Venüs Akrep Burcunda 10 Eylül-7 Ekim 2021

Venüs Akrep Burcunda 10 Eylül-7 Ekim 2021

Venüs 10 Eylül Cuma günü 23:38’de akrep burcuna geçiyor sevgili okuyucularım. 7 Ekim tarihine kadar akrepte olacak.

Bir süredir terazi burcundaydı. Yani kendi evindeydi. Yöneticisi olduğu alandaydı. Dolayısıyla oldukça güzel bir Venüs transitiydi bu.

Şimdi artık yeni bir transit başlıyor. Akrepte ilerlemeye başlıyor Venüs.

Venüs akrepte nasıl bir yerleşimdedir ? Rahat mıdır 🙂 Venüs ile akrebin doğası uyumlu mudur, süreci anlamaya buradan başlayalım.

Venüs boğa ve terazi burcunun yönetici gezegenidir sevgili okuyucularım.

Bu iki burçta güçlü çalışıyor. Boğa ve terazinin karşıt alanında ise ‘zararda’ kabul ediliyor.

Zodyakta akrep, boğanın karşıt alanı. Dolayısıyla akrep burcunun, Venüs için harika bir yerleşim  olduğunu söyleyemiyoruz. Venüs akrepte zararda esasen.

Mars’ın ve Pluto’nun yönetici olduğu bir yer çünkü akrep. Venüs’ün doğası, Mars ve Pluto’dan çok farklı şeyleri sembolize ediyor. Dolayısıyla Venüs için akrep yerleşimi, biraz zorlu bir yerleşim.

O yüzden Venüs’ün temsil ettiği konularda zorlanmalar olabilir bu transit sürecinde.

Venüs’ün temel konusu ilişkilerdir. İlişkilerde zaman zaman sorun yaşayabiliriz örneğin.

Ne sebeplerle olabilir bunlar ? Akrebin gölgesinde olan duygularla.

Kıskançlıklarla, ilişki içinde birbirini yönetme çabasıyla, kimi zaman kişisel hakları ve sınırları aşıp karşı taraf üzerinde baskı yaratma eğilimi ile, manipülasyonla, stratejilerle olabilir.

Her burcun olumsuz olarak tanımlayabileceğimiz gölge yanları var. Bu saymış olduğum şeyler akrebin gölgesinde olan şeyler.

Kişisel sınırlarımızı bilmeli ve bu davranışlardan uzak olmalıyız. Tüm insan ilişkilerimizde özenli olalım. Yarattığımız karma yine bize dönüyor zaten, öyle değil mi ? Sistemin işleyişi bu. Birisini üzdüğümüzde kendimizi üzmüş oluyoruz. Birisini kızdırdığımızda, bir başkası bizi kızdırıyor. Enerji alanımızı temiz tutmak için ne yaptığımıza dikkat edelim.

Venüs aşkı, sevgiyi, ilişkileri, uyumu, hayattan keyif aldığımız konuları, hazları, eğlenceyi, ayrıca sanatı, yaratımı, yaratım enerjisini simgeleyen bir gezegen.

İkili ilişkilerimiz, sosyal ilişkilerimiz, sevgi bağlarımız, sevdiklerimizle iletişimlerimiz, paylaşımlarımız Venüs ile ilgili.

Nelerden keyif aldığımız Venüs ile ilgili.

İyicil bir gezegen Venüs. Geçtiği yerde pozitif değişimler yaratmak mümkün. Tam da bunun için kullanalım bu geçişi. Kendimizi gözden geçirelim. Öz eleştiri yapalım. Davranışlarımızın, seçimlerimizin muhasebesini yapalım.

Buraya kadar anlattıklarım dikkat gerektiren kısımlar 🙂

Ama şanslı etkileri de olan bir transit bu. Akrep burcu parasal konularla, borçlarla, ödemelerle, yatırımlarla, kazançlarla ilgili bir burç. Venüs parasal alanda güzel gelişmeler de getirebilir. Bir ödemenizi kolayca yapmak gibi. Bir alacak verecek konusunu tamamlamak gibi. Güzel bir yatırım fikri bulmak gibi.

