Merkür Retrosu Terazi Burcunda 27 Eylül-18 Ekim 2021

Merkür Retrosu Terazi Burcunda 27 Eylül-18 Ekim 2021

Merhabalar sevgili okuyucularım,

Yılın üçüncü ve son Merkür retrosu 27 Eylül günü başlıyor. Terazi burcunda gerçekleşecek ve 18 Ekim tarihine kadar sürecek olan bir retro bu.

2021’in tüm Merkür retrolarını hava elementi burçlarda deneyimliyoruz. Önce kovada, sonra ikizlerde bir Merkür retrosu yaşadık bu yıl.

Şimdi ise terazi burcunda bir Merkür retrosu göreceğiz. Bu retro terazinin 25 derecesinde başlayacak, 10 derecesinde tamamlanacak.

Terazi temalarında bir şeyleri gözden geçireceğimiz, terazi burcunun temsil ettiği konularda geçmişten gelen konu ve kişilerle yeniden bağlantıların doğabileceği bir döneme giriyoruz.

Öyleyse terazi burcu neleri simgeliyor, önce bir oraya bakalım.

Evlilik, ikili ilişkiler, eşe/sevgiliye dair konular, ortaklıklar, imzalı-sözleşmeli konular, anlaşmalar, kontratlar, bağlantılar, iş birlikleri, ayrıca koçluk ve danışmanlıklar, hukuksal konular terazi temaları arasında.

İlişkileri gözden geçireceğimiz bir dönem bu.

İkili ilişkilerimize, sosyal ilişkilerimize, iş bağlantılarımıza, yakın çevre dialoglarımıza daha fazla odaklanacağımız, belki bir şeyleri sorgulayacağımız bir zaman.

Hangi bağın içinde nasıl hissediyoruz ? Kurduğumuz bağlardan memnuniyet duyuyor muyuz ?

İkili ilişkilerimizde çözülmesi, şifalandırılması gereken şeyler var mı ?

İş ortaklıkları içinde adil bir paylaşım var mı ? Yolu birlikte yürümek mi faydamıza, yoksa bireysel olarak ilerlemek mi ?

İnsan ilişkilerimizde neleri istiyoruz ? Neler değerlerimizle örtüşmüyor ?

Alma verme dengesi açısından baktığımızda ilişkilerimize, ne görüyoruz ? Hep ‘ben’ mi diyoruz ? Hep ‘sen’ mi diyoruz ? ‘Biz’ olabiliyor muyuz ?

Kimlerle ‘biz’ olabiliyoruz ? Köklendiğimizi kimlerle bir türlü hissedemiyoruz ?

Kişisel haklarımıza, kendi iyiliğimize saygılı mıyız ?

Başkalarının menfaatine aynı ölçüde özenli miyiz ?

İlişkilerimize biraz daha bu gözlerle bakacağımız bir retro etkisi alıyoruz sevgili okuyucularım.

Bağlarımızı şifalandırmak için iyi bir dönem esasen. Merkür retrolarında bir şeyleri onarma fırsatı buluruz.

Çünkü Merkür düşünmeyi, düşünceyi, bakış açılarımızı simgeleyen gezegen. Retrosunda, hiç bakmadığımız açılardan bakarız konulara. Farklı perspektifler, uyanışlara vesile olur. Güzel farkındalıklar yaşarız.

İlişkiler için bir yeniden yapılandırma zamanı diyebilirim.

Anlaşmalarda, imzalı işlerde, kontratlarda bir şeyleri yeniden ele almamız gerekebilir.

Danışmanlıklar da terazi burcu ile ilgili olduğundan, daha önce bilgisine başvurduğumuz uzmanlardan tekrar danışmanlık alabiliriz.

Beklemede olan hukuksal konular varsa, bildirimler, sonuçlar gelebilir.

Bazı şeyleri yeniden ele alacağımız, üzerinden geçeceğimiz, pürüzleri gidereceğimiz bir Merkür retrosu geliyor.

