15-21 Kasım 2021 Astroloji Gündemi

15-21 Kasım 2021 Astroloji Gündemi

Merhabalar sevgili okuyucularım ! Nasılsınız ?

Kasım ayı için anlattığımız, konuştuğumuz Ay tutulması bu hafta gerçekleşecek.

19 Kasım günü boğa burcunun 27 derecesinde bir Ay tutulması meydana gelecek.

Yılın son Ay tutulması ve ayrıca son iki tutulmasından biri. Aralık ayında da bir Güneş tutulması bekliyor bizi.

Boğa burcunda gerçekleşecek olan Ay tutulmasının bizlere neler getirebileceğini, hangi konular üzerinden nasıl etkiler alabileceğimizi Kasım ayı burç yorumları içerisinde görebilirsiniz ↓

Tüm burçlar için linkler aşağıda yer alıyor, istediğiniz burcu tıklayabilirsiniz :

Koç Burcu Kasım 2021Boğa Burcu Kasım 2021İkizler Burcu Kasım 2021,

Yengeç Burcu Kasım 2021Aslan Burcu Kasım 2021Başak Burcu Kasım 2021,

Terazi Burcu Kasım 2021Akrep Burcu Kasım 2021, Yay Burcu Kasım 2021,

Oğlak Burcu Kasım 2021, Kova Burcu Kasım 2021, Balık Burcu Kasım 2021

Ay tutulması için ayrı bir yazı da gelecek hafta içinde.

Yeni haftada tutulma dışında neler var ? Çook sayıda gezegen açısı var 🙂 Uyumlu olanı var, uyumsuz olanı var. Hepsine bakacağız.

Her bir gün için tüm detayları anlatmaya başlayacağım şimdi.

Öncelikle her zamanki gibi danışmanlık almak isteyenler için iletişim bilgilerimi veriyorum.

Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ üzerinden ulaşabilirler.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.

………………………………………………………………………………………………………………………………………

………………………………………………………………………………………………………………………………………

………………………………………………………………………………………………………………………………………

Ayrıca →→ Instagram sayfamı takip etmek isterseniz, burayı tıklayabilirsiniz ↓↓↓

@astroloji.anlatburcak


15-21 Kasım haftasının öne çıkan gezegen açıları :

15 Kasım : Güneş Jüpiter karesi : Güneş 23 Akrep, Jüpiter 23 Kova

Egosantrik tutumlar, kibirli davranışlar, büyük vaatler, büyük sözler, böbürlenme hali, potansiyelleri aşacak gereğinden büyük hedefler şeklinde anlatayım bu kareyi. Jüpiter bir büyüteç etkisidir. Güneş’in temsil ettiği konularda ölçüden taşabiliriz. Dikkat.

Özgüven kibre dönebilir. İyimserlik, gerçekçilikten uzaklaşma haline dönebilir.

Bunun dışında otorite figürlerinin abartılı açıklamaları olabilir. Tutamayacağımız sözler vermekten kaçınalım. Seçimlerimizi gözden geçirelim. Hangi noktalarda dengeyi tutturamıyoruz, bir bakalım bu hafta buralara.

15 Kasım : Venüs Kiron karesi : Venüs 8 Oğlak, Kiron 8 Koç

Venüs ilişkileri, sevgiyi, sevgiyle bağlı olduğumuz şeyleri simgeliyor.

Kiron ise hem yarayı, hem yaranın şifasını sembolize eden bir astreoid. Venüs’e uyumsuz bir açı yapıyor bu hafta. O yüzden ilişkilerimizde (genel olarak tüm ilişkilerimizde) bizi incitebilecek, gücenebileceğimiz şeyler olabilir biraz ya da biz bunu karşı tarafa yapabiliriz.

Kadın figürlerden yana darıldığımız şeyler olabilir. Venüs kadınları anlatır. Kimseyi üzmemek adına daha dikkatli olmamız gereken bir haftadayız ama güzel açılar da var. Konu küçük, basit bir şey ise çok takılmamaya, üzerinde durmamaya, kişiselleştirmemeye çalışalım.

16 Kasım : Güneş Pluto altmışlığı : Güneş 24 Akrep, Pluto 24 Oğlak

Harika bir altmışlık. Tam bir güç ve başarı açısı diyebilirim. Pluto işimizi, kariyerimizi, yetki ve sorumluluk alanlarımızı, görevlerimizi simgeliyor. Güneş de yine iş hayatımızla, yapabildiklerimizle, özgüvenimizle, karar ve seçimlerimizle ilgili. Donanımlarımızı güçlü şekilde gösterebileceğimiz fırsatlar yakalayabiliriz bu hafta. Yaptığımız şeylerle büyük takdir toplayabiliriz.

Otoritenin desteğine ihtiyaç duyduğumuz konularda ya da hayatın içinde yapmaya çalıştığımız ve yardıma ihtiyaç duyduğumuz konularda, güçlü ve deneyimli kişilerden  işimizi kolaylaştıracak yardımlar alabiliriz.

18 Kasım : Merkür Neptün üçgeni : Merkür 20 Akrep, Neptün 20 Balık

Haftanın uyumlu açılarından biri. Merküryen konularda yumuşayan, kolaylaşan, iyileşen, yoluna giren şeyler olacaktır. Nedir Merküryen konular ? En başta iletişimler. Eğitimlerle, kurslarla ilgili konular. Anlaşmalar, imzalı işlerle ilgili hususlar. Ticari faaliyetler.

Bunun dışında Merkür şu anda akrep burcunda olduğu için ve akrep burcu ödemelerle, parasal konularla ilgili olduğu için, bu uyumlu açı buralardan da ferahlıkların gelebileceğini söylüyor bize.

19 Kasım : Venüs Uranüs üçgeni : Venüs 12 Oğlak, Uranüs 12 Boğa

Şahane bir üçgen ! Venüsyen konularda güzel sürprizler var bu hafta ! Çünkü Uranüs sürprizli, şaşırtıcı, beklenmedik şeyleri temsil eder. Burada güzel bir açı yapıyor Venüs’e.

Özel ilişkilerimizde, sosyal bağlarımız içinde, arkadaş gruplarımız içinde keyifli şeyler yaşayabiliriz. Çok sevineceğimiz şeyler olabilir. İstediğimiz değişimleri yaşayabiliriz.

Sanatsal konular, hayatın güzellikleri, keyifler, alışverişler, kadınlarla ilgili konular, güzellik ve bakım amaçlı yapılan şeyler yine Venüsyen temalardır. Bu konularda da güzel değişimlerin, yeniliklerin zamanı. Uranüsyen bir etkiyle güncelleniyoruz. Tıkandığını düşündüğümüz noktaları açacak şeyler olabilir.

20 Kasım : Merkür Jüpiter karesi : Merkür 24 Akrep, Jüpiter 24 Kova

Sözlerimizde, davranışlarımızda, halimizde, tavrımızda abartılardan, kibirden, böbürlenme halinden kaçınalım. Ayrıca fikir çatışmaları, fanatik düşünceler, inançlarda ısrarcılık, farklı görüşlere kapalı olma hali gibi durumlara da işaret eden bir kare açı bu.

Görüşlere saygılı olalım. Hepimizin aynı şeyi düşünmesi, aynı şeye inanması mümkün değil. Zaten böyle olmasın. İnsanı geliştirecek olan çeşitliliktir. Farklı perspektiflerdir. Çeşitlilik bir zenginliktir.

21 Kasım : Merkür Pluto altmışlığı : Merkür 24 Akrep, Pluto 24 Oğlak

Pluto’nun güçlü bir desteği var Merküryen konulara. İletişim kurmak, bir şey rica etmek, destek istemek ya da kendimizi ifade etmek, ulaşmak istediğimiz kişiler varsa, bu tür iletişimler için değerlendirebiliriz bu açıyı.

Yetki sahibi, güç sahibi kişilerden güzel yardımlar alabiliriz.

Pluto kariyerimizi anlatan oğlaktan yapıyor bu açıyı. Merkür ise fikirlerimizi simgeler. İşimizi büyütecek, zenginleştirecek şahane fikirlerimiz, uygulamalarımız da olabilir. Kuvvet kazandırmak istediğimiz konular için üzerimize düşenleri, yapabileceklerimizi yapalım.


Her bir gün için detaylı etkiler ise şöyle :

15 Kasım 2021 Pazartesi

Ay koç burcunda. Günün ilk yarısında Ay, Kiron ile kavuşuyor + Venüs ile kare açı yapıyor. Bunu yaparak Venüs Kiron karesiyle temas etmiş oluyor ve açının etkisini büyütüyor. İlişkiler içinde dargınlıklara, küslüklere açık bir gündeyiz.

Ricalar, talepler için pek uygun bir zamanda değiliz. Beklediğiniz cevaplar gelmeyebilir. Gösterdiğiniz sevginin ve sunduklarınızın karşılığını almadığınızı düşüneceğiniz şeyler olabilir. Aile içi bağlar, ikili ilişkiler, arkadaşlıklar, ahbaplıklar, her anlamda söylüyorum. Bugün biraz böyle bir atmosfer var.


16 Kasım 2021 Salı

Ay bugünün tamamında da koç burcunda olacak.

Öğle ve gündüz saatlerinde harika bir Ay Jüpiter uyumu var. Aralarında bir altmışlık açı oluşuyor. Eğitimler, kurslar, hocalarla iletişimler, yolculuklar, parasal konular açısından çok güzel bir vakit. Her işimiz için güzel. Şanslı bir görünüm, değerlendirelim. Hatta günün ilk yarısında da aynı atmosferdeyiz. Yaklaşan açı olması itibariyle, sabah saatlerinde de etkiler aktif 🙂

Akşam üstü ve akşam saatlerinde Ay Pluto karesi geliyor bu kez. Bu uyumsuz bir açı. Kendi içimizde bir şeylere sinirlenebiliriz. İçimizde tuttuklarımız, biriktirdiklerimiz yormuş olabilir bizi. Biraz modumuz düşük olabilir.

18:50 sonrasında Ay boşlukta. Koç burcundaki ilerleyişine devam ediyor ama bir açısı kalmamış durumda. Koçta iken alacağı tüm açıları almış durumda.


17 Kasım 2021 Çarşamba

Ay 05:17’ye kadar koç burcunda ve boşlukta. 05:17’ye kadar boğa burcuna geçiyor.

Duyusal hazlara, keyiflere daha fazla odaklanacağımız bir Ay geçişi başlıyor.

Sevdiğimiz yemekleri pişirmek isteyebiliriz. Sağlıklı beslenmek adına kaçındığımız yiyecekler varsa, bugün kendimize izin verebiliriz 🙂 Yapmaktan keyif aldığımız şeylere vakit ayırmak isteyebiliriz.

Akşam saatlerinde bir Ay Satürn uyumsuzluğu görüyoruz. Bir kare açı söz konusu. Ay duygu dünyamızla ve ruh halimizle ilgili bir gösterge. Satürn ise eksik olana/az olana/olmayana odaklanmayı, karamsarlığı, çaresiz ve çözümsüz hissetmeyi anlatıyor. Bazen henüz çözümleri göremediğimiz bir resmin içinde oluruz. Böyle zamanlarda hayatın akışına haksızlık etmeyelim. Kendimizi de üzmeyelim. Her şey her an olması gerektiği gibi ve hiçbir sıkıntı kalıcı değil.


18 Kasım 2021 Perşembe

Ay boğa burcunda ilerliyor.

Sabahın erken saatlerinde Ay Uranüs ile kavuşuyor + Mars ile karşıtlık yapıyor. Mars Uranüs karşıtlığını tetiklemiş oluyor böylece. Ev içinde, yolda, trafikte, bulunduğunuz ortamlarda aceleci olmayın. Sakarlıklar, dikkatsizlikler sorun yaratabilir, dikkatli olun. Beklenmedik agresyonlara da açık bir zaman. Fevri enerjilerden uzak durun.

Akşam ve gece saatlerinde Ay Merkür karşıtlığını görüyoruz. Konuşmalar, yazışmalar, dialoglar içinde keyifsiz hissettirecek şeyler olabilir. Ortak karar almakta zorlanabiliriz. Farklı fikirler karşı karşıya gelebilir. Uzlaşmak için biraz zor bir vakit diyebiliriz.


19 Kasım 2021 Cuma

Ay bugün 17:32’ye kadar boğa burcunda yine.

Tutulma günündeyiz. 11:57’de boğa burcunun 27 derecesinde bir Ay tutulması gerçekleşiyor.

Ay tutulmasının olası etkilerini, aşağıda burç yorumlarınız içinde görebilirsiniz. Ayrı bir tutulma yazısı da yayınlayacağım inşallah hafta içinde.

Koç Burcu Kasım 2021Boğa Burcu Kasım 2021İkizler Burcu Kasım 2021,

Yengeç Burcu Kasım 2021Aslan Burcu Kasım 2021Başak Burcu Kasım 2021,

Terazi Burcu Kasım 2021Akrep Burcu Kasım 2021, Yay Burcu Kasım 2021,

Oğlak Burcu Kasım 2021, Kova Burcu Kasım 2021, Balık Burcu Kasım 2021

Ay 11:57-17:32 arasında boşlukta. Herhangi bir açısı yok. 17:32’de ikizler burcuna geçiyor.


20 Kasım 2021 Cumartesi

Ay ikizler burcunda. Cıvıl cıvıl, neşeli, enerjik bir yerde 🙂 İletişimin burcudur ikizler. İşimizde toplantılarımız, görüşmelerimiz, kişisel yaşamımızda arkadaş sohbetlerimiz, buluşmalarımız var bugün. Bilgi paylaşımları yoğun. Dialoglar içindeyiz.

Sabah saatlerinde Ay Satürn üçgeni etkin. Hayatımızdaki hocalarla, eğitmenlerle güzel iletişimlerimiz, haberleşmelerimiz olabilir. Güzel fikirlerimiz, planlarımız olabilir ayrıca. Yapmak istediğimiz şeyler için Satürn’ün rasyonelliği ile mantıklı bir yol çizebiliriz. Bir güzergah oluşturabiliriz. Ne yapmamız, ne yapmamamız gerektiği konusunda netleşebiliriz. Bir şeylere şekil verebiliriz bu sabah.

Akşam saatlerinde Ay Kiron altmışlığı ile şifalı, huzurlu, keyifli bir atmosferdeyiz. İkizler burcu bilgiyi, araştırmayı, öğrenmeyi, kitapları, bilginin paylaşıldığı platformları simgeler. Şifalanmayı simgeleyen Kiron bir açı yapıyor buraya.

Herhangi bir konumuza çözüm olacak, fiziksel ya da ruhsal bir konuda şifa olacak, somut ya da soyut bir meselede çıkış kapısı olacak bilgiler düşebilir önümüze. İhtiyaç duyduğumuz bilgilerle karşılaşabiliriz. Ayrıca iletişimlerde birbirimize iyi gelebiliriz. Mis gibi bir akşam.


21 Kasım 2021 Pazar

Ay günün tamamında ikizler burcunda.

Günün ilk yarısında Ay Neptün karesi ile uykuyu abartabiliriz 🙂 Tam bir Pazar modu. Tembellik etme zamanı. Mola verme zamanı, eğer çalışmıyorsak.

Bunun dışında sabah saatlerinde iletişimler çok istenilen şekilde akmayabilir. Neptünyen bu etki altında, kimseden bir şey istemenizi önermem. İletişimleri minimumda tutmak daha iyi olabilir.

Günün ikinci yarısında atmosfer değişiyor. Ay Jüpiter üçgeni ile şahane bir vakitteyiz. İlişkiler, keyifler, iş, para, alışverişler, her anlamda şanslı bir vakit. Planlarımız için kullanalım. Çok güzel bir gün geçirebiliriz.

18:51 sonrasında boşlukta. İkizler burcunda ama burada iken alacağı bütün açılar tamamlanmış durumda. Açısız ilerliyor yolun geri kalan kısmını.


Aşağıdaki linklere diğer yazılarımı da ekliyorum.

Tıklayarak güncelde içinde bulunduğumuz dönem hakkında daha çok bilgi sahibi olabilirsiniz ↓↓

Güneş Akrep Burcunda 23 Ekim-22 Kasım 2021

Mars Akrep Burcunda 30 Ekim-13 Aralık 2021


Kasım ayı burç yorumlarınız da aşağıda sevgili okuyucularım :

Koç Burcu Kasım 2021Boğa Burcu Kasım 2021İkizler Burcu Kasım 2021,

Yengeç Burcu Kasım 2021Aslan Burcu Kasım 2021Başak Burcu Kasım 2021,

Terazi Burcu Kasım 2021Akrep Burcu Kasım 2021, Yay Burcu Kasım 2021,

Oğlak Burcu Kasım 2021, Kova Burcu Kasım 2021, Balık Burcu Kasım 2021

Güzel bir hafta diliyorum herkese !

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!