Yengeç Burcu Kasım 2022

Yengeç Burcu Kasım 2022

Merhabalar sevgili yengeç ve yükselen yengeç okuyucularım !

Bu ayın içinde bir Ay tutulması var.

25 Ekim’de bir Güneş tutulması yaşadık. Tutulmanın etkileri, olasılıkları günden güne belirgin olmaya başlıyor.

(Tutulma yazım : 25 Ekim 2022 Akrep Burcunda Güneş Tutulması )

Jüpiter balık burcuna döndü Ekim ayı sonunda. Bu ay boyunca da balıkta olacak.

Bir yandan bir Mars retrosunun içindeyiz. Değişimlerden geçtiğimiz önemli bir zamandayız.

Bir şeylerin düzeni, mevcut hali değişiyor. Yeniden şekil alıyor, yeni bir şekil alıyor konular.

Şimdi Kasım ayı için olasılıklarınızı paylaşacağım. Bakalım bu ayın gökyüzü harekeleri sizin için nasıl ihtimalleri anlatıyor ? Hangi konular üzerinden nasıl etkiler alabilirsiniz ?

Detaylara geçmeden evvel buraya ayın takvimini bırakıyorum ↓↓ Bu linki tıklayabilirsiniz ↓↓

Kasım 2022 Astroloji Gündemi


Güneş 22 Kasım’a kadar akrep burcunda. 5.evinizde.

Çocukları olanlar için özellikle onlarla ilgili konuların öne çıkacağı bir süreç diyebilirim. Çocuklarınız için yapmanız gereken şeyler artabilir. Düzene koymanız gereken şeyler olabilir.

Yetişkin yaşta çocuklarınız varsa onların yeni kararları, başlangıçları olabilir bu dönemde.

Sanatla daha yakından bağ kurmak, yeni hobiler edinmek, hayatınızı yeni meşguliyetler, kurslar, eğitimler ile renklendirmek isteyebilirsiniz ayrıca bu dönemde. Bunlar da 5.ev temasıdır.

Akrep burcu parasal konuları temsil eder. Borç alma verme, kredi, bankacılık işlemleri gibi konuların da gündeme gelebileceği bir dönem.

Güneş 22 Kasım’da yay transitine başlıyor. 6.evinize geliyor.

Yay burcu başka ülkeleri, başka şehirleri, şehirler arası taşımacılık konularını, yer değişikliklerini, ithalat/ihracat faaliyetlerini simgeler. 6.ev ise işimizi. Güneş burada iken işinizde uzaklarla bağlantılar, alışverişler, ticari faaliyetler, taşımacılık konuları gündeme gelebilir o yüzden.

İş yoğunluğunu da anlatır böyle bir transit. Yeni işler, yeni fikirler, yeni hizmetler, işinizi büyütebilecek yeni atılımlar için destekleyici, güçlü bir zaman.


Merkür 17 Kasım’a kadar akrep burcunda. 5.evinizde.

Çocuklarınız varsa onlar için yeni koşturmalarınız olabilir ayrıca. Araştıracağınız, satın almak isteyeceğiniz şeyler olabilir. Kurslar, eğitimler, etkinlikler, kayıt, başvuru konuları olabilir.

Sanatla bağlantısı olanlar için verimli bir zaman. 5.ev yaratıcılığı, sanatsal yaratımı anlatan bir ev. Güzel fikirlerle güzel şeyler çıkarabilirsiniz ortaya. Bunları duyurmak, tanıtmak için de iyi fırsatlarınız olabilir. Takdir toplayacağınız, daha görünür olacağınız bir zaman.

17 Kasım’da Merkür’ün yay transiti başlıyor. 6.evinize geliyor.

Merkür sizi hızlandıracak, temponuzu yükseltecek bir yere, 6.evinize geliyor.

İş, üretim, hizmet, çalışmak, çalışma hayatı, işe dair konular, iş arkadaşları, iş bölümü demektir bu alan. Merkür burada yeni planlar, yeni bir işleyiş, yeni bir çalışma düzeni getirebilir size.

Ekip içerisinde iş bölümünde yeni görevler, farklı görevler üstlenebilirsiniz.

İş hayatınızda iletişimlerin, bildirimlerin, duyuruların artacağı bir zaman.

