Aslan Burcu Kasım 2022

Aslan Burcu Kasım 2022

Merhabalar sevgili aslan ve yükselen aslan okuyucularım !

Kasım ayı gezegen hareketlerini, ayın yeniayını, dolunayını, retrolarını, tüm bunların size neler getirebileceğini paylaşacağım bu yazımda.

25 Ekim’de bir Güneş tutulması yaşadık. Tutulmanın etkileri günden güne belirgin olmaya başlıyor.

Olasılıklardan haberdar olmanızı öneririm. Yeni başlangıçlar için kullanabileceğimiz, yüksek bir enerji topu var elimizde.

En iyi şekilde değerlendirmek için nasıl bir tutulma olduğunu ve hangi konularda desteklendiğinizi bilmeniz faydanıza olabilir.

Tutulma yazım burada ↓↓

25 Ekim 2022 Akrep Burcunda Güneş Tutulması

Ayın detaylarına geçmeden evvel buraya ayın takvimini bırakıyorum ↓↓ Bu linki tıklayabilirsiniz ↓↓

Kasım 2022 Astroloji Gündemi


Güneş 22 Kasım’a kadar akrep burcunda. 4.evinizde.

Eviniz, apartmanınız, yaşadığınız yer ile ilgili konular, aile içi konular öne çıkacaktır bu dönemde. Apartmanınızda komşularınızla birlikte yeni kararlar alabilirsiniz.

Evinizin içinde değişimler, yenilikler yapabilirsiniz. Ev değiştirmek isteyenler bu yönde adımlarını atabilirler. Ev sahibiniz varsa, onunla iletişimleriniz artabilir.

Aile içinde parasal konular da gündeme gelebilir. Çünkü 4.ev aileyi, akrep burcu ise parayı simgeler. Borç alma verme konuları, ödemeler, kredi, kredi kartı konularınız olabilir. Birbirinize destek olabilirsiniz. Aile bütçesi ve anne babanız için yapacağınız şeyler olabilir.

Güneş 22 Kasım’da yay transitine başlıyor. 5.evinize geliyor.

Çocuklarınızın eğitim, sınav, yabancı dil, yurt dışı bağlantılı konular, vize başvuruları, üniversite, okul gündemleri, vb olabilir. Bu tür konularda yoğunluklar, yeni gelişmeler olabilir. Çünkü bunlar yay temalarıdır ve 5.ev çocukları simgeliyor.

5.ev ilgi alanlarımızla, hobilerimizle, keyifli vakit geçirdiğimiz meşguliyetlerimizle, sanatsal konularla bağlantılıdır ayrıca. Hobilerde derinleşmek için güzel bir zaman.

Özellikle yay temaları arasında olan ilimler (örneğin astroloji), derin alanlar, felsefi alanlar, hayatın/evrenin işleyişi, yasaları, düzeni ile ilgili alanlar, bunun dışında yabancı diller, yabancı kültürler, dans, sinema gibi konularda yeni şeyler öğrenmeye başlayabilirsiniz.

Hem keyifli, hem derinlikli, eğlencesi de, manası da olan konular vardır yay temaları arasında.


Merkür 17 Kasım’a kadar akrep burcunda. 4.evinizde.

Bu transit evinize daha fazla odaklanacağınız bir dönemi anlatıyor. Ev içinde size iyi hissettirmeyen, yeterince konforlu/yeterince huzurlu/yeterince memnun hissettirmeyen şeyleri elden geçirmek, yeni düzenlemeler yapmak, eski eşyaları yenilemek, yaşam alanınızı daha ferah bir hale getirerek enerjinizi yenilemek isteyebilirsiniz.

Mekanın enerjisi çok önemli bir konu hayatımızda. Mekanımızın sembolize ettiği her şey, yaşam bileşenlerimize yansıyor. O yüzden evimizin temiz, düzenli ve iyi bir enerjide olmasına özen gösterelim.

Aile içi konular da öne çıkacaktır Merkür burada iken. Özellikle akrebin temsil ettiği yönde parasal konular, ödemeler, sigorta, maaş bağlanması gibi konular, resmi boyutu olan paralar, başkalarından gelen kaynaklar, alım satım konuları transitin olasılıkları arasında.

17 Kasım’da Merkür’ün yay transiti başlıyor. 5.evinize geliyor.

Eğlence, keyif, gezi, tatil, alışveriş, haz, neşe, canlılık..Tam olarak böyle bir ev burası 🙂

Merkür buradan geçerken ‘Bana keyif verecek neler yapabilirim ? Nereleri gezebilirim ? Nerelere gidebilirim ?’ diyecektir zihniniz. Odağınız eğlence ve keyif olacaktır.

