Venüs Yay Burcunda 7 Ekim-5 Kasım 2021

Venüs Yay Burcunda 7 Ekim-5 Kasım 2021

Venüs 7 Ekim Perşembe günü 14:20 itibariyle yay burcuna geçiyor sevgili okuyucularım. 5 Kasım tarihine kadar yayda transit ediyor olacak.

Venüs’ten yana yeni bir döneme giriyoruz.

Bu yeni süreç neler getirebilir bize ? Nasıl olasılıklarımız var ? Anlamak için önce Venüs’ü tanıyalım.

Venüs neleri simgeliyor, neleri temsil ediyor, önce oraya bakalım.

Sonra yay burcunu tanıyalım. Yay temalarını konuşalım ve verileri birleştirip olasılıkları üretelim 🙂

Venüs, aşkı, sevgiyi, ikili ve sosyal ilişkileri, uyumu, sevgi bağlarımızı, sevdiğimiz şeyleri sembolize eder.

Keyifler, bizi mutlu eden şeyler, hayatın güzellikleri, alışverişler, şıklıklar, ayrıca sanatsal konular Venüs yönetimindedir.

Bir süredir akrep burcundaydı Venüs. Boğa ve terazi burcunun yönetici gezegeni olduğu için, bu burçların zıttında, yani akrep ve koç burcunda rahat etmiyor.  Dolayısıyla Venüs’ün akrep transiti zorluydu biraz.

İlişkilerde akrebin gölgesinde olan sahip olma, hakim gelme, kontrol etme, yönetme arzusu, manipülasyonlar, kıskançlık, merak duygusu gibi içsel huzursuzluklar zorlanmalar yaratmış olabilir. Anlaşmazlıklara, tartışmalara neden olmuş olabilir.

Şimdi çok daha neşeli bir yere geliyor Venüs 🙂 Yay zodyağın en neşelisidir 🙂

İyimserdir, pozitiftir, yaşam coşkusu yüksektir. Hayatın tadını çıkarmak ister.

Güzel yaşamak, vizyonunu büyütmek, ufkunu genişletmek ister.

İlişkilerde karşı tarafı entelektüel anlamda beslemek, ondan da aynı şekilde beslenmek ister. Sohbetinden bir şeyler öğrenmek ister. Özel ve sosyal ilişkilerde bu enerjide olacağız Venüs yayda iken.

Gezmek, keşfetmek, yabancı kültürlere dair şeyler öğrenmek, yeni insanlar tanımak, yay için en kıymetli şeylerdir. Bu tür deneyimlerde ve keşiflerde olacak dikkatimiz.

Venüs nereden geçiyorsa, o burcun temalarından keyif alırız. Canımız o şeyleri yapmak ister. O şeyler haz verir bize.

Dünya müzikleri, başka kültürlerin dansları, halk şarkıları, kültürel bileşenleri, filmleri, yemekleri, yaşam tarzları hakkında vizyonumuzu geniştecek güzel şeyler öğreneceğiz Venüs yayda iken.

Venüs, Jüpiter’den sonra ikinci iyicil gezegendir. Bulunduğu yere güzellikler getirir.

Şimdi yay temalarını sayacağım sizlere.

Bakalım Venüs’ün yay geçişi ile hangi konular destekleniyor ? Ne tür konularda şanslara, fırsatlara açığız ? Güzellikler nerelerden gelebilir ?

Eğitim, akademik konular, sınavlar, seyahatler, geziler, başka şehirlerde yaşayan sevdiklerimizle ilgili konular, yurt dışı bağlantılı işler, basın, yayıncılık, sosyal medya, hukuksal meseleler, ayrıca dinler, inançlar, yabancı kültürler. Felsefe, derinlikli alanlar, ilimler.

Astroloji de bir ilim ve yayla bağlantılı. Astroloji eğitimi ya da bir astrolojik danışmanlık olasılığını da anlatıyor bu geçiş. Astroloji ile ilgili daha fazla şey öğrenebilirsiniz. Öğrendikçe keyif alabilirsiniz. Doğum haritanızı öğrenebilirsiniz. Haritanızla ilgili güzel şeyler duyabilirsiniz.

Dans bir yay temasıdır. Venüs ise sanatı simgeler. Dansa ilgimiz artabilir ayrıca Venüs ile 🙂

Sinema da aynı şekilde bir yay teması. Dizilerle, filmlerle geçecek sanırım bu transit 🙂

Şimdi Venüs’ün yay burcu geçişinin etkilerini burçlar bazında konuşacağız.

