Koç Burcu Ekim 2021

Koç Burcu Ekim 2021

Merhabalar sevgili koç ve yükselen koç okuyucularım !

Yılın son aylarındayız artık. Ekim ayı olasılıklarınızla geldim.

Eylül epey hızlı geçti sanki, değil mi ?

Şimdi bakalım bu ay gökyüzünde neler var ve bunların size nasıl yansımaları olabilir ? Nasıl fırsatlarınız var, nelere dikkat etmeniz iyi olur, hepsini konuşalım.

Her zaman olduğu gibi transitler ile başlıyorum. Ardından yeniay ve dolunay döngülerine bakacağız.


Güneş, 23 Ekim’e kadar terazi burcunda, 7.evinizde.

İlişkileriniz, yakın bağlantılarınız, birlikte hareket ettiğiniz kişilerle ilgili konular ön planda. Hangi bağın içinde nasıl hissediyorsunuz ?

Kimlerle daha yakın olmak, kimlerden uzaklaşmak size iyi gelir ? Biraz buralara, ilişkilerinize bakacağınız bir ay bu.

Terazi transiti için başka nasıl olasılıklarınız var, detayları görmek için tıklayınız :

Güneş Terazi Burcunda 22 Eylül-23 Ekim 2021

Güneş 23 Ekim’de akrep burcuna geçiyor Güneş. 8.evinize geliyor.

Parasal konular, krediler, bankacılık işlemleri, kredi kartı harcamaları, ödemeler, alacaklar bu evle ilgili. Vergi, sigorta, prim gibi konular, mali işler yine bu evin konusu.

Güneş burada iken saymış aldığım bu temalarda gündemleriniz olabilir. Ağırlıklı olarak parasal konularla meşgul olabilirsiniz.

Beklediğiniz alacaklarınız elinize geçebilir. Ödemelerinizi yapabilirsiniz. Biten, küçülen borçlar olabilir.

Bunun dışında kredi çekme planı olanlar, bu yönde adım atabilirler.

Mal paylaşımları, ortaklı kazançların paylaşımı gibi konuları olanlar bu işleri ele alabilir, konulara şekil verebilirler.


Merkür 18 Ekim tarihine kadar retroda. Terazi burcunda, 7.evinizde gerçekleşen bir retro bu. 

İlişkiler alanında. Başta evlilik, özel ilişkiler ve iş ortaklıkları olmak üzere, sizin için önemi büyük olan bağlarınız, bağlantılarınız, iletişim halinde olduğunuz ve bir şeyleri birlikte yaptığınız kişiler, hocalar, danışmanlar bu evle ilgili.

İşte bu konuları, ilişkileri bir gözden geçirme zamanı olacak bu sizin için. Hangi iletişimler içinde nasıl hissediyorsunuz ? Kendinizi ilişkiler içinde doğru konumlandırıyor musunuz ? Kişisel sınırlarınız var mı ? Kendinizi ne ölçüde merkeze alıyorsunuz ? Seçimlerinizi başkalarına göre mi yapıyorsunuz ? Merkezinizde sizin yerinize, onlar mı var ? İşte dönüp buralara bakacağınız bir zaman olacak bu Merkür retrosu sizin için.

Zaman zaman iletişim problemleri olabilir. Buna dikkat edin. İlişkilerinizi iyi tutun. Uyum içinde, uyum niyetinde olmak, her zaman kazandırır. Hayatı güzelleştirir, kolaylaştırır.

18 Ekim’de retro sonlanıyor. Terazi burcunun 25 derecesinde başlamış olan retro 10 derecesinde tamamlanıyor.

Ayın geri kalanında Merkür’ü terazide görmeye devam edeceğiz. Günden güne eski hızına kavuşacaktır. 7.ev konularında bir şeyler yoluna girmeye başlayacaktır bu değişim ile birlikte.

Tam retro demişken, bir notum var, her ay ekliyorum bu bölüme. Bir doğum haritasında Merkür’ün retro olması nasıl anlamlara gelir, yaşama nasıl yansımaları vardır, etkileri nasıl dengelenebilir, iyileştirilebilir, konu ile ilgili bir yazım var. Kapsamlı bir içerik sundum sizler için ↓↓↓

Doğum Haritasında Retro Merkür  ← ← ← yazımı tıklayabilirsiniz.


Venüs 7 Ekim tarihine kadar akrep burcunda, 8.evinizde ilerlemeye devam ediyor.

Alışverişlerde bütçenizden taşmamanız, borçlar oluşturmamanız, kredi kartı ile harcamalarda ölçülü davranmanız bu dönemde daha önemli. Venüs güzellik için, şıklık, keyifler için harcamalar yaptırır 🙂 Tabii ki hayatımızda bunlar da olacak ama denge ve ölçü önemli.

8.ev borçları anlatan alan olduğu için bir uyarı bırakmış olayım buraya.

Bunun dışında bankacılık işlemleri, tahsilat konuları, ortaklı paraların paylaşımı, başkalarından gelen maddi kaynaklar ve destekler bu evle ilgili. Venüs burada iken, bu konularda şanslarınız olabilir. Vaktiyle verdiğiniz paralar, geri dönebilir. Yeni bankacılık işlemleriniz olabilir, kendinize bir hesap açabilirsiniz. Hayatınızı kolaylaştıracak uygulamalardan yararlanabilirsiniz. Sevdiklerinizden maddi destekler gelebilir.

Parasal konularda iyicil etkileri olacaktır Venüs’ün.

