İkizler Burcu Ekim 2021

İkizler Burcu Ekim 2021

Merhabalar sevgili ikizler ve yükselen ikizler okuyucularım !

Ekim ayından alabileceğiniz genel etkileri anlatacağım bu yazımda.

Eylül ayının nasıl geçtiğini pek anlamadık gibi sanki, değil mi 🙂

Sırada Ekim var. Bakalım bu ay gökyüzünde neler var ?


Güneş, 23 Ekim’e kadar terazi burcunda, 5.evinizde.

4.ev döneminin ardından daha canlı, daha renkli, daha eğlenceli bir transit başlıyor. Aşk, flörtler, ilişkiler bu evle ilgili. Spor, sanat, hobiler, ilgi alanları, keyifler, eğlenceler, kutlamalar bu evle ilgili.

Sporda ya da sanatta bir başlangıç yaşayabilirsiniz.

Eğlenceli etkinlikleriniz olabilir. Gösterilere, konserlere, sinemaya gidebilirsiniz.

İlişkilerinizde heyecanlı yeni şeyler olabilir 🙂 Aşktan yana hareketli, güzel bir dönem.

Çocuk sahibi iseniz, onlarla ilgili başlangıçlar, değişimler olabilir gündeminizde.

Güneş Terazi Burcunda 22 Eylül-23 Ekim 2021

Güneş 23 Ekim’de akrep burcuna geçiyor Güneş. 6.evinize geliyor.

İş hayatınız, iş ve iş dışında günlük düzeniniz, düzenli olarak yaptığınız şeyler bu evle ilgili. Güneş’in bu alana gelişi ile gündelik yaşamınızda bir hareketlilik başlayacaktır. Bir yere gidip gelmeye başlayabilirsiniz. Bir şeyi rutin olarak yapmaya başlayabilirsiniz.

İş düzeninizde değişimler olabilir. İş aramakta iseniz, güzel fırsatlarla karşılaşabilirsiniz.

Sağlık da bir 6.ev temasıdır. Sağlık kontrolleriniz, muayene, tahlil işleriniz olabilir eğer doktora görünmek istediğiniz bir konu varsa.


Merkür 18 Ekim tarihine kadar retroda. Terazi burcunda, 5.evinizde gerçekleşen bir retro bu. 

Çocuklar, bebekler, sizin çocuklarınız ya da hayatınızdaki çocuklarla ilgili konular, hamilelik konuları bu evle ilgili.

Aşk, flörtler bu evin konusu.

Yukarıda saydığım konularda bu kez bir retro etkisi alıyor olacaksınız. Çocuklarınızla ilgili bir süredir meşgul olduğunuz, araştırma yaptığınız konular netleşebilir. Sonuçlanabilir.

Çocuklarınızın haber bekledikleri yerler varsa, buralardan haberler, bildirimler gelebilir.

Sizin için özel olan biri varsa, onunla ilgili daha fazla şey öğrenebileceğiniz, onu daha iyi tanıyabileceğiniz bir dönem. Düşünceleriniz değişebilir bu retroda. Değişim derken, olumlu ya da olumsuz yönde, her iki yönde de olabilir bu. O kişiyle ilgili varsayımlarınızda netleşebileceğiniz bir zaman.

Merkür retrosunda iletişimlerimize, ilişkilerimize daha fazla özenmemiz, kendimizi doğru ifade etmeye ve karşımızdaki insanı doğru anlamaya çalışmamız faydamıza olur.

18 Ekim’de retro sonlanıyor. Terazi burcunun 25 derecesinde başlamış olan retro 10 derecesinde tamamlanıyor.

Ayın geri kalanında Merkür yine terazide, bu kez ileri hareketinde olacak. 5.evin konularında meşgul olduğunuz gündemler geride kalmaya başlıyor bu etkiyle birlikte.

Tam retro demişken, bir notum var, her ay ekliyorum bu bölüme. Bir doğum haritasında Merkür’ün retro olması nasıl anlamlara gelir, yaşama nasıl yansımaları vardır, etkileri nasıl dengelenebilir, iyileştirilebilir, konu ile ilgili bir yazım var. Kapsamlı bir içerik sundum sizler için ↓↓↓

Doğum Haritasında Retro Merkür  ← ← ← yazımı tıklayabilirsiniz.


Venüs 7 Ekim tarihine kadar akrep burcunda, 6.evinizde ilerlemeye devam ediyor.

Çalışma hayatımız, işimiz, ürettiklerimiz, iş ortamımız, iş arkadaşlarımız, hizmet sunduğumuz alanlar, hizmet aldığımız alanlar, günlük yaşam düzenimiz, rutinlerimiz, günlük görev ve sorumluluklarımız bu evle ilgili. Venüs’ün iyicil etkisini bu kez bu konular üzerinden alıyorsunuz.

