Güneş Akrep Burcunda 23 Ekim-22 Kasım 2022

Güneş Akrep Burcunda 23 Ekim-22 Kasım 2022

Güneş 23 Ekim Pazar günü 13:35’te akrep burcuna geçiyor sevgili okuyucularım. Bu yeni transit 22 Kasım tarihine kadar sürecek.

Akrep burcu olanların doğum gününü kutluyorum ! Güzel bir yaş diliyorum 🙂 Güneş sizin zamanınızı başlatıyor sevgili akrepler 🙂

Güneş transitleri, söz konusu 1 aylık döngü içerisinde nelerle meşgul olabileceğimiz konusunda ipuçları veriyor olması itibariyle bizim için oldukça önemli. Günlük hayatımızda hızlı şekilde yansımalarını görüyoruz Güneş geçişlerinin.

Güneş hangi burçtan geçmekte ise o burcun sembolize ettiği temalar, o dönemde daha belirgin oluyor yaşamımızda. Ağırlıklı olarak, o konularla meşgul oluyoruz. O konular bir şekilde gündemimize yerleşiyor.

Peki Güneş akrep burcunda ilerlerken neler olabilir ? Nasıl ihtimaller var ?

Akrep burcu en temelde dönüşmeyi temsil eder sevgili okuyucularım. Yönetici gezegeni Pluto’dur.

Akrep ve Pluto, dönüşmek, güçlenmek, gücünü hatırlamak, küllerinden doğmak, bir zorluktan ferahlığa dönüşerek geçmek, bir tünelden ışığa güçlenerek çıkmak demektir. Böyle tarif edeyim.

Akrep burcunu iki kavram, iki kelime ile özetmemi isteseniz, güç ve dönüşüm derim.

O yüzden Güneş’in akrepte olacağı bu 1 aylık dönem bize bu temalarda, bu enerjilerde gelişmeler, değişimler getirebilir.

Bedensel sağlık, bedensel şifa, ruhsal şifa, akrep burcu ile bağlantılıdır. İyileşmek, şifalanmak demektir akrep burcu.

Deri değiştirmek, yenilenmek, gücünü toplamak ve yeniye geçerek devam etmek demektir.

Cerrahi müdahaleler, ameliyatlar akrep burcu temalarıdır. Hatta akrep burçlarından çok cerrahlar çıkar. Cerrahlar haritalarında akrep ve Pluto vurgusu olan kişilerdir çoğunlukla.

Güneş akrepte iken ameliyatlar gündeme gelebilir. Aile içinde, yakın çevre içinde bir cerrahi müdahale konusu olabilir. Bu yolla gelebilecek bir şifayı anlatıyor Güneş burada.

Ruhsal şifa, ruhun temizlenmesi, öfkelerin geride kalması, olumsuz duygulardan arınmak, küslüklerin bitmesi, barışmak, bir araya gelmek bu dönemin hediyeleri arasında. Böyle şeyler de olabilir.

Sağlığımızın, kendimizin, birbirimizin kıymetini bileceğimiz, bu zamana kadar kıymetini bilmediğimiz şeylerin farkına varabileceğimiz, şükrümüzün artacağı bir zaman bu.

Hayattan uyarılar gelir bazen. Bir şeylerin farkında öyle varırız. Bir şeylerin kıymetini ancak öyle anlarız. Deneyimler, durumlar vesilesi ile hayata ve birbirimize daha güçlü şekilde tutunuruz.

Bir şifalanma, bir çözüm, bir iyileşme getirebilir bu dönem bize. Sağlık teması ön planda.

Başka şeyler de söyleyeceğim.

Parasal konular da akrep temaları arasındadır. Maddi anlamda da güçlü olmayı anlatır akrep.

Daha iyi koşullarda olmak, hayatı daha iyi yaşamak, hayatın nimetlerinden payımızı almak, hatta çok daha net söyleyeyim mi, bu zamana kadar az ile yetindiysek, şimdi artık kendi krallığımızı yaratmak isteyeceğimiz bir değişim dönemi bu.

Bir farkındalık ve başlangıç noktası.

Akrebin hırsları, hevesleri vardır. Hayata iştahı yüksektir.

Hırslanmak çok da fena bir şey değildir esasen. Bazen hiç değildir. Kimseyle yarışmadığımız, kendimizle meşgul olduğumuz müddetçe hırs iyidir. Uyandırır bizi, diri tutar, aktif tutar, hedeflerimizin yolunda olmamızı sağlar.

Akrebin hırslı enerjisiyle yapabileceklerimizi, elde edebileceklerimizi fark ediyoruz ve hayattan payımızı talep etmeye başlatıyoruz 🙂 Böyle ifade edeyim.

