Terazi Burcu Kasım 2022

Terazi Burcu Kasım 2022

Merhabalar sevgili terazi ve yükselen terazi okuyucularım !

Bir tutulma ayına daha giriyoruz. Bu ay boğa burcunda gerçekleşecek olan bir Ay tutulması var. Mars retrosunun içindeyiz. Jüpiter yeniden balıkta. Bir değişim dönemindeyiz.

Ayın tüm detaylarına bakacağız. Önce genel bir takvim görmek isteyenler aşağıdaki linki tıklayabilirsiniz ↓↓

Kasım 2022 Astroloji Gündemi


Güneş 22 Kasım’a kadar akrep burcunda. 2.evinizde.

Maddi konularda destekleyici bir Güneş transiti. Kazancınızı büyütecek yeni gelişmeler olabilir. Sizin bu yönde atılımlarınız olabilir. Elinize bir süredir beklediğiniz paralar geçebilir.

Eşten, aileden, başka kaynaklardan gelir akışları olabilir.

Yatırımlarınız olabilir bu dönemde. Kendinize bir birikim hesabı açabilirsiniz. Mülklerinizle ilgili konularınız olabilir.

Ağırlıklı olarak parasal gündemleri anlatıyor bu geçiş sizin için.

Güneş 22 Kasım’da yay transitine başlıyor. 3.evinize geliyor.

Yakın çevre iletişimleri hareketleniyor. Haberleşmeler var. Birlikte yapılacak şeyler var. Ayrıca sahip olduğunuz bağlantılar aracılığı ile konularınız çözüm bulabilir. Çevrenizden yardım alabilirsiniz.

Başka şehirlerle, başka ülkelerle irtibatların doğabileceği bir dönem ayrıca. Çünkü yay burcu uzakları simgeler. 3.ev ise iletişimi.

Kardeşlerle, yakın akrabalarla, muhitinizle, mahallenizle, apartmanınızla, komşularınızla ilgili konularınız da olabilir Güneş burada iken. 3.ev bu kişileri temsil ediyor.

Uluslararası platformlar, medya, sosyal medya, basın, yayıncılık faaliyetleri yay burcu ile ilgilidir. 3.ev ise bilgiyi yaymakla, içerik üretmekle ilgili bir alan. Dolayısıyla bir platformda yazıp çizmeye, bilgilerinizi paylaşmaya başlayabileceğiniz bir dönem olduğunu belirteyim. Bu yönde niyetleriniz varsa eyleme geçin derim.


Merkür 17 Kasım’a kadar akrep burcunda. 2.evinizde.

Bu dönemde parasal konular, kazançlarınız, maddi konforunuz, ortaklı para ve mülkleriniz, bireysel kazançlarınız, başkalarından gelen maddi olanaklarınız gibi konularda yeni gelişmeleriniz olabilir.

Düşünüp karara varacağınız, seçim yapacağınız, şekil vereceğiniz konular olabilir. Sürecin ana konusu para diyebilirim. Özellikle ortaklı paralar ve başkalarından gelen kaynaklar.

Bir kredi çekmek, bir kredi kartı almak, bir banka hesabı açmak gibi bir konunuz varsa bunları yapabilirsiniz. Bankacılık işlemleriniz olabilir.

17 Kasım’da Merkür’ün yay transiti başlıyor. 3.evinize geliyor.

Merkür iletişim gezegenidir. 3.ev de iletişim evi.

Demek ki ne oluyor ? İletişimler geliyor size, iletişimleriniz artıyor.

Mailler, yazışmalar, görüşmeler, mülakatlar, bildirimler, duyurular, arkadaş gruplarınız içinde paylaşacağınız şeyler, akrabalardan haberler bu transitin size getirebilecekleri arasında.

3.ev yakın çevremizi, iletişimlerimizi, arkadaşlık bağlarımızı, komşularımızla ilişkilerimizi, yakın akrabalarımızı, kuzenlerimizi temsil eden bir alan.