İşinizde güzel şeyler yaşayabilirsiniz. İş arkadaşlarınızla keyifli zamanlarınız olabilir. Günlük hayatınızda bir şeyler istediğiniz yönde değişebilir. Yaşam kalitenizi yukarı taşıyacak yeni güzel şeyler başlatabilirsiniz kendiniz için.

7 Ekim’de Venüs burç değiştiriyor. Yay burcuna geçiyor. 7.evinize geliyor bu defa.

İkili ilişkileriniz, sosyal ilişkileriniz, sosyal çevre bağlantılarınız açısından çok güzel bir dönem. Sevdiklerinizle güzel paylaşımlarınız, keyifli zamanlarınız olacaktır.

Ayrıca hocalar, birebir ders aldığımız eğitmenler bu evle ilgili. Güzel insanlarla bir araya gelebilir, birlikte çalışmaya başlayabilirsiniz.

Danışmanlık alabilirsiniz.

Bu arada doğum haritasında Venüs’ü retro konumda olanlar için de bir yazım var. Doğum haritasında Venüs’ün retro olması nasıl anlamlara gelir, nasıl iyileştirebilir retro bir Venüs, etkileri nelerdir, detaylar burada : Doğum Haritasında Retro Venüs


Mars 30 Ekim tarihine kadar, yani neredeyse ayın tamamında terazi burcunda. 5.evinizde.

Daha çok hayata karışacağınız, dış dünyayla bağlantınızın artacağı, evden ziyade sosyal ortamlarda olmak isteyeceğiniz bir zaman bu. 5.ev aşkı anlatır. Terazi burcu ise ilişkileri. İkili ilişkilerde bir hareketlilik getirebilir Mars hayatınıza.

30 Ekim’de akrep burcuna geçiyor Mars. 6.evinize geliyor.

Bu da sizin için bir yoğunluk, bir koşturma hali anlamına geliyor. Gündelik olarak yaptığınız işler artabilir. Yeni rutinleriniz olabilir. İşinizde görev tanımıza eklenecek olan şeyler olabilir. Çalışmıyorsanız belki çalışmaya başlayabilirsiniz. İş hayatınız hareketleniyor Mars ile.

Günlük yaşamınızı daha verimli, daha kaliteli, daha sağlıklı hale getirmek için başlayacağınız şeyler de olabilir. Mars sporu anlatan gezegendir. Spora başlayabilirsiniz.


Ekim 2021 Ay Döngüleri :

6 Ekim : Terazi Burcunda Yeniay : Ay 13° Terazi, Güneş 13° Terazi

5.evinizde gerçekleşecek olan bir yeniay.

5.ev aşkı, 7.ev ise ilişkileri anlatıyor. İkili ilişkilerinizde yeni başlayacak şeyler olabilir. Bir ilişkiniz varsa, bağınız içinde sizi mutlu edecek şeyler olabilir. Evlilik konuşulabilir. Evli iseniz eşinizle ilgili güzel şeyler olabilir.

5.ev çocuklarla ilgili bir alan ayrıca. Bebekler, hamilelikler bu evin konusu. Bebek sahibi olmak isteyenler için destekleyici bir yeniay olduğunu söyleyeyim. Çevrenizden de hamilelik haberleri alabilirsiniz.

20 Ekim: Koç Burcunda Dolunay : Ay 27° Koç, Güneş 27° Koç

11.evinizde bir dolunay meydana geliyor.

Dolunayın etkisini sosyal çevre alanından alıyorsunuz. Arkadaşlarınızla iletişimlerinizde bir şeyler biraz yükseltebilir, kızdırabilir sizi. Birbirinizi kırmamak adına seçimlerinize özen gösterin.

Bunun dışında grup çalışmaları, ekip faaliyetleri, birlikte yapılan işler, işinizde departmanınızla ilgili konular yine bu evle ilgili. Bir tamamlanma yaşayabilirsiniz. Bir projenin hazırlığı bitebilir. Duyurusunu yapabilirsiniz. Bir çalışma tamamlanabilir.


Burç yorumlarında her şeyi çok genel şekilde konuşabiliyoruz sevgili okuyucularım. Aslında mühim olan bireysel haritamızın alacağı etkilerdir. Haritanıza özel etkilerden haberdar olmak için Doğum Haritası Analizi yaptırabilir, danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.

Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ üzerinden ulaşabilirler.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.


…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

Ayrıca →→ Instagram sayfamı takip etmek isterseniz, burayı tıklayabilirsiniz ↓↓↓

@astroloji.anlatburcak


Çok güzel bir ay diliyorum hepinize !

Sevgiler !

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!