Başak Burcu Kasım 2022

Başak Burcu Kasım 2022

Merhabalar sevgili başak ve yükselen başak okuyucularım !

Bu ay nasıl bir ay ? Gökyüzünde neler oluyor ? Sizin için nasıl olasılıklar var, Kasım ayına detaylıca bakalım.

Öncelikle aşağıya ayın astrolojik takvimini bırakıyorum ↓↓ Linki tıklayabilirsiniz ↓↓

Kasım 2022 Astroloji Gündemi


Güneş 22 Kasım’a kadar akrep burcunda. 3.evinizde.

İletişim alanında bir Güneş ile temponuz yükselecektir. Haberleşmelerinizin, yazışmalarınızın, görüşmelerinizin artacağı bir dönem bu. İnsan ilişkileriniz hareketleniyor. Şehrin içinde bir yerlere geliş gidişler başlıyor. Yeni fikirleriniz, niyetleriniz, planlarınız da olacaktır Güneş burada iken.

Kardeşleriniz, akrabalarınız, yakın çevreniz, günlük hayatınızın bir parçası olan kişiler, komşularınız bu evin konusu. Kardeşlerinizle ilgili yeni gelişmeler yaşayabileceğiniz, akrabalarınızla irtibatlarınızın artabileceği bir dönem bu.

İletişim, yakın çevre alanı hareketleniyor.

Güneş 22 Kasım’da yay transitine başlıyor. 4.evinize geliyor. Ev ve aile alanına.

Ev içinde güzel değişimler yapabileceğiniz bir zaman. Odalarınızı yenileyebilirsiniz. Satın alacağınız eşyalar olabilir. Dekorasyonunuzu yenileyebilirsiniz. Taşınma planı olanlar harekete geçebilirler.

Yurt dışı bağlantılar, şehirler arası yer değişiklikleri gündeme gelebilir aile içinde.

Aile bireylerinizin seyahatleri olabilir. Yolculuklar, uzaklarla bağlantılar olacaktır, bunun bir yay dönemi olması sebebiyle.

Yay burcu eğitimi de simgeliyor Aile bireylerinin eğitimle, okul hayatıyla ilgili konuları da olabilir bu transit döneminde.


Merkür 17 Kasım’a kadar akrep burcunda. 3.evinizde.

3.ev en temelde iletişimin evi. Yakın çevremizi, arkadaşlarımızı ve de iletişimlerimizi anlatan bir alan. Kardeşler ve akrabalar yine bu evin konusu.

Yakın çevrenizle daha çok bir araya gelebileceğiniz, birlikte programlar yapabileceğiniz bir zaman.

Kardeşlerinizin hayatını hızlandıracak yeni şeyler olacaktır. Akrabalarınızla haberleşmeleriniz artabilir ayrıca. Onlardan yeni haberler alabilirsiniz.

3.ev internet üzerinden yapılan işlerle, e-ticaretle, online faaliyetlerle, temeli eğitim ve danışmanlık olan/bilgiyi yaymakla ilgili olan işlerle bağlantılı. Bu tür faaliyetleriniz, çalışmalarınız varsa, yeni projeler üretip sunabileceğiniz bir dönem.

17 Kasım’da Merkür’ün yay transiti başlıyor. 4.evinize geliyor.

Ev düzeninize, ailenize odaklanacağınız bir dönem olabilir bu.

Evinizde güzel bir ferahlama, bir değişim yaratacak büyük temizlikleriniz olabilir. Uzun zamandır tuttuğunuz, atmadığınız, evinizi kalabalıklaştıran, bir işlevi olmayan, bir değeri olmayan, yaşam alanımızı daraltan pek çok şeyi evinizden çıkarabilirsiniz.

Kendinize güzel, sade, ferah bir ev düzeni yaratabilirsiniz.

Aile bireyleriniz daha iyi olsun, kendilerine daha iyi baksınlar diye yapacağınız şeyler olabilir. Onlara önereceğiniz şeyler olabilir. Kendileri de bu yönde bir şeyler yapmaya başlayabilirler.

Bir doğum haritasında Merkür’ün retro olması nasıl anlamlara gelir, yaşama nasıl yansımaları vardır, etkileri nasıl dengelenebilir, iyileştirilebilir, konu ile ilgili bir yazım var. Kapsamlı bir içerik sundum sizler için ↓↓

Doğum Haritasında Retro Merkür  ← ← ← yazımı tıklayabilirsiniz.


Venüs 16 Kasım’a kadar akrep burcunda. 3.evinizde.

Venüs için esasen akrep yerleşimi biraz zorlu bir yerleşim sevgili okuyucularım. Venüs akrepte rahat değil. Çünkü karşıt alanın, boğanın yöneticisi. Akrebin doğası ile Venüs’ün doğası birbirine pek benzemiyor.

3.ev yakınlarımızı, yakın çevremiz diyebileceğimiz kişileri gösterir. Bu kişilerle iletişimlerde Venüs etkisi alıyor olmanız esasen güzel. İyicil, şanslı bir gezegendir Venüs. İlişkileri, uyumu, güzellikleri anlatır. Ama akrep transiti olduğu için insan ilişkileriniz içinde çözmeniz gereken yerleri, nerelerde tıkandığınızı gösterebilir size. Sevdiğiniz, sevmediğiniz şeyler konusunda netleşebileceğiniz, kişisel sınırlarınızı daha net vurgulamak isteyeceğiniz bir zaman olabilir bu.

16 Kasım’da yay burcuna geçiyor Venüs. 4.evinizde ilerlemeye başlıyor.

Aileniz, yuvanız, aile bireyleri, eviniz, evinizi ilgilendiren konular bu evle ilgili.