Tüm bunlar dışında Merkür retrolarında neler yapılmaz ?

Genel anlamda nelere dikkat edelim ? Neler için bekleyelim ? Diğer uyarılarımı da aktarayım şimdi. Bunu her Merkür retrosunda yapıyorum.

Merkür iletişim gezegenidir. O yüzden bu süreçte iletişimlere, sözlerimize, mesajlarımıza, maillerimize, her zamankinden daha fazla özenelim. Çünkü Merkür retrolarında kendimizi istediğimiz gibi ifade edemeyebiliyoruz. Böyle olunca yanlış anlaşılmalar doğabiliyor.

Günlük akışlarda yazışmalarımıza, mesajı, maili kime gönderdiğimize, nereye hangi rakamı yazdığımıza dikkat edelim. Önemli evrakları doldururken bilgileri eksiksiz yazmaya özenelim.

Büyük diyebileceğimiz, önemli alışverişleri retroda yapmayalım. Özellikle de elektronik eşya satın almak için önermeyeceğim bir süreç. Merkür teknolojiyi, teknolojik ürünleri simgeleyen bir gezegen. O yüzden retrosunda aldığınız şeylerden memnun kalmayabilirsiniz. Bu alışverişi boş yere yaptığınızı düşünebilirsiniz. Üründe sorun olabilir, teslim, kurulum süreçlerinde pürüzler yaşanabilir. Elektronik alışverişlerimizi, retro sonrasına bırakalım.

Online alışverişlerde güven vermeyen sitelerden uzak duralım.

Hayati kararlar almaktan kaçınalım. Yaşamınızı büyük ölçüde etkileyecek önemli konuları, eğer mümkünse, bekletmenizi, yeterince düşünmeden bir adım atmamanızı önereceğim. Merkür retrosu, konuları etraflıca düşünüp tartma, daha detaylı, daha kapsamlı bir değerlendirme yapma zamanıdır.

İş kurmak, iş değiştirmek, ev almak, ev satmak, taşınmak, evde büyük değişimler yapmak gibi majör adımları da retro sonrasına ertelemeniz faydanıza olur.

İmzalı işler, yeni anlaşmalar, kontratlar, sözleşmeler için destekleyici değildir Merkür retroları. Merkür retroda iken başlayan anlaşmalar uzun süreli olmayabiliyor. Gözden kaçan sözleşme koşulları olabiliyor. Özetle söylersek, sorun yaratacak durumlar olabiliyor. Dolayısıyla imza gerektiren konular için de bir bekleme zamanı bu.


Şimdi terazi burcunda gerçekleşecek olan bu Merkür retrosunun burçlar bazında neler getirebileceğine geçeceğim.

Öncesinde iletişim bilgilerimi vereyim.

Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ üzerinden ulaşabilirler.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

Ayrıca →→ Instagram sayfamı takip etmek isterseniz, burayı tıklayabilirsiniz ↓↓↓

@astroloji.anlatburcak


Yükselen burcunuza öncelik veriniz !

Koçlar ve Yükselen Koçlar :

Merkür retrosu 7.evinizde gerçekleşecek.

Yani ilişkiler alanında. Başta evlilik, özel ilişkiler ve iş ortaklıkları olmak üzere, sizin için önemi büyük olan bağlarınız, bağlantılarınız, iletişim halinde olduğunuz ve bir şeyleri birlikte yaptığınız kişiler, hocalar, danışmanlar bu evle ilgili.

Bu konuları, ilişkileri bir gözden geçirme zamanı olacak bu sizin için. Hangi iletişimler içinde nasıl hissediyorsunuz ? Kendinizi ilişkiler içinde doğru konumlandırıyor musunuz ? Kişisel sınırlarınız var mı ? Kendinizi ne ölçüde merkeze alıyorsunuz ? Seçimlerinizi başkalarına göre mi yapıyorsunuz ? Merkezinizde sizin yerinize, onlar mı var ? İşte dönüp buralara bakacağınız bir zaman olacak bu Merkür retrosu sizin için.