Sosyalleşmek için harika bir zaman. Dostlarınızla bir araya gelebilirsiniz. Birlikte gezeceğiniz yerler, birlikte katılacağınız etkinlikler, aktiviteler olabilir.

Bir doğum haritasında Merkür’ün retro olması nasıl anlamlara gelir, yaşama nasıl yansımaları vardır, etkileri nasıl dengelenebilir, iyileştirilebilir, konu ile ilgili bir yazım var. Kapsamlı bir içerik sundum sizler için ↓↓

Doğum Haritasında Retro Merkür  ← ← ← yazımı tıklayabilirsiniz.


Venüs 16 Kasım’a kadar akrep burcunda. 2.evinizde.

Parasal alana gelen bir Venüs, güzel kazançlar getirebilir size. Maddi kaynaklarınızdan, birikimlerinizden, yatırımlardan yana güzel şeyler olabilir.

Şıklık için, güzellik için, sanat için, hayatın keyiflerini yaşamak için yapacağınız harcamalar olabilir.

Akrep başkalarının kaynaklarını anlatır. Kişisel kazançlarınız dışında, başkalarından gelen maddi kaynaklar açısından da iyi bir zaman.

16 Kasım’da yay burcuna geçiyor Venüs. 3.evinizde ilerlemeye başlıyor.

Çok renkli bir dönem olabilir bu sizin için. Çünkü 3.ev iletişimlerimizi, yakın çevremizi, arkadaşlarımızı, şehrin içindeki hareketliliğimizi, eğitimlerimizi, kurs ortamlarımızı simgeliyor.

Geziler, keşifler, kitap alışverişleri, entelektüel aktiviteler 3.evin anlattığı şeyler.

Venüs geliyor böyle bir alana. Bu da bize saydığım konularda güzel gelişmelerinizin olabileceğini söylüyor.

İletişimleriniz artabilir. Yeni insanlar tanıyabilirsiniz. Yeni arkadaşlar edinebilirsiniz.

Eğitimlere katılabilirsiniz. Bilgi birikiminizi kuvvetlendirecek yönde başlangıçlarınız olabilir.

Bu arada doğum haritasında Venüs’ü retro konumda olanlar için de bir yazım var. Doğum haritasında Venüs’ün retro olması nasıl anlamlara gelir, nasıl iyileştirebilir retro bir Venüs, etkileri nelerdir, detaylar burada : Doğum Haritasında Retro Venüs


30 Ekim’de Mars retrosu başladı sevgili okuyucularım. Bu retro 12 Ocak 2023 tarihine kadar sürecek. Tamamı ikizler burcunda gerçekleşecek.

2 yılın ardından yine bir Mars retrosunun içindeyiz.

Siz Mars retrosunu 9.evinizde deneyimleyeceksiniz.

Akademik hayatın içinde iseniz, eğitim hayatınız varsa çalışmalarınızda, eğitim, proje ve yayınlarınızda gecikmeler, beklemeler, normalde daha rahat olacakken hızı azalan konular, yavaş ilerleyen durumlar olabilir. Akademik çevreler içinde zaman zaman kızacağınız şeyler olabilir. Bu süreçte, olmayan şeyleri oldurmaya çalışmayın derim. Hızlandırmaya çabalamayın. Çünkü hızlanmayacaktır, kendi üzerinizde gereksiz bir stres yaratmayın. kontrolün sizde olmadığını bilin.

Dava süreçleriniz, hukuksal konularınız varsa, Mars buralarda da kızgınlıklar ve biraz da mücadele hali getirebilir. Sakin ve stratejik olmayı seçin.

İptal olan seyahatler, yolculuklarda aksilikler olabilir, o açıdan da dikkatli olun.
Şehir dışında ya da yurt dışında yaşayan aile bireyleriniz, yakınlarınız varsa, onlarla ilgili konuların beklemede kalması da yorabilir sizi biraz. Zaman zaman agresyonlu durumlar olabilir.