Müşteri bağlantısı anlamında iletişimler, irtibatlar da artacaktır.

Günlük yaşamınızda iş ve iş dışında yeni sorumluluklar, yeni işler geliyor gibi göründü gözüme 🙂

İş arayanlar için de şanslı bir zaman. Yakın çevre bağlantılarınız güzel bir işe vesile olabilir. Bağlantılarınızı değerlendirmenizi öneririm.

Eğitim bir Merkür temasıdır ayrıca. Yay burcu ise yabancı kültürleri, yabancı dilleri temsil eder. Düzenli, sistematik bir biçimde yeni bir dil öğrenmeye, bunun için gereken vakti ayırmaya çalışmaya başlayabilirsiniz bu transit  ile.

Bir doğum haritasında Merkür’ün retro olması nasıl anlamlara gelir, yaşama nasıl yansımaları vardır, etkileri nasıl dengelenebilir, iyileştirilebilir, konu ile ilgili bir yazım var. Kapsamlı bir içerik sundum sizler için ↓↓

Doğum Haritasında Retro Merkür  ← ← ← yazımı tıklayabilirsiniz.


Venüs 16 Kasım’a kadar akrep burcunda. 5.evinizde.

Aşk, ikili ilişkiler, hazlar, keyifler, yaşam coşkusu, heyecanlar, eğlenceler demektir bu ev. Venüs’ün buradan geçiyor olması size bu konularda güzel şeyler getirebilir.

Mecburiyetlerin, ihtiyaçların, görevlerin ardından biraz daha hayatın eğlenceli taraflarına, keyiflerine odaklanmak isteyeceğiniz bir zaman.

Sizi mutlu edecek şeyler satın alabilirsiniz ayrıca. Zaruri ihtiyaçlardan ziyade, biraz daha keyfi tüketimler olabilir. Bir uyarım da olsun. Akrep burcu borçlarla, kredilerle, kredi kartlarıyla, ödemelerle ilgili bir burç. Harcamalarınızda ölçüyü korumanız faydanıza olur. Bütçenize dikkat edin.

16 Kasım’da yay burcuna geçiyor Venüs. 6.evinizde ilerlemeye başlıyor.

İşiniz, iş ortamınız, iş arkadaşlarınız, günlük düzeniniz, yaşam şekliniz, rutinleriniz, alışkanlıklarınız, yaşam kalitenizi etkileyen şeyler bu evle ilgili. Venüs bu konularda güzel şeyler yaşayabileceğinizi söylüyor.

İş hayatınızda uzaklarla bağlantılarınız olabilir ayrıca. Yay burcu başka şehirleri ve ülkeleri simgeler.

Yay demek okumak, öğrenmek, derinleşmek, ufkunu büyütmek demektir. Günlük yaşamınıza sizi entelektüel anlamda besleyecek yeni alışkanlıklar ekleyebilirsiniz Venüs buradan geçerken.

Bu arada doğum haritasında Venüs’ü retro konumda olanlar için de bir yazım var. Doğum haritasında Venüs’ün retro olması nasıl anlamlara gelir, nasıl iyileştirebilir retro bir Venüs, etkileri nelerdir, detaylar burada : Doğum Haritasında Retro Venüs


30 Ekim’de Mars retrosu başladı sevgili okuyucularım. Bu retro 12 Ocak 2023 tarihine kadar sürecek. Tamamı ikizler burcunda gerçekleşecek.

2 yılın ardından yine bir Mars retrosunun içindeyiz.

Siz Mars retrosunu 12.evinizde deneyimleyeceksiniz. 12.ev konuları üzerinden etki alıyor olacaksınız.

Bedensel enerjiniz etki alabilir bu süreçte. Mevsim geçişindeyiz, üşütmeler, zaman zaman istirahat etmenizi gerektirecek durumlar olabilir.

Aceleci hareketlerden uzak durun. Sakarlıklara dikkat edin, bastığınız yere dikkat edin. Kesici aletlere dikkat edin.

