Başak Burcu Ekim 2021

Başak Burcu Ekim 2021

Merhabalar sevgili başak ve yükselen başak okuyucularım !

Ekim ayı ihtimallerinizi anlatmaya geldim bu kez.

Ayın gezegen transitleri ve Ay döngüleri bakalım size neler getirebilir ? Nasıl etkiler alıyorsunuz Ekim ayından ?


Güneş, 23 Ekim’e kadar terazi burcunda, 2.evinizde.

Maddi varlıklarımızı, sahip olduklarımızı, paramızı, kazançlarımızı anlatır bu ev. Güneş’in geçtiği yerde ise yeni şeyler olur. Bir güçlenme, başlangıç ve değişim enerjisidir Güneş transitleri.

İşinizde gelirinizle, kazancınızla ilgili güzel gelişmeler olabilir. Sahip olduğunuz maddi kaynakları değerlendirmeye odaklanabilirsiniz. Birikim yapmak, maddi güvence sağlayacak bir atılım yapmak isteyebilirsiniz.

Terazi burcu evliliği, eşi, partneri sembolize eder. Eşinizin/hayat arkadaşınızın gelirleri konusunda olumlu gelişmeler yaşayabilirsiniz.

Masraflarımız, paramızı nereye harcadığımız da yine bu evin konusu. Terazi burcu moda ile ilgili. Stilinize, giyiminize daha fazla özeneceğiniz, belki gardrobunuzu yenilemek için alışverişler yapabileceğiniz bir zaman.

Terazi burcu kapsamında rehber kişiler de var. Uzmanlar var. Danışmanlıklar var. Güneş’in terazi transitinde bir konuda bir eğitmen ile anlaşabilirsiniz. Bir danışmanlık alabilirsiniz. Bu yönde bir harcamanız olabilir.

Güneş Terazi Burcunda 22 Eylül-23 Ekim 2021

Güneş 23 Ekim’de akrep burcuna geçiyor Güneş. 3.evinize geliyor.

İletişim alanına Güneş’in gelişi yaşam temponuzu yükseltecektir. Haberleşmelerinizin, yazışmalarınızın, görüşmelerinizin artacağı bir dönem bu. İnsan ilişkileriniz hareketleniyor. Şehrin içinde bir yerlere geliş gidişler başlıyor. Yeni fikirleriniz, niyetleriniz, planlarınız da olacaktır Güneş burada iken.

Kardeşleriniz, akrabalarınız, yakın çevreniz, günlük hayatınızın bir parçası olan kişiler, komşularınız bu evin konusu. Kardeşlerinizle ilgili yeni gelişmeler yaşayabileceğiniz, akrabalarınızla irtibatlarınızın artabileceği bir dönem bu. Yeni komşular da gelebilir yakınınıza.


Merkür 18 Ekim tarihine kadar retroda. Terazi burcunda, 2.evinizde. 

Para evinizde bir Merkür retrosu gerçekleşiyor.

Terazi burcu ‘biz’ olmak demektir. Ortak olmak, yolu birlikte yürümek, iş birliği yapmak demektir. Ortaklı projeler, ortaklı kazançlar terazi ile ilgili.

Hayatınızda ortaklı ticari faaliyetler varsa, bu retroda, bu ortaklıkların şekli, çerçevesi, iş yapma şekliniz, kazançları ne şekilde paylaştığınız, payınız, başkalarının payı gibi konularda ufak tefek anlaşmazlıklar olabilir. Oturup konuşup yeniden kararlaştırmanız, netleştirmeniz gereken şeyler olabilir.

Eşinizin/partnerinizin kazançları ile ilgili konularınız olabilir. 7.ev ikili ilişkileri, eşi/partneri de simgeler çünkü.

Bunun dışında genel olarak insan ilişkilerimiz içinde farkındalıklar yaşadığımız, pürüzleri düzelttiğimiz, hatalarımız olduysa telafi etmek yönünde harekete geçtiğimiz bir zamandır Merkür retroları.

Hangi bakış açınız, hangi tutumunuz, hangi davranışlarınız sizi insan ilişkileriniz içinde zorluyor ? Bunlar nelere dönüşebilir ? Nasıl olursa, her şey daha güzel olur ? Buralara bakma zamanı.

18 Ekim’de retro sonlanıyor. Terazi burcunun 25 derecesinde başlamış olan retro 10 derecesinde tamamlanıyor.

Ayın geri kalanında Merkür terazide, ileri hareketinde olacak. 2.ev konularında sorunlar, gündemler, geride kalmaya başlayacaktır retronun bitişi ile birlikte.

Tam retro demişken, bir notum var, her ay ekliyorum bu bölüme. Bir doğum haritasında Merkür’ün retro olması nasıl anlamlara gelir, yaşama nasıl yansımaları vardır, etkileri nasıl dengelenebilir, iyileştirilebilir, konu ile ilgili bir yazım var. Kapsamlı bir içerik sundum sizler için ↓↓↓

Doğum Haritasında Retro Merkür  ← ← ← yazımı tıklayabilirsiniz.


Venüs 7 Ekim tarihine kadar akrep burcunda, 3.evinizde ilerlemeye devam ediyor.

Venüs için esasen akrep yerleşimi biraz zorlu bir yerleşim sevgili okuyucularım. Venüs akrepte rahat değil. Çünkü karşıt alanın, boğanın yöneticisi. Akrebin doğası ile Venüs’ün doğası birbirine pek benzemiyor.