‘Ben de o mekanlarda yemek yemek istiyorum. Ben de oraya gitmek, ben de o şehirleri görmek istiyorum’ diyoruz. ‘Benim de arabam olsun, benim de evim olsun, kenarda birikimlerim olsun, elim güçlü olsun’ diyoruz.

Maddi ve dünyevi olana yaklaşmak, dünyevi olanla daha güçlü şekilde ilişki kurmak için bir başlangıç noktası, tutulma ile başlayan bu akrep transiti.

Bu arada buraya tutulma yazımın linkini ekleyeyim. Yılın ikinci Güneş tutulması akrep burcunun 1 derecesinde gerçekleşiyor.

Genel ve burçlar üzerinden detaylı etkileri görmek isterseniz bu linki tıklayabilirsiniz ↓

25 Ekim 2022 Akrep Burcunda Güneş Tutulması

Şimdi her zamanki gibi burçlar için ayrı ayrı bakalım ihtimallere.

Bunu nasıl yapıyoruz ? Evler üzerinden yapıyoruz. Yükselen 1.evdir. Ev hesabı yükselenden başlar.

O yüzden burç yorumlarınızı takip ederken her zaman yükseleninizi okuyun sevgili okuyucularım.

Bu arada danışmanlık almak isteyenler için iletişim bilgilerimi vereyim.

Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ üzerinden ulaşabilirler.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.

………………………………………………………………………………………………………………………………………

………………………………………………………………………………………………………………………………………

………………………………………………………………………………………………………………………………………

Ayrıca →→ Instagram sayfamı takip etmek isterseniz, burayı tıklayabilirsiniz ↓↓

@anlatburcak


Her zaman için yükselen burcunuza öncelik veriniz !

Koçlar ve Yükselen Koçlar

Güneş 8.evinize geliyor.

8.ev zamanlarında parasal konular önde oluyor çoğunlukla. Ödemeleri yapabilmek, gelir gider dengesini kurabilmek, alacakları tahsil etmek, borçları ödemek gibi gündemler oluyor.

Bu transit sürecinde parasal konularla meşgul olabilirsiniz. Bir alım satım, bir mal paylaşımı gündeme gelebilir. Böyle bir konunuz varsa, yeni gelişmeler olabilir.

Geçtiğimiz aydan bu yana beklemede kalmış konular ilerleyebilir. Bir alım satım, bir paylaşım gerçekleşebilir.

Bir tazminat, kazanılmış bir hak, devlet bağlantılı bir parasal konu, yasal bir hak elinize geçebilir. Devletten bir ödeme alabilirsiniz. Emekli maaşınızı beklemekte iseniz maaşınız bağlanabilir.

Yeni parasal kaynakların olabileceği, başlayabileceği bir zaman.


Boğalar ve Yükselen Boğalar 

Akrep burcuna geçiyor Güneş. 7.evinize geliyor.

İlişkileri anlatan alan burası. İlişkiler Güneş ile hareketleniyor.

Evlilik, eş, partner, iş ortağı, hoca, danışman, rehber demektir 7.ev. Yolumuza eşlik eden kişileri ve başkaları ile birlikte yürüdüğümüz yolları, ilişkileri temsil eder.

Akrep burcu ise parasal konuları simgeliyor. İşinizde ortaklık ya da iş birliği içinde olduğunuz, birlikte iş yaptığınız, birlikte kazandığınız kişiler varsa, parasal konularda yeni düzenlemeler yapabilirsiniz. Kazançların paylaşımı, hangi ödemenin kime ait olacağı gibi konular örneğin.

Eşinizin/partnerinizin parasal gündemleri olabilir.

Akrep burcu başkalarından gelen maddi kaynakları, 7.ev eşi temsil ediyor. Güneş ise güç kazanmak demek. Eşinizin gelirlerinde bir artış, bir değişim olabileceğini de söylüyor o yüzden bu transit.

Bankacılık işlemleri vardır ayrıca akrep temaları arasında. 7.ev ise kontrat, taahhüt, iş birliği, sözleşme demektir. Bir bankacılık hizmetinden yararlanmaya başlayabilirsiniz. Bunun için vereceğiniz bir taahhüt olabilir.

Finansal konular öne çıkacaktır bu transit ile.


İkizler ve Yükselen İkizler

Güneş 6.evinize yerleşiyor.

Güneş’in geldiği yerde bir hareketlenme olur. Hangi evden geçiyorsa Güneş, o evin konularında yeni gündemlerimiz olur. O konularımızda yeni gelişmeler olur.