Ayrıca akrep, şifanın, dönüşümün evidir. Küllerinden doğmaktır akrep. Kendinden yeniyi yaratmaktır. İyileşmektir. Dönüşmektir.

Ruhsal sorunları çözmek, takıntılı düşüncelerden, nefret duygusundan özgürleşmek, intikam isteği gibi duygulardan arınmak, kavga enerjisinden arınmak için, kendi iç dünyamızda dengeye gelmek için iyi bir süreç. Bize yol gösterecek ve yardım edecek kişiler, kitaplar, uzmanlar, kanallar çıkabilir karşımıza. Vesile olacak araçlar, aracılar çıkabilir. Yardım talep edersek, evren her zaman sunar yardımını. Buna şüphe yoktur. O yüzden niyet enerjisinde olalım. Güzellikleri kendimize çekelim, hayatımıza çağıralım 🙂

Şimdi Venüs’ün akrep burcu geçişinin etkilerini burçlar bazında konuşacağız.

Öncesinde iletişim bilgilerimi vereyim.

Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ üzerinden ulaşabilirler.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.

 

………………………………………………………………………………………………………………………………………

………………………………………………………………………………………………………………………………………

………………………………………………………………………………………………………………………………………

Ayrıca →→ Instagram sayfamı takip etmek isterseniz, burayı tıklayabilirsiniz ↓↓↓

@astroloji.anlatburcak


Okurken her zaman yükselen burcunuza öncelik veriniz !

Koçlar ve Yükselen Koçlar : 

Venüs 8.evinize geliyor.

Alışverişlerde bütçenizden taşmamanız, borçlar oluşturmamanız, kredi kartı ile harcamalarda ölçülü davranmanız bu dönemde daha önemli. Venüs güzellik için, şıklık, keyifler için harcamalar yaptırır 🙂 Tabii ki hayatımızda bunlar da olacak ama denge ve ölçü önemli.

8.ev borçları anlatan alan olduğu için bir uyarı bırakmış olayım buraya.

Bunun dışında bankacılık işlemleri, tahsilat konuları, ortaklı paraların paylaşımı, başkalarından gelen maddi kaynaklar ve destekler bu evle ilgili. Venüs burada iken, bu konularda şanslarınız olabilir. Vaktiyle verdiğiniz paralar, geri dönebilir. Yeni bankacılık işlemleriniz olabilir, kendinize bir hesap açabilirsiniz. Hayatınızı kolaylaştıracak uygulamalardan yararlanabilirsiniz. Sevdiklerinizden maddi destekler gelebilir.

Parasal konularda iyicil etkileri olacaktır Venüs’ün.


Boğalar ve Yükselen Boğalar :

Venüs 7.evinize geliyor.

Evli iseniz eşinizle, evliliğinizle, hayatınızda biri varsa partnerinizle, ilişkinizle ilgili güzel şeyler olabilir bu dönemde.

Borçlar, ödemeler, parasal konular varsa gündeminizde, bu konularda kolaylaşan, çözülen şeyler olabilir. Eşinizin/partnerinizin bir parasal konusu çözüme ulaşabilir. Bir alacak verecek konusu tamamlanabilir.

Eşinizle/sevgilinizle bir yatırım için kredi çekmeye karar verebilirsiniz. Bir alım satım konusu gerçekleşebilir.

İşinizde vergi, muhasebe, sigorta konularınız varsa, birlikte ilerleyebileceğiniz bir uzman kişiyle tanışabilirsiniz. Hizmet alabilirsiniz. Danışmanlık alabilirsiniz. Akrep burcu bu konularla ilgili çünkü. 7.ev ise bize yol gösteren kişileri anlatır.


İkizler ve Yükselen İkizler :

Venüs 6.evinize geliyor.

Çalışma hayatımız, işimiz, ürettiklerimiz, iş ortamımız, iş arkadaşlarımız, hizmet sunduğumuz alanlar, hizmet aldığımız alanlar, günlük yaşam düzenimiz, rutinlerimiz, günlük görev ve sorumluluklarımız bu evle ilgili. Venüs’ün iyicil etkisini bu kez bu konular üzerinden alıyorsunuz.

