketli bir Mars geçişi olacaktır bu sizin için.

30 Ekim’de akrep burcuna geçiyor Mars. 11.evinize geliyor.

Yaşamınızda bir canlanma etkisi bu. Özellikle 10.evin yorucu temposunun, görevlerin, yapılması gerekenlerin ardından keyfinizi, neşenizi yükseltecek ortamlarda, arkadaş gruplarının içinde bulabilirsiniz kendinizi.

Kurslara, eğitimlere kayıt yapabilirsiniz. Sosyalleşebilirsiniz. Kişisel hedefleriniz için neleri başlatmanız gerektiğine karar verebilirsiniz. Mars yüksek bir cesaretle hareket halinde olacağınızı  söylüyor.


Ekim 2021 Ay Döngüleri :

6 Ekim : Terazi Burcunda Yeniay : Ay 13° Terazi, Güneş 13° Terazi

10.evinizde gerçekleşecek olan bir yeniay. Marsiyen bir yeniay ! Mars ile kavuşumda gerçekleşiyor.

İşinizde bir başlangıç olası. Bu başlangıç biraz efor gerektirebilir. Biraz mücadele gerektirebilir. Mars hırsı da simgeleyen bir gezegen. İşinizde yapmak istedikleriniz olabilir. Güçlenmek, daha fazlası için cesaret göstermek, daha iyiye varmak isteyebilirsiniz ama hedeflerinizi gerçekçi tutmaya özen gösterin. Gereğinden büyük riskler almayın. Hırsla değil, aklı selimle ve azimle, emekle ilerleyin.

İşinizde üstlerle iletişimlerinizde sakin olmanızı da önereceğim. İstifa etmeyi düşünenler varsa, bir Merkür retrosunun içinde olduğumuzu hatırlatayım. Aceleci olmadan uygun koşulları hazırlamanızı öneririm, mevcut işinizden ayrılmak istiyorsanız.

Terazi burcu hukuksal konuları sembolize eder. 10.ev ise devlet bağlantılı konuları. Açmak istediğiniz bir dava, yapmak istediğiniz bir yasal işlem, bir başvuru varsa, bunu bu yeniayı takip eden günlerde yapabilirsiniz.

20 Ekim: Koç Burcunda Dolunay : Ay 27° Koç, Güneş 27° Koç

4.evinizde bir dolunay meydana geliyor.

Ev demektir. Aile demektir. Yuva demektir bu alan. Dolunaya yakın günlerde ev içinde bir gündeminiz olabilir. Eviniz için halletmeniz, çözmeniz gereken bir şey olabilir. Örneğin bir arıza konusu, bir tamirat. Örneğin bir eşya yenileme.

Aile içinde gerilebilirsiniz ayrıca. Ortak karar alamadığınız, uzlaşamadığınız yerler olabilir. Karşıt fikirler çatışabilir.

Bir sorun olursa, soruna hayıflanmak yerine hayat o deneyimle size ne anlatamaya çalışıyor, işin bu ksmına bakarak, çözüme odaklanarak geçirin dolunay günlerini.


Burç yorumlarında her şeyi çok genel şekilde konuşabiliyoruz sevgili okuyucularım. Aslında mühim olan bireysel haritamızın alacağı etkilerdir. Haritanıza özel etkilerden haberdar olmak için Doğum Haritası Analizi yaptırabilir, danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.

Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ üzerinden ulaşabilirler.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.


…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

Ayrıca →→ Instagram sayfamı takip etmek isterseniz, burayı tıklayabilirsiniz ↓↓↓

@astroloji.anlatburcak


Sağlıklı, huzurlu, keyifli, güzel bir ay diliyorum hepimiz için.

Sevgiler !

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!