22-28 Kasım 2021 Astroloji Gündemi

22-28 Kasım 2021 Astroloji Gündemi

Merhabalar sevgili okuyucularım ! Nasılsınız ?

Zor bir haftayı geride bıraktık. Boğa burcunda bir Ay tutulması yaşadık.

Tutulma gerçekleşti ama etkileri bütünüyle geride kalmış değil.

Hiçbir gök olayının etkisi, bir anda başlayıp bir anda bitmiyor. Keskin çizgilerle birbirinden ayrılmıyor günler.

Tutulma bir şeyleri tetikledi ve harekete geçirdi. Bir şeyleri fark ettirdi. İçimizde, dışımızda bir şeyler görünür hale geldi. Değişimlere vesile olacak olay ve durumlar yaşandı. Bu konularla meşgul olmaya devam ediyoruz. Özellikle önümüzdeki 10-15 günlük süreçte tutulma resmi içindeyiz.

Tutulma yazım burada, tıklayabilirsiniz. Kimler, hangi konular üzerinden etki alıyor, görebilirsiniz. Linki burada :

19 Kasım 2021 Boğa Burcunda Ay Tutulması

Yeni haftada yeni başlayacak olan transitler var. Güneş ve Merkür yay burcuna geçiyor ! Ayrıca güney Ay düğümü ile kavuşuyorlar bu hafta.

Haftayı tek kelime ile özetleyecek olsam ‘muhasebe’ haftası derim. Birçok noktada geçmişe, bugüne dek yaptıklarımıza, seçtiklerimize bakacağımız, ama bu kez farklı gözlerle bakacağımız, öz eleştiri yapacağımız bir haftadayız.

Her bir günün nasıl açıları var, hangi zamanlar hangi konular için destekleyici, ne zaman nelere dikkat edelim, gün gün konuşacağız şimdi.

Öncelikle her zamanki gibi danışmanlık almak isteyenler için iletişim bilgilerimi veriyorum.

Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ üzerinden ulaşabilirler.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.

………………………………………………………………………………………………………………………………………

………………………………………………………………………………………………………………………………………

………………………………………………………………………………………………………………………………………

Ayrıca →→ Instagram sayfamı takip etmek isterseniz, burayı tıklayabilirsiniz ↓↓↓

@astroloji.anlatburcak


22-28 Kasım haftasının başlıca gelişmeleri :

♦ Güneş 22 Kasım Pazartesi günü 05:33’te yay burcuna geçiyor. Yay burcu temalarını öne çıkarmaya başlıyor hayatımızda. Nedir yay temaları ? Uzak bir şehirde ya da başka bir ülkede yaşayan sevdiklerimizle ilgili konular, yolculuklar, seyahatler, uluslararası ticari konular, ithalat, ihracat faaliyetleri, eğitim, akademi, ayrıca hukuksal konular.

Kasım ayı yorumlarınız içinde bu yeni transitten alabileceğiniz olası etkileri görebilirsiniz. Hafta içinde ayrı bir yazı da gelecek Güneş için.

Merkür 24 Kasım Çarşamba günü 18:36’da yay burcuna geçiyor. Güneş’in yanına gelerek yay temalarını güçlendiriyor hayatımızda. Yukarıda saydığım yay temalarında yeni fikirlerimiz, yeni kararlarımız ve de haberleşmelerimiz olacaktır. Merkür’ün yay dönemi için de Kasım ayı yorumlarınıza bakabilirsiniz. Aynı şekilde Merkür için de ayrı bir yazı yazacağımı söyleyeyim.


22-28 Kasım haftasının öne çıkan gezegen açıları :

23 Kasım : Güneş Güney Ay düğümü kavuşumu : Güneş 1 Yay, Güney Ay Düğümü 1 Yay

Güneş doğrudan bizi, düşüncelerimizi, aklımızı, rasyonel yanımızı, kararlarımızı anlatan bir göstergedir. Güney Ay düğümü ise geçmişi simgeliyor. Geçmişten bugüne yaşadıklarımızı önümüze alıp düşünüyoruz bu hafta. Birçok konuda tercihimizin artık farklı olabileceğini idrak ediyoruz. Bir güncellenme yaşıyoruz.

25 Kasım : Merkür Güney Ay düğümü kavuşumu : Merkür 1 Yay, Güney Ay Düğümü 1 Yay

Geçmişe dönüp bakıyoruz. Pek çok noktada emin olduğumuzu sandığımız konularda, kendimizi haklı gördüğümüzü konularda aslında bir şeylerin çok da düşündüğümüz gibi olmadığını fark ediyoruz. Kendi hatalarımızı, eksikliklerimizi fark ediyoruz. Böylece bir şeyleri düzeltme fırsatı buluyoruz. Bir muhasebe halindeyiz.