6.evin temalarını sayayım size. İşler, görevler, sorumluluklar, çalışma hayatı, rutinler, günlük düzen, yaşam düzeni, düzenimizi oluşturan şeyler.

Güneş’in bu alana gelişi ile günlük işleriniz artabilir, gündelik temponuzu yükseltecek yeni şeyler olabilir. İşinizde yeni görevler eklenebilir düzeninize.

Kişisel yaşamınızda bazı şeyler bir koşturma yaratabilir. Belki kendiniz, belki aileniz için yapmanız gereken şeyler olabilir.

Akrep parasal konuları temsil eder. Bankacılık işlemleri de vardır akrep temaları arasında. 6.ev ise hesap kitap işleri, muhasebe işlemleri, finansal konular ile ilgilidir. Bu yönde işleriniz, yapacaklarınız da olabilir o yüzden.


Yengeç ve Yükselen Yengeç

Güneş 5.evinize yerleşiyor.

Çocukları olanlar için özellikle onlarla ilgili konuların öne çıkacağı bir süreç diyebilirim. Çocuklarınız için yapmanız gereken şeyler artabilir. Düzene koymanız gereken şeyler olabilir.

Yetişkin yaşta çocuklarınız varsa onların yeni kararları, başlangıçları olabilir bu dönemde.

Sanatla daha yakından bağ kurmak, yeni hobiler edinmek, hayatınızı yeni meşguliyetler, kurslar, eğitimler ile renklendirmek isteyebilirsiniz ayrıca bu dönemde. Bunlar da 5.ev temasıdır.

Akrep burcu parasal konuları temsil eder. Borç alma verme, kredi, bankacılık işlemleri gibi konuların da gündeme gelebileceği bir dönem.


Aslan ve Yükselen Aslan 

Güneş 4.evinize geliyor.

Eviniz, apartmanınız, yaşadığınız yer ile ilgili konular, aile içi konular öne çıkacaktır bu dönemde. Apartmanınızda komşularınızla birlikte yeni kararlar alabilirsiniz.

Evinizin içinde değişimler, yenilikler yapabilirsiniz. Ev değiştirmek isteyenler bu yönde adımlarını atabilirler. Ev sahibiniz varsa, onunla iletişimleriniz artabilir.

Aile içinde parasal konular da gündeme gelebilir. Çünkü 4.ev aileyi, akrep burcu ise parayı simgeler. Borç alma verme konuları, ödemeler, kredi, kredi kartı konularınız olabilir. Birbirinize destek olabilirsiniz. Aile bütçesi ve anne babanız için yapacağınız şeyler olabilir. 


Başak ve Yükselen Başak

Güneş 3.evinizde transit etmeye başlıyor.

İletişim alanına Güneş’in gelişi ile temponuz yükselecektir. Haberleşmelerinizin, yazışmalarınızın, görüşmelerinizin artacağı bir dönem bu. İnsan ilişkileriniz hareketleniyor. Şehrin içinde bir yerlere geliş gidişler başlıyor. Yeni fikirleriniz, niyetleriniz, planlarınız da olacaktır Güneş burada iken.

Kardeşleriniz, akrabalarınız, yakın çevreniz, günlük hayatınızın bir parçası olan kişiler, komşularınız bu evin konusu. Kardeşlerinizle ilgili yeni gelişmeler yaşayabileceğiniz, akrabalarınızla irtibatlarınızın artabileceği bir dönem bu.

İletişim, yakın çevre alanı hareketleniyor.


Terazi ve Yükselen Terazi

Güneş 2.evinizde ilerlemeye başlıyor.

Maddi konularda destekleyici bir zaman başlıyor. Kazancınızı büyütecek yeni gelişmeler olabilir. Sizin bu yönde atılımlarınız olabilir. Elinize bir süredir beklediğiniz paralar geçebilir.

Eşten, aileden, başka kaynaklardan gelir akışları olabilir.

Yatırımlarınız olabilir bu dönemde. Kendinize bir birikim hesabı açabilirsiniz. Mülklerinizle ilgili konularınız olabilir.

Ağırlıklı olarak parasal gündemleri anlatıyor bu geçiş sizin için.


Akrep ve Yükselen Akrep

Güneş 1.evinizde ilerlemeye başlıyor.

Yıl içinde Güneş’in 1.evimizden geçtiği zamanlar özeldir bizim için. Çünkü önemli bir yenilenme ve başlangıç dönemidir bu. Güneş ile ruh halimiz değişir. Motivasyonumuz yükselir. Gücümüzü toplarız. Yeni hedefler koyarız kendimiz için. Yaşamımızı güzelleştirmek, daha iyi hale getirmek için aldığımız kararlar olur. Attığımız adımlar olur.