Ruhsal alandır 12.ev. Bilinçaltınızdaki kızgınlıklar, geçmişinizdeki zorlu deneyimlerin etkileri yüzeye çıkabilir, kendini yeniden hatırlatabilir bu süreçte. Öfkesine yenik düşenin kaybedeceği bir retro.
12.evinizde retro yapacak olan Mars’ın size mesajı şu : ‘İçindeki öfkeden özgürleş. Bu kızgınlıkla kendine zarar verirsin. Olan oldu, olması gerektiği için oldu. İlahi planın doğrultusunda yaşanması gerekenler yaşandı. Kabule geç. Hafifle, yoluna arınmış olarak devam et.’
Mars’ın size mesajı bu olacaktır retrosu ile.


Kasım 2022 Ay Döngüleri :

8 Kasım : Boğa Burcunda Ay Tutulması : Ay 15° Boğa, Güneş 15° Akrep

11.evinizde bir dolunay ve aynı zamanda bir Ay tutulması meydana geliyor.

Ay tutulması ile birlikte gerçekleştiği için oldukça güçlü bir dolunay etkisi bu.

11.ev ekipler, gruplar, takım çalışmaları içinde olmayı, kalabalıklarda olmayı, birlikte yapılan şeyleri simgeler. Bir projenin tamamlanışını yaşayabilirsiniz bu tutulma ile. Önemli bir organizasyon gerçekleşebilir. Bir faaliyet, bir çalışma tamamlanabilir.

Diğer yandan arkadaşlarınızla iletişimlerinize dikkat edin diyeceğim. Şimdiye dek içinizde tuttuğunuz, karşınızdaki insanı kırmamak adına sustuğunuz şeyler olduysa, bunları artık ifade etmek isteyebilirsiniz. Kavga enerjisine girmeden konuşmaya gayret ediniz, şayet böyle duygu durumları içindeyseniz. Sakince söylediğimiz şeyler, bağırarak söylediklerimizden çok daha iyi duyuluyor esasen.

Arkadaşlıkları onarmak için bir fırsat olabilir bu tutulma. Açık iletişim kurun derim.

24 Kasım : Yay Burcunda Yeniay : Ay 1° Yay, Güneş 1° Yay

6.evinizde bir yeniay doğuyor.

Yeni şeylere adım atmak, değişim ve çözüm yaratacak başlangıçlar yapmak için harika bir zaman.

6.ev konularında güzel gelişmeler, yenilikler, başlangıçlar yaşayabilirsiniz bu yeniay ile.

6.ev iş demektir. Çalışmak, üretmek demektir. Hizmet sunduğumuz alanlar, hizmet aldığımız alanlar, görevlerimiz, rutinlerimiz, ayrıca günlük yaşam düzenimiz bu evle ilgilidir.

Yeni iş teklifleri olasılıklarınız arasında. Çalışmıyorsanız çalışmaya başlayabilirsiniz. Mevcut işinizde görev ve yetki alanınızda güzel değişimler olabilir.

Günlük yaşam düzeninizi iyileştirecek, yaşamınızın pek çok alanına olumlu anlamda yansıyacak başlangıçlarınız olabilir bu yeniay ile.

Yeni şeyler üretmeye başlayabilirsiniz. Potansiyellerinizi daha etkin biçimde değerlendirmeniz halinde, iş ve para konusunda bereketli bir yeniay !! Bereketli bir başlangıç noktası !!


Jüpiter 28 Ekim’de balık burcuna, 9.evinize döndü. Kasım ayı boyunca balıkta olacak. 24 Kasım’a kadar olan süreçte ise retroda olacak.

Bu dönem için nasıl olasılıklarınız var, buradan görebilirsiniz. Tıklayınız ↓

Jüpiter Balık Burcuna dönüyor ! 28 Ekim-20 Aralık 2022


Burç yorumlarında her şeyi çok genel şekilde konuşabiliyoruz sevgili okuyucularım. Aslında mühim olan bireysel haritamızın alacağı etkilerdir. Haritanıza özel etkilerden haberdar olmak için Doğum Haritası Analizi yaptırabilir, danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.

Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ üzerinden ulaşabilirler.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.


…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

Ayrıca →→ Instagram sayfamı takip etmek isterseniz, burayı tıklayabilirsiniz ↓↓

@anlatburcak


Sağlıklı, huzurlu, keyifli bir ay olsun! Aktif olalım, eylem halinde olalım, çabamız, emeğimiz olsun ki, güzel şeyler olsun. Sevgiler !

Dr. Burçak Kayış

 

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!