Öncesinde iletişim bilgilerimi vereyim.

Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ üzerinden ulaşabilirler.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.

………………………………………………………………………………………………………………………………………

………………………………………………………………………………………………………………………………………

………………………………………………………………………………………………………………………………………

Ayrıca →→ Instagram sayfamı takip etmek isterseniz, burayı tıklayabilirsiniz ↓↓↓

@astroloji.anlatburcak


Her zaman yükselen burcunuza öncelik veriniz !

Koçlar ve Yükselen Koçlar : 

Venüs 9.evinize geliyor.

8.eve nazaran temaları daha neşeli, daha canlı, daha parlak olan bir ev burası. Ufkumuzu, bilgi birikimimizi, vizyonumuzu besleyen derinlikli alanlar, eğitim, akademi konuları, ilimler, yabancı diller, yabancı kültürler, yurt dışı bağlantılı konular, seyahatler bu evin konusu.

Venüs bu temalarda güzellikler getirir bu dönemde size.

Seyahatler güzel geçer. Yolculuklar rahat geçer. Eğitim hayatınızda güzel gelişmeler olabilir.

Venüs nerede ilerliyorsa, o burcun ve evin konularında keyif alacağımız şeyler olur.

Sinema, yabancı diziler/filmler yine 9.evle ilgili. Kültürel anlamda sizi derinleştirecek çok güzel şeyler izleyebilirsiniz Venüs yayda iken. Dans da bir yay ve 9.ev temasıdır. Dansa ilginizin artacağı bir Venüs geçişi bu ayrıca 🙂


Boğalar ve Yükselen Boğalar :

Venüs 8.evinize geliyor.

Maddi anlamda sıkıntılı bir süreçten geçiyorsanız, ödemeler üst üste geldiyse, bir şeyler biriktiyse buralarda açılımlar, ferahlıklar yaşayabilirsiniz Venüs geçişi ile. Venüs’ün geçtiği yerde işler kolaylaşır.

Yurt dışı bağlantılı ticari işleriniz, alışverişleriniz, gümrük konularınız varsa buralarda güzel gelişmeler olabilir. Başka şehirlerde/ülkelerde yaşayan yakınlarınızla para alışverişleriniz olabilir. Para transferleri yapabilirsiniz. Çünkü yay uzakları, akrep ise parasal konuları anlatıyor.


İkizler ve Yükselen İkizler :

Venüs 7.evinize geliyor.

İkili ilişkileriniz, sosyal ilişkileriniz, sosyal çevre bağlantılarınız açısından çok güzel bir dönem. Sevdiklerinizle güzel paylaşımlarınız, keyifli zamanlarınız olacaktır.

Ayrıca hocalar, birebir ders aldığımız eğitmenler bu evle ilgili. Güzel insanlarla bir araya gelebilir, birlikte çalışmaya başlayabilirsiniz.

Danışmanlık alabilirsiniz.


Yengeç ve Yükselen Yengeç :

Venüs 6.evinize geliyor.

İşiniz, iş ortamınız, iş arkadaşlarınız, günlük düzeniniz, yaşam şekliniz, rutinleriniz, alışkanlıklarınız, yaşam kalitenizi etkileyen şeyler bu evle ilgili. Venüs bu konularda güzel şeyler yaşayabileceğinizi söylüyor.

İş hayatınızda uzaklarla bağlantılarınız olabilir ayrıca. Yay burcu başka şehirleri ve ülkeleri simgeler.

Yay demek okumak, öğrenmek, derinleşmek, ufkunu büyütmek demektir. Günlük yaşamınıza sizi entelektüel anlamda besleyecek yeni alışkanlıklar ekleyebilirsiniz Venüs buradan geçerken.


Aslan ve Yükselen Aslan :

Venüs 5.evinize geliyor.

İşte bu dönem çok daha renkli, heyecanlı ve keyifli olabilir sizin için !

5.evin aşk, sanat, yaratım, yaratıcı işler, yetenekler, sahne, sahne sanatları, gösteriler, etkinlikler hobiler, spor, ayrıca çocuklar, bebekler, hamilelikler gibi konuları var.

