19 Kasım 2021 Boğa Burcunda Ay Tutulması

19 Kasım 2021 Boğa Burcunda Ay Tutulması

19 Kasım Cuma günü Türkiye saati ile 11:57’de boğa burcunun 27 derecesinde bir Ay tutulması meydana geliyor sevgili okuyucularım.

Ay tutulmaları, dolunaylar ile birlikte gerçekleşirler. Bu dolunayda yılın son Ay tutulmasını deneyimliyoruz.

Bunun 2021 içinde gerçekleşecek son iki tutulmadan biri olduğunu da ekleyeyim. Aralık ayında da bir Güneş tutulması gerçekleşecek.

Bu Ay tutulmasının başrolünde önemli bir sabit yıldız var. Tutulma Algol yıldızıyla birleşiyor.

Algol, etkilerinin iyicil olmadığı düşünülen, kaos ve zorlukla, kontrol dışı durumlarla eşleştirilen bir sabit yıldız. Böyle bir temasın olması, dikkatli olmamız gerektiğini söylüyor bize.

Ne yapalım ? Ne yapmayalım ? Tutulmanın nasıl etkileri olabilir ? Nelere dikkat edelim bugünlerde ?

Risk içeren, büyük hamlelerden, hayatımız için önemli sayılabilecek iddialı girişimlerden, acelecilikten, ısrarcılıktan kaçınalım.

Tekrar tekrar denesek de olmuyorsa bir şeyler, niyetlendiğimiz şeyler çeşitli vesileler ile gerçekleşmiyorsa, o olmayanda da hayır vardır. Israrla oldurmak için diretmeyelim. Belki evren bizi bir şeylerden koruyordur. Hayatın mesajlarını okuma niyetinde olalım.

Sabırsız, hırçın bir enerji bizi yanlışlara sevk eder. Kontrolsüz duygu durumları ve değişken ruh halleriyle büyük hareketler yapmayalım. Özellikle ‘değişken ruh halleri’ diyorum. Çünkü dolunay zamanlarında duyguları daha yüksek yaşarız ve ruhsal dengemizi daha kolay kaybederiz. Düşüncelerimiz, hissettiklerimiz daha değişken olur. Bu kez dolunayla birlikte bir Ay tutulması yaşıyoruz. Ay tutulmaları, kat be kat güçlü dolunay etkisidir.

Aştığımızı sandığımız konular, geride bıraktığımızı ve dönüştürdüğümüzü sandığımız ama aslında tam olarak şifalanmamış olan duygusal durumlar, öfkeler, kızgınlıklar yeniden görünür olabilir. Kendi içimizde bir çatışma hali yaşıyorsak, bunun da geçeceğini bilelim ve kendimize karşı şefkatli olalım.

Tutulma boğa akrep hattında gerçekleşiyor. Akrep burcunun gölgesinde intikam ve ödeşme isteği vardır. Bu çabalara girmeyelim. Bunu yaparsak kendimize karma yaratmış oluruz ve döngü kendini tekrar eder. Karmamızı ve enerji alanımızı temiz tutalım. İlahi adaleti sağlamak bizim değil, Yaradan’ın yarattığı bu kusursuz sistemin ve hiç şaşmayacak olan mekanizmanın işidir. Bunu hep aklımızda tutalım.

Duygusal anlamda nelere ihtiyaç duyduğumuzu daha net fark edebileceğimiz, içsel bir derinleşme zamanı bu. Akrebin gücüyle daha güçlü şekilde ayağa kalkma zamanı. Boğanın dirayeti ile köklenme zamanı.

Hızlıca şekil almak gereken konular olursa, mümkün olduğunca çevremizin desteğini alalım. Öneriler alalım.

Trafikte, yolda aceleci olmayalım. Terslikler olursa, hemen parlamak yerine çözüm için neler yapabileceğimize bakalım. Okulumuzda, işimizde iletişimlerimizde yumuşak, uyumlu bir dilde olalım.

Bunlar dışında soruların da cevaplanma zamanı bu. Aklımızı karıştıran, kendi içimizde belirsizlik yaşadığımız, ‘Acaba öyle mi, yoksa böyle mi ?’ dediğimiz konularda türlü vesileler ile netleşebileceğimiz bir zamandayız.

Dolunaylarda ve Ay tutulmalarında, gizli olan görünür hale gelir. Belirsiz olan, net hale gelir. Kararsızlıklar sonlanır. Gecikmiş işler tamamlanır.

