Mars Retrosu İkizler Burcunda 30 Ekim 2022-12 Ocak 2023

Mars Retrosu İkizler Burcunda 30 Ekim 2022-12 Ocak 2023

Bir Masr retrosunun daha vakti geldi sevgili okuyucularım ! 30 Ekim’de retrosuna başlıyor Mars.

12 Ocak 2023’e kadar retroda olacak.

Retro ikizler burcunun 25 derecesinde başlayacak. 8 derecesinde tamamlanacak.

Mars retrolarını ortalama olarak 2 yılda 1 kez deneyimliyoruz.

Retro deyince en çok Merkür retroları biliniyor. Yılda 3 kez yaşıyoruz Merkür retrolarını. Onu çok daha sık deneyimliyoruz.

Mars retroları öyle değil 🙂 Bir yıla denk geliyorsa, bir sonraki yılda olmuyor. 2 yıl arayla gerçekleşiyor.

Mars’ın temsil ettiği konularda geçmişi önümüze getiriyor. Ayrıca Marsiyen konularda dikkat gerektiriyor.

Neler o konular ? Mars nelerle bağlantılı ? Retroda neler olabilir ? Nelere dikkat ederek retro etkilerini minimize edebiliriz ?

Bu retroyu nasıl kullanalım ? Ne yapalım ? Ne yapmayalım ?

Hepsine bakacağız bu yazımda.

Mars hareket, enerji, başlangıç demektir sevgili okuyucularım.

Başlamak, başlatmak, aksiyon almak, girişimde bulunmak demektir.

Bedensel enerjimizle, motivasyonumuzla, heveslerimizle, hedeflerimizle, bir şeyi yapma isteğimizle ilgili gezegendir.

Mars güçlü bir yerleşimde transitte ise temsil ettiği temalarda elimiz güçlü olur örneğin.

Yeni hedeflerimiz olur. Yeni yeni heveslerle başlattığımız şeyler olur. Aktif oluruz, yol alırız, ilerlemek daha kolay olur.

Retro dönemleri ise yavaşlama, bekleme ve yeni olandan ziyade bugüne dek yaptıklarımızı ele alma, konuların üzerinden geçme zamanıdır.

Son aylarda başladığımız, başlangıcını yaptığımız ama istediğimiz şekilde devam ettiremediğimiz, belki gereken vakti ayıramadığımız, belki gereken disiplini gösteremediğimiz konuları ele alacağız Mars retroda iken.

Neler için heveslendik son aylarda ? Kendimiz için nasıl kararlar aldık, ilk adımları attık ama bir şeyleri yarım bıraktık ? Buralara bakarsak, buraları toparlarsak Mars retrosunu çok güzel şekilde değerlendirmiş oluruz.

Mars’ın sembolize ettiği temaları gözden geçirmek, yaşamımızda güncelde ne durumda olduklarına bakmak, Marsiyen enerjimizi güçlendirmek bu retronun tam da bizden istediği şey. Retrodan kazançla çıkmak isteyenler bunu yapsın derim.

Marsiyen enerjiniz güç kaybetmiş olabilir, dengenin ötesinde fazla güçlü olabilir.

Az olanı çoğaltarak, fazla olanı azaltarak dengeye getirmek gerekiyor. İşte bu retroda konumuz Mars’ımızı dengelemek 🙂

Şimdi maddeler halinde önerilerimi paylaşacağım. Neler olabilir, hangi duruma karşı ne yapalım, ne yapmayalım, ihtimalleri ve tavsiyelerimi paylaşacağım.

Neler enerjimizin kaybına neden oluyor ? Hayatımızdaki enerji kaçakları neler ?  Fark etmek.

Enerjimizi eksilten, sönümleyen şeylerden uzaklaşmak. Gücümüzü, kuvvetimizi, enerjimizi besleyen şeyleri artırmak ve düzenli hale getirmek.