Bir tatil planı yapabilirsiniz, tatile gidebilirsiniz. Günübirlik gezilerle küçük küçük, keyifli tatiller yaratabilirsiniz kendinize. Günlerinizi güzelleştirecek şeyler olabilir.

Şehrin içinde festivallere, konserlere, etkinliklere katılabilirsiniz.

Çocuklar yine 5.evin konusudur. Çocuklarınızı göndereceğiniz sportif faaliyetler, kurslar olabilir.

Bir doğum haritasında Merkür’ün retro olması nasıl anlamlara gelir, yaşama nasıl yansımaları vardır, etkileri nasıl dengelenebilir, iyileştirilebilir, konu ile ilgili bir yazım var. Kapsamlı bir içerik sundum sizler için ↓↓

Doğum Haritasında Retro Merkür  ← ← ← yazımı tıklayabilirsiniz.


Venüs 16 Kasım’a kadar akrep burcunda. 4.evinizde.

Evinizi, evinizin şıklığını, konforunu, huzurunu, ailenizle iletişimlerinizi anlatıyor bu alan. Venüs’ün geçişi ile buralar renklenir, güzelleşir 🙂 Keyifli şeyler olur. Güzel değişimler olur.

Eşya yenilemek, dekorasyon yenilemek için iyi bir zaman.

Ev, arsa, arazi, vb alım satım konularınız varsa, bunlar da istediğiniz yönde ilerleyebilir.

Aile bağlarınız, aile içindeki uyumunuz açısından da pozitif bir transit 🙂

16 Kasım’da yay burcuna geçiyor Venüs. 5.evinizde ilerlemeye başlıyor.

İşte bu dönem çok daha renkli, heyecanlı ve keyifli olabilir sizin için !

5.evin aşk, sanat, yaratım, yaratıcı işler, yetenekler, sahne, sahne sanatları, gösteriler, etkinlikler hobiler, spor, ayrıca çocuklar, bebekler, hamilelikler gibi konuları var.

Yeni flörtler doğabilir, aşk hayatınız renklenebilir Venüs ile 🙂

Sanatla ilişkiniz güçlenebilir. Yaratıcı alanda yeni şeyler üretmeye başlayabilirsiniz.

Güzel müjdeler, hamilelik haberleri alabilirsiniz çevrenizden. Hamile kalmak isteyenler için iyi bir dönem.

Yay burcu yabancı ülkeler, başka kültürler, dünya mutfakları, yabancı diller, danslar gibi temaları kapsıyor. Kültürel derinliğinizi güçlendirecek yeni hobiler edinebileceğiniz bir dönem.

Bu arada doğum haritasında Venüs’ü retro konumda olanlar için de bir yazım var. Doğum haritasında Venüs’ün retro olması nasıl anlamlara gelir, nasıl iyileştirebilir retro bir Venüs, etkileri nelerdir, detaylar burada : Doğum Haritasında Retro Venüs


30 Ekim’de Mars retrosu başladı sevgili okuyucularım. Bu retro 12 Ocak 2023 tarihine kadar sürecek. Tamamı ikizler burcunda gerçekleşecek.

2 yılın ardından yine bir Mars retrosunun içindeyiz.

Siz Mars retrosunu 11.evinizde deneyimleyeceksiniz.

11.ev dostluklar alanı. Arkadaşlarınızla ilgili, geçmişten gelen, zamanında tatsızlık doğmasın diye tolere ettiğiniz, üzerinde durmadığınız ama unutmadığınız konular tekrar konuşulabilir bu retroda.

Zaman zaman kızgınlıklar, küslükler olabilir. İçinizde tuttuklarınızı konuşmak istiyorsunuz belki. Ama bunu yaparken kavga etmek zorunda değilsiniz. Kendinizi sakince ifade edebilirsiniz. Anlaşılmayacağınızı, söylediklerinize hak verilmeyeceğini düşünüyorsanız mesafe koyabilirsiniz. Mars’ın agresyonuna, kontrolsüz harekete geçiren yüksek enerjisine kapılmayın derim.

Geçmişten bağlantılar yeniden canlanabilir ayrıca. Daha önce bulunduğunuz sosyal ortamlara yeniden girebilirsiniz.


Kasım 2022 Ay Döngüleri :

8 Kasım : Boğa Burcunda Ay Tutulması : Ay 15° Boğa, Güneş 15° Akrep

10.evinizde bir dolunay ve aynı zamanda bir Ay tutulması meydana geliyor.

Ay tutulması ile birlikte gerçekleştiği için oldