10-16 Ocak 2022 Astroloji Gündemi

10-16 Ocak 2022 Astroloji Gündemi

Merhabalar sevgili okuyucularım !

Yine yeni bir haftanın gündemi ile geldim.

Bu hafta yılın ilk Merkür retrosu başlıyor !

14 Ocak Cuma günü kova burcunun 10 derecesinde başlayacak olan bir retro bu. 4 Şubat günü oğlak burcunun 24 derecesinde tamamlanacak.

Bunun dışında Mars’ın önemli bir açısı dikkat çekiyor bu hafta. Neptün ile bir kare açısı var. Tabii gezegen açıları bununla sınırlı değil.

Şimdi yeni haftanın tüm detaylarını anlatacağım.

Öncelikle danışmanlık almak isteyenler için iletişim bilgilerimi vereyim her zamanki gibi.

Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ üzerinden ulaşabilirler.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.

………………………………………………………………………………………………………………………………………

………………………………………………………………………………………………………………………………………

………………………………………………………………………………………………………………………………………

Ayrıca →→ Instagram sayfamı takip etmek isterseniz, burayı tıklayabilirsiniz ↓↓↓

@astroloji.anlatburcak


10-16 Ocak haftasının gezegen açıları :

10 Ocak : Merkür Kiron altmışlığı : Merkür 8° Kova, Kiron 8° Koç

Çok güzel bir Kiron uyumu. Kiron’un güzel açılarının olduğu yerde bir şifalanma hali vardır. Konu fiziksel olabilir, ruhsal olabilir. Bir hastalık olabilir, bir duygu durumu olabilir. Bir şeyler daha iyi hale gelir böyle zamanlarda.

Merkür iletişimin gezegeni. İnsan ilişkilerimiz içinde dargınlıkların da çeşitli vesilelerle, karşılıklı adımlarla giderilebileceği, ilişkilerin onarılabileceği bir zamandayız.

Merkür haber demektir ayrıca. Bildirim, duyuru, mail, mesaj demektir. Bize iyi gelecek bildirimler alabiliriz. Bu açı, bunun da işaretçisi.

11 Ocak : Güneş Neptün altmışlığı : Güneş 20° Oğlak, Neptün 20° Balık

Neptün affediciliği, toleransı, barışı, uyumu, iyilikleri, güzellikleri ifade eder uyumlu açılarında. Bazı şeyler keyfimizi kaçırdıysa, ruh halimizi iyileştirecek şeyler olabilir. Barışmalar olabilir küslükler varsa.

Yardımlaşmalar olabilir. Bireysel olarak neyi nasıl yapacağımızı bilemediğimiz durumlarda destekler gelebilir. Yakın çevremizden birileri, bir şeyleri kolaylaştırabilir bizim için.

İç dünyamızda bizi aşağı çeken şeylerden arınmak yönünde adımlar atabiliriz. Gündemimizde olan konuları iyileştirmenin, güzelleştirmenin yollarını bulabiliriz. Çok güzel bir Neptün desteği.

12 Ocak : Mars Neptün karesi : Mars 20° Yay, Neptün 20° Balık

Girişimlere, özellikle büyük diyebileceğimiz atılımlara çok müsait olmayan bir haftadayız. Mevcutu sürdürmek, biraz durağan kalmak, yeni girişimlerden uzak durmak faydamıza olabilir. Zaten bir yandan Merkür retrosu da başlıyor 14 Ocak itibariyle. Öncesindeki birkaç gün ise gölge etkisi oluyor. Büyük hamleler, önemli adımlar için çok destekleyici bir zamanda değiliz sevgili okuyucularım. Bunu bilerek yapalım seçimlerimizi.

16 Ocak : Güneş Pluto kavuşumu : Güneş 26° Oğlak, Pluto 26° Oğlak

Bu kavuşum bir yanıyla güçlü bir toparlanmayı, hem ruhsal, hem maddi anlamda güçlenmeyi, doğrulmayı, güç toplamayı anlatıyor.

Bir yanıyla ise Pluto’nun gölgesinde olan kıskançlık, kontrolcülük, üstün gelme çabası, manipülasyon gibi eğilimlerden dolayı dikkat gerektiriyor.

Kavuşum oğlak burcunda ve oğlak iş demektir. İşimizde, kariyer hedeflerimizde ilerleyebileceğimiz, kendimize olan güvenimizin tazelenebileceği, hem içsel anlamda motive olabileceğimiz, hem de güzel gelişmelerle güç toplayabileceğimiz bir zaman bu.

Diğer yandan insan ilişkilerimizde, ikili ilişkiler içinde kontrol arzusu, baskı yaratma, şüphe, kuşku, kıskançlık hallerinden uzak kalmaya çalışalım. Zihnimizi ve ruhumuzu temiz tutalım.


Her bir gün için detaylı etkiler ise şöyle :

10 Ocak 2022 Pazartesi

Ay bugün 17:46’ya kadar koç burcunda.

Sabah saatlerinde Ay Pluto karesini görüyoruz. Duygusal zorlanmalara açık bir zaman.

10:23-17:46 arasında boşlukta. Yani koç burcunda iken alacağı tüm açıları almış durumda. Açısız ilerliyor.

Ay boşlukta iken verimli olmakta, konsantre olmakta zorlanabiliyoruz. Günlük işlerde beklemeler de olabiliyor. Biraz durağan geçebiliyor bu zamanlar. O yüzden Pazartesi günü yapmak istediklerimizde ilerleyemezsek, kendimize yüklenmeyelim. Biraz dağınık bir enerjisi var günün Ay’ın açısız olmasından dolayı.

17:46’da boğa burcuna geçiyor Ay.

Akşam saatlerini güzelleştiren bir Jüpiter açısı var 🙂 Ay Jüpiter altmışlığı ile şanslı bir akşamdayız. İlişkilerden parasal konulara, pek çok konuda güzel bir vakit. Yapmak istediğimiz şeyler, aklımızda olan niyetler, planlar için kullanabiliriz bu vakti. Harekete geçebiliriz.


11 Ocak 2022 Salı

Ay gün boyunca boğa burcunda.

Günün ilk yarısında Ay Merkür karesi aktif. İletişimlerde pürüzlerin doğmaması adına biraz daha kontrollü ve toleranslı olmak faydamıza olabilir.

Günlük planlarda, rutinlerde aksaklıklar doğabilir ayrıca. Merkür iletişimi ve ulaşımı simgeler. Bu konularda günlük akış değişebilir, aksayabilir biraz. Sorun yaratan durumlar doğabilir. İrtibat kurulması gereken birine ulaşamamak gibi örneğin. Taşıma, ulaşım, transfer işlerinde pürüzlerin yaşanması gibi örneğin.

Öğle ve gündüz saatlerinde Ay Uranüs kavuşumunu görüyoruz. Değişimlere açık bir zaman. Plan değişiklikleri olabilir. Yaratıcı fikirler ve rutin dışı uygulamalar ile çözeceğimiz şeyler olabilir. Bir özgürleşme ve ferahlık enerjisi var.

Akşam üstü ve akşam saatlerinde Ay Satürn karesi ile gecikmeler doğabilir. Ruhsal anlamda da biraz gergin ve kısıtlanmış hissedebiliriz. Karamsar düşünebiliriz, kendi modumuzu kendi elimizle de aşağı çekebiliriz. Bunu yapmamaya çalışalım.


12 Ocak 2022 Çarşamba

Ay günün tamamında  boğa burcunda. Güzel açıları var bugün.

Sabah saatlerinde önce Ay ve Neptün arasında altmışlık, pozitif bir açı oluşuyor. Dingin, ruhen ferah, sakin, güzel bir sabahtayız.

Ardından Ay Güneş üçgeni geliyor. Günün ilk yarısında ve öğle saatlerinde bu üçgen açının desteği bizimle. İlişkilerde, günlük planlarda, yöneticilerle iletişimlerde şanslı bir vakitteyiz.

Akşam saatlerinde Ay Pluto üçgeni devrede. Önemli irtibatlar doğabilir. İşimizde beklediğimiz yanıtlar, mailler gelebilir. İstediğimiz yönde karşılıklar gelebilir ve güçlü bağlantılar doğabilir.

Ruhsal anlamda da kendimizi toplamak, toparlamak için çok güzel bir zaman. Yaptıklarımızla enerjimiz, moralimiz değişebilir. Güçsüz hissettiğimiz noktalarda aslında hakikatin bu olmadığını, yapabileceklerimizi fark edebiliriz.

Ay 22:38 sonrasında boşlukta. Boğada iken alacağı herhangi bir açısı kalmamış durumda.


13 Ocak 2022 Perşembe

Ay 06:08’e kadar boğa burcunda ve boşlukta. 06:08’de ikizler burcuna geçiyor.

Ay bu sabah, kuzey Ay düğümü ile kavuşuyor. Bir şeyler kadersel şekilde önümüze gelebilir. İrtibata geçmek istediğimiz ama bir araya gelemediğimiz kişilerle tesadüf diyebileceğimiz şekilde karşılaşabiliriz. Ama esasen tesadüf yoktur ve hayatın içinde hiçbir şey rastgele gerçekleşmez. Hiçbir şey öylesine değildir.