Spora ara verdiysek, retroyla birlikte spora geri dönmek. Spor yapmıyorsak yapmaya başlamak. Hayatımıza sporu katmak.

Günlerimizi daha verimli yaşamak. Zamanı daha iyi kullanmaya başlamak. Daha hareketli, daha aktif olmak ve 1 güne aslında neleri sığdırabileceğimizi fark etmek.

Daha aktif, daha girişken olmak. Bizi bir süredir yerimizde tutan, girişimlerden alıkoyan korkularımız varsa, korkuları gözden geçirmek. Kök nedenlerini tespit etmek. Rasyoneller mi, sorgulamak. Korkuları bir kenara bırakmak. Konfor alanımızdan çıkmak. Hazırlık gerektiren büyük ve önemli girişimlerimiz için hazırlanmak.

Uzun bir zaman boyunca efor sarf ettiğimiz ve karşılığını alamadığımız şeyler varsa durumun neden  böyle olduğunu fark etmek.

Doğru bir çabayla mı deniyoruz bir şeyleri ? Çabamız hedefe yönelik mi ? Hedefimiz doğrultusunda işe yarayacak şeyler mi yapıyoruz ? Ne yaptığımıza objektif gözle bakmak.

Hedefe yönelik hareket etmeye başlamak. Sistematik ve stratejik olmak.

Mars bedensel enerjimizle, bedensel sağlığımızla ilgilidir sevgili okuyucularım. Bağışıklığımızla bağlantılı olan gezegendir. Retrosunda bağışıklığımız  düşebilir. Kendimizi göreceli olarak yorgun, güçsüz, halsiz hissedebiliriz. Böyle zamanlar daha çok yaşanabilir. O yüzden ne yapmak ? Bağışıklığımızı güçlendirecek şeyler yapmak. Kendimize daha iyi bakmak.

Beslenmemize, uykumuza daha çok dikkat etmek.

Mars aynı zamanda agresyon demektir. Evet hareketi, dinamizmi, girişkenliği temsil ediyor ama gölgesinde agresyon var. Öfkeler var. Öfkeyi kontrol edemeyen, kontrolsüz bir yanı var Mars’ın.

Acelecilik, sabırsızlık, hırs, öne geçme isteği, rekabet eğilimi, öfke, kızgınlık, kıskançlık var. Kolay sinirlenme ve öfkeyi kontrol etmede zorlanma hali var. Münakaşalar, zıtlaşmalar var.

Retroda gezegenlerin gölgesi daha vurgulu şekilde yaşanır. O yüzden saydığım bu şeylere dikkat edelim.

Hiçbir konuda hızlı karar almayalım. Düşünmeden harekete geçmeyelim.

Plansız, hazırlıksız aksiyon almayalım.

Kendimizle meşgul olalım. Kimseyle yarışmayalım. Kendimizi başkaları ile kıyaslamayalım. Eğer bunu yapıyorsak kıyasladığımız yerleri fark etmek ve dönüştürmek için bir fırsat bu Mars retrosu.

Kendimize olan güvenimizi, inancımızı oluşturmak, güçlendirmek için bir fırsat.

Kendi merkezimize gelelim. Hayatın nerelerinde, kimlerle rekabet içindeyiz, o hallerden sıyıralım kendimizi.

Acelecilik etmeyelim. Hiçbir şeyi son dakikaya bırakıp telaş enerjisi  yaratmayalım. Hızlı hareketlerden sakarlıklar doğabilir. Kontrollü olalım. Doğru kullanalım, iyi yönetelim enerjimizi.

Mars retrosu bizden çok önemli bir şey daha istiyor !

‘Geçmişin öfkelerinden temizle ruhunu. Bunca yıl kızdın, öfkelendin, küstün, darıldın. Artık bu duyguları bırak. Enerjini bu öfkeler alıyor. Enerjin buralara akıyor ve sana hiçbir fayda getirmiyor.

Artık enerjini hayatını güzelleştirecek şeylere kanalize et’ diyor.