Bu retro böyle bir retro. Sabırlı olmayı, enerjiyi iyi yönetmeyi, öfkeyi kontrol etmeyi gerektiriyor.


Kasım 2022 Ay Döngüleri :

8 Kasım : Boğa Burcunda Ay Tutulması : Ay 15° Boğa, Güneş 15° Akrep

8.evinizde bir dolunay ve aynı zamanda bir Ay tutulması meydana geliyor.

Ay tutulması ile birlikte gerçekleştiği için oldukça güçlü bir dolunay etkisi olarak tarif edebilirim bu gelişmeyi.

2-8 aksı paranın hattıdır zodyakta. 2. ve 8.evler parasal konularla ilgilidir.

8.evin temsil ettiği paralar üzerinden bakalım, nasıl olasılıklarınız var ?

Bir ödeme, birikmiş bir kredi kartı borcu, bir alacak verecek, bir tahsilat, bir borç meselesi gündeminiz olabilir dolunaya yakın günlerde.

Dava sürecinde olan parasal konular, tazminat, sigorta, mal paylaşımı, nafaka, miras gibi gündemleri olanlar, buralarda tamamlanmalar yaşayabilirler. Süreç sonlanabilir ya da ilerleme yönünde yeni gelişmeler olabilir. Ama öncesinde biraz krizli durumlar yaşanabilir. Bir sorun, bir pürüz nedeniyle mecburen çözmeniz gereken parasal konular olabilir.

Bir mülkün satışı/paylaşımı, miras paylaşımı gibi süreçler içinde olanlar için sakin olmalarını, kavga ve çatışma enerjisine girmeden süreci bir sevgi ve uyum enerjisinde yönetmelerini öneririm.

24 Kasım : Yay Burcunda Yeniay : Ay 1° Yay, Güneş 1° Yay

3.evinizde bir yeniay doğuyor.

Kardeşlerinizle, akrabalarınızla, komşularınızla, yakın çevrenizle ilgili konularda yeni gelişmeler yaşayabilirsiniz.

Kardeşlerinizin yeni niyetleri olabilir. Başlatacakları, başlayacakları şeyler olabilir. Şanslı gelişmeler olabilir yaşamlarında.

Yeni komşularınız olabilir. Yeni insanlarla tanışabilirsiniz.

Aile içinde yakın akrabalarınızla bir araya gelişler olabilir.

Başka olasılıklarınız da var :

İnternet ve sosyal medya üzerinden yapılan işler 3.evle ilgilidir. Hobilerinizden gelir elde etmek, yeteneklerinizi maddi kazanca dönüştürmek için yapmak istediğiniz şeyler varsa adım atmak için çok uygun bir yeniay etkisi aldığını söyleyeyim. Bu yönde planlar hayata geçebilir.

Güzel bir başlangıç noktası bu yeniay ! Keyifli, şanslı bir başlangıç zamanı !


Jüpiter 28 Ekim’de balık burcuna, 6.evinize döndü. Kasım ayı boyunca balıkta olacak. 24 Kasım’a kadar olan süreçte ise retroda olacak.

20 Aralık’a kadar sürecek olan bir balık dönemi.

Bu dönem için nasıl olasılıklarınız var, buradan görebilirsiniz. Tıklayınız ↓

Jüpiter Balık Burcuna dönüyor ! 28 Ekim-20 Aralık 2022


Burç yorumlarında her şeyi çok genel şekilde konuşabiliyoruz sevgili okuyucularım. Aslında mühim olan bireysel haritamızın alacağı etkilerdir. Haritanıza özel etkilerden haberdar olmak için Doğum Haritası Analizi yaptırabilir, danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.

Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ üzerinden ulaşabilirler.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.


…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

Ayrıca →→ Instagram sayfamı takip etmek isterseniz, burayı tıklayabilirsiniz ↓↓

@anlatburcak


Huzurlu, keyifli, güzel bir ay diliyorum herkese !

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!