Boğa akrep aksı hareketlendiği için, özellikle parasal konularda, kişisel kazanç-ortak kazanç konularında, mülk paylaşımlarında, ödemelerde, alım satım konularında bir şeyler artık istenilen şekli alabilir. Konular tamamlanabilir.

Tutulmanın çerçevesinde sadece bir Algol yok. Şahane bir Venüs Uranüs üçgeni de var. Merkür Pluto altmışlığı da var. Merkür Neptün üçgeni, Güneş Pluto altmışlığı da var. Bunların hepsi şahane açılar.

Haftalık gündem yazımda anlattım her birini. Linki tıklayarak görebilirsiniz ↓

15-21 Kasım 2021 Astroloji Gündemi

Bu uyumlu açılar eşliğinde gerçekleşiyor tutulma. O yüzden bütünüyle olumsuz şeyler düşünmeyelim. Yukarıda anlattığım konularda temkinli olma gayretinde olalım sadece.

Bu şanslı açılar, güçlü dönüşümler için destekliyor bizi. Rahat ve huzurlu olalım. Hayata, evrene, Yaradan’a güvenelim.


Şimdi boğa burcunda gerçekleşecek olan bu Ay tutulmasının burçlar bazında neler getirebileceğine geçeceğim.

Öncesinde iletişim bilgilerimi vereyim.

Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ üzerinden ulaşabilirler.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

Ayrıca →→ Instagram sayfamı takip etmek isterseniz, burayı tıklayabilirsiniz ↓↓↓

@astroloji.anlatburcak


Yükselen burcunuza öncelik veriniz !

Koçlar ve Yükselen Koçlar :

2.evinizde bir dolunay ve aynı zamanda bir Ay tutulması meydana geliyor.

Ay tutulmaları, dolunaylar ile birlikte gerçekleşirler.

Bu ev de yine parasal konularla ilgili sevgili okuyucularım. 2-8 aksı, para hattıdır.

2.ev kişisel kazançlarımızla, bireysel anlamda sahip olduğumuz maddi varlıklarla, harcamalarımızla, gelirlerimizle ilgili.

Dolunay parasal konularda bir gündem getirebilir size ya da o an gündeminizde olan para konusu ne ise o konu ile ilgili bir tamamlanma, bir sonuçlanma, bir bitiş olabilir.

Büyük bir harcama gündeme gelebilir. Masraf yaratacak bir konu doğabilir dolunay civarı günlerde.


Boğalar ve Yükselen Boğalar :

1.evinizde bir dolunay ve aynı zamanda bir Ay tutulması meydana geliyor.

Siz bu tutulmanın ev sahibisiniz. Boğa burcunda gerçekleşen bir tutulma.

Önemli bir bitiş, bir tamamlanma, büyük bir sonuç, büyük bir netice, kararlarınıza şekil verecek önemli bir farkındalık olabilir bu tutulmanın size getirisi.

Bir hazırlık tamamlanabilir. Bir bekleyiş sonlanabilir. Bir belirsizliği sonlandıracak önemli bir seçiminiz ve kararınız olabilir tutulmaya yakın günlerde. Kafa karışıklığı yaşadığınız durumlar içinde netlik kazanabilirsiniz. Ama bu süreçlerin içinden geçerken, duygusal anlamda dengenizi koruyamadığınız zamanlar olabilir tabii. Sular bulanabilir biraz. Ama illa ki durulacaktır. Önce üzülseniz ya da kızsanız bile, ‘İyi ki böyle oldu’ diyeceğiniz şeyler olabilir.


İkizler ve Yükselen İkizler : 

12.evinizde bir dolunay ve aynı zamanda bir Ay tutulması meydana geliyor.

Tutulmalar ruhsal anlamda zorlayabiliyor bizi. Siz tutulmanın etkisini 12.evden alıyorsunuz. Bu alan zaten ruhsal alan. Duygularımızı, psikolojimizi, iç dünyamızı, kendimize sakladıklarımızı, içimizde yaşadıklarımızı anlatan alan.

Tutulmaya yakın günlerde bir şeyler keyfinizi kaçırabilir biraz. İlla ki can sıkıcı şeyler yaşayacaksınız diye bir şey yok bu arada. Kendi içinizde bir şeyleri kafanıza çok takabilirsiniz. Motivasyonsuz ve isteksiz hissedebilirsiniz.

Parasal konularda yoluna koymanız gereken durumlar olabilir. Kazançlarınızla, maddi konforunuz ve yaşam standardınız ile ilgili konularda bazı durumları artık çözmek, iyileştirmek, güçlendirmek için ne yapmanız gerektiğine karar verebilirsiniz. Yeni bir sayfa açmak isteyebilirsiniz kendinize. Ruhunuza, duygularınıza yüklenmeden, kendinizi zorlamadan, önce olanı olduğu haliyle kabul ederek hayatınızda neleri değiştirmek için neler yapabilirsiniz, bakın buralara.