İşinizde güzel şeyler yaşayabilirsiniz. İş arkadaşlarınızla keyifli zamanlarınız olabilir. Günlük hayatınızda bir şeyler istediğiniz yönde değişebilir. Yaşam kalitenizi yukarı taşıyacak yeni güzel şeyler başlatabilirsiniz kendiniz için.


Yengeç ve Yükselen Yengeç :

Venüs 5.evinize geliyor.

Aşk, ikili ilişkiler, hazlar, keyifler, yaşam coşkusu, heyecanlar, eğlenceler demektir bu ev. Venüs’ün buradan geçiyor olması size bu konularda güzel şeyler getirebilir.

Mecburiyetlerin, ihtiyaçların, görevlerin ardından biraz daha hayatın eğlenceli taraflarına, keyiflerine odaklanmak isteyeceğiniz bir zaman.

Sizi mutlu edecek şeyler satın alabilirsiniz ayrıca. Zaruri ihtiyaçlardan ziyade, biraz daha keyfi tüketimler olabilir. Bir uyarım da olsun. Akrep burcu borçlarla, kredilerler, kredi kartlarıyla, ödemelerle ilgili bir burç. Harcamalarınızda ölçüyü korumanız faydanıza olur. Bütçenize dikkat edin.


Aslan ve Yükselen Aslan :

Venüs 4.evinize geliyor.

Bu da güzel 🙂 Evinizi, evinizin şıklığını, konforunu, huzurunu, ailenizle iletişimlerinizi anlatıyor bu alan. Venüs geçince buralar güzelleşir 🙂 Keyifli şeyler olur. Güzel değişimler olur.

Eşya yenilemek, dekorasyon yenilemek için iyi bir zaman.

Ev, arsa, arazi, vb alım satım konularınız varsa, bunlar da istediğiniz yönde ilerleyebilir.

Aile bağlarınız, aile içindeki uyumunuz açısından da güzel bir transit 🙂


Başak ve Yükselen Başak :

Venüs 3.evinize geliyor.

Venüs için esasen akrep yerleşimi biraz zorlu bir yerleşim sevgili okuyucularım. Venüs akrepte rahat değil. Çünkü karşıt alanın, boğanın yöneticisi. Akrebin doğası ile Venüs’ün doğası birbirine pek benzemiyor.

3.ev yakınlarımızı, yakın çevremiz diyebileceğimiz kişileri gösterir. Bu kişilerle iletişimlerde Venüs etkisi alıyor olmanız esasen güzel. İyicil, şanslı bir gezegendir Venüs. İlişkileri, uyumu, güzellikleri anlatır. Ama akrep transiti olduğu için insan ilişkileriniz içinde çözmeniz gereken yerleri, nerelerde tıkandığınızı gösterebilir size. Sevdiğiniz, sevmediğiniz şeyler konusunda netleşebileceğiniz, kişisel sınırlarınızı daha net vurgulamak isteyeceğiniz bir zaman olabilir bu.


Terazi ve Yükselen Terazi :

Venüs 2.evinize geliyor.

Parasal alana gelen bir Venüs, güzel kazançlar getirebilir size. Maddi kaynaklarınızdan, birikimlerinizden, yatırımlardan yana güzel şeyler olabilir.

Şıklık için, güzellik için, sanat için, hayatın keyiflerini yaşamak için yapacağınız harcamalar olabilir.

Akrep başkalarının kaynaklarını anlatır. Kişisel kazançlarınız dışında, başkalarından gelen maddi kaynaklar açısından da iyi bir zaman.


Akrep ve Yükselen Akrep : 

Venüs 1.evinize geliyor.

Çok güzel bir yere iyicil bir gezegen geliyor 🙂 Aşk, sevgi, uyum demektir Venüs. Bağ kurmayı, insan ilişkilerimizi anlatır. İlişkiler içinde keyifli şeyler yaşayabileceğiniz, bağlantılarınız içinde samimiyetinizin artabileceği, keyifli bir zaman.

Dış görüşünüzü, saçlarınızı, giyiminizi, imajınızı yenilemek isteyebilirsiniz ayrıca Venüs 1.evinizden geçerken.