Zaman zaman iletişim problemleri olabilir. Buna dikkat edin. İlişkilerinizi iyi tutun. Uyum içinde, uyum niyetinde olmak, her zaman kazandırır. Hayatı güzelleştirir, kolaylaştırır.


Boğalar ve Yükselen Boğalar :

Merkür retrosunu 6.evinizde deneyimleyeceksiniz.

İş arkadaşlarınızla ilgili konular, iş ortamınızda ilişkileriniz, arkadaşlarınızla paylaşımlarınız daha vurgulu olacaktır bu süreçte.

İş ortamınızda ilişkilerinizde uyumlu olmaya, gereken noktada toleranslı olmaya ya da gerekiyorsa bazen stratejik olmaya özen gösterin. İlişkilerinizi yolunda ve rayında tutun. Ufak tefek alınganlıklar, yanlış anlaşılmalar olabilir, bunlara dikkat edin.

Şu ana dek sessizce ilerlemiş bazı şeyler duyulabilir ayrıca. Bu tür etkileri de olabiliyor Merkür retrolarının.

Başka uyarılarım da olacak. 6.ev iş hayatımızı anlatan bir alan. Terazi burcu ise imzalı işleri, sözleşmeleri, kontratları simgeliyor.

Merkür retroda iken iş değişikliği yapmamanızı, iş teklifi gelmesi durumunda etraflıca düşünmeden kabul etmemenizi, hatta konunun öncesi/geçmişi yoksa değerlendirmeye almamanızı öneririm. Merkür retrolarında imza atmak, sözleşme yapmak önerilmez. Çünkü bunlar kalıcı olmayabiliyor. Sorun yaratabiliyor.


İkizler ve Yükselen İkizler : 

Merkür retrosu 5.evinizde gerçekleşecek.

Çocuklar, bebekler, sizin çocuklarınız ya da hayatınızdaki çocuklarla ilgili konular, hamilelik konuları bu evle ilgili.

Aşk, flörtler de bu evin konusu.

Saydığım bu konularda bir retro etkisi alıyor olacaksınız. Çocuklarınızla ilgili bir süredir meşgul olduğunuz, araştırma yaptığınız konular netleşebilir. Sonuçlanabilir.

Çocuklarınızın haber bekledikleri yerler varsa, buralardan haberler, bildirimler gelebilir. Onlarla ilgili araştırma yapacağınız gündemleriniz olabilir.

Sizin için özel olan biri varsa, onunla ilgili daha fazla şey öğrenebileceğiniz, onu daha iyi tanıyabileceğiniz bir dönem. Düşünceleriniz değişebilir bu retroda. Değişim derken, olumlu ya da olumsuz yönde, her iki yönde de olabilir bu. O kişiyle ilgili varsayımlarınızda netleşebileceğiniz bir zaman.

Merkür retrosunda iletişimlerimize, ilişkilerimize daha fazla özenmemiz, kendimizi doğru ifade etmeye ve karşımızdaki insanı doğru anlamaya çalışmamız faydamıza olur.


Yengeç ve Yükselen Yengeç :

Merkür 4.evinizde yapacak retrosunu.

Ev, evlilik, yuva, yaşam alanı ve aile içi konular bu evle ilgili.

4.ev temalarında geçmişten gelen konuların çözülebileceği, sürüncemede kalmış olan konuların neticeye varabileceği, yarım kalmış şeylerin tamamlanabileceği bir dönem.

Tadilatlarınız olabilir. Evinizde değiştireceğiniz şeyler olabilir.

Aile içinde, ev düzeni içinde sizi rahatsız eden şeyleri oturup konuşmak, yeni bir şekil vermek, çözmek, düzenlemek için iyi bir zaman.