Yengeç ve Yükselen Yengeç :

11.evinizde bir dolunay ve aynı zamanda bir Ay tutulması meydana geliyor.

Ay tutulması ile birlikte gerçekleştiği için oldukça güçlü bir dolunay etkisi bu.

11.ev ekipler, gruplar, takım çalışmaları içinde olmayı, kalabalıklarda olmayı, birlikte yapılan şeyleri simgeler. Bir projenin tamamlanışını yaşayabilirsiniz bu tutulma ile. Önemli bir organizasyon gerçekleşebilir. Bir faaliyet, bir çalışma tamamlanabilir.

Diğer yandan arkadaşlarınızla iletişimlerinize dikkat edin diyeceğim. Şimdiye dek içinizde tuttuğunuz, karşınızdaki insanı kırmamak adına sustuğunuz şeyler olduysa, bunları artık ifade etmek isteyebilirsiniz. Kavga enerjisine girmeden konuşmaya gayret ediniz, şayet böyle duygu durumları içindeyseniz. Sakince söylediğimiz şeyler, bağırarak söylediklerimizden çok daha iyi duyuluyor esasen.


Aslan ve Yükselen Aslan :

10.evinizde bir dolunay ve aynı zamanda bir Ay tutulması meydana geliyor.

İşimiz, sahip olduğumuz sıfatlarımız, sıfatlarımızın getirdiği görevler, yetki ve sorumluluk alanlarımız, iş ve iş dışında hayatta bulunduğumuz nokta, varmak istediğimiz yer, hedeflerimiz, başarı olarak tarif ettiğimiz şeyler bu evle ilgili.

İşinizle, iş dışında da genel olarak hedeflerinizle ilgili isteksiz, memnuniyetsiz, yetersiz hissetmek gibi duygu durumları getirebilir size bu tutulma. Bir şeyleri yeterince iyi yapamadığınızı düşünebilirsiniz, kendinize haksızlık edebilirsiniz. Yeterince başarılı olmadığınızı düşünebilirsiniz. Ama başarı çok göreceli bir kavram. Başkalarının normlarına ve çıtayı nereye koyduğuna göre değil, neleri yaptığınızda kendinizi tatmin olmuş hissediyorsunuz, buraya bakın.

Herkesin yaşam koşulları farklı, fırsatları farklı. Hayalleri, hedefleri farklı. Ama şüpheniz olmasın ki hayatın içinde hep olması gereken oluyor. Yol hep çıkması gereken yere çıkıyor.

Bunlar dışında işinizde otorite ile, yönetimle ilgili konularda yeni gelişmeler yaşayabilirsiniz. Düzen değişiklikleri gündeme gelebilir.


Başak ve Yükselen Başak : 

9.evinizde bir dolunay ve aynı zamanda bir Ay tutulması meydana geliyor.

Güçlü bir dolunay etkisi anlamına gelir Ay tutulmaları bizler için.

9.ev konularında bir tamamlanma, sonuç alma, karar alma ve netleşme zamanındasınız.

Üniversite, akademik konular, eğitimler, eğitim başvuruları bu evin konusu. Bu yönde gündemleriniz ve sonuç beklediğiniz şeyler varsa, açıklanabilir. Bildirimler gelebilir. Akademik alanda bir proje tamamlanabilir.

Seyahatler yine 9.evle ilgili. Planladığınız ve bir süredir ertelediğiniz bir yolculuk gerçekleşebilir.

Aile bireylerinizden, dostlarınızdan uzakta yaşayanlar varsa, onlarla ilgili bir konu netleşebilir. Başka şehirlerle/ülkelerle ilgili konular gündeminizde olabilir.

Hukuksal konular da bu ev kapsamında. Bu yönde bir konu, bir dava, bir yasal süreç varsa, bu konuda sonuçlanan, tamamlanan, netleşen şeyler de olabilir.


Terazi ve Yükselen Terazi : 

8.evinizde bir dolunay ve aynı zamanda bir Ay tutulması meydana geliyor.

2-8 aksı, paranın hattıdır zodyakta. 2. ve 8.evler parasal konularla ilgilidir.

8.evin temsil ettiği paralar üzerinden bakalım nasıl olasılıklarınız var ?

