Aslan Burcu Ekim 2021

Aslan Burcu Ekim 2021

Merhabalar sevgili aslan ve yükselen aslan okuyucularım !

Ekim ayı için genel olasılıklarınızı paylaşacağım bu yazımda. Yılın sonuna doğru yaklaşırken, bakalım nasıl bir aya giriş yapıyorsunuz ?

Ayın gezegen transitleri ve Ay döngüleri üzerinden ihtimallerinizi konuşalım.


Güneş, 23 Ekim’e kadar terazi burcunda, 3.evinizde.

Yakın çevreniz diyebileceğimiz kişilerle güzel şeyler yaşayabileceğiniz bir zaman. İletişimler, sahip olduğunuz bağlantılar aracılığı ile konularınız çözüm bulabilir. Çevrenizden yardım alabilirsiniz.

İnsan ilişkilerinizden yana daha şanslısınız bu döngüde 🙂

Haberleşmelerin, görüşmelerin, buluşmaların artacağı bir zaman.

Kardeşlerle, yakın akrabalarla, muhitinizle, mahallenizle, apartmanınızla, komşularınızla ilgili konularınız olabilir ayrıca Güneş burada iken.

Terazi burcu evliliği simgeler. Kardeşiniz evleniyor olabilir, bir akrabanız, bir komşunuz evleniyor olabilir örneğin. İkili ilişkilerden yana güzel gelişmeler olası 🙂

Yeni komşularınız da olabilir bu süreçte. Bunun dışında yeni insanlarla tanışabilirsiniz. Yeni yeni dialoglar, arkadaşlıklar doğabilir. Renkli bir Güneş döngüsü diyebiliriz sizin için 🙂

Güneş Terazi Burcunda 22 Eylül-23 Ekim 2021

Güneş 23 Ekim’de akrep burcuna geçiyor Güneş. 4.evinize geliyor.

Eviniz, apartmanınız, yaşadığınız yer ile ilgili konular, aile içi konular öne çıkacaktır bu dönemde. Apartmanınızda komşularınızla birlikte yeni kararlar alabilirsiniz.

Evinizin içinde değişimler, yenilikler yapabilirsiniz. Ev değiştirmek isteyenler bu yönde adımlarını atabilirler. Ev sahibiniz varsa, onunla iletişimleriniz artabilir.

Aile içinde parasal konular da gündeme gelebilir. Çünkü 4.ev aileyi, akrep burcu ise parayı simgeler. Borç alma verme konuları, ödemeler, kredi, kredi kartı konularınız olabilir. Birbirinize destek olabilirsiniz. Aile bütçesi ve anne babanız için yapacağınız şeyler olabilir.


Merkür 18 Ekim tarihine kadar retroda. Terazi burcunda, 3.evinizde gerçekleşen bir retro bu. 

3.ev yakın çevremizi, arkadaşlarımızı, okul arkadaşlarımızı, komşularımızı temsil eden bir ev. Merkür retrosunda, geçmişten tanıdığınız kişilerle, eski okul arkadaşlarınızla, eskiden komşunuz olan kişilerle yeniden irtibatlar doğabilir.

Bir süredir görüşmediğiniz akrabalarınızla, arkadaşlarınızla  görüşebilirsiniz.

Bir türlü yapılamamış görüşmeler, toplantılar yapılabilir, bir araya geleceğiniz kişiler olabilir.

Bununla birlikte, Merkür iletişimi simgeleyen gezegen olduğu için retrosunda dialoglara, insan ilişkilerimize daha fazla özenmek, kendimizi doğru anlatmak, karşımızdaki insanı doğru anlamak daha önemli hale geliyor.

Ayrıca Merkür retrosunda imzalar atmamak, önemli girişimler yapmamak, büyük sayabileceğimiz alışverişler, anlaşmalar yapmamak faydamıza olacaktır sevgili okuyucularım.

Terazi burcu zaten imzalı işleri, kontratları, anlaşmaları simgeleyen bir burç. Bu konularda dikkatli olmanızı gerektiren bir süreçtesiniz. Mümkün olan noktalarda beklemeniz iyi olur.

18 Ekim’de retro sonlanıyor. Terazi burcunun 25 derecesinde başlamış olan retro 10 derecesinde tamamlanıyor.

Ayın geri kalanında Merkür yine terazide, bu kez ileri hareketinde olacak. 3.ev konularında yavaş yavaş harekete geçebilirsiniz. Acele etmeden, Merkür’ün birkaç gün hız kazanmasını bekleyerek, retroda ertelediğiniz konuları ele alabilirsiniz.

Tam retro demişken, bir notum var, her ay ekliyorum bu bölüme. Bir doğum haritasında Merkür’ün retro olması nasıl anlamlara gelir, yaşama nasıl yansımaları vardır, etkileri nasıl dengelenebilir, iyileştirilebilir, konu ile ilgili bir yazım var. Kapsamlı bir içerik sundum sizler için ↓↓↓

Doğum Haritasında Retro Merkür  ← ← ← yazımı tıklayabilirsiniz.


Venüs 7 Ekim tarihine kadar akrep burcunda, 4.evinizde ilerlemeye devam ediyor.

Evinizi, evinizin şıklığını, konforunu, huzurunu, ailenizle iletişimlerinizi anlatıyor bu alan. Venüs geçince buralar güzelleşir 🙂 Keyifli şeyler olur. Güzel değişimler olur.

Eşya yenilemek, dekorasyon yenilemek için iyi bir zaman.

Ev, arsa, arazi, vb alım satım konularınız varsa, bunlar da istediğiniz yönde ilerleyebilir.