Yeni flörtler doğabilir, aşk hayatınız renklenebilir Venüs ile 🙂

Sanatla ilişkiniz güçlenebilir. Yaratıcı alanda yeni şeyler üretmeye başlayabilirsiniz.

Güzel müjdeler, hamilelik haberleri alabilirsiniz çevrenizden. Hamile kalmak isteyenler için iyi bir dönem.

Yay burcu yabancı ülkeler, başka kültürler, dünya mutfakları, yabancı diller, danslar gibi temaları kapsıyor. Kültürel derinliğinizi güçlendirecek yeni hobiler edinebileceğiniz bir dönem.


Başak ve Yükselen Başak :

Venüs 4.evinize geliyor.

Aileniz, yuvanız, aile bireyleri, eviniz, evinizi ilgilendiren konular bu evle ilgili.

Venüs’ün iyicil etkisiyle değişen, güzelleşen, iyileşen bir şeyler olacaktır. Ailenizle anlaşmazlıklarınız varsa, orta yolu bulabileceğiniz bir dönem. Bir barış ve uyum enerjisi anlamına geliyor Venüs’ün buraya gelişi sizin için.

Eviniz için yapmak istediğiniz alışverişler, eşya değişiklikleri, dekorasyon planlarınız için de çok güzel bir etki bu. Yaşam alanınızı gözden geçirebilirsiniz. Neler daha konforlu ve şık bir hal alabilir, buralara bakıyorsunuz. Bir şeyleri elden geçiriyorsunuz sanırım Venüs ile.


Terazi ve Yükselen Terazi :

Venüs 3.evinize geliyor.

Çok renkli bir dönem olabilir bu sizin için 🙂 Çünkü 3.ev iletişimlerimizi, yakın çevremizi, arkadaşlarımızı, şehrin içindeki hareketliliğimizi, eğitimlerimizi, kurs ortamlarımızı simgeliyor.

Geziler, keşifler, kitap alışverişleri, entelektüel aktiviteler 3.evin anlattığı şeyler.

Venüs geliyor böyle bir alana. Bu da bize saydığım konularda güzel gelişmelerinizin olabileceğini söylüyor.

İletişimleriniz artabilir. Yeni insanlar tanıyabilirsiniz. Yeni arkadaşlar edinebilirsiniz.

Eğitimlere katılabilirsiniz. Bilgi birikiminizi kuvvetlendirecek yönde başlangıçlarınız olabilir.


Akrep ve Yükselen Akrep : 

Venüs 2.evinize geliyor.

Maddi şanslar, yeteneklerinizi kazanca dönüştürebileceğiniz fırsatlar anlamına geliyor bu transit sizin için.

Yay burcu eğitimi simgeler. İşinizde, gelir elde ettiğiniz alanda eğitim de alabilirsiniz Venüs burada iken.

Ufkumuzu büyüten şeyler, eğitimler, kurslar, entelektüel zevkler, dünya mutfakları, başka kültürler, sinema, dizi film izleyebileceğimiz platformlar yay ile ilgili. 2.ev ise paramızı simgeliyor. Kendinizi geliştirmek istediğiniz alanlarda harcamalarınız olabilir o yüzden. Bu alanlarda harcamalarınız, satın alacağınız şeyler olabilir.


Yay ve Yükselen Yay :

Venüs 1.evinize geliyor.

İşte bu epey güzel ! 🙂 1.evimizden geçen gezegen nasıl bir gezegen ise, nasıl konuları anlatıyorsa, günlük hayatımızda etkisini yoğun şekilde görürüz. Güncel konularımızı, düşüncelerimizi, niyetlerimizi, başlangıçlarımızı, adım attığımız şeyleri anlatır 1.ev.

Aşk, ilişkiler, sevgi, uyum, güzellikler, yardımlar, jestler, sevgiyle yapılan şeyler Venüsyen şeylerdir. Hem ikili ilişkiler, hem sosyal ilişkiler içinde güzel şeyler yaşayabilirsiniz bu dönemde.

Aşkta yeni kıpırtılar olabilir 🙂 Sizin için özel biri varsa, paylaştıklarınız artabilir. İlişkiniz kuvvetlenebilir.

Daha şık olmak isteyebilirsiniz Venüs 1.evinizde iken. Gardrobunuzu yenileyebilirsiniz. Güzel alışverişleriniz olabilir.

Sanatta yeni başlangıçlarınız olabilir. Sanatsal alanda aktif iseniz, şahane üretimleriniz olabilir Venüsyen bu döngüde.