Yay ve Yükselen Yay :

Venüs 12.evinize geliyor. Bu kez desteğini ruhsal konularda sunuyor size.

Takıntılı düşünceler, gereksiz yere takıldığımız konular, zihnimizde tekrar eden düşünceler, korkular, paranoyalar, akrep burcunun anlattığı şeyler. 12.ev ise iç dünyamızı, duygu durumumuzu, psikolojimizi simgeliyor.

Aynı zamanda şifanın evidir 12.ev.

Öyleyse parçaları birleştirelim 🙂 12.evden geçen Venüs ile ruhsal anlamda şifalanıyorsunuz. Ruhunuzu, zihninizi yoran düşüncelerden, duygulardan arınmanın yollarını buluyorsunuz. Kendi içinizde dengeye gelebileceğiniz bir zaman.

En önemlisi de bu zaten. Kendi içimizde dengede olmak, huzurlu olmak.

Güzel bir Venüs etkisi alıyorsunuz.


Oğlak ve Yükselen Oğlak : 

Venüs 11.evinize geliyor.

Sosyal ortamlarda, arkadaşlarınızda olan bağınızda, içinde olduğunuz gruplarda güzel şeyler yaşayabileceğiniz bir dönem. Bulunduğunuz ortamlardan daha çok keyif alabilirsiniz.

Seveceğiniz, iyi anlaşacağınız insanlar tanıyabilirsiniz. Yeni arkadaşlar edinebilirsiniz.

İşinizde ekip arkadaşlarınızdan yana güzel şeyler olabilir. Birlik, uyum ve destek enerjisi bu !


Kova ve Yükselen Kova : 

Venüs 10.evinize geliyor.

Çalışıyorsanız, işinizde parlak bir zaman. Bağlantılarınızın desteğini alabileceğiniz bir zaman. Yöneticilerinizle ilgili konularda, olumlu gelişmeler olabilir.

Görev ve yetki alanınızda, olumlu yönde değişimler olabilir. İşinizden daha bir keyif alacağınız, Venüsyen bir dönem 🙂

İş dışında resmi konularda, devlet dairelerinde yapacağınız işlemlerde bir şeyler Venüs ile daha kolay akacaktır.


Balık ve Yükselen Balık :

Venüs 9.evinize geliyor.

Yolculuklarınız, keyifli seyahatleriniz, gezileriniz olabilir bu dönemde.

Okul hayatı olanlar, Venüs’ün desteğini orada da alıyor olacaklar 🙂

Uzakta yaşayan aile bireyleriniz, sevdikleriniz konusunda güzel şeyler olabilir ayrıca.

Akrep derinlikli bir burç. 9.ev de derin bilgiyi, hayatı okumamıza aracılık eden ilimleri anlatan bir alan. Farkındalığınız, idrakınız, hayatla olan ilişkiniz açısından bereketli bir zaman bu 🙂 Pek çok şey arasındaki sebep sonuç ilişkilerini görebileceğiniz, bağlantıları doğru kurarak şifanın yolunu bulabileceğiniz bir zaman. Bir büyüme, olgunlaşma, derinleşme dönemi. 


Aşağıdaki linklere diğer yazılarımı da ekliyorum.

Güncel etkileri aşağıdaki linkleri tıklayarak görebilirsiniz :

Güneş Başak Burcunda 23 Ağustos-22 Eylül 2021

Mars Başak Burcunda 29 Temmuz-15 Eylül 2021


Eylül ayı burç yorumlarınız da aşağıda sevgili okuyucularım :

Koç Burcu Eylül 2021Boğa Burcu Eylül 2021İkizler Burcu Eylül 2021,

Yengeç Burcu Eylül 2021Aslan Burcu Eylül 2021Başak Burcu Eylül 2021,

Terazi Burcu Eylül 2021Akrep Burcu Eylül 2021Yay Burcu Eylül 2021,

Oğlak Burcu Eylül 2021,  Kova Burcu Eylül 2021,  Balık Burcu Eylül 2021

Bir başka yazıda görüşmek üzere !

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!