Bu da sizin için öyle bir zaman. Pek çok konuda yeni girişimlerinizin olabileceği bir Güneş transiti. Yeni sayfalar açılıyor.


Yay ve Yükselen Yay

Güneş 12.evinizde ilerlemeye başlıyor.

Duygusal anlamda derinlikli bir içe dönüş zamanı diyebilirim. 12.ev ruhsal konuları anlatıyor. Hissettiklerimiz, psikolojimiz, duygularımız, iç dünyamızda neler yaşadığımız bu evle ilgili. Akrep ise güçlenmek demek. Küllerinden doğmak, deri değiştirmek, yenilenmek demek.

Ruhsal anlamda eğer yorucu zamanlardan, yıpratıcı durumlardan geçtiyseniz, bu akrep döngüsü sizin için bir iyileşme zamanı olabilir. Şifanıza ve dönüşümünüze vesile olacak, size iyi gelecek araçlar/aracılar karşınıza çıkabilir.

Fiziksek sağlık sorunları olanlar için de destekleyici bir Güneş transiti.


Oğlak ve Yükselen Oğlak

Güneş 11.evinizde ilerlemeye başlıyor.

Bu ev dostluklarımızı, arkadaşlarımızı, sosyal hareketliliğimizi, insan ilişkilerimizi, ekip çalışmalarını, grupları, kalabalıkları simgeliyor.

Arkadaşlarınızla daha sık görüşebileceğiniz, birlikte yapmak istediğiniz şeyleri gerçekleştirebileceğiniz bir dönem bu sizin için.

Dostlarınızla ilgili gündemleriniz olabilir. Akrep burcu parasal konularla, borç/alacak/verecek gibi konularla ilgili. Bir arkadaşınıza borç verebilirsiniz ya da siz borç alabilirsiniz.

Planlarımız, hedeflerimiz, mesleki kazanımlarımız, projelerimiz bu evle bağlantılı yine. İşinizde ya da kişisel yaşamınızda yükseltmek, güçlendirmek istediğiniz şeyler için yeni fikirlerle harekete geçebileceğiniz bir zamanda olacaksınız Güneş burada iken.


Kova ve Yükselen Kova

Güneş akrep burcuna geçiyor. 10.evinizde ilerlemeye başlıyor.

Devlet bağlantılı parasal konular, sigorta, emeklilik, prim ya da tazminat, mal paylaşımları, vb gibi konularınız varsa yeni gelişmeler olabilir Güneş burada iken. Çünkü akrep bu tür parasal konuları, 10.ev ise devlet bağlantılı konuları simgeler. Böyle gündemleriniz varsa, bu konularda yeni gelişmeler olabilir. Beklediğiniz şeyler gerçekleşebilir.

Bir paranızı, bir alacağınızı tahsil etmek için yapacağınız işlemler olabilir.

Miras, nafaka, ortak mülklerin paylaşımı gibi süreçler içinde olanlar, netice elde edebilirler.

İşinizde yoğun bir dönem olabilir bu ayrıca. Çünkü 10.ev kariyer alanıdır. Otoritenin beklentilerini, taleplerini sembolize eder. Yeni görevler de üstlenebilirsiniz. Yetki ve sorumluluk alanınız büyütülebilir.


Balık ve Yükselen Balık

Güneş 9.evinizde ilerlemeye başlıyor.

Yurt dışında ya da başka şehirlerde yakınlarınız varsa, yanınıza gelebilirler.

Siz onlara gidebilirsiniz 🙂 Haberleşmeleriniz artabilir. Uzaklarla bağlantı kurmayı anlatır çünkü bu ev.

Seyahatleriniz olabilir. Aile içinde bir yolculuk gündeme gelebilir.

Okul hayatı olanlar için hareketli bir dönem diyebilirim. Okul, eğitim, akademi temaları bu ev kapsamında. Akademik çalışmaları olanlar için parlak bir zaman. Teziniz, yazmakta olduğunuz bir makaleniz varsa, konu ilerleyebilir. Tıkanmış noktalar çözülebilir.

Hukuksal konular yine bir 9.ev teması. Bir davanız varsa, bu alanda bir netice alabilirsiniz ya da süreciniz içinde istediğiniz yönde gelişmeler olabilir. Özellikle parayla ve mülklerle ilgili yasal konularınız varsa (miras, nafaka, mal paylaşımı, tazminat, vergi, sigorta vb gibi) bu konularınızda yeni gelişmeler yaşayabilirsiniz. Bunlar akrep burcu ile ilgilidir çünkü.


Sevgiler !

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!