7 Ekim’de Venüs burç değiştiriyor. Yay burcuna geçiyor. 9.evinize geliyor bu defa.

8.eve nazaran temaları daha neşeli, daha canlı, daha parlak olan bir ev burası. Ufkumuzu, bilgi birikimimizi, vizyonumuzu besleyen derinlikli alanlar, eğitim, akademi konuları, ilimler, yabancı diller, yabancı kültürler, yurt dışı bağlantılı konular, seyahatler bu evin konusu.

Venüs bu temalarda güzellikler getirir bu dönemde size.

Seyahatler güzel geçer. Yolculuklar rahat geçer. Eğitim hayatınızda güzel gelişmeler olabilir.

Venüs nerede ilerliyorsa, o burcun ve evin konularında keyif alacağımız şeyler olur.

Sinema, yabancı diziler/filmler yine 9.evle ilgili. Kültürel anlamda sizi derinleştirecek çok güzel şeyler izleyebilirsiniz Venüs yayda iken. Dans da bir yay ve 9.ev temasıdır. Dansa ilginizin artacağı bir Venüs geçişi bu ayrıca 🙂

Bu arada doğum haritasında Venüs’ü retro konumda olanlar için de bir yazım var. Doğum haritasında Venüs’ün retro olması nasıl anlamlara gelir, nasıl iyileştirebilir retro bir Venüs, etkileri nelerdir, detaylar burada : Doğum Haritasında Retro Venüs


Mars 30 Ekim tarihine kadar, yani neredeyse ayın tamamında terazi burcunda. 7.evinizde.

Yakın bağlantılarınızla, sizin için kıymetli olan ilişkilerinizle ilgili konular ön planda. Evlilik, eş, sevgili, ikili ilişkiler 7.evle ilgili. İş ortaklıkları, iş birlikleri 7.evle ilgili.

Hocalar, eğitmenler, danışmanlar, danışmanlıklar yine bu evin konusu.

Mars ise başlangıçları simgeliyor. Dolayısıyla yaşamınızda bu konularda yeni şeylerin başlayabileceğini anlıyoruz buradan.

Bir ilişki başlayabilir. Sizin için özel olan biri varsa, bir ilişkiye adım atabilirsiniz. İlişkiniz içinde evlilik yönünde gelişmeler olabilir.

Eşinizin yeni başlangıçları olabilir herhangi bir konuda.

İşinizde müşteri bağlantılarınız artabilir. Özellikle danışmanlık verdiğiniz, eğitmen konumunda olduğunuz bir işiniz varsa, hareketli bir dönem yaşayabilirsiniz.

Yeni insanlarla tanışabilirsiniz. Hocalar, eğitmenler eklenebilir hayatınıza.

30 Ekim’de akrep burcuna geçiyor Mars. 8.evinize geliyor. Maddi koşullarınızı iyileştirmek, birikimlerinizi güçlendirmek için yeni girişimleriniz olabilir bu dönemde.

Beklemede olan miras, nafaka, mal paylaşımı gibi konular varsa, vergi borcu, tazminat gibi yasal boyutu olan parasal konular varsa, bunlar hızlanacaktır. Yeni gelişmeler olabilir.

Daha iyi kazanmak için, borçlarınızı küçültmek için yapacağınız şeyler olabilir.

Kredi çekmek isteyenler, bu planlarını hayata geçirebilirler. Bankacılık işlemleriniz, yatırımlarınız, alım satım konularınız olabilir.


Ekim 2021 Ay Döngüleri :

6 Ekim : Terazi Burcunda Yeniay : Ay 13° Terazi, Güneş 13° Terazi

7.evinizde gerçekleşecek olan bir yeniay.

İlişkilerinizde yeni olasılıklara, yeni gelişmelere işaret eden bir yeniay sizin için.

Evlilik, ikili ilişkiler, iş ortaklıkları, iş birlikleri, danışmanlıklar, danışmanlar, bize rehberlik/eğitmenlik yapan kişiler bu evle ilgili.

İlişkilerinizle ilgili yeni kararlarınız olabilir. İş birlikleri doğabilir. Bir konuda danışmanlık alabilirsiniz. İşinizde yeni güzel müşteri bağlantıları doğabilir.

İnsan ilişkilerinizden ve iletişim ağınızdan yana faydalar bulabileceğiniz bir zaman.

Bireysel olarak ilerlediğiniz bazı noktalarda, başkaları ile yol almaya karar verebilirsiniz.

20 Ekim: Koç Burcunda Dolunay : Ay 27° Koç, Güneş 27° Koç

1.evinizde bir dolunay meydana geliyor.

Güncel meşguliyetlerinizle, ilişkilerinizle, işinizle ilgili kararlarınız olabilir dolunaya yakın günlerde. Bir şeyleri bitirmeye karar verebilirsiniz. Tamamlamaya niyet edebilir, yaptığınız bazı şeyleri neticelendirmek isteyebilirsiniz.

Kararsız kaldığınız, ne yapacağınızı bilemediğiniz şeylerde netleşebilir, kendinize bir yön çizebilirsiniz.

Bedensel ve ruhsal anlamda bir toparlanma hali var. Güçsüz kaldığınız noktaları iyileştirmek için ayağa kalkıyorsunuz.


Burç yorumlarında her şeyi çok genel şekilde konuşabiliyoruz sevgili okuyucularım. Aslında mühim olan bireysel haritamızın alacağı etkilerdir. Haritanıza özel etkilerden haberdar olmak için Doğum Haritası Analizi yaptırabilir, danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.

Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ üzerinden ulaşabilirler.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.


…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

Ayrıca →→ Instagram sayfamı takip etmek isterseniz, burayı tıklayabilirsiniz ↓↓↓

@astroloji.anlatburcak


Harika bir ay diliyorum hepinize ! Huzurlu, bereketli, eğlenceli bir ay olsun.

Sevgiler !

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!