Yay Burcu Kasım 2022

Yay Burcu Kasım 2022

Merhabalar sevgili yay ve yükselen yay okuyucularım !

Yeni bir ay daha başlıyor.

Bu ay bir Ay tutulması var. Mars retrosundayız. Jüpiter artık balık burcunda. Bir şeylerin mevcut şeklinden çıkıp yeni bir form kazandığı zamanlardan geçiyoruz.

Avantajlarımız, fırsatlarımız da var, dikkat etmemiz gereken şeyler de var. Bu her zaman için böyle. Hayatın sistemi, işleyişi böyle.

Şimdi bu ay için de bakacağız detaylara.

Önce ne yapayım ? Ayın takvimini ekleyeyim buraya. Öncelikle genel bir takvim görmek isterseniz tıklayınız ↓

Kasım 2022 Astroloji Gündemi


Güneş 22 Kasım’a kadar akrep burcunda. 12.evinizde.

Duygusal anlamda derinlikli bir içe dönüş zamanı diyebilirim. 12.ev ruhsal konuları anlatıyor. Hissettiklerimiz, psikolojimiz, duygularımız, iç dünyamızda neler yaşadığımız bu evle ilgili. Akrep ise güçlenmek demek. Küllerinden doğmak, deri değiştirmek, yenilenmek demek.

Ruhsal anlamda eğer yorucu zamanlardan, yıpratıcı durumlardan geçtiyseniz, bu akrep döngüsü sizin için bir iyileşme zamanı olabilir. Şifanıza ve dönüşümünüze vesile olacak, size iyi gelecek araçlar/aracılar karşınıza çıkabilir.

Fiziksek sağlık sorunları olanlar için de destekleyici bir Güneş transiti.

Güneş 22 Kasım’da yay transitine başlıyor. 1.evinize geliyor.

Her tür konuda olabilecek başlangıçlarla ilgilidir bu ev. Sizin zamanınız bu. Güneş sizi parlatacak burada iken. Hem iş hayatınızda, hem sosyal hayatınızda, kişisel hedeflerinizde kullanın bu güçlü etkiyi.

Bir güçlenme dönemi olur bu sizin için. Çekidüzen vermek, şekil vermek, iyileştirmek, düzenlemek, güçlendirmek istediğiniz konular için destekleyici bir zaman. Beklediğiniz, ertelediğiniz planlar için aksiyon alabilirsiniz. Hayatınız hareketleniyor ! Yeni sayfalar açılıyor !


Merkür 17 Kasım’a kadar akrep burcunda. 12.evinizde.

Merküryen konularda dikkatli olmanız ve beklemeniz gereken bir dönem.

Nedir Merküryen konular ? İmza gerektiren konular, imzalı işler, kontratlar, sözleşmeler. Buna nikah yapmak da dahil sevgili okuyucularım. Bunu da belirteyim.

Diğer yandan ruhsal anlamda bir şifalanma, bir dinlenme etkisi olacaktır bu süreç sizin için. Spiritüel konular, yaşamınızı iyileştirecek bilgiler çıkacaktır karşınıza. Açık olun. Farkında olun.

17 Kasım’da Merkür’ün yay transiti başlıyor. 1.evinize geliyor.

Yıl içinde iletişim sirkülasyonu en yüksek zamanlardan biri olacaktır yaşamınızda bu dönem.

Merkür burada iken daha çok iletişim kurarsınız. Daha çok yazışır, daha çok görüşürsünüz. İşinizde, sosyal hayatınızda iletişimler artar. Birilerine bir şeyleri haber verirsiniz. Birilerinden haberler alırsınız.

Yeni şeyler öğrenir, yeni bilgiler edinirsiniz. İlgi duyduğunuz alanlarda güzel bilgi kaynakları bulur, kendinizi geliştireceğiniz, besleneceğiniz şeyler keşfedersiniz.

Yeni fikirler bulur, yeni şeyler tasarlarsınız. Hem kendi içinizde mental anlamda, hem de çevrenizle iletişim anlamında hareketli bir dönem.