Oğlak ve Yükselen Oğlak : 

Venüs 12.evinize geliyor.

Bu kez hangi konularda iyicil etkisini alıyorsunuz Venüs’ün ? Ruh haliniz, hisleriniz, duygularınız, maneviyatınız, psikolojiniz bu evle ilgili. Ruhsal anlamda çok güzel bir Venüs desteği alıyorsunuz.

Yay burcu eğitimi, derinlikli alanları, ilimleri sembolize ediyor. Ruhsal anlamda size büyük bir açılım sağlayacak, hayata bakışınızda dönüşüm yaratacak ilimlerle bir bağ doğabilir aranızda. Yeni alanlar keşfedebilirsiniz. Uzmanlar, eğitmenler tanıyabilirsiniz. Eğitimleriniz ya da eğitim hazırlıklarınız olabilir.

Sinema, dans, yabancı diller, dünya kültürleri yay burcunun anlattığı şeyler. Buralardan bir şeyler yaşamınıza eklenecek ve size iyi gelecektir. Faydalara vesile olacaktır.


Kova ve Yükselen Kova : 

Venüs 11.evinize geliyor.

Sosyal hayatınızı anlatan alana sevginin, güzelliğin, keyiflerin gezegeni Venüs geliyor. Bu harika !

Sosyal ilişkileriniz içinde mutlu hissedeceğiniz, keyifli şeyler yaşayabilirsiniz. Arkadaşlarınızla hediyeleşmeleriniz olabilir. Kutlamalarınız olabilir. Birlikte yapacağınız güzel şeyler olabilir.

Yay burcu vizyonumuzu büyüten bilgileri, yabancı dilleri, dünya kültürlerini, dansı, seyahatleri simgeliyor. 11.ev ise aynı amaç için bir araya gelen kişileri, grupları.

Bir eğitim ortamına katılabilirsiniz. Örneğin bir dans kursuna, bir yabancı dil kursuna.

Bir seyahatiniz olabilir. Bir grupla tur gezisi örneğin.

Venüs yaydan geçerken, sizi entelektüel anlamda besleyecek bir şeyler olabilir, böyle şeyler başlayabilir hayatınızda.


Balık ve Yükselen Balık :

Venüs 10.evinize geliyor.

Haritanın tepe noktası burası. Yaşamımız içinde kendimizi nasıl görüyoruz ? Nasıl konumlandırıyoruz ? Nasıl bir imaj çiziyoruz ? Bunlar 10.evle ilgili şeyler. Venüs ile bir yenilenme etkisi alıyorsunuz. Çalışıyorsanız işinize daha yüksek bir motivasyonla sahip çıkacağınız, iş hayatınızda imajınızı yenilemek, çalışmalarınızı parlatmak için yeni şeyler yapacağınız bir zaman.

Devlet bağlantılı konularınız, başvurularınız varsa, buralarda istediğiniz yönde sonuçlar alabilirsiniz ayrıca. 10.ev devleti, otoriteyi simgeler. Yay burcu ise uluslararası konuları. Örneğin bir vize başvurusu, ithalat ihracat faaliyetleri, yurt dışı bağlantılı herhangi bir konunuz varsa, bunlar için şanslı bir zaman.


Aşağıdaki linklere diğer yazılarımı da ekliyorum.

Tıklayarak güncelde içinde bulunduğumuz dönem hakkında daha çok bilgi sahibi olabilirsiniz ↓↓

Güneş Terazi Burcunda 22 Eylül-23 Ekim 2021

Merkür Retrosu Terazi Burcunda 27 Eylül-18 Ekim 2021

Mars Terazi Burcunda 15 Eylül-30 Ekim 2021


Ekim ayı burç yorumlarınız da aşağıda sevgili okuyucularım :

Koç Burcu Ekim 2021Boğa Burcu Ekim 2021İkizler Burcu Ekim 2021,

Yengeç Burcu Ekim 2021Aslan Burcu Ekim 2021Başak Burcu Ekim 2021,

Terazi Burcu Ekim 2021Akrep Burcu Ekim 2021, Yay Burcu Ekim 2021,

Oğlak Burcu Ekim 2021, Kova Burcu Ekim 2021, Balık Burcu Ekim 2021

Sevgiler,

Dr. Burçak Kayış

 

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!