‘Deneyimlerden alman gereken dersleri, mesajları aldıysan, gerisini çöpe at’ diyor.

‘Duygusal dirayetini güçlendir. Her şeye bu kadar üzülme. Her şeye bu kadar kızma. Her şeyden bu kadar etkilenme.’ diyor.

Geçmişe ya da bugüne ait, küçük ya da büyük, kızgınlıkları temizlemek bu dönemin hediyesi olacaktır. Çünkü öfke Marsiyen ve Plutonik bir enerjidir. Hayatın bütün iyi olasılıklarını zedeleyen bir frekanstır.

Bereket, huzur, mutluluk, huzur, sağlık, iyilik öfkenin olmadığı yerde olur.

Öfkenin olmadığı yerde sevinçler, keyifler, yeni güzel şeyler olur. Hayatın hediyeleri olur.

Bu retronun büyük bir kısmına Jüpiter’in balık transiti de eşlik edecek. Bu bir tesadüf değil. Tıpkı diğer her şey gibi bu da tesadüf değil.

Huzur bulmak, kendi iç dünyamızda huzurumuzu oluşturmak, bizi duygusal dengede tutan şeyleri fark etmek ve yapmak, olumsuz duygulardan özgürleşmek, kabule geçmek, olanı olduğu haliyle kabul etmek, hayatla uyumlanmak su elementinin doğasında olan şeyler. Bu balık transiti de bir su dönemi olarak tam da bu değişimlere çağırıyor bizi Mars retrosuyla birlikte.

Jüpiter’in balık transiti bir duygusal temizlik dönemi. Mars retrosu da dönüşüm sürecimize eşlik ediyor. Hayırlara vesile olsun.

Şimdi her zamanki gibi burçlar için ayrı ayrı bakalım ihtimallere.

Bunu evler üzerinden yapıyoruz. Yükselen 1.evdir. Ev hesabı yükselenden başlar.

O yüzden burç yorumlarınızı takip ederken her zaman yükseleninizi okuyun sevgili okuyucularım.

Danışmanlık almak isteyenler için iletişim bilgilerimi de vereyim.

Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ üzerinden ulaşabilirler.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.

………………………………………………………………………………………………………………………………………

………………………………………………………………………………………………………………………………………

………………………………………………………………………………………………………………………………………

Ayrıca →→ Instagram sayfamı takip etmek isterseniz, burayı tıklayabilirsiniz ↓↓

@anlatburcak


Her zaman için yükselen burcunuza öncelik veriniz !

Koçlar ve Yükselen Koçlar

Mars retrosu 3.evinizde gerçekleşecek.

Neleri anlatır bu ev ?

İletişimler, bilgi paylaşımları, haberleşmeler, iletişim araçları, iletişim platformları. Eğitimler, kurslar, bilginin aktarıldığı/paylaşıldığı platformlar, hocalar, danışmanlık faaliyetleri.

Evimize yakın yerler, muhitimizde olan şeyler, yakın akrabalar, kardeşler, kardeşlerle ilgili konular, yakın çevremiz, sıkça görüştüğümüz kişiler.

Website, blog, sosyal medya kanalları/sayfaları, internet üzerinden yapılan işler. Online ticaret. Online platformlar.

Bu temalarda, bu konularda, bu kişilerle ilgili konularınızda yavaşlamalar, zaman zaman agresyonlu durumlar, bekleme gerektiren durumlar, pürüzler doğabilir retroda. Biraz sabır isteyen bir retro.

Retrolarda ilgili gezegenin gölgesini yaşıyoruz, deneyimliyoruz. Mars’ın retrosunda agresyon var, hız var, acelecilik var, kontrolsüz bir enerji var.

Retroda kardeşlerle, akrabalarla iletişimlerde ölçüde ve dengede kalmak için özenli olmanızı önereceğim. Tartışmalar olabilir, agresif davranışlar olabilir, fevri hareketler olabilir.