Venüs’ün iyicil etkisiyle değişen, güzelleşen, iyileşen bir şeyler olacaktır. Ailenizle anlaşmazlıklarınız varsa, orta yolu bulabileceğiniz bir dönem. Bir barış ve uyum enerjisi anlamına geliyor Venüs’ün buraya gelişi sizin için.

Eviniz için yapmak istediğiniz alışverişler, eşya değişiklikleri, dekorasyon planlarınız için de çok güzel bir etki bu. Yaşam alanınızı gözden geçirebilirsiniz. Neler daha konforlu ve şık bir hal alabilir, buralara bakıyorsunuz. Bir şeyleri elden geçiriyorsunuz sanırım Venüs ile.

Bu arada doğum haritasında Venüs’ü retro konumda olanlar için de bir yazım var. Doğum haritasında Venüs’ün retro olması nasıl anlamlara gelir, nasıl iyileştirebilir retro bir Venüs, etkileri nelerdir, detaylar burada : Doğum Haritasında Retro Venüs


30 Ekim’de Mars retrosu başladı sevgili okuyucularım. Bu retro 12 Ocak 2023 tarihine kadar sürecek. Tamamı ikizler burcunda gerçekleşecek.

2 yılın ardından yine bir Mars retrosunun içindeyiz.

Siz bu önemli retroyu 9.evinizde deneyimleyeceksiniz.

İş hayatınızda bazı girişimlerin istenen sonuçları hızlıca vermeyeceği bir dönem olabilir bu. Her zamankinden daha fazla efor sarf etmeniz gerekebilir. Daha fazla deneme yapmanız gerekebilir.

Mars hareket demektir. Retrolarında bir yavaşlama yaşıyoruz. Biraz sabır gerekecek. Hepimiz için geçerli bu.

Bunun dışında otorite ile iletişimlerde kimi zaman zorlanmalar olabilir. Yönetimin biraz agresyon yaratabilecek yeni kararları olabilir. Bu kararlar üzerine konuşmak istediğiniz şeyler olabilir. Değişim istediğiniz şeyler olabilir. Bireysel olarak ya da ekip olarak bunları ifade etmek isteyebilirsiniz. Doğru üslup önemli. Buraya dikkat edin. Mars’ın yüksek enerjisine kapılmayın derim.


Kasım 2022 Ay Döngüleri :

8 Kasım : Boğa Burcunda Ay Tutulması : Ay 15° Boğa, Güneş 15° Akrep

9.evinizde bir dolunay ve aynı zamanda bir Ay tutulması meydana geliyor.

Oldukça güçlü bir dolunay etkisi anlamına geliyor Ay tutulmaları.

9.ev konularında bir tamamlanma, sonuç alma, karar alma ve netleşme zamanındasınız.

Üniversite, akademik konular, eğitimler, eğitim başvuruları bu evin konusu. Bu yönde gündemleriniz ve sonuç beklediğiniz şeyler varsa, açıklanabilir. Bildirimler gelebilir. Akademik alanda bir proje tamamlanabilir.

Seyahatler yine 9.evle ilgilidir. Planladığınız ve bir süredir ertelediğiniz bir yolculuk gerçekleşebilir.

Aile bireylerinizden, dostlarınızdan uzakta yaşayanlar varsa, onlarla ilgili bir konu netleşebilir. Başka şehirlerle/ülkelerle ilgili konular gündeminizde olabilir.

Hukuksal konular da bu ev kapsamında. Bu yönde bir konu, bir dava, bir yasal süreç varsa, bu konuda sonuçlanan, tamamlanan, netleşen şeyler de olabilir.

24 Kasım : Yay Burcunda Yeniay : Ay 1° Yay, Güneş 1° Yay

4.evinizde bir yeniay doğuyor.

Ev değiştirme, taşınma niyeti olanlar için uygun bir yeniay döngüsü.

Yer değiştirmek isteyenler için iyi bir yeniay.

Bunun dışında evinizde yapmak istediğiniz değişimler, tadilat, dekorasyon değişikliği gibi konular varsa bu şeyleri yeniayın sonrasındaki günlerde yapabilirsiniz.

Evinizle ilgili çözülmesi gereken, sorunlu bir durum içinde iseniz bu yeniay ile birlikte konuyu çözmenize vesile olacak şeyler olabilir. Yeni kararlarınız olabilir. Yapacağınız şeyler olabilir. Kendiliğinden doğacak fırsatlar olabilir ve konu çözülebilir.


Jüpiter 28 Ekim’de balık burcuna, 7.evinize döndü. Kasım ayı boyunca balıkta olacak. 24 Kasım’a kadar olan süreçte ise retroda olacak.

20 Aralık’a kadar devam edecek bu balık dönemi.

Bu dönem için nasıl olasılıklarınız var, buradan görebilirsiniz. Tıklayınız ↓

Jüpiter Balık Burcuna dönüyor ! 28 Ekim-20 Aralık 2022


Burç yorumlarında her şeyi çok genel şekilde konuşabiliyoruz sevgili okuyucularım. Aslında mühim olan bireysel haritamızın alacağı etkilerdir. Haritanıza özel etkilerden haberdar olmak için Doğum Haritası Analizi yaptırabilir, danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.

Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ üzerinden ulaşabilirler.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.


…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

Ayrıca →→ Instagram sayfamı takip etmek isterseniz, burayı tıklayabilirsiniz ↓↓

@anlatburcak


Sağlıklı, keyifli, renkli bir ay olsun! Güzel başlangıçlarımız, mis gibi yeniliklerimiz olsun.

Sevgiler !

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!