20 Ekim 2021 Koç Burcunda Dolunay

20 Ekim 2021 Koç Burcunda Dolunay

20 Ekim Çarşamba günü Türkiye saati ile 17:57’de koç burcunun 27 derecesinde bir dolunay meydana geliyor sevgili okuyucularım.

Başrolünde Mars olan bir dolunay bu.

Dolunaylar, Güneş – Ay karşıtlığıdır. Ay’ın döngüleri içinde, Güneş ve Ay’ın karşı karşıya geldiği döngüdür dolunaylar.

Bu kez Güneş’in yanında Mars’ı da görüyoruz.

Mars Güneş ile kavuşumda, Ay’ın karşısında duruyor dolunay sırasında.

Bu bir koç dolunayı değerli okuyucularım. Koç burcunun yönetici gezegeni Mars olduğundan, zaten temelde Marsiyen bir doğası var dolunayın. Buna ek olarak Mars’ı Güneş’in yanında görüyor olmamız, dolunayın ana karakterini Mars’ın belirlediğini söylüyor.

Resmin içindeki en önemli bileşen, Mars diyebiliriz o yüzden.

Terazi ilişkileri simgeleyen bir burç. İlişkilerini yolunda tutma gayreti olan, ilişkilerinde uyumu çok önemseyen, gerektiğinde diplomatik, politik davranmayı bilen bir burç. Güneş burada. Fakat yanında bir Mars var 🙂

Mars agresyonun gezegeni. Nasıl bir enerji, nasıl bir gezegen ? Fevri bir gezegen. Dürtüsel davranmayı anlatan bir doğası var. Koç burcunun yöneticisi.

Dolunaya ev sahipliği yapan koç, kolay öfkelenen, kolay parlayan, ani çıkışlar yapabilen, dik başlı, geri adım atmayı sevmeyen, gözü kara bir burç.

Şimdi tüm bunları birleştirecek olursak, ne deriz ? Nasıl olasılıklarımız var ? Dikkat gerektiren neler var ?

Bu dolunay döngüsünde, yani özellikle dolunayın öncesi-sonrası birkaç günlük dönemde insan ilişkilerimizde öfkeyi kontrol edememek, diplomatik olamamak, politik olamamak, dürtüsel hareket etmek, yeterince düşünmeden hızlı karar almak, fevri çıkışlarda bulunmak, kontrolsüz tepkiler vermek gibi risklerimiz var.

Buralara dikkat etmemiz gerekiyor !

Bunun dışında yolda, trafikte aceleci olmayalım. Günlük hayatın içinde, özellikle mutfakta kesici aletlere dikkat edelim.

Dialoglar içinde terazinin nezaketini elden bırakmayalım. Sözleri, durumları, konuları tam olarak anlamadan öfkeyle hareket etmeyelim. Ağzımızdan çıkan kelimelere dikkat edelim.

Gerektiğinde politik olmayı bilelim. Köprüleri yıkamayacağımız noktalarda ilişkileri rayında götürelim.

Diğer yandan sonlanması gereken, artık gerçek anlamda yaşam resmimizden çıkması gereken, yeterince şans verdiğimiz ve zaman tanıdığımız halde tekrar tekrar aynı şeyleri deneyimlediğimiz toksik ilişkiler varsa hayatımızda, bunlar için bir temizlik zamanı bu dolunay.

‘Bu kadarı yeter. Daha fazlasına tahammülüm ve toleransım yok’ deme zamanı.

İkili ilişkiler, sosyal ilişkiler, ortaklıklar, iş birlikleri, her anlamda söylüyorum. İlişkiler derken tüm insan ilişkilerimizi kastediyorum bu arada.

Buraya kadar anlattıklarım daha çok kontrol ve dikkat gerektiren noktalar.

Peki daha pozitif olasılıklarımız var mı 🙂 ? Var.

Dolunay, Pluto’dan uyumsuz bir açı alıyor. Ay ve Pluto arasında bir kare açı var. Dolunay sırasında Mars ve Jüpiter arasında ise şahane bir üçgen açı var !

Esasen bu Pluto karesi, güçlü bir değişim ve eskiyi yıkma sembolü bizler için !

Eskimiş, görevini tamamlamış, artık fayda getirmeyen durumlardan, kişilerden, ortamlardan, eşyalardan, anılardan özgürleşebileceğimiz, geçmişin üzerimizdeki etkisinden, negatif enerjilerden arınarak yeni ve çok daha parlak sayfalar açabileceğimiz bir zamandayız.

Bu dolunay diyor ki : ‘Sakın aceleci olma. Hırsla, inatla, öfkeyle hareket etme. Terazi doğasında nazik ol. Gerekirse stratejik ol. Hamlelerini iyi hesap et. Geçmişten neleri hala tutuyorsun hala ruhunda, içinde, evinde, bunları fark et. Bunlardan arın. Yeniye niyet et. Yeniye adım at. Ben Jüpiter ile destekleyeceğim seni.’

Bunları fısıldıyor dolunay 🙂 Ben de iletmiş olayım :))

Sakince, güzel enerjilerle geçirelim önümüzdeki günleri. Dolunayın enerjisini doğru kullanalım. Aklın söylediğinden uzaklaşmayalım. Anlık dürtülerle değil, aklı selimle yol alalım sevgili okuyucularım.

Şimdi de burçlar için olasılıklara geçeceğim.

Öncesinde iletişim bilgilerimi vereyim.

Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ üzerinden ulaşabilirler.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.

………………………………………………………………………………………………………………………………………

………………………………………………………………………………………………………………………………………

………………………………………………………………………………………………………………………………………

Ayrıca →→ Instagram sayfamı takip etmek isterseniz, burayı tıklayabilirsiniz ↓↓↓

@astroloji.anlatburcak


(Yükselen burcunuza öncelik veriniz, çünkü öngörülerde teknik olarak yükselen burç kullanılır. Öngörüler yükselen ile yapılabilmektedir.)

Koçlar ve Yükselen Koçlar :

1.evinizde bir dolunay meydana geliyor.

Güncel meşguliyetlerinizle, ilişkilerinizle, işinizle ilgili kararlarınız olabilir dolunaya yakın günlerde. Bir şeyleri bitirmeye karar verebilirsiniz. Tamamlamaya niyet edebilir, yaptığınız bazı şeyleri neticelendirmek isteyebilirsiniz.

Kararsız kaldığınız, ne yapacağınızı bilemediğiniz şeylerde netleşebilir, kendinize bir yön çizebilirsiniz.

Bedensel ve ruhsal anlamda bir toparlanma hali var. Güçsüz kaldığınız noktaları iyileştirmek için ayağa kalkıyorsunuz.


Boğalar ve Yükselen Boğalar : 

12.evinizde bir dolunay meydana geliyor.

Ruhsal konular, iç dünyamız, psikolojimiz, modumuz, ruh halimiz, duygularımız bu evin konusu.

Ruhsal anlamda gelgitli birkaç gün yaşayabilirsiniz dolunay yaklaşırken. İçe dönmek, yalnız kalmak, kendinizle olmak, kendinizi dinlemek isteyebilirsiniz. Ruhunuzun ihtiyaçları daha görünür olabilir gözünüze. Kendinize, duygularınıza şefkatle yaklaşın. Size neler iyi hissettirecekse, o şeyleri yapmaya çalışın. Hayatınızın mümkün olan alanlarında biraz mola vermek iyi gelebilir.

Herkes bir şeylerden yana yorgun. Her birimiz türlü türlü konular üzerinden zorlanıyoruz, tekamül ediyoruz. Biraz olanı olduğu gibi kabul etmeyi ve hayatla birlikte akmayı deneyin. Duygularınızı serbest bırakın. İyi tutun kendinizi.


İkizler ve Yükselen İkizler :

11.evinizde bir dolunay meydana geliyor.

Dolunayın etkisini sosyal çevre alanından alıyorsunuz. Arkadaşlarınızla iletişimlerinizde bir şeyler biraz yükseltebilir, kızdırabilir sizi. Birbirinizi kırmamak adına seçimlerinize özen gösterin.

Bunun dışında grup çalışmaları, ekip faaliyetleri, birlikte yapılan işler, işinizde departmanınızla ilgili konular yine bu evle ilgili. Bir tamamlanma yaşayabilirsiniz. Bir projenin hazırlığı bitebilir. Duyurusunu yapabilirsiniz. Bir çalışma tamamlanabilir.


Yengeç ve Yükselen Yengeç : 

10.evinizde bir dolunay meydana geliyor.

İşinizde üstlerinizle ilgili gündemleriniz, düzenlemekte yapılmakta olan konularınız netleşebilir. Şekil alabilir. Otoritenin yeni açıklamalarını duyabilirsiniz dolunaya yakın günlerde. Yeni karar ve işleyişler gündeme gelebilir.

Bunun dışında resmi bir süreciniz, hukuksal bir konunuz, yasal bir işleminiz varsa, bu konuyla ilgili sonuçlanan şeylerin olabileceği bir zaman.


Aslan ve Yükselen Aslan :

9.evinizde bir dolunay meydana geliyor.

Başka şehirler, ülkeler, uzak mesafeler, seyahatler bu evle ilgili. Sizin ya da bir yakınınızın bir yolculuğu, bir yer değişikliği gündeme gelebilir.

Yurt dışı bağlantılı bir konuda bekleme halinde olduğunuz bir gündeminiz varsa, örneğin vize başvurusu gibi, bunlar sonuçlanabilir.

Gümrük, ithalat, ihracat işleri olanlar, buralarda yeni şeyler yaşayabilirler. Belirsizlikler, beklemeler sonlanabilir.

Yüksek öğrenim hayatınız varsa ya da bu yönde bir hazırlığınız varsa, okul, sınav, mülakat, başvuru konuları gündeme gelebilir. Akademik çalışmaları olanlar için yine bir tamamlanma döngüsü. Üniversitede okuyanlar, dolunay zamanı yoğun bir hafta yaşayabilirler.


Başak ve Yükselen Başak : 

8.evinizde bir dolunay meydana geliyor.

Bir ödeme, bir kredi kartı borcu, bir alacak verecek, bir borç meselesi gündeminiz olabilir dolunaya yakın günlerde.

Dava sürecinde olan parasal konular, tazminat, sigorta, mal paylaşımı, nafaka, miras gibi konuları olanlar, buralarda tamamlanmalar yaşayabilirler. Konu sonuçlanabilir. İlerleme yönünde yeni gelişmeler olabilir.


Terazi ve Yükselen Terazi :

7.evinizde bir dolunay meydana geliyor. Yani ilişkiler evinde bir dolunay.

Evli iseniz ya da bir ilişkiniz varsa, partnerinizle ve ilişkinizle ilgili gündemleriniz olabilir. Bazı konularda netleşebilirsiniz. Ne istediğinize, ne istemediğinize karar verebilirsiniz.

Partnerinizi meşgul eden, ona yardımcı olmanızı gerektirecek gündemleriniz olabilir.

Sporda, müzikte, dansta ya da başka bir alanda birebir ders aldığınız eğitmenler, herhangi bir alanda size koçluk eden kişiler, bilgisinden istifade ettiğiniz uzmanlar bu evle ilgili. Onlarla ilgili konularınız olabilir dolunaya yaklaşırken. Bir çalışmanın sonucunu elde edebilirsiniz. Bir çaba, bir emek sonuç verebilir.


Akrep ve Yükselen Akrep :

6.evinizde bir dolunay meydana geliyor.

Günlük hayatınız, iş düzeniniz, çalışma hayatınız, kişisel yaşamınızda rutinleriniz bu evle ilgili.

Gündelik sorumluluklarınız öne çıkıyor dolunay ile. Günlük olarak yapmanız gereken şeyler, iş yükünüz, kişisel hayatınızda ilgilenmeniz gereken şeyler artabilir dolunaya yakın günlerde. Bu sizi biraz yoracak bir tempo olabilir. Bedensel enerjinizi yükseltecek şeyler yapın o yüzden. Bağışıklığınız düşmesin.

İş ortamınızda yeni düzenlemeler yapılabilir ayrıca.

İş arkadaşlarınızla ekip içinde alacağınız kararlar olabilir.

Temizlik, düzenleme, sadeleşme 6.evin anlattığı şeyler arasında. Evinizde, ofisinizde, iş ortamınızda temizlikler, düzenlemeler yapabilirsiniz ayrıca. Bu da sadece fiziksel değil, aynı zamanda bir enerji temizliği anlamına gelir. Yaşamınızda pek çok tıkalı noktanın açılmasına vesile olabilir. Hayatınızdan, yaşam alanınızdan neleri çıkarmanız ve sadeleşmeniz faydanıza olur ? Bir bakın. Bu dolunayı bu anlamda değerlendirin mutlaka.


Yay ve Yükselen Yay : 

5.evinizde bir dolunay meydana geliyor.