Biraz uzak kalmak bir çözüm belki. Uzlaşmak, anlaşmak için ısrar etmemek bir çözüm belki. Konuların üzerinde bu dönemde gitmemek iyi bir fikir olabilir.

Bunun dışında genel olarak iletişimlerde kontrolünüzü koruyun diyeceğim. İkizler ve 3.ev iletişim demektir. Bu anlamda dikkat.

Trafik, ehliyet, araç konuları yine ikizler temasıdır. Trafikte, yolda aceleci olmamak bu dönemde daha önemli. Buna da dikkat. Biraz yönetilmesi gereken bir süreç.

Acelecilik yapmamak, hiçbir konuda hızlı adım atmamak, dialoglarda sakin olmak, kendi içinizde dengeyi korumak önemli.


Boğalar ve Yükselen Boğalar 

Siz bu önemli retroyu 2.evinizde deneyimleyeceksiniz. 2.ev konuları üzerinden etki alıyor olacaksınız.

2.ev para evidir. Kazançlar, masraflar, harcamalar, ödemeler, kişisel gelirler bu evin konusudur. Mars retrolarında agresyonlu deneyimler yaşanabiliyor.

Neler olabilir ? İstenmeyen bazı masraflar doğabilir bu dönemde.

Biraz keyfinizi kaçırabilecek para çıkışları olabilir. Satın aldığınız şeyler düşündüğünüz gibi çıkmayabilir ve paranızın boşa gittiğini düşünebilirsiniz. Böyle deneyimler getirebiliyor 2.evde Mars retroları.

Mars hareketi temsil ettiğinden, retroları yavaşlamayı anlatıyor ayrıca. O yüzden bu dönem 2.ev (para) konularının yavaşlayabileceği, parasal konularda beklemelerin olabileceği, belki ilerlemekte zorlanabileceğiniz, bazı alışverişleri bekletebileceğiniz bir zaman.

Bir şeyi, bir olasılığı önden bilirsek, önlemimizi alabiliriz o şey için.

Siz de retroya girmeden maddi anlamda önlem almaya çalışın derim.

Tedbirli olarak, önlem alarak retro etkilerini minimize etmek mümkün. Astroloji ilmi korkmamız için değil, tedbir alabilmemiz için var.

Bir uyarı olarak söylüyorum. Parasal zorlanmalar yaşayabilirsiniz bu retroda. Alacaklarınız, kazançlarınız elinize her zamanki düzeni içinde geçmeyebilir. Para akışınız sekteye uğrayabilir.

O yüzden ne yapmak iyi olur ? Retro öncesi kenara güvence oluşturabilecek bir bütçe, bir para koymak, retroya harcamaları küçülterek girmek, borçları büyütmemek, kredi kartı harcamalarında kontrollü olmak, ölçülü olmak iyi olabilir.

Başkalarına maddi konularda bir şey vadetmemek, tutamayacağınız sözler vermemek iyi olabilir.


İkizler ve Yükselen İkizler

Siz bu retroyu 1.evinizde deneyimliyor olacaksınız.

Önemli sayılabilecek hiçbir girişimde bulunmamanızı öneririm. Bu süreçte hayatınızın gidişatını belirleyecek, büyük adımlardan uzak durmalısınız.

Zaman zaman öfkenizi kontrol etmekte zorlanabilirsiniz. Özellikle geçmişten gelen konuların öfkesi tekrar dirilebilir içinizde. Duygusal anlamda geride bıraktığınızı düşündüğünüz durumlar, çeşitli şekillerde yeniden tetiklenebilir. Kendinizi sakin bir enerjiye taşıyın elden geldiğince. Sporla atın örneğin o içsel enerjiyi. Meditasyon yapın. Sevdiğiniz kişilerle, yapmaktan keyif aldığınız şeylerle vakit geçirin.