27 Kasım : Satürn Kiron altmışlığı : Satürn 8 Kova, Kiron 8 Koç

Kiron şifalanmakla, iyileşmekle, daha iyi olmakla, sorunların çözümünü bulmakla ilgili bir gösterge. Satürn ise temeli sağlam şeyleri, kalıcı olabilecek şeyleri, ayrıca deneyim sahibi kişileri ve hocaları simgeler.

Fiziksel ya da ruhsal sağlık sorunları olanlar için güçlü bir hafta. Çok iyi hekimlerle, yol gösterecek kişilerle irtibata geçebilirsiniz. Çözmekle meşgul olduğunuz konular varsa, yol yordam bilen kişilerden destekler alabilirsiniz.

Ayrıca insan ilişkilerimiz içinde bağlarımızı güçlendirecek şeyler olabilir.

Bir onarım, bir telafi, bir düzeltme ve şifalanma zamanı bu !


Her bir gün için detaylı etkiler ise şöyle :

22 Kasım 2021 Pazartesi

Ay bugün 06:32’ye kadar ikizler burcunda ve boşlukta. Yani açısız ilerliyor. 06:32’de yengeç burcuna geçiyor.

Ailemizle, aile bireylerimizle ilgili konularla, onların ihtiyaçları ile ilgilenebileceğimiz, evimiz için güzel şeyler yapabileceğimiz bir gün. Evimizde temizlemek, düzenlemek istediğimiz şeyler varsa, bugün bu işleri halledebiliriz. Yaşam alanımız için yeni fikirlerimiz, ürün araştırmalarımız olabilir.

Güneş bugün yay burcuna geçiyor ayrıca. Yukarıda konuya yer verdim. Okuyabilirsiniz.


23 Kasım 2021 Salı

Ay yengeç burcunda ilerliyor. Sabahın erken saatlerinde Ay ve Uranüs arasında çok güzel bir altmışlık açı var. Bizim için yeni olacak şeylere adım atabiliriz. Bir süredir rutinler içinde kaldıysak, bu sabah farklı şeyler yapabiliriz ve bunlar bize çok iyi gelebilir. Uyandığımızda mesajlarda, maillerde sürprizli güzel haberler görebiliriz.

Bu açının ardından sabahın ilerleyen saatlerinde ve öğle vaktinde Ay Venüs karşıtlığını görüyoruz. Kadın figürlerle ufak tefek anlaşmazlıklara açık bir vakit. Belli etmesek de kendi içimizde canımız sıkılabilir bir şeylere. Bazı davranışları doğru bulmayabiliriz.

Günün ikinci yarısında ise şahane bir Ay Mars üçgeni var. Kararlı, odaklı, motive bir enerjiyle hareket halindeyiz. Yapmak istediklerimizi yapıyoruz. Sportif faaliyetler için de harika bir zaman.

Akşam saatlerinde bu kez nefis bir Ay Neptün üçgeni geliyor 🙂 Son günlerde bizi ruhen yormuş olan konularda güzel şeyler yaşayabiliriz. Kaygılarımızı, korkularımızı ya da tereddütlerimizi aşmamıza yardımcı olacak şeyler olabilir bunlar. Belirsizlik yaşadığımız konularda hayatın güzel işaretleri olabilir 🙂 Spiritüel derinliği olan bir vakit çünkü bu.


24 Kasım 2021 Çarşamba

Ay bugün 18:58’e kadar yine yengeç burcunda. Evimizle, aile büyüklerimizle ilgili konular, aile içi konular ön planda.

Sabahın erken saatlerinde Ay Pluto karşıtlığı var. Ev içinde bir şeyler keyifsiz hissettirebilir.

08:45-18:58 arasında Ay boşlukta. Yengeç transiti içinde alabileceği tüm açıları almış durumda. 18:58′ e kadar herhangi bir açısı yok. 18:58’de aslan burcuna geçiyor. Geçer geçmez de Merkür’den çok güzel bir üçgen açı alıyor. Aslan temalarında keyifli şeyler yaşayabiliriz. Nedir onlar ? Çocuklarla ilgili konular, bebekler, ayrıca sanat, hobiler, yaratıcılığa dayalı işler. Yeteneklerimizle takdir toplayabiliriz bu akşam. Sanatsal konularda sosyal medyada yapmak istediğiniz paylaşımlar varsa, bu akşam yapabiliriz.

Akşam ve gece saatlerinde Ay Güneş üçgeni ile parlak bir vakitteyiz. Hünerlerimizle göz önünde olabiliriz. İlişkilerimiz içinde güzel şeyler yaşayabiliriz. İşimiz için fayda sağlayacak şeyler çıkabilir karşımıza.


25 Kasım 2021 Perşembe

Ay aslan burcunda yol alıyor.

Sabah saatlerinde Ay Satürn karesini görüyoruz. Günlük işlerde beklememizi gerektiren durumlar olabilir. Yanımıza almayı unuttuğumuz şeyler olabilir ve bu şeylerin eksikliği zorluk yaratabilir. Lazım olan her şeyi yanımıza aldığımızdan emin olarak çıkalım evden bu sabah.