Anlaşmazlıklar yaşanabilir ama sizi kızdırmış ya da üzmüş şeyleri ifade etmek için uygun bir zaman. Bir şeyler konuşulabilir, ‘açık iletişim’ ile daha iyi hale gelebilir.


Aslan ve Yükselen Aslan :

Merkür 3.evinizde gerçekleştirecek retrosunu.

3.ev yakın çevremizi, arkadaşlarımızı, okul arkadaşlarımızı, komşularımızı temsil eden bir ev. Merkür retrosunda, geçmişten tanıdığınız kişilerle, eski okul arkadaşlarınızla, eskiden komşunuz olan kişilerle yeniden irtibatlar doğabilir.

Bir süredir görüşmediğiniz akrabalarınızla, arkadaşlarınızla  görüşebilirsiniz.

İletişimler, irtibatlar 3.evle ilgili. Terazi burcu ise imzalı işleri, kontratları, anlaşmaları, ayrıca danışmanları, danışmanlıkları sembolize ediyor.

Bir uzmanla, bir danışmanla, bir eğitmenle iletişimleriniz olabilir. Bir eğitim alabilirsiniz. Bir danışmanlık alabilirsiniz.

Bir türlü yapılamamış görüşmeler, toplantılar yapılabilir, bir araya geleceğiniz kişiler olabilir.

Bununla birlikte, Merkür iletişimi simgeleyen gezegen olduğu için retrosunda dialoglara, insan ilişkilerimize daha fazla özenmek, kendimizi doğru anlatmak, karşımızdaki insanı doğru anlamak daha önemli hale geliyor.

Ayrıca Merkür retrosunda imzalar atmamak, önemli girişimler yapmamak, büyük sayabileceğimiz alışverişler, anlaşmalar yapmamak faydamıza olacaktır sevgili okuyucularım.


Başak ve Yükselen Başak : 

Merkür retrosunu 2.evinizde deneyimleyeceksiniz.

2.ev para evidir. Terazi burcu ise ‘biz’ olmak demektir. Ortak olmak, yolu birlikte yürümek, iş birliği yapmak demektir. Ortaklı projeler, ortaklı kazançlar, başkaları ile birlikte yaptığımız şeyler terazi ile ilgili.

Bu retroda, bu ortaklıkların şekli, çerçevesi, iş yapma şekliniz, kazançları ne şekilde paylaştığınız, payınız, başkalarının payı gibi konularda ufak tefek anlaşmazlıklar olabilir. Oturup konuşup yeniden kararlaştırmanız, netleştirmeniz gereken şeyler olabilir.

Bunun dışında genel olarak insan ilişkilerimiz içinde farkındalıklar yaşadığımız, pürüzleri düzelttiğimiz, hatalarımız olduysa telafi etmek yönünde harekete geçtiğimiz bir zamandır Merkür retroları.

Hangi bakış açınız, hangi tutumunuz, hangi davranışlarınız sizi insan ilişkileriniz içinde zorluyor ? Bunlar nelere dönüşebilir ? Nasıl olursa, her şey daha güzel olur ? Buralara bakma zamanı.


Terazi ve Yükselen Terazi : 

Merkür retrosu 1.evinizde.

Doğrudan sizinle ilgili bir şey bu. Terazi burcunda bir retro.

Önemli kararlar almaktan, önemli işlere başlamaktan kaçınmanız gereken bir süreç. İmza atmak için de uygun değil. İmzalı işleri şayet mümkünse bekletiniz ya da retro öncesinde yapınız. Ama retroya çok yaklaşmadan ! Çünkü birkaç gün öncesinden, etkiler görünüyor olmaya başlıyor.

Bunlar dışında esasen büyük bir yenilenme etkisi olacaktır bu retro sizin için. Geriye dönüp yaptığınız şeylere bakacağınız, hatalı noktaları, pürüzleri fark edebileceğiniz, düzeltebileceğiniz, eksikleri tamamlayabileceğiniz, bazı kararlarınızı tekrar masaya yatırabileceğiniz bir zaman.

Yarım kalan, sürüncemede kalmış olan işler tamamlanıyor.

Hayatın matematiğine dair önemli farkındalıklar geliyor ayrıca Merkür retrosu ile 🙂


Akrep ve Yükselen Akrep :

Merkür retrosu 12.evinizde.

Gizli saklı iletişimlerin, iş birliklerinin olabileceği bir dönem. Kendinizi temiz olmayan enerjilerden, kötü karma yaratabilecek davranışlardan uzak tutunuz.

Bazı ilişkiler, iş ortaklıkları, el sıkışmalar bilinmesin, üstü örtülü olsun isteyebilirsiniz. Ama aşağıda anlatacağım, bu tür şeyler olursa muhtemelen Merkür retrosunda duyulur. Bu olasılığı bilerek, doğru seçimler yapmaya çalışınız.

İlişkiler, ortaklıklar, iş birlikleri, anlaşmalar, birlikte yapılan şeyler terazi burcu ile ilgili. Bu Merkür retrosu sessiz, sedasız ilerleyen, bilinmeyen ilişkilerin ortaya çıkabileceği bir retro. İş hayatınızda stratejik olarak gizli tutmayı seçtiğiniz iş birlikleri ve anlaşmalar olduysa, bunlar da duyulabilir.

Bunlar dışında, evlilik, ikili ilişkiler ve ortaklıklar başta olmak üzere, hayatınızda ön planda olan kişilerle iletişimlerde yer yer birbirinizi yanlış anlayabileceğiniz, ufak tefek tartışmaların, alınganlıkların olabileceği bir dönem bu. O yüzden ilişkilere daha fazla özenmemiz gerekiyor Merkür retrolarında. Ne demek istiyoruz, hangi kelime ile ne kastettik, hangi durumda nasıl hissettik, ‘daha açık iletişim’ kurmak gerekiyor.

Kendimizi doğru anlatıyor muyuz ? Karşı taraf darılmak da haklı mı ? Empati kuralım. Karşı tarafı da anlamaya çalışalım.

Ayrıca kendi isteklerimize, kendi seçimlerimize, kendi duygularımıza verdiğimiz değeri karşı tarafa veriyor muyuz ya da karşımızdaki insana özendiğimiz kadar kendimize özeniyor muyuz ?

Ben-sen dengesini gözden geçireceğiz bu retroda sevgili okuyucularım. Bir şeyleri düzelteceğiz.

Siz de bu anlamda güçlü bir farkındalık sürecinde olacaksınız.


Yay ve Yükselen Yay : 

Merkür retrosu 11.evinizde.

Sosyal çevre alanıdır burası.

Kişisel hayatınızda, okulunuzda, işinizde arkadaşlarınızla, dostlarınızla dialoglarınızda daha hassas, daha özenli olursanız, retronun işaret ettiği yanlış anlamalar, alınganlıklar, küslükler gibi durumlar yaşanmaz. Negatif ihtimallerden korunmuş olursunuz.

Ama diğer yandan, insan ilişkileriniz içinde güncelde sorunlar varsa bunları konuşmak, içinizde tuttuklarınızı ifade etmek için çok iyi bir dönem. Tabii bunu nezaketle, saygıyla yapmak güzel olur.

Bunlar dışında işinizde yarım kalmış, süresi çeşitli sebeplerle uzamış, sürüncemede kalmış konular varsa, bunları ele alabileceğiniz, sonuca vardırabileceğiniz, tamamlayabileceğiniz bir zaman.


Oğlak ve Yükselen Oğlak : 

Merkür retrosu 10.evinizde.

İşiniz, kariyeriniz, görevleriniz, sorumluluklarınız ve üstlerle ilgili konular ön planda.