Aile bağlarınız, aile içindeki uyumunuz açısından da güzel bir transit 🙂

7 Ekim’de Venüs burç değiştiriyor. Yay burcuna geçiyor. 5.evinize geliyor bu defa.

İşte bu dönem çok daha renkli, heyecanlı ve keyifli olabilir sizin için !

5.evin aşk, sanat, yaratım, yaratıcı işler, yetenekler, sahne, sahne sanatları, gösteriler, etkinlikler hobiler, spor, ayrıca çocuklar, bebekler, hamilelikler gibi konuları var.

Yeni flörtler doğabilir, aşk hayatınız renklenebilir Venüs ile 🙂

Sanatla ilişkiniz güçlenebilir. Yaratıcı alanda yeni şeyler üretmeye başlayabilirsiniz.

Güzel müjdeler, hamilelik haberleri alabilirsiniz çevrenizden. Hamile kalmak isteyenler için iyi bir dönem.

Yay burcu yabancı ülkeler, başka kültürler, dünya mutfakları, yabancı diller, danslar gibi temaları kapsıyor. Kültürel derinliğinizi güçlendirecek yeni hobiler edinebileceğiniz bir dönem.

Bu arada doğum haritasında Venüs’ü retro konumda olanlar için de bir yazım var. Doğum haritasında Venüs’ün retro olması nasıl anlamlara gelir, nasıl iyileştirebilir retro bir Venüs, etkileri nelerdir, detaylar burada : Doğum Haritasında Retro Venüs


Mars 30 Ekim tarihine kadar, yani neredeyse ayın tamamında terazi burcunda. 3.evinizde.

Yakın çevre içinde koşturmalar, artan dialoglar, kardeşlerinizle, akrabalarınızla ilgili konular, arkadaşlarınıza yardımcı olacağınız konular, gidip geleceğiniz yerler, iletişimler, haberleşmeler anlamına geliyor bu transit sizin için.

Bir yakınınız mı evleniyor acaba 🙂 Terazi ve 3.ev vurgunuz var bu ay.

Bunun dışında imzalı işlerinizin olabileceği, iş ortaklıklarının, iş birliklerinin gündeme gelebileceği, herhangi bir konuda bir danışmanla, bir eğitmenle çalışmak isteyeceğiniz, başkaları ile birlikte ilerleyeceğiniz bir dönem şeklinde özetleyebilirim aldığınız bu Mars etkisini.

30 Ekim’de akrep burcuna geçiyor Mars. 4.evinize geliyor.

Ev içinde sizi biraz yoracak gündemleriniz olabilir bu dönemde. Evin tesisatı, eşyaları, kapısı, penceresi gibi konularınız, tadilatlarınız, yenilemeniz gereken şeyler olabilir. Yeni eşyalar almak isteyebilirsiniz ya da almanız gerekebilir.

Aile içinde agresyonlu durumlara açık bir dönem. Birbirinizi anlama niyetiyle iletişim kurmaya gayret ediniz.

Aile büyükleri ile ilgili meşguliyetleriniz de olabilir.


Ekim 2021 Ay Döngüleri :

6 Ekim : Terazi Burcunda Yeniay : Ay 13° Terazi, Güneş 13° Terazi

3.evinizde gerçekleşecek olan bir yeniay.

Yakın çevrenizde bir yere gidip gelmeye başlayabilirsiniz. Bir eğitim, bir kurs gündeme gelebilir. 3.ev eğitimle ilgili bir alan. Aynı zamanda yakın mesafeleri, şehrin içindeki gidiş gelişlerimizi simgeliyor.

Kardeşler, yakın akrabalar, komşular, sık gördüğünüz/sık görüştüğünüz kişiler bu evle bağlantılı. Kardeşlerinizin, yakınlarınızın yeni başlangıçları olabilir bu yeniay ile birlikte.

İletişimlerinizin, haberleşmelerinizin, görüşmelerinizin artacağı bir döngüdesiniz.

20 Ekim: Koç Burcunda Dolunay : Ay 27° Koç, Güneş 27° Koç

9.evinizde bir dolunay meydana geliyor.

Başka şehirler, ülkeler, uzak mesafeler, seyahatler bu evle ilgili. Sizin ya da bir yakınınızın bir yolculuğu, bir yer değişikliği gündeme gelebilir.

Yurt dışı bağlantılı bir konuda bekleme halinde olduğunuz bir gündeminiz varsa, örneğin vize başvurusu gibi, bunlar sonuçlanabilir.

Gümrük, ithalat, ihracat işleri olanlar, buralarda yeni şeyler yaşayabilirler. Belirsizlikler, beklemeler sonlanabilir.

Yüksek öğrenim hayatınız varsa ya da bu yönde bir hazırlığınız varsa, okul, sınav, mülakat, başvuru konuları gündeme gelebilir. Akademik çalışmaları olanlar için yine bir tamamlanma döngüsü. Üniversitede okuyanlar, dolunay zamanı yoğun bir hafta yaşayabilirler.


Burç yorumlarında her şeyi çok genel şekilde konuşabiliyoruz sevgili okuyucularım. Aslında mühim olan bireysel haritamızın alacağı etkilerdir. Haritanıza özel etkilerden haberdar olmak için Doğum Haritası Analizi yaptırabilir, danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.

Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ üzerinden ulaşabilirler.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.


…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

Ayrıca →→ Instagram sayfamı takip etmek isterseniz, burayı tıklayabilirsiniz ↓↓↓

@astroloji.anlatburcak


Çok güzel bir ay diliyorum hepinize ! Sağlık, keyif ve bereket diliyorum.

Sevgiler !

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!