Sakarlıklara, kazalara da dikkat etmeniz bu retroda daha önemli. Kesici aletleri iyi kullanın, özenli olun. Trafikte kurallara uymanın önemini aklınızdan çıkarmayın. Aceleci olmayın. Sporda ölçüyü kaçırmayın derim ayrıca. Kaslarınıza zarar verebilecek hareketlerden uzak durun.

Enerjiniz içe dönebilir. Biraz da ne olabilir ? Bağışıklığınız düşebilir. Bu hepimiz için geçerli. Mars enerjimizi, bedensel gücümüzü, bağışıklığımızı simgeliyor çünkü. Halsiz hissedebilirsiniz, günlük işler içinde daha çabuk yorulabilirsiniz. Bedensel sağlığınıza, beslenmenize, uyku düzeninize dikkat etmeniz iyi olur.


Yengeç ve Yükselen Yengeç

Siz Mars retrosunu 12.evinizde deneyimleyeceksiniz. 12.ev konuları üzerinden etki alıyor olacaksınız.

Bedensel enerjiniz etki alabilir bu süreçte. Mevsim geçişindeyiz, üşütmeler, zaman zaman istirahat etmenizi gerektirecek durumlar olabilir.

Aceleci hareketlerden uzak durun. Sakarlıklara dikkat edin, bastığınız yere dikkat edin. Kesici aletlere dikkat edin.

Ruhsal alandır 12.ev. Bilinçaltınızdaki kızgınlıklar, geçmişinizdeki zorlu deneyimlerin etkileri yüzeye çıkabilir, kendini yeniden hatırlatabilir bu süreçte. Öfkesine yenik düşenin kaybedeceği bir retro.
12.evinizde retro yapacak olan Mars’ın size mesajı şu : ‘İçindeki öfkeden özgürleş. Bu kızgınlıkla kendine zarar verirsin. Olan oldu, olması gerektiği için oldu. İlahi planın doğrultusunda yaşanması gerekenler yaşandı. Kabule geç. Hafifle, yoluna arınmış olarak devam et.’
Mars’ın size mesajı bu olacaktır retrosu ile.


Aslan ve Yükselen Aslan 

Mars retrosu 11.evinizde gerçekleşecek.

11.ev dostluklar alanı. Arkadaşlarınızla ilgili, geçmişten gelen, zamanında tatsızlık doğmasın diye tolere ettiğiniz, üzerinde durmadığınız ama unutmadığınız konular tekrar konuşulabilir bu retroda.

Zaman zaman kızgınlıklar, küslükler olabilir. İçinizde tuttuklarınızı konuşmak istiyorsunuz belki. Ama bunu yaparken kavga etmek zorunda değilsiniz. Kendinizi sakince ifade edebilirsiniz. Anlaşılmayacağınızı, söylediklerinize hak verilmeyeceğini düşünüyorsanız mesafe koyabilirsiniz. Mars’ın agresyonuna, kontrolsüz harekete geçiren yüksek enerjisine kapılmayın derim.

Geçmişten bağlantılar yeniden canlanabilir ayrıca. Daha önce bulunduğunuz sosyal ortamlara yeniden girebilirsiniz.


Başak ve Yükselen Başak

10.evinizde bir Mars retrosu.

İş hayatınızda bazı girişimlerin istenen sonuçları hızlıca vermeyeceği bir dönem olabilir bu. Her zamankinden daha fazla efor sarfetmeniz gerekebilir. Daha fazla deneme yapmanız gerekebilir.

Mars hareket demektir. Retrolarında bir yavaşlama yaşıyoruz. Biraz sabır gerekecek. Hepimiz için geçerli bu.

Bunun dışında otorite ile iletişimlerde kimi zaman zorlanmalar olabilir. Yönetimin biraz agresyon yaratabilecek yeni kararları olabilir. Bu kararlar üzerine konuşmak istediğiniz şeyler olabilir. Değişim istediğiniz şeyler olabilir. Bireysel olarak ya da ekip olarak bunları ifade etmek isteyebilirsiniz. Doğru üslup önemli. Buraya dikkat edin. Mars’ın yüksek enerjisine kapılmayın derim.