Aşk hayatınızda biraz dalgalı, değişken, gelgitli diyebileceğim birkaç gün yaşayabilirsiniz dolunay yaklaşırken. Bir şeyler sizi kızdırabilir. Bazı şeyleri daha büyük bir farkındalıkla analiz edebilirsiniz. İstemediğiniz ve size iyi hissettirmeyen şeyleri konuşabilirsiniz partnerinizle.

Çocuk sahibi olanların, onların ihtiyaçları ile ilgili gündemleri olabilir. Onlar için yapmaları gereken şeyler olabilir. Yetişkin yaşta çocuklarınız varsa, size bazı kararlarınız duyurabilirler. Bazı planlarını paylaşabilirler. Bekledikleri şeyler sonuçlanabilir.

Dolunay netlik ve sonuç zamanıdır.


Oğlak ve Yükselen Oğlak :

4.evinizde bir dolunay meydana geliyor.

Ev demektir. Aile demektir. Yuva demektir bu alan. Dolunaya yakın günlerde ev içinde bir gündeminiz olabilir. Eviniz için halletmeniz, çözmeniz gereken bir şey olabilir. Örneğin bir arıza konusu, bir tamirat. Örneğin bir eşya yenileme.

Aile içinde gerilebilirsiniz ayrıca. Ortak karar alamadığınız, uzlaşamadığınız yerler olabilir. Karşıt fikirler çatışabilir.

Bir sorun olursa, soruna hayıflanmak yerine hayat o deneyimle size ne anlatamaya çalışıyor, işin bu ksmına bakarak, çözüme odaklanarak geçirin dolunay günlerini.


Kova ve Yükselen Kova : 

3.evinizde bir dolunay meydana geliyor.

İletişimler üzerinden etki alıyorsunuz. Yakın çevre iletişimleri, kardeşlerle, akrabalarla, komşularla iletişimler bu evle ilgili. Bir şeylere öfkelenebilirsiniz. Duyguyu içinizde tutmak da doğru değil ama kalp kırmadan kendinizi düzgün bir üslupla ifade edin. Dialoglarınızda sakin bir enerjide olun.

Bunun dışında kardeşlerinizle, yakın akrabalarınızla ilgili sonuçlanan şeyler olabilir. Bir kararını duyurabilirler. Bir konuda aldıkları neticeyi duyurabilirler. Haberleşmeleriniz olabilir.

Eğitimler, kurslar, evinize yakın noktalarda gidip geldiğiniz yerler 3.ev kapsamında. Buralarda tamamlanan şeyler olabilir dolunay ile.


Balık ve Yükselen Balık :

2.evinizde bir dolunay meydana geliyor.

Burası para evi. Kazançlarımızı, birikimlerimizi, harcamalarımızı, maddi varlıklarımızı simgeliyor.

Koç dolunayı ile bir para çıkışı olabilir. Hesap etmediğiniz bir konu, bütçenizde dengeyi değiştirebilir biraz. Bir ödeme yapmanız ve günlük alışverişlerinizin ötesinde önemli bir şey satın almanız gerekebilir.

Gelirlerinizle ilgili yeni kararlarınız olabilir.

Parasal konular, maddi güvenceniz, maddi konforunuz, hayat şartlarınız daha fazla meşgul edebilir zihninizi bu döngüde. Bu konulara daha fazla odaklanabilirsiniz.


Aşağıdaki linklere diğer yazılarımı da ekliyorum.

Tıklayarak güncelde içinde bulunduğumuz dönem hakkında daha çok bilgi sahibi olabilirsiniz ↓↓

Güneş Terazi Burcunda 22 Eylül-23 Ekim 2021

Venüs Yay Burcunda 7 Ekim-5 Kasım 2021

Mars Terazi Burcunda 15 Eylül-30 Ekim 2021


Ekim ayı burç yorumlarınız da aşağıda sevgili okuyucularım :

Koç Burcu Ekim 2021Boğa Burcu Ekim 2021İkizler Burcu Ekim 2021,

Yengeç Burcu Ekim 2021Aslan Burcu Ekim 2021Başak Burcu Ekim 2021,

Terazi Burcu Ekim 2021Akrep Burcu Ekim 2021, Yay Burcu Ekim 2021,

Oğlak Burcu Ekim 2021, Kova Burcu Ekim 2021, Balık Burcu Ekim 2021

Sevgiler,

Dr. Burçak Kayış

 

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!