4-10 Ekim 2021 Astroloji Gündemi

4-10 Ekim 2021 Astroloji Gündemi

Merhabalar sevgili okuyucularım ! Nasılsınız ?

Merkür retrosu ile aranız nasıl 🙂 Her şey yolunda mı ?

Retro 18 Ekim tarihine kadar devam edecek ve dikkat etmemiz gereken şeyler var.

Nedir onlar ? Genel olarak hangi konularda temkinli olalım ? Kimler nelere dikkat etsin ? Hepsini bu yazımda görebilirsiniz ↓↓↓

Merkür Retrosu Terazi Burcunda 27 Eylül-18 Ekim 2021

Bu hafta 6 Ekim günü terazi burcunda bir yeniay gerçekleşiyor. Venüs 7 Ekim’de burç değiştiriyor, yay transitine başlıyor.

Haftanın detaylarına geçeceğim şimdi. Öncelikle her zamanki gibi danışmanlık almak isteyenler için iletişim bilgilerimi vereyim.

Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ üzerinden ulaşabilirler.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.

………………………………………………………………………………………………………………………………………

………………………………………………………………………………………………………………………………………

………………………………………………………………………………………………………………………………………

Ayrıca →→ Instagram sayfamı takip etmek isterseniz, burayı tıklayabilirsiniz ↓↓↓

@astroloji.anlatburcak


4-10 Ekim haftasının başlıca gelişmeleri :

6 Ekim günü 14:05’te terazi burcunun 13 derecesinde Marsiyen bir yeniay meydana geliyor. Mars ile kavuşumda gerçekleşecek olan bir yeniay bu. Alabileceğiniz etkileri, olasılıklarınızı aşağıda Ekim ayı yorumlarınızda görebilirsiniz.

Ekim ayı burç yorumlarınız :

Koç Burcu Ekim 2021Boğa Burcu Ekim 2021İkizler Burcu Ekim 2021,

Yengeç Burcu Ekim 2021Aslan Burcu Ekim 2021Başak Burcu Ekim 2021,

Terazi Burcu Ekim 2021Akrep Burcu Ekim 2021, Yay Burcu Ekim 2021,

Oğlak Burcu Ekim 2021, Kova Burcu Ekim 2021, Balık Burcu Ekim 2021

Yeniay için ayrı bir yazı da geliyor.

♦ Venüs 7 Ekim Perşembe günü 14:20’de yay burcuna geçiyor. Bir süredir akrepte idi.

Boğa burcunun yöneticisi olduğundan, karşıt alanı olan akrepte doğasına uygun bir yerleşimde değildi. Güç kaybetmişti. Şimdi buradan çıkıyor Venüs.

Temaları çok daha renkli, eğlenceli bir yere geliyor.

Dünya kültürleri ile, dünya mutfakları ile, dansla, yabancı dillerle, sinemayla daha fazla vakit geçirmek isteyeceğimiz, bu alanlarda keyifli şeylere başlayabileceğimiz bir transit bu. Çünkü bu temalar, yay burcu yönetiminde olan konular.

Sürecin başka hediyeleri de olacak. Hepsini Ekim ayı burç yorumlarınızda görebilirsiniz.

Linkleri burada ↓

Ekim ayı burç yorumlarınız :

Koç Burcu Ekim 2021Boğa Burcu Ekim 2021İkizler Burcu Ekim 2021,

Yengeç Burcu Ekim 2021Aslan Burcu Ekim 2021Başak Burcu Ekim 2021,

Terazi Burcu Ekim 2021Akrep Burcu Ekim 2021, Yay Burcu Ekim 2021,

Oğlak Burcu Ekim 2021, Kova Burcu Ekim 2021, Balık Burcu Ekim 2021

Bu arada Venüs için ayrı bir yazı da yayınlayacağım hafta içinde.


4-10 Ekim haftasının öne çıkan gezegen açıları :

4 Ekim : Merkür Jüpiter üçgeni : Merkür 22 Terazi, Jüpiter 22 Kova

Haftanın en güzel görünümü ! Jüpiter şansları, kolaylıkları, güzellikleri anlatır ve Merkür’e harika bir açı yapıyor. Merkür’ün temsil ettiği konularda şanslıyız.

Nedir Merküryen konular ? İletişimler, görüşmeler, toplantılar, sunumlar, mülakatlar, iş anlaşmaları, ticari faaliyetler, eğitimle ilgili konular, ayrıca araçlarla, arabalarla ilgili konular, ehliyet, trafik konuları.

Jüpiter yabancı ülkeleri simgeler. Vize başvurusu yapmış olan ve sonuç bekleyenler için güzel bir görünüm. Uluslararası ticari faaliyetleri olanlar için de destekleyici.

Eğitim açısından oldukça güzel bir açı. Çünkü hem Merkür, hem Jüpiter eğitimi sembolize ediyor.

Güzel haberler alabiliriz ayrıca. Çok güzel yazışmalarımız, konuşmalarımız olabilir. Şahane bir görünüm !

8 Ekim : Güneş Mars kavuşumu : Güneş 15 Terazi, Mars 15 Terazi

Yeni hedefler için hevesle, cesaretle, kuvvetli bir motivasyon ve kararlılıkla harekete geçeceğimizi söylüyor bu kavuşum. Çok güzel bir başlangıç enerjisi.

Ama hırs yapmayalım. O duyguya düşmeyelim ve de acelecilik etmeyelim derim. Bunun dışında üzerinde yeterince düşünülmüş konular için adım atma zamanı.

9 Ekim : Güneş Merkür kavuşumu : Güneş 16 Terazi, Merkür 16 Terazi

Yeni planlar, fikirler, fikirler için yapılacak araştırmalar, bilgi paylaşımları, haberleşmeler, öneriler, tavsiyeler anlamına geliyor bu kavuşum bizim için.

Önemli görüşmeler, konum sahibi kişilerle toplantılar da olabilir.

Yeni projeler üretmek, var olanların üzerinde çalışmak ve projeleri geliştirmek için harika bir zaman.

İnsan ilişkilerimizde bir hareketlilik var ayrıca. Yeni insanlarla tanışabiliriz.

Terazi burcu danışmanlıklarla ilgili bir burç. Bir konuda danışmanlık alabiliriz bir uzmandan. Çok güzel bağlantılar, irtibatlar doğabilir.

10 Ekim : Merkür Mars kavuşumu : Merkür 16 Terazi, Mars 16 Terazi

Planlarımız, niyetlerimiz için hareketleniyoruz !

Yapmak istediğimiz şeylerde bireysel olarak ilerlemek yerine başkaları ile bir araya gelmeyi de seçebiliriz. Terazi ‘biz’ olmak demektir çünkü.

Ortaklıklar doğabilir. İş anlaşmaları doğabilir. Kontratlar olabilir. Öncesi varsa konunun, geçmişten gelen bir konu ise anlaşmalar için uygun bir zaman.

Fakat 27 Eylül’den bu yana Merkür retroda. Geçmişi olmayan fikirlerden, bağlantılardan uzak durmanızı öneririm. Bunlar 27 Eylül sonrası başlamış şeyler ise yapacağınız anlaşmalar çok kalıcı olmayabilir.

Diğer yandan geçmişte konuşulmuş ama gerçekleştirilememiş şeyler için güzel bir tamamlanma ve bir araya gelme zamanı.

Danışmanlıklar konusunda da daha önce irtibat kurduğunuz kişilerle yeniden iletişime geçebilirsiniz. Daha önce alamadığınız danışmanlığı şimdi alabilirsiniz.


Her bir gün için detaylı etkiler ise şöyle :

4 Ekim 2021 Pazartesi

Ay başak burcunda ilerliyor bugün.

Evimizi, yaşadığımız alanı, çalıştığımız alanı, ofisimizi, dosyalarımızı, çekmecelerimizi temizlemek, düzenlemek için harika bir gün.

İşimizde görev dağılımı, görev tanımı, günlük düzen ve işleyiş konusunda yeni kararlar alabiliriz. Sunduğumuz hizmeti daha iyi hale getirmek amacıyla yapacağımız şeyler olabilir.