Bir doğum haritasında Merkür’ün retro olması nasıl anlamlara gelir, yaşama nasıl yansımaları vardır, etkileri nasıl dengelenebilir, iyileştirilebilir, konu ile ilgili bir yazım var. Kapsamlı bir içerik sundum sizler için ↓↓

Doğum Haritasında Retro Merkür  ← ← ← yazımı tıklayabilirsiniz.


Venüs 16 Kasım’a kadar akrep burcunda. 12.evinizde.

Bu kez desteğini ruhsal konularda sunuyor size.

Takıntılı düşünceler, gereksiz yere takıldığımız konular, zihnimizde tekrar eden düşünceler, korkular, paranoyalar, akrep burcunun anlattığı şeyler. 12.ev ise iç dünyamızı, duygu durumumuzu, psikolojimizi simgeliyor.

Aynı zamanda şifanın evidir 12.ev.

Öyleyse parçaları birleştirelim 🙂 12.evden geçen Venüs ile ruhsal anlamda şifalanıyorsunuz. Ruhunuzu, zihninizi yoran düşüncelerden, duygulardan arınmanın yollarını buluyorsunuz. Kendi içinizde dengeye gelebileceğiniz bir zaman.

En önemlisi de bu zaten. Kendi içimizde dengede olmak, huzurlu olmak.

Güzel bir Venüs etkisi alıyorsunuz.

16 Kasım’da yay burcuna geçiyor Venüs. 1.evinizde ilerlemeye başlıyor.

İşte bu epey güzel ! 🙂 1.evimizden geçen gezegen nasıl bir gezegen ise, nasıl konuları anlatıyorsa, günlük hayatımızda etkisini yoğun şekilde görürüz. Güncel konularımızı, düşüncelerimizi, niyetlerimizi, başlangıçlarımızı, adım attığımız şeyleri anlatır 1.ev.

Aşk, ilişkiler, sevgi, uyum, güzellikler, yardımlar, jestler, sevgiyle yapılan şeyler Venüsyen şeylerdir. Hem ikili ilişkiler, hem sosyal ilişkiler içinde güzel şeyler yaşayabilirsiniz bu dönemde.

Aşkta yeni kıpırtılar olabilir 🙂 Sizin için özel biri varsa, paylaştıklarınız artabilir. İlişkiniz kuvvetlenebilir.

Daha şık olmak isteyebilirsiniz Venüs 1.evinizde iken. Gardrobunuzu yenileyebilirsiniz. Güzel alışverişleriniz olabilir.

Sanatta yeni başlangıçlarınız olabilir. Sanatsal alanda aktif iseniz, şahane üretimleriniz olabilir Venüsyen bu döngüde.

Bu arada doğum haritasında Venüs’ü retro konumda olanlar için de bir yazım var. Doğum haritasında Venüs’ün retro olması nasıl anlamlara gelir, nasıl iyileştirebilir retro bir Venüs, etkileri nelerdir, detaylar burada : Doğum Haritasında Retro Venüs


30 Ekim’de Mars retrosu başladı sevgili okuyucularım. Bu retro 12 Ocak 2023 tarihine kadar sürecek. Tamamı ikizler burcunda gerçekleşecek.

2 yılın ardından yine bir Mars retrosunun içindeyiz.

Siz Mars retrosunu 7.evinizde deneyimleyeceksiniz.

İkili ilişkiler içinde geçmişten gelen konular tekrar gündeminizde olabilir. Vaktiyle uzlaşamadığınız, çözemediğiniz, belki kabullenemediğiniz şeyler yeniden konu olabilir. Bazı öfkelerinizi, kızgın olduğunuz bazı şeyleri kendi içinizde bitiremediğinizi görebilirsiniz.

İlişki içinde bir şifalanma ihtiyacı varsa, kızgınlıklar varsa, çözüm ancak karşılıklı istek ve çaba ile gelebilir. Bir tarafın sürekli olarak karşı tarafı tolere etmesiyle değil.

Kişi bağını sürdürmek istiyorsa, o bağa özenmeli. O bağı beslemeli. Hayatın içinde her şey özendiğimiz zaman güzel oluyor, öyle değil mi ?

Biraz buralara bakabileceğiniz bir zaman.

Hukuksal konularınız, dava süreçleriniz varsa, Mars retrosunda bazı beklemeler, ertelenen duruşmalar, gecikmeler olabilir.

Genel bir şey daha söylemek isterim : Eş, sevgili, arkadaş, dost, anne, baba, komşu, iş arkadaşı, hepsi olabilir, insan ilişkilerinizde neler sizi kızdırıyor, nelere tahammülünüz yok, bunları net olarak görebileceğiniz bir dönem. Fark edeceksiniz ki, bazı sınırları çizmeniz gerekiyor. Çünkü tolere ettiğiniz ve bağışladığınız şeyler çoğunlukla tekrarlanıyor. İlişkiler üzerinden bir yenilenme zamanı bu retro sizin için.


Kasım 2022 Ay Döngüleri :

8 Kasım : Boğa Burcunda Ay Tutulması : Ay 15° Boğa, Güneş 15° Akrep

6.evinizde bir dolunay ve aynı zamanda bir Ay tutulması meydana geliyor.

Güçlü bir dolunay etkisini anlatır Ay tutulmaları.

İşimiz, çalışma hayatımıza dair konular, çalışma düzenimiz, görev tanımımız, iş ortamımız, iş arkadaşlarımız bu evle ilgili. Tutulma ile biten, tamamlanan, neticelenen konular olabilir. Bir görevi yapıp bitirebilirsiniz. Günlük rutinlerinizden, gündelik yaşamınızdan çıkacak olan bir şey olabilir.

İş arkadaşlarınızla ilgili netleşen şeyler olabilir. Ekipten ayrılanlar olabilir.

İş ortamında iletişimlerde, daha kontrollü olmanızı önereceğim. Dolunay duygularımızı yükselten bir etki çünkü. Dolunay vakitlerinde duyguları daha büyük yaşıyoruz.

24 Kasım : Yay Burcunda Yeniay : Ay 1° Yay, Güneş 1° Yay

1.evinizde bir yeniay doğuyor.

1.ev başlangıçları temsil ediyor. Hayatınızın her alanında, her konu için düşünebilirsiniz bu başlangıçları.

Güzel kararlarınız, başlangıçlarınız, atılımlarınız olabilir bugünlerde.

Hayatınızda size değişim ve ferahlık getirecek yeni sayfalar açılabilir.

Kendiniz için, iyiliğiniz, sağlığınız, keyfiniz, huzurunuz, bereketiniz için güzel adımlar atabilirsiniz.

Yeni bir dönemin başlangıcı bu yeniay sizin için.

Niyetlerinizi hayata geçirin. Güzelce planlayın. Stratejik olun ve adım atın. Hareket edin. En iyi şekilde kullanın bu yenilenme ve başlatma enerjisini !!


Jüpiter 28 Ekim’de balık burcuna, 4.evinize döndü. Kasım ayı boyunca balıkta olacak. 24 Kasım’a kadar olan süreçte ise retroda olacak.

20 Aralık’a kadar sürecek olan bir balık dönemi.

Bu dönem için nasıl olasılıklarınız var, buradan görebilirsiniz. Tıklayınız ↓

Jüpiter Balık Burcuna dönüyor ! 28 Ekim-20 Aralık 2022


Burç yorumlarında her şeyi çok genel şekilde konuşabiliyoruz sevgili okuyucularım. Aslında mühim olan bireysel haritamızın alacağı etkilerdir. Haritanıza özel etkilerden haberdar olmak için Doğum Haritası Analizi yaptırabilir, danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.

Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ üzerinden ulaşabilirler.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.


…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

Ayrıca →→ Instagram sayfamı takip etmek isterseniz, burayı tıklayabilirsiniz ↓↓

@anlatburcak


Bir yayı/yükselen yayı en çok keşifler mutlu eder. Bu ay da bol bol keşifleriniz olsun 🙂 Gezileriniz, keyifleriniz olsun 🙂 Güzel bir Kasım diliyorum.

Dr. Burçak Kayış

 

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!