Kasım 2022 Astroloji Gündemi ve Burç Yorumları

Kasım 2022 Astroloji Gündemi ve Burç Yorumları

Merhabalar sevgili okuyucularım !

Kasım ayının astrolojik takvimini vereceğim bu yazımda. 2022’yi kapatmaya hazırlanıyoruz.

Bakalım bu ay yukarıda neler oluyor ?

Ayın gezegen transitlerini paylaşacağım +  Yeniay ve dolunay, hangi tarihlerde hangi burçlarda gerçekleşecek aktaracağım.

Bir Ay tutulması da var Kasım içinde.

Hepsini tarihleri ile birlikte paylaşacağım şimdi. Öyleyse başlayalım !

♣     ♣     ♣    

Güneş 22 Kasım’a kadar akrep burcunda.

Bu dönem ağırlıklı olarak maddi konuların önde olacağı bir dönem. Parasal anlamda dengeye gelmek, bütçemizi dengelemek, maddi konularda kuvvet kazanmak için yapacağımız şeyler olabilir. Borçlar temizlenebilir. Bitireceğimiz ödemeler olabilir.

Mal paylaşımları, tazminat, vergi, yasal ödemeler, yasal kazanımlar gibi konuları olanlar için hareketli bir zaman. Konu ilerleyebilir, sonuçlanabilir.

Transitin genel ve burçlar üzerinden detayları bu yazımda ↓

Linki tıklayabilirsiniz →  Güneş Akrep Burcunda 23 Ekim-22 Kasım 2022

Güneş 22 Kasım’da yay burcuna geçiyor. 22 Kasım sonrası 1 ay süreyle yayda olacak. Yay temaları daha çok yer bulacak hayatımızda bu dönemde.

Başka şehir ve ülkelerle ilgili konular, gidiş gelişler, yurt dışına çıkışlar, seyahatler, uzaklarda yaşayan aile bireylerimizle, dostlarımızla ilgili konular yay temasıdır.

Ayrıca eğitim, ilim, bilim demektir yay. Ufkumuzu, bilincimizi, hayatla ilişkimizi, vizyonumuzu besleyen şeyleri temsil eder. Keşfetmeyi, öğrenmeyi, gelişmeyi temsil eder. O yüzden keşiflerin zamanı geliyor Güneş’in yay transiti ile 🙂


Merkür 17 Kasım’a kadar akrepte. 

Parasal konular, ödemeler, bankacılık işlemleri, para alışverişleri, borç alışverişleri, yasal ödemeler, yasal kazanımlar, vergi, tazminat, sigorta, prim konuları, burs, kredi konuları akrep burcu temasıdır.

Buralarda iletişimler, işler, işlemler olacaktır. Haberleşmeler, bildirimler olacaktır. Bu temalarda fikirler, planlar, girişimler, değişimler getirecektir Merkür bize.

17 Kasım’da yay burcuna geçiyor Merkür.

Merkür’ün olduğu yer iletişim alanıdır. İletişimlerin artacağı yerdir.

Bu dönem için ne düşünebiliriz ? Yay temalarında dialoglarımızın, fikir alışverişlerimizin, haberleşmelerimizin artacağını, günlük akışlarımızda yay konularının daha çok yer bulacağını düşünebiliriz.

Eğitim, okul, bilgi, ilim, bilim demektir yay. Hocalarla, eğitmenlerle, uzman kişilerle dialoglarımız olacaktır/artacaktır.

Seyahat etmek, gezmek, yeni yerler keşfetmek, yeni şeyler öğrenmek, başka kültürlerle tanışmak, yabancı kültürlerden beslenmek, yabancı bir dil öğrenmeye başlamak, bildiğimiz dilleri geliştirmemizi sağlayacak başlangıçlar yapmak, vizyonumuzu büyütecek şeyler yapmak, uzaklarla haberleşmek bu dönem için olasılıklarımız arasında.


Venüs 16 Kasım’a kadar akrep burcunda.

İyicil etkilerini parasal konular üzerinden alıyoruz. Ödemelerimizde kolaylık yaratacak, bütçemizi dengeleyecek güzel paralar geçebilir elimize.