Öğle saatlerinde parıl parıl bir Ay Uranüs üçgeni görüyoruz 🙂 Bu Uranüs uyumu iyi gelir bize. Çözümler olur, ferahlıklar olur. İstediğimiz değişimleri gerçekleştirebiliriz.

Üçgenin bir ayağı (Ay) işi simgeleyen başakta, bir ayağı (Uranüs) parayı simgeleyen boğada. İş akışımızda yeni para girişleri olabilir. Kazançlarımız konusunda bereketli, şanslı bir gün !

Akşam saatlerinde Ay Neptün karşıtlığını görüyoruz. Bazı yanılgılarımızı fark edebiliriz insan ilişkilerimizde. ‘Bu kişiyi böyle bilmezdim. Düşündüğüm kadar ince değil. Düşündüğüm kadar nezaket sahibi değil. İyi niyetli değil.’ diyebileceğimiz farkındalıklar yaşayabiliriz.


5 Ekim 2021 Salı

Ay bugün 15:40’a kadar yine başak burcunda.

Sabah saatlerinin çok güzel bir atmosferi var ! Ay, hem Venüs, hem Pluto ile uyumlu açılarda. Bir Ay Venüs altmışlığı ve Ay Pluto üçgeni görüyoruz.

İnsan ilişkilerimiz içinde çok güzel bir sabah yaşayabiliriz. Günlük işlerimiz keyifle akar. Görüşmeler güzel geçer. Fayda sunarız. Yardım alırız. İş ve para konusunda da güzel görünümler bunlar. Yeni müşteri bağlantıları, yeni kazançlar doğabilir.

11:45-15:40 arasında Ay boşlukta. Başak burcunda iken alacağı bütün açıları almış durumda ve yolun geri kalanını açısız ilerliyor. 15:40’ta ise terazi burcuna geçiyor.

Teraziye geçişiyle birlikte, kuzey güney Ay düğümleri ile uyumlu açılar yapıyor Ay. Bizi sevindirecek, mutlu edecek şeyler olabilir. Karşımıza çok işimize yarayacak şeyler çıkabilir. Güzel insanlardan güzel destekler alabiliriz. Akşam üstü saatlerinde bu etki çok vurgulu.

Akşam saatlerinde Ay’ı, Satürn ile üçgen açıya ilerlerken görüyoruz. Pek severiz üçgen açıları 🙂 Dostlukları güçlendirecek paylaşımlarımız olabilir bu akşam. Yaşça olgun kişiler, hocalar, bize yol gösteren büyüklerimiz Satürn’ün temsil ettiği kişiler. Onlardan yana güzel şeyler yaşayabileceğimiz bir akşam.


6 Ekim 2021 Çarşamba

Ay terazi burcunda transit ediyor. Yeniay günündeyiz.

14:05’te terazi burcunun 13 derecesinde bir yeniay doğuyor. Mars ile kavuşum halinde gerçekleşecek olan bir yeniay bu. Hareketli, heyecanlı, biraz da efor gerektiren bir şeyler başlıyor gibi sanki.

İlişkiler, ortaklıklar, koçluklar, danışmanlıklar, birlikte yapacağımız şeyler ön planda bugün. Çünkü terazi burcunun sembolizminde bu temalar var.


7 Ekim 2021 Perşembe

Ay bugün 17:21’e kadar yine terazi burcunda.

Sabah saatlerinde Ay ve Pluto kare açıda. İnsan ilişkilerimiz içinde bir şeyler iyi hissettirmeyebilir. İyi niyetli olmadığını düşündüğümüz şeyler gözlemleyebiliriz.

Bu açının ardından Ay boşluğa giriyor. 08:02-17:21 arasında boşlukta. 17:21’de akrep burcuna geçiyor.

Venüs bugün 14:20’de yay burcuna geçiyor ayrıca.


8 Ekim 2021 Cuma

Ay akrep burcunda ilerliyor. Parasal konular öne çıkabilir bugün.

Günün ikinci yarısında Ay Uranüs karşıtlığını görüyoruz. Beklenmedik para çıkışları, hesapta olmayan masraflar doğabilir. Maddi konularda düşündüğünüzden farklı gelişen durumlar olabilir. Önemli alım satım konuları için pek uygun diyemeyeceğim bir vakit.