Öğle saatlerinde Ay Kiron üçgenini görüyoruz. Ruhumuzu, duygularımızı şifalandıracak şeyler yaşayabiliriz. Fiziksel  ya da ruhsal konularda sağlık gündemi olanlar için güzel bir vakit. Çözüme vesile olacak şeyler olabilir.

Gündüz saatlerinde Ay Uranüs karesi ile değişken ruh hallerindeyiz. Küçük şeyleri büyütebiliriz. Basit şeylere gereğinden büyük tepkiler verebiliriz. Bunu yapmamaya çalışalım.


26 Kasım 2021 Cuma

Ay günün tamamında aslan burcunda olacak bugün de yine.

Sabahın erken saatlerinde Ay Mars karesi etkin. Ev içinde iken, yola çıkarken, güne hazırlanırken aceleci, hızlı hareketlerden kaçının, sakarlıklar olabilir.

Günün ikinci yarısında Ay Jüpiter karşıtlığına doğru ilerliyoruz.

Dikkat edelim. Nelere dikkat edelim ? Fevri davranışlarda bulunmamaya, abartılı tepkiler vermemeye, haddimizi aşacak sözler söylememeye ve büyük sözler vermemeye dikkat edelim.

19:23 sonrasında Ay boşlukta. Aslanda iken diğer gezegenlerden alacağı tüm açıları almış durumda. Aslan burcunda yolun geri kalanını açısız ilerliyor.


27 Kasım 2021 Cumartesi

05:11’e kadar Ay aslan burcunda ve boşlukta. 05:11’de başak burcuna geçiyor.

Günün ilk yarısında Ay Merkür karesini görüyoruz. Kareler uyumsuz açılardır. Merkür ise iletişimin gezegeni. Dialoglar içinde farklı fikirler anlaşmazlık yaratabilir bu sabah. Başak burcunun doğasında eleştirellik var. Ay hangi burçtan geçiyorsa, o burcun enerjisi aktive olur. Dolayısıyla iletişimlerimizde eleştirel olmamaya, eksik ve hata arayan bir tavırda olmamaya çalışalım.

Gündüz saatlerinde bu kez Ay Güneş karesini görüyoruz. Tartışmalara açık bir vakit. Kendi içimizde de huzursuz hissedebiliriz. Aklımız bir şey söylerken, duygularımızın başka şeyler söylediği ruh halleri içinde olabiliriz. Kafamızın karışık olduğu konular varsa, oturalım, yazalım, çizelim bugün. Kendimize zaman ayırmaya çalışalım.

Akşam ve gece saatlerinde Ay Uranüs altmışlığı ile daha ferah, daha hafiflemiş hissediyoruz. Göremediğimiz çözümleri görüyoruz.


28 Kasım 2021 Pazar

Ay gün boyunca başak burcunda.

Günün ilk yarısında ve öğle saatlerinde Ay Venüs üçgeni ile keyifliyiz 🙂 Sevdiğimiz şeylere vakit ayırabiliriz. Bir süredir görüşmediğimiz, özlediğimiz kişilerle görüşebiliriz. İlişkiler içinde bizi mutlu edecek şeyler yaşayabiliriz.

Gündüz saatleri Ay Mars altmışlığı ile hareketleniyor. Spor yapmak, bir aktiviteye katılmak, dışarısı için program yapmak için, evimizde toparlamak istediklerimiz için, enerji gerektiren işler için harika bir Mars desteği. Bedensel kuvvet isteyen işlerimizi yapabiliriz bugün.

Akşam saatlerinde bir Ay Neptün karşıtlığı var. Hatalı düşünceler, yanılgılar, doğru olmayan analizler içinde olabiliriz. Örneğin bir konuda herhangi bir olumsuzluk yokken yanlış düşünüp, önemli detayları hesaba katmayıp, yanılıp kendimizi boş yere üzebiliriz. Durumlardan yanlış sonuçlar çıkarabiliriz. Gerçekçi olmaya çalışalım. Boşuna kaçırmayalım kendi elimizle keyfimizi.


Aşağıdaki linklere diğer yazılarımı da ekliyorum.

Mars Akrep Burcunda 30 Ekim-13 Aralık 2021

Kasım ayı burç yorumlarınız da aşağıda sevgili okuyucularım :

Koç Burcu Kasım 2021Boğa Burcu Kasım 2021İkizler Burcu Kasım 2021,

Yengeç Burcu Kasım 2021Aslan Burcu Kasım 2021Başak Burcu Kasım 2021,

Terazi Burcu Kasım 2021Akrep Burcu Kasım 2021, Yay Burcu Kasım 2021,

Oğlak Burcu Kasım 2021, Kova Burcu Kasım 2021, Balık Burcu Kasım 2021

Güzel bir hafta diliyorum herkese !

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!