Öğle saatlerinde Ay Jüpiter karesini görüyoruz. İkizler burcu iletişimin burcudur. Sözlerle, dialoglarla, konuşmalarla ilgilidir. Jüpiter ise uyumsuz açılarında bir abartı olasılığına işaret eder. Bir büyüteç etkisidir. Tutamayacağımız sözler vermeyelim. Kapasitelerimizi aşacak şeyler söylemeyelim.

Akşam saatlerinde Ay Kiron altmışlığı aktif. Hayatımıza, ruhumuza, kendimizle olan ilişkimize iyi gelecek,  bilgiler, kaynaklar, kaynak kişiler, kitaplar, uzmanlar çıkabilir karşımıza. Bizim için bir şifa etkisi yaratacak şeyler olabilir. Bir sağlık sorununu ya da başka türlü bir konuyu nasıl iyileştirebileceğimizi fark edebiliriz.


14 Ocak 2022 Cuma

Ay gün boyunca ikizler burcunda ilerliyor.

Sabah saatlerinde uyumlu bir açı görüyoruz. Ay Satürn üçgeni var. İşimiz, iletişimlerimiz, toplantılarımız, görüşmelerimiz açısından güzel bir sabah. Hocalarımızla, öğretmenlerimizle, eğitim ve kurslarımızla ilgili güzel şeyler olabilir ayrıca. Çünkü Satürn eğitimi, eğitimciliği, hocaları sembolize eder.

Ay ikizlerde olduğu için iletişimlerin, dialogların diğer zamanlara kıyasla daha fazla olabileceği bir gün.

Bildirimler, duyurular olabilir ayrıca. Tanıtımlar olabilir.


15 Ocak 2022 Cumartesi

Ay bugün 19:10’a kadar yine ikizler burcunda, fakat uzun bir boşluk süreci var.

05:21-19:10 arasında Ay boşlukta. 19:10’da yengeç burcuna geçiyor.

Verimli olmakta zorlanabiliriz bugün. Planladığımız şeyleri yapmaktan vazgeçebiliriz. Mola ihtiyacımızı fark edebilir, sadece durmak isteyebiliriz. Bazen de sadece durmak gerekir. Mümkünse yapalım. Kendimize vakit ayıralım bugün.

19:10’da Ay’ın yengeç transiti başlıyor.

Akşam ve gece saatlerinde Ay Jüpiter üçgeni ile çok güzel bir vakitteyiz. Ruhsal çalışmalar, şifa konuları, meditatif çalışmalar için harika bir gece. Bir su üçgeni oluşuyor Jüpiter’in Ay’a bu uyumlu açısıyla.

Fiziksel sağlık sorunları için de çözüm yolları fark edilebilir.

Ay aileyi simgeleyen yengeç burcunda iken bu güzel açıyı alacağı için, aile içi konular açısından da bir şifalanma etkisi bu.


16 Ocak 2022 Pazar

Ay günün tamamında yengeç burcunda.

Günün ilk yarısında Ay Kiron karesi ile ev içinde olabilecek sakarlıklara açığız. Dikkat edelim. Çünkü Ay evi, yuvayı simgeleyen yengeç burcunda. Kiron ise yaralanmayı sembolize eden bir astreoid. O yüzden böyle bir uyarı yapıyorum.

Öğle ve gündüz saatlerinde Ay Uranüs altmışlığı ile bir şeyler çözülüyor, yoluna giriyor gibi sanki. Bir rahatlama haline işaret ediyor bu uyumlu Uranüs açısı.

Evimiz ve ailemiz yenileyeceğimiz şeyler de olabilir. Uranüs’ün olduğu yerde yenilikler, değişimler vardır.

Akşam saatlerinde Ay Venüs karşıtlığının etkisindeyiz. İlişkiler içinde soğukluklar, mesafeler olabilir ya da bazı şeyleri biz mesafe olarak algılayabiliriz. Duygusal anlamda bir tık keyifsiz bir akşama benziyor. Böyle zamanlarda kabuğumuza çekilmek daha iyi olabilir. Bunu yapabiliriz örneğin.


Aşağıdaki linklere diğer yazılarımı da ekliyorum :

Güneş Oğlak Burcunda 21 Aralık 2021-20 Ocak 2022

Venüs Retrosu Oğlak Burcunda 19 Aralık 2021-30 Ocak 2022

Mars Yay Burcunda 13 Aralık 2021-24 Ocak 2022

2022 burç yorumlarınız da aşağıda !! İstediğiniz burcun linkini tıklayabilirsiniz.

Koç Burcu 2022, Boğa Burcu 2022, İkizler Burcu 2022, Yengeç Burcu 2022,

Aslan Burcu 2022, Başak Burcu 2022, Terazi Burcu 2022, Akrep Burcu 2022

Yay Burcu 2022, Oğlak Burcu 2022, Kova Burcu 2022, Balık Burcu 2022

Güzel bir hafta diliyorum herkese ! Sevgiler !

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!