Bunun dışında biraz hararetli bir enerjisi var günün. Güneş Mars kavuşumu kesinleşiyor. Bir agresyon olasılığını anlatıyor bu görünüm. Ay Uranüs karşıtlığı da duygusal anlamda gelgitlere, değişken durumlara ve fevri çıkışlara işaret ediyor. Bugünü mümkün olduğunca stabil geçirmeye çalışalım. Büyük girişimler, büyük hamleler yerine günlük işlerimize odaklanalım.


9 Ekim 2021 Cumartesi

Ay 18:23’e kadar akrep burcunda olmaya devam edecek bugün.

Sabah saatlerinde çok güzel bir Ay Pluto uyumu var. Altmışlık bir açı görüyoruz. Parasal konular, alacak verecek konuları, ödemeler, vb için şanslı bir görünüm.

Bunun dışında bir güçlenme görürüz Pluto desteklerinde. Pluto’nun uyumlu açılarının olduğu vakitler, bir güçlenme zamanını anlatır. Fiziksel ya da ruhsal anlamda iyileşme, şifa yönünde değişim, şifa için adım atma, dönüşüm, toparlanma anlamına gelir böyle görünümler. Güzel bir sabah !

09:05-18:23 arasında boşlukta olan Ay, 18:23’te yay burcuna geçiyor.

Akşam saatlerinde Ay Venüs kavuşumu var 🙂 Sevgi, anlayış, şefkat, ilişkilerde uyum, hepsi bu pakette 🙂 Keyif yapmak, kendinize zaman ayırmak isterseniz, o anlamda da çok güzel. İstediğiniz şeyleri satın alabilirsiniz. Sevdiğiniz şeyleri pişirebilirsiniz. Gitmek istediğiniz bir yere gidebilirsiniz. Dostlarınızla bir araya gelebilirsiniz. Çok güzel bir akşam.


10 Ekim 2021 Pazar

Ay yay burcunda yol alıyor. Gün içinde hep uyumlu açılarını göreceğiz bugün.

Sabahı Ay Kiron üçgeni güzelleştiriyor 🙂 Bize çok iyi hissettirecek şeyler yapabiliriz. Başkalarından güzel jestler, ince düşünceli davranışlar, yardımlar gelebilir. Bir şifa etkisi diyebileceğimiz şeyler olabilir. Keyfimiz yerinde.

Günün ikinci yarısında Ay, Merkür ve Mars ile uyumlu açılar içinde. Harika ! İletişimler, efor isteyen işler, başlangıçlar, hedefler için atılacak adımlar, motivasyon gerektiren konular, sportif faaliyetler için çok güzel bir zaman.

Akşam saatlerinde ise şahane bir Ay Güneş altmışlığı görüyoruz. İkili ilişkilerde, sosyal ilişkilerde uyumu, huzuru, keyfi anlatan bir görünüm. Arkadaşlıklar içinde keyifli şeyler yaşayabiliriz.

İşimizle ilgili güzel planlar yapabiliriz ayrıca. Ruhsal anlamda da daha iyiye varıyoruz. Enerjimizi temizleyecek bir şeyler oluyor 🙂


Aşağıdaki linklere diğer yazılarımı da ekliyorum.

Tıklayarak güncelde içinde bulunduğumuz dönem hakkında daha çok bilgi sahibi olabilirsiniz ↓↓

Güneş Terazi Burcunda 22 Eylül-23 Ekim 2021

Venüs Akrep Burcunda 10 Eylül-7 Ekim 2021

Mars Terazi Burcunda 15 Eylül-30 Ekim 2021


Ekim ayı burç yorumlarınız da aşağıda sevgili okuyucularım :

Koç Burcu Ekim 2021Boğa Burcu Ekim 2021İkizler Burcu Ekim 2021,

Yengeç Burcu Ekim 2021Aslan Burcu Ekim 2021Başak Burcu Ekim 2021,

Terazi Burcu Ekim 2021Akrep Burcu Ekim 2021, Yay Burcu Ekim 2021,

Oğlak Burcu Ekim 2021, Kova Burcu Ekim 2021, Balık Burcu Ekim 2021

İyi haftalar diliyorum herkese !

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!