Bu retro sürecinde ilişkilerinize, yöneticilerinizle/patronlarınızla olan dialoglarınıza daha fazla özenmenizi, daha kontrollü olmanızı öneririm. Bazı yanlış anlaşılmalar olabilir.

Kendimizi yeterince iyi ifade etmek için, daha fazla düşünerek hareket edelim Merkür retrolarında.

Bunun dışında beklemede olan devlet bağlantılı konularınız, yönetimle ilgili konularınız, işinizle ilgili konularınız varsa, bunların tekrar ele alınabileceği bir dönem. Bu kez konular şekil kazanabilir.

İşinizde eksiklerin, pürüzlerin üzerinden geçip olanı daha iyi hale getireceğiniz bir dönem bu ayrıca.


Kova ve Yükselen Kova :

Merkür 9.evinizde gerçekleşecek.

Uzaklarla, başka şehirlerle, başka ülkelerle iletişimleriniz olabilir Merkür bu evde iken.

Yabancı diller ve yabancı kültürlerle ilgili konular hayatınızda biraz daha öne çıkabilir ayrıca bu dönemde.

Merkür retrolarında, beklemede olan konular çözülebiliyor. Beklediğimiz yanıtlar gelebiliyor. Yurt dışı bağlantılı konularda başvurduğunuz, beklediğiniz konular varsa, vize başvurunuz varsa, bu konularda yanıt alabileceğiniz bir retro dönemine giriyorsunuz.

Okul hayatınız varsa, okul arkadaşlarınızla ve hocalarınızla iletişimlerinize dikkat etmenizi önereceğim. Bazı yanlış anlaşılmalar doğabilir. Bunların sizi zor duruma düşürmemesi adına, daha özenli olunuz.

Bir seyahatiniz olacaksa bu dönemde, aldığınız bilete, yaptığınız işleme, valizlerinize, yolculuk içindeki süreçlerinize daha fazla dikkat edin. İşler karışmasın 🙂

Yeni büyük girişimlerden uzak durmanızı önereceğim ayrıca. Retro öncesinde temeli olmayan, retroda doğan bir konu ise, aklınızda retroda gelen bir fikir ise, beklemede kalınız. Retro sonrasında harekete geçiniz. 20 Ekim sonrasını kastediyorum.


Balık ve Yükselen Balık : 

Merkür retrosu 8.evinizde yaşanacak.

Ortaklı paralar, eşin geliri, borçlar, ödemeler, kazançlar, maddi konular bu evle ilgili.

Bu zamana kadar şekil almamış olan parasal konular, ortaklı kazançların paylaşımları, mülklerin paylaşımı, nafaka, miras gibi konuların sonuca bağlanabileceği bir zaman, eğer hayatınızda bu yönde süreçleriniz ve çabalarınız varsa.

Geçmişten gelen, birikmiş olan, büyümüş olan borçlarınız için bir ödeme planı oluşturulabilir. Hukuksal süreçler varsa, size bir süre verilebilir. Durumu yoluna koymak için fırsatlarınız olabilir.

Mülkler, kazançlar, vergi, prim, sigorta, tazminat, kredi gibi konularda gündemleri olanlar için konuları bir ele alma, derleme, toplama zamanı bu. Beklediğiniz sonuçlar, yanıtlar, kararlar varsa, Merkür retrosunda bu yönde gelişmeler yaşayabilirsiniz. Sonuç alabilirsiniz.


Aşağıdaki linklere diğer yazılarımı da ekliyorum.

Tıklayarak güncelde içinde bulunduğumuz dönem hakkında daha çok bilgi sahibi olabilirsiniz ↓↓

Güneş Terazi Burcunda 22 Eylül-23 Ekim 2021

Venüs Akrep Burcunda 10 Eylül-7 Ekim 2021

Mars Terazi Burcunda 15 Eylül-30 Ekim 2021

Sevgiler, görüşmek üzere !

Dr. Burçak Kayış

 

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!