Yengeç Burcu Ekim 2021

Yengeç Burcu Ekim 2021

Merhabalar sevgili yengeç ve yükselen yengeç okuyucularım !

Ekim ayından alabileceğiniz genel etkileri anlatacağım bu yazımda.

Bu ayın gezegen transitleri ve Ay döngüleri nasıl ihtimallere işaret ediyor sizin için, hadi başlayalım.


Güneş, 23 Ekim’e kadar terazi burcunda, 4.evinizde.

Terazi burcu evliliği, eşi simgeler. 4.ev ise yuvamızdır, yaşam alanımızdır, yuva kurmakla ilgili bir evdir.

Evlilik hazırlığında olanlar olabilir. Ailelerin tanışması, söz, nişan, düğün gibi hazırlıklarınız ve gündemleriniz olabilir güncelde.

Evinizle, evinizin düzeni ile daha fazla meşgul olabileceğiniz bir dönem.

Terazi burcu imzalı işlerle, kontratlarla, sözleşmelerle de ilgili. Evinizin kontratını yenileyebilirsiniz,  taşınma konularınız olabilir. Evinizi kiraya verebilirsiniz. Ev, emlak konuları hareketli.

Eşinizle ilgili yenilikler, yeni gelişmeler olabilir ayrıca bu Güneş transitinde. Eşiniz iş konusunda güzel gelişmeler yaşayabilir. Aile büyükleriniz ile ilgili güzel şeyler olabilir. Bu transitin ana teması ev ve aile sizin için.

Güneş Terazi Burcunda 22 Eylül-23 Ekim 2021

Güneş 23 Ekim’de akrep burcuna geçiyor Güneş. 5.evinize geliyor.

Çocukları olanlar için özellikle onlarla ilgili konuların öne çıkacağı bir süreç diyebilirim. Çocuklarınız için yapmanız gereken şeyler artabilir. Düzene koymanız gereken şeyler olabilir.

Yetişkin yaşta çocuklarınız varsa onların yeni kararları, yeni girişimleri, başlangıçları olabilir bu dönemde.

Sanatla daha yakından bağ kurmak, yeni hobiler edinmek, hayatınızı yeni meşguliyetler, kurslar, eğitimler ile renklendirmek isteyebilirsiniz ayrıca bu dönemde. Bunlar da 5.ev temasıdır.


Merkür 18 Ekim tarihine kadar retroda. Terazi burcunda, 4.evinizde gerçekleşen bir retro bu. 

Evimizin düzeni, güvenliği, şıklığı, konforu, huzuru, aile içi iletişimler, aile bireyleriyle ilgili konular 4.evin konusu.

Saydığım bu 4.ev temalarında geçmişten gelen konuların çözülebileceği, sürüncemede kalmış olan konuların neticeye varabileceği, yarım kalmış şeylerin tamamlanabileceği bir dönem.

Tadilatlarınız olabilir. Evinizde değiştireceğiniz şeyler olabilir.

Aile içinde, ev düzeni içinde sizi rahatsız eden şeyleri oturup konuşmak, yeni bir şekil vermek, çözmek, düzenlemek için iyi bir zaman.

Anlaşmazlıklar yaşanabilir ama sizi kızdırmış ya da üzmüş şeyleri ifade etmek için uygun bir zaman. Bir şeyler konuşulabilir, ‘açık iletişim’ ile daha iyi hale gelebilir.

18 Ekim’de retro sonlanıyor. Terazi burcunun 25 derecesinde başlamış olan retro 10 derecesinde tamamlanıyor.

Ayın geri kalanında Merkür terazide olmaya devam ediyor ama tabii bu kez ileri hareketinde olacak. 4.evin konularında meşgul olduğunuz gündemler geride kalmaya başlıyor retronun sonlanması ile.

Tam retro demişken, bir notum var, her ay ekliyorum bu bölüme. Bir doğum haritasında Merkür’ün retro olması nasıl anlamlara gelir, yaşama nasıl yansımaları vardır, etkileri nasıl dengelenebilir, iyileştirilebilir, konu ile ilgili bir yazım var. Kapsamlı bir içerik sundum sizler için ↓↓↓

Doğum Haritasında Retro Merkür  ← ← ← yazımı tıklayabilirsiniz.


Venüs 7 Ekim tarihine kadar akrep burcunda, 5.evinizde ilerlemeye devam ediyor.

Aşk, ikili ilişkiler, hazlar, keyifler, yaşam coşkusu, heyecanlar, eğlenceler demektir bu ev. Venüs’ün buradan geçiyor olması size bu konularda güzel şeyler getirebilir.

Mecburiyetlerin, ihtiyaçların, görevlerin ardından biraz daha hayatın eğlenceli taraflarına, keyiflerine odaklanmak isteyeceğiniz bir zaman.

Sizi mutlu edecek şeyler satın alabilirsiniz ayrıca. Zaruri ihtiyaçlardan ziyade, biraz daha keyfi tüketimler olabilir. Bir uyarım da olsun. Akrep burcu borçlarla, kredilerler, kredi kartlarıyla, ödemelerle ilgili bir burç. Harcamalarınızda ölçüyü korumanız faydanıza olur. Bütçenize dikkat edin.