Terazi ve Yükselen Terazi

Siz bu önemli retroyu 9.evinizde deneyimleyeceksiniz. Bu evin konuları üzerinden etki alıyor olacaksınız.

Akademik hayatın içinde iseniz, eğitim hayatınız varsa çalışmalarınızda, eğitim, proje ve yayınlarınızda gecikmeler, beklemeler, normalde daha rahat olacakken hızı azalan konular, yavaş ilerleyen durumlar olabilir. Akademik çevreler içinde zaman zaman kızacağınız şeyler olabilir. Bu süreçte, olmayan şeyleri oldurmaya çalışmayın derim. Hızlandırmaya çabalamayın. Çünkü hızlanmayacaktır, kendi üzerinizde gereksiz bir stres yaratmayın. kontrolün sizde olmadığını bilin.

Dava süreçleriniz, hukuksal konularınız varsa, Mars buralarda da kızgınlıklar ve biraz da mücadele hali getirebilir. Sakin ve stratejik olmayı seçin.

İptal olan seyahatler, yolculuklarda aksilikler olabilir, o açıdan da dikkatli olun.
Şehir dışında ya da yurt dışında yaşayan aile bireyleriniz, yakınlarınız varsa, onlarla ilgili konuların beklemede kalması da yorabilir sizi biraz. Zaman zaman agresyonlu durumlar olabilir.

Bu retro böyle bir retro. Sabırlı olmayı, enerjiyi iyi yönetmeyi, öfkeyi kontrol etmeyi gerektiriyor.


Akrep ve Yükselen Akrep

Siz retroyu 8.ev konuları üzerinden deneyimleyeceksiniz.

Bu dönemde borçlanmamaya çalışın. Borçlarınızı büyütmemeye çalışın. Kredi kartınız ile yaptığınız alışverişlere dikkat edin derim. Kredi çekmek gibi bir planınız varsa, retronun bitişini beklemenizi öneririm.

Ruhsal anlamda bir bunalma enerjisi taşıyor 8.ev. Mars retrosu döneminde içsel kargaşanız artabilir, düşünmekten kendinizi alamadığınız, girdapta hissettiğiniz konular zorlayabilir sizi. Konuyu artık çözmeniz için yapabilir evren bunu. Bir şeyler tavan yaptıktan sonra düşüşe geçer ya hani, öyle düşünün. Psikolojik anlamda kendi kendinize yarattığınız sorunlar, kaygılar, takıntılı düşünceler, korkular ‘Artık bunu hallet, böyle ilerleyemiyorsun’ diyebilir size. Şifa ve dönüşüm mecburiyetten gelebilir.

Ruhunuzu hafifletmek, zihninizi sakinleştirmek, iç sesinizi dinginleştirmek için yararlanın elinizdeki tüm kaynaklardan. Videolar izleyin, kitaplar okuyun, bir dönüşüm süreci planlayın kendinize.

Esasen iyi kullanılırsa içsel anlamda bir temizlenme ve hafifleme zamanı.


Yay ve Yükselen Yay

Mars retrosu 7.evinizde.

İkili ilişkiler içinde geçmişten gelen konular tekrar gündeminizde olabilir. Vaktiyle uzlaşamadığınız, çözemediğiniz, belki kabullenemediğiniz şeyler yeniden konu olabilir. Bazı öfkelerinizi, kızgın olduğunuz bazı şeyleri kendi içinizde bitiremediğinizi görebilirsiniz.

İlişki içinde bir şifalanma ihtiyacı varsa, kızgınlıklar varsa, çözüm ancak karşılıklı istek ve çaba ile gelebilir. Bir tarafın sürekli olarak karşı tarafı tolere etmesiyle değil.

Kişi bağını sürdürmek istiyorsa, o bağa özenmeli. O bağı beslemeli. Hayatın içinde her şey özendiğimiz zaman güzel oluyor, öyle değil mi ?