3.ev yakınlarımızı, yakın çevremiz diyebileceğimiz kişileri gösterir. Bu kişilerle iletişimlerde Venüs etkisi alıyor olmanız esasen güzel. İyicil, şanslı bir gezegendir Venüs. İlişkileri, uyumu, güzellikleri anlatır. Ama akrep transiti olduğu için insan ilişkileriniz içinde çözmeniz gereken yerleri, nerelerde tıkandığınızı gösterebilir size. Sevdiğiniz, sevmediğiniz şeyler konusunda netleşebileceğiniz, kişisel sınırlarınızı daha net vurgulamak isteyeceğiniz bir zaman olabilir bu.

7 Ekim’de Venüs burç değiştiriyor. Yay burcuna geçiyor. 4.evinize geliyor bu defa.

Aileniz, yuvanız, aile bireyleri, eviniz, evinizi ilgilendiren konular bu evle ilgili.

Venüs’ün iyicil etkisiyle değişen, güzelleşen, iyileşen bir şeyler olacaktır. Ailenizle anlaşmazlıklarınız varsa, orta yolu bulabileceğiniz bir dönem. Bir barış ve uyum enerjisi anlamına geliyor Venüs’ün buraya gelişi sizin için.

Eviniz için yapmak istediğiniz alışverişler, eşya değişiklikleri, dekorasyon planlarınız için de çok güzel bir etki bu. Yaşam alanınızı gözden geçirebilirsiniz. Neler daha konforlu ve şık bir hal alabilir, buralara bakıyorsunuz. Bir şeyleri elden geçiriyorsunuz sanırım Venüs ile.

Bu arada doğum haritasında Venüs’ü retro konumda olanlar için de bir yazım var. Doğum haritasında Venüs’ün retro olması nasıl anlamlara gelir, nasıl iyileştirebilir retro bir Venüs, etkileri nelerdir, detaylar burada : Doğum Haritasında Retro Venüs


Mars 30 Ekim tarihine kadar, yani neredeyse ayın tamamında terazi burcunda. 2.evinizde.

Bu kez parasal konularda bir canlanma geliyor. Daha çok kazanabileceğiniz, daha çok kazanmak için yeni şeyler deneyeceğiniz, yenilikler yapabileceğiniz, motivasyonu yüksek, bereketli bir dönem.

İlişkileriniz, bağlantılarınız, tanığınız kişiler aracılığıyla gelecek fırsatlar olabilir bu dönemde.

Terazi burcu danışmanlıklarla ilgili burç. İnsanları yönlendirdiğiniz, rehberlik ettiğiniz, eğitim verdiğiniz, danışmanlık yaptığınız bir işiniz varsa, bu Mars geçişinde çerçevenizi büyütecek güzel şeyler olabilir.

30 Ekim’de akrep burcuna geçiyor Mars. 3.evinize geliyor.

Evinize yakın bir muhitte gidip geleceğiniz bir aktivite başlayabilir hayatınızda Mars burada iken. Bir eğitim, bir kurs gündeme gelebilir. Bu bir spor salonu da olabilir. Mars hareketi ve sporu simgeliyor çünkü.

Kardeşlerinizle, yakınlarınızla ilgili konularınız olabilir. Kardeşleriniz kendileri için önemli, güzel başlangıçlar yapabilirler.

İletişimleriniz artıyor. Yakın çevre içinde bilgi paylaşımları, sohbetler, görüşmeler artıyor. İletişime dayalı faaliyetleriniz, satış, pazarlama, ticaret, e-ticaret, sosyal medya faaliyetleriniz varsa, iş hacminizin artabileceği, aktif bir dönem.


Ekim 2021 Ay Döngüleri :

6 Ekim : Terazi Burcunda Yeniay : Ay 13° Terazi, Güneş 13° Terazi

2.evinizde gerçekleşecek olan bir yeniay. Para evinizde meydana geliyor.

Parasal konularda, kendi paranızı kazanmak konusunda, yeteneklerinizi, sahip olduğunuz donanımları kazanca dönüştürmek konusunda şanslı olduğunuz bir zaman. Yeni başlangıçlara müsait bir zaman.

Gelir etmek ya da gelirlerinizi büyütmek için yapmak istediğiniz şeyler varsa, yeniay sonrasındaki günlerde harekete geçebilirsiniz. Üzerinde yeterince düşündüğünüz planları, fikirleri hayata geçirmek için adım atın. Yola çıkın. Başlatın bir şeyleri. Gerisi yol üstünde gelir.

20 Ekim: Koç Burcunda Dolunay : Ay 27° Koç, Güneş 27° Koç

8.evinizde bir dolunay meydana geliyor.

Bir ödeme, bir kredi kartı borcu, bir alacak verecek, bir borç meselesi gündeminiz olabilir dolunaya yakın günlerde.

Dava sürecinde olan parasal konular, tazminat, sigorta, mal paylaşımı, nafaka, miras gibi konuları olanlar, buralarda tamamlanmalar yaşayabilirler. Konu sonuçlanabilir. İlerleme yönünde yeni gelişmeler olabilir.


Burç yorumlarında her şeyi çok genel şekilde konuşabiliyoruz sevgili okuyucularım. Aslında mühim olan bireysel haritamızın alacağı etkilerdir. Haritanıza özel etkilerden haberdar olmak için Doğum Haritası Analizi yaptırabilir, danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.

Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ üzerinden ulaşabilirler.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.


…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

Ayrıca →→ Instagram sayfamı takip etmek isterseniz, burayı tıklayabilirsiniz ↓↓↓

@astroloji.anlatburcak


Şanslı, güzel bir ay diliyorum herkese. Sağlık, neşe ve bereket diliyorum.

Sevgiler !

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!