Bir ödeme, birikmiş bir kredi kartı borcu, bir alacak verecek, bir tahsilat, bir borç meselesi gündeminiz olabilir dolunaya yakın günlerde.

Dava sürecinde olan parasal konular, tazminat, sigorta, mal paylaşımı, nafaka, miras gibi gündemleri olanlar, buralarda tamamlanmalar yaşayabilirler. Süreç sonlanabilir ya da ilerleme yönünde yeni gelişmeler olabilir. Ama öncesinde biraz krizli durumlar yaşanabilir açıkçası. Mecburen çözmeniz gereken parasal konular olabilir.

Bir mülkün satışı/paylaşımı, miras paylaşımı gibi süreçler içinde olanlar için sakin olmalarını, kavga ve çatışma enerjisine girmeden süreci stratejik olarak yönetmelerini öneririm.


Akrep ve Yükselen Akrep :

7.evinizde bir dolunay ve aynı zamanda bir Ay tutulması meydana geliyor.

Ay tutulması için turbo dolunay benzetmesi yapılır. Dolunaydan çok daha güçlü bir etkiyi sembolize eder Ay tutulmaları.

İlişkiler üzerinden bir dolunay etkisi alıyorsunuz. Evli iseniz ya da hayatınızda biri varsa ya da sizin için özel olan biri varsa, onunla ilgili konularınızın, net kararlarınızın, gündemlerinizin olabileceği bir zaman.

İş ortaklıkları, imzalı konular, anlaşmalar, kontratlar yine 7.evin konusu.

Süresi dolan sözleşmeler, kontratlar olabilir. Kontrat yenileyeceğiniz konularınız olabilir.

Bu zamana dek tolere ettiğiniz şeylere artık bir çizgi çekmek isteyebilirsiniz. Bitirmeyi seçeceğiniz bağlantılar da olabilir. İş ortaklarınız ile ya da iş birliği halinde olduğunuz kişilerle, tedarikçilerinizle sorunlarınız varsa, bitmesi gereken anlaşmalar da bitebilir.

İlişkiler içinde bir uyanış zamanı bu sizin için. Ben-sen dengesini, alma-verme dengesini kurma zamanı.


Yay ve Yükselen Yay : 

6.evinizde bir dolunay ve aynı zamanda bir Ay tutulması meydana geliyor.

İşimiz, çalışma hayatımıza dair konular, çalışma düzenimiz, görev tanımımız, iş ortamımız, iş arkadaşlarımız bu evle ilgili. Tutulma ile biten, tamamlanan, neticelenen konular olabilir. Bir görevi yapıp bitirebilirsiniz. Günlük rutinlerinizden, gündelik yaşamınızdan çıkacak olan bir şey olabilir.

İş arkadaşlarınızla ilgili netleşen şeyler olabilir. Ekipten ayrılanlar olabilir. Böyle ihtimaller de var.

İş ortamında iletişimlerde, daha kontrollü olmanızı önereceğim. Dolunay duygularımızı yükselten bir etki çünkü. Dolunay vakitlerinde duyguları daha büyük yaşıyoruz.


Oğlak ve Yükselen Oğlak : 

5.evinizde bir dolunay ve dolunay ile birlikte aynı zamanda bir Ay tutulması meydana geliyor.

Yani oldukça güçlü bir dolunay etkisi bu.

Sanatsal konular, hobilerimiz, sanatsal meşguliyetlerimiz, ilgi alanlarımız, keyif alanlarımız, yaratıcılığa dayalı işler bu evle ilgili. Sanatsal alanda hazırladığınız işler varsa, bunların tamamlanabileceği, yaptığınız işleri tanıtabileceğiniz ön olanda olabileceğiniz, görünür olabileceğiniz, işlerinizle dikkatleri üzerinizde toplayabileceğiniz bir zaman.

Çocuklar da 5.evin konusu. Çocuk sahibi iseniz, onlarla ilgili konularda araştırma halinde olduğunuz şeyler varsa, netleşebilirsiniz. Düzene koyacağınız şeyler olabilir. Bir rahatlık yaşayabilirsiniz.

Boğa burcu parasal konularla ilgili. Çocuklarınız için büyük harcamalar da gündeme gelebilir.

Hamilelikler de olası. Çevrenizde bebek sahibi olmak isteyenler varsa, çocuk gündemi olan yakınlarınız ve tedavi süreçleri varsa, sonuç alabilirler ya da ne yapmaları gerektiğini, güzergahını belirleyebilirler.