Mal paylaşımları, ortaklı kazançların paylaşımı gibi konularda uzlaşmalar, anlaşmalar olabilir.

Ruhsal zorlanmalar, öfkeler, takılıp kaldığımız düşünceler var ayrıca akrepte. Buralar da Venüs ile yumuşar, esner, temizlenir gibi görünüyor gözüme.

Transitin genel ve burçlar üzerinden detayları bu yazımda ↓

Linki tıklayabilirsiniz →  Venüs Akrep Burcunda 23 Ekim-16 Kasım 2022

Venüs 16 Kasım’da yay burcuna geçiyor.

Jüpiter’den sonra gökyüzünün ikinci iyicil gezegenidir Venüs. Şans, kolaylık, iyilik, güzellik, uyum, sevgi, birlik, keyif, kutlama, eğlence demektir.

Venüs’ün geçtiği burcun konularında güzel gelişmeler yaşarız. Mutlu olacağımız, sevineceğimiz şeyler olur. Keyif alacağımız şeyler yaşarız.

Fırsatlarımız, şanslarımız olur. Bir şeyler düşündüğümüzden daha kolay ilerler.

Bu dönemin şansı yay temalarından geliyor. Hadi bir kez daha yazayım onları.

Eğitimler, kurslar, hocalar, uzman kişiler, hocalarla iletişimler, eğitim başarıları, uzaklar, geziler, keşifler, seyahatler, yurt dışı bağlantılı olan konular, vize/pasaport konuları, gümrük, ithalat ihracat konuları, uzak bir şehide ya da ülkede yaşayan sevdiklerimizle ilgili konular. İşte buralarda Venüsyen bir dönem başlıyor 🙂 !


Mars 30 Ekim’de retrosuna başladı. Bir Mars retrosunun içindeyiz.

2 yılın ardından yeniden bir Mars retrosu yaşıyoruz.

Mars hareket, bedensel enerji, kuvvet, güç, harekete geçebilme becerisi, cesaret, motivasyon ve öfke ile ilgili bir gezegen.

Retro dönemi Mars’ın daha çok gölgesini yaşayacağımız bir süreç olacaktır.

Öfkenin yönetilemediği durumlar, agresyonlar, motivasyon kaybı, enerji düşüklüğü, isteksizlik, mola verme ihtiyacı, girişimler için beklememizi gerektiren durumlar, yavaş ilerleyen durumlar olabilir.

Biraz sabır isteyen bir retro.

Bununla birlikte başladığımız ama yarım bıraktığımız, ertelediğimiz konular için değerlendirebileceğimiz, yaşam bileşenlerimizi derleyip toparlayabileceğimiz bir zaman.

Hem genel olasılıkları anlattım, uyarılarımı paylaştım. Hem de burçlar üzerinden nasıl ihtimaller var, etraflıca aktardım. Mars retrosu yazım burada ↓ Bu linki tıklayabilirsiniz ↓

Mars Retrosu İkizler Burcunda 30 Ekim 2022-12 Ocak 2023


Kasım 2022 Ay Döngüleri

8 Kasım : Boğa Burcunda Ay Tutulması : Ay 15° Boğa, Güneş 15° Akrep

24 Kasım : Yay Burcunda Yeniay : Ay 1° Yay, Güneş 1° Yay


Kasım ayı yorumlarınızı da aşağıya ekliyorum.

İstediğiniz burcun linkini tıklayabilirsiniz ↓↓

Koç Burcu Kasım 2022, Boğa Burcu İkizler Burcu, İkizler Burcu Kasım 2022,

Yengeç Burcu Kasım 2022, Aslan Burcu Kasım 2022, Başak Burcu Kasım 2022,

Terazi Burcu Kasım 2022, Akrep Burcu Kasım 2022, Yay Burcu Kasım 2022,

Oğlak Burcu Kasım 2022, Kova Burcu Kasım 2022, Balık Burcu Kasım 2022

İyi bir ay diliyorum hepimiz için.

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!