7 Ekim’de Venüs burç değiştiriyor. Yay burcuna geçiyor. 6.evinize geliyor bu kez.

İşiniz, iş ortamınız, iş arkadaşlarınız, günlük düzeniniz, yaşam şekliniz, rutinleriniz, alışkanlıklarınız, yaşam kalitenizi etkileyen şeyler bu evle ilgili. Venüs bu konularda güzel şeyler yaşayabileceğinizi söylüyor.

İş hayatınızda uzaklarla bağlantılarınız olabilir ayrıca. Yay burcu başka şehirleri ve ülkeleri simgeler.

Yay demek okumak, öğrenmek, derinleşmek, ufkunu büyütmek demektir. Günlük yaşamınıza sizi entelektüel anlamda besleyecek yeni alışkanlıklar ekleyebilirsiniz Venüs buradan geçerken.

Bu arada doğum haritasında Venüs’ü retro konumda olanlar için de bir yazım var. Doğum haritasında Venüs’ün retro olması nasıl anlamlara gelir, nasıl iyileştirebilir retro bir Venüs, etkileri nelerdir, detaylar burada : Doğum Haritasında Retro Venüs


Mars 30 Ekim tarihine kadar, yani neredeyse ayın tamamında terazi burcunda. 4.evinizde.

Enerjinizi, odağınızı daha çok evinize, ailenize taşıyor bu döngü. Mars’ın olduğu yer, ne için efor sarf ettiğimizi, nelerle meşgul olduğumuzu anlatır.

4.ev ise evimiz, evimizle ilgili planlarımız, niyetlerimiz, tadilat, bakım, tamir, dekorasyon konuları, evimizi ilgilendiren konular, ayrıca ailemiz demektir.

Marsiyen enerjiyle başlangıçlar yaparız. Planlarımız için aksiyon alırız. Ertelemeyi bırakırız. Harekete geçeriz. Evinizde değişimler yapmak, yaşam alanınızla ilgili planlarınızı hayata geçirmek, aile bireylerinizle ilgili yapılması gerekenler varsa, onları ele almak, hızlanmak için iyi bir dönem.

Diğer yandan Mars bir çatışma enerjisidir. Zıtlaşmayı, uyumsuzluğu, agresyonu simgeler. Ev içinde tartışmalar yaşayabilirsiniz bu transit içinde zaman zaman. Birbirinize karşı sakin ve yumuşak bir iletişim dilinde olmanız, çok daha güzel olur tabii ki.

30 Ekim’de akrep burcuna geçiyor Mars. 5.evinize geliyor.

Sanat, spor, yeteneklerimizle yaptığımız şeyler, ilgi alanlarımız, yaratıcı işler, müzik, dans, kurslar, eğitimler bu evle ilgili. Bir sanat dalında yeni başlangıçlarınız olabilir Mars ile.

Spora başlayabilirsiniz.

Yeni etkinlikler içinde bulabilirsiniz kendinizi 🙂

Çocukları olanlar onlardan yana bir tık fazla yorulabilirler. Mars’ın bulunduğu yer, efor alanımızdır. Çocuklarınız için yapmanız gerekenler artabilir. Yeni meşguliyetler doğabilir bu dönemde.

Yetişkin yaşta çocuklarınız varsa onların kredi, yatırım, birikim, alım satım, vb konuları olabilir. Çünkü bunlar akrep temasıdır.


Ekim 2021 Ay Döngüleri :

6 Ekim : Terazi Burcunda Yeniay : Ay 13° Terazi, Güneş 13° Terazi

4.evinizde gerçekleşecek olan bir yeniay.

Evinizle ilgili bir yenilik olabilir bu etki ile birlikte. Aile içinde yeni başlayan şeyler olabilir. Ev düzeniniz için alacağınız kararlar, yapacağınız uygulamalar olabilir. Aile bireylerinin yaşamında yenilikler olabilir.

Eviniz ve aileniz için yapmak istedikleriniz varsa, yeniay sonrasında harekete geçebilirsiniz.

Başlangıçlar için en uygun zaman, yeniaydan 3,5 gün sonra başlayan hilal fazıdır. Onu da söylemiş olayım. Ay’ın ışığı büyümeye başlar. Görünür olmaya başlar hilal fazı ile. Hilal fazında başlayan şeyler güzelce büyür. Bereketlenir.

20 Ekim: Koç Burcunda Dolunay : Ay 27° Koç, Güneş 27° Koç

10.evinizde bir dolunay meydana geliyor.

İşinizde üstlerinizle ilgili gündemleriniz, düzenlemekte yapılmakta olan konularınız netleşebilir. Şekil alabilir. Otoritenin yeni açıklamalarını duyabilirsiniz dolunaya yakın günlerde. Yeni karar ve işleyişler gündeme gelebilir.

Bunun dışında resmi bir süreciniz, hukuksal bir konunuz, yasal bir işleminiz varsa, bu konuyla ilgili sonuçlanan şeylerin olabileceği bir zaman.


Burç yorumlarında her şeyi çok genel şekilde konuşabiliyoruz sevgili okuyucularım. Aslında mühim olan bireysel haritamızın alacağı etkilerdir. Haritanıza özel etkilerden haberdar olmak için Doğum Haritası Analizi yaptırabilir, danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.

Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ üzerinden ulaşabilirler.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.


…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

Ayrıca →→ Instagram sayfamı takip etmek isterseniz, burayı tıklayabilirsiniz ↓↓↓

@astroloji.anlatburcak


Güzel bir ay diliyorum hepinize ! Huzur, neşe, sohbet, kahkaha, bereket diliyorum.

Sevgiler !

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!