Biraz buralara bakabileceğiniz bir zaman.

Hukuksal konularınız, dava süreçleriniz varsa, Mars retrosunda bazı beklemeler, ertelenen duruşmalar, gecikmeler olabilir.

Genel bir şey daha söylemek isterim : Eş, sevgili, arkadaş, dost, anne, baba, komşu, iş arkadaşı, hepsi olabilir, insan ilişkilerinizde neler sizi kızdırıyor, nelere tahammülünüz yok, bunları net olarak görebileceğiniz bir dönem. Fark edeceksiniz ki, bazı sınırları çizmeniz gerekiyor. Çünkü tolere ettiğiniz ve bağışladığınız şeyler çoğunlukla tekrarlanıyor. İlişkiler üzerinden bir yenilenme zamanı bu retro sizin için.


Oğlak ve Yükselen Oğlak

6.evinizde bir Mars retrosu.

İşiniz, iş arkadaşlarınızla olan uyumunuz, iş ortamınıza dair konular, günlük yapmanız gerekenler, çalışma temponuz ve görevleriniz bu ev ile ilgili.

Mars retroda iken işinizde daha yoğun bir dönem geçirebilirsiniz. Bazı şeyler için daha fazla efor sarf etmeniz gerekebilir.

Bir süre öncesinde yaptığınız işler, yeniden görev tanımınıza eklenebilir. Bir süre için üstleneceğiniz işler olabilir.

Bedensel sağlık, bağışıklık, bedensel enerji demektir ayrıca 6.ev.
Mars da enerjimizle ilgili bir gezegen. Bu retroda ne yapın ? Günlük yaşamınızda enerjinizi ve modunuzu yüksek tutacak şeylere yer vermeye çalışın fırsat buldukça.


Kova ve Yükselen Kova

5.evinizde gerçekleşecek olan bir Mars retro süreci.

Çocuk sahibi olanlar, onlarla ilgili konularda zaman zaman pürüzler yaşayabilirler. İşler yavaş ilerleyebilir, beklemeniz şeyler olabilir zaman zaman.

Sanat ya da spor alanında bazı şeyler bir süre için düzeninde yaşanamayabilir.

İşinizde, kişisel yaşamınızda, hedeflerinizde, yapmak istediklerinizde ilerlemek yerine konuları biraz akışına bırakmak gerekebilir bu retroda.

Mars hareket demektir. Aynı zamanda mücadeleyi, efor sarf etmeyi anlatan bir gezegen. Retrosunda hızla ilerlemek pek mümkün olmayacaktır.

Yaşamınızda yenilemeniz gereken yerleri gösterecektir Mars size. Nerelerde enerji düştü, nerelerde hevesler eksildi, ne neye dönüşmeli ? Neyi bırakmalı, neye devam etmelisiniz, biraz bir şeyleri gözden geçirme zamanı.


Balık ve Yükselen Balık

Bu önemli retroyu sizler 4.evinizde deneyimleyeceksiniz.

Aile içi konular gündeminiz olabilir. Pürüzlü durumlar daha görünür olabilir, mecburi bir çözüm süreci olabilir bu.

Ev, yerleşim, taşınma gibi konularınız ya da ev yaptırmak, mülk edinmek gibi gündemleriniz varsa Mars retrosunda konu yavaşlayabilir. Bazı sebeplerden beklemeniz gerekebilir. Aceleci olmamanızı öneririm.

Retrolarda, yani Dünya’dan baktığımızda gezegenleri normal hızında görmediğimiz bu zamanlarda, konular yavaşlayabiliyor biraz. İşler gecikebiliyor, bekleyişler olabiliyor.

Biraz sabır isteyen bir retro. Aile içi iletişimlerde sakin, anlayışlı, çözüm odaklı olmanızı önereceğim.


Sevgiler ! Başka yazılarda görüşmek üzere.

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!