Aşk, flörtler, ikili ilişkiler yine bu evle ilgili. Bir ilişkiniz, flört diyebileceğimiz bir dialogunuz varsa, bu iletişim içinde daha açık olabilirsiniz. Daha net olabilirsiniz. Rahatsız olduğunuz durumları karşılıklı olarak ifade edebilirsiniz. Bir şeyler ortaya dökülebilir. Kendi içinizde netleşebilirsiniz.


Kova ve Yükselen Kova :

4.evinizde bir dolunay ve dolunay ile birlikte aynı zamanda bir Ay tutulması meydana geliyor.

Yani oldukça güçlü bir dolunay etkisi bu. Ay tutulmalarını, birkaç kat dolunay etkisi gibi düşünebilirsiniz.

4.evin temaları üzerinden bakalım olasılıklarınıza.

Ev, yuva, aile, ebeveynler, aile içi konular, taşınma, yerleşim, emlak, arsa, arazi, alım, satım, kiralama, kontrat, ev güvenliği, ev dekorasyonu gibi temalar var bu evde.

Bu konularla ilgili neler varsa gündeminizde, uğraşmakta olduğunuz, çözmeye çalıştığınız neler varsa, konuyu tamamlayabileceğiniz, sonuç alabileceğiniz bir zamandasınız.

Bunun dışında özellikle tutulmaya yakın günlerde (öncesi sonrası birkaç gün) aile içi iletişimlerde daha kontrollü olmanızı önereceğim.

Evinizde bir şeylerle ilgilenmeniz gerekebilir ayrıca. Ev içinde bozulan bir şeyler olabilir. Tadilat gerektiren durumlar doğabilir.

Aile bireylerinizle ilgili gündemleriniz olabilir. Boğada bir tutulma olduğundan, özellikle parasal konular olası.

Kazançlarla, para kazanmakla ilgili konularda tartışmalara açık bir zaman. Bu anlamda sakin olmaya, kırıcı olmamaya özen gösteriniz.


Balık ve Yükselen Balık : 

3.evinizde bir dolunay ve dolunay ile birlikte aynı zamanda bir Ay tutulması meydana geliyor.

Ay tutulmaları, dolunay zamanında gerçekleşirler ve dolunay etkilerini büyütürler.

3.ev kardeşleri, yakın akrabaları, komşuları, yakın arkadaşları sembolize eder. Bu kişilerden haberler alabilirsiniz bugünlerde. Bazı kararlarını duyabilirsiniz. Tamamlayacakları şeyler olabilir. Kardeşlerinizin sonlandırmak isteyeceği şeyler olabilir. Bir mecburiyet, bir görev, bir çaba hali de sonlanabilir. Uğraştıkları konularda sonuç alabilirler.

3.ev bunlar dışında yazmayı, bilgiyi paylaşmayı, sosyal medya üretimlerini, içerik üretmek gibi faaliyetleri, website, blog, e-ticaret işlerini anlatır.

Boğa burcu ise para kazanmayı, kazançlarımızı, gelirlerimizi simgeleyen bir burç.

İnternet üzerinden yaptığınız işler varsa, bu çalışmalarınızda yeni kararlarınız olabilir tutulma ile. Önemli farkındalıklar da yaşayabilirsiniz. ‘Bundan sonra şu konuyu şöyle yapacağım’ diyeceğiniz şeyler olabilir. Nasıl bir rota çizmek istediğinize karar verebilirsiniz. Aklınızda pek çok fikir varsa, kararsızsanız, yönsüz hissediyorsanız, çeşitli deneyimler aracılığı ile neyi istediğinizi, neyi istemediğinizi fark edebilirsiniz ve bu doğrultuda seçimler yapabilirsiniz. Bir farkındalık ve yenilenme zamanı.


Aşağıdaki linklere diğer yazılarımı da ekliyorum.

Tıklayarak güncelde içinde bulunduğumuz dönem hakkında daha çok bilgi sahibi olabilirsiniz ↓↓

Güneş Akrep Burcunda 23 Ekim-22 Kasım 2021

Mars Akrep Burcunda 30 Ekim-13 Aralık 2021


Kasım ayı burç yorumlarınız da aşağıda sevgili okuyucularım :

Koç Burcu Kasım 2021Boğa Burcu Kasım 2021İkizler Burcu Kasım 2021,

Yengeç Burcu Kasım 2021Aslan Burcu Kasım 2021Başak Burcu Kasım 2021,

Terazi Burcu Kasım 2021Akrep Burcu Kasım 2021, Yay Burcu Kasım 2021,

Oğlak Burcu Kasım 2021, Kova Burcu Kasım 2021, Balık Burcu Kasım 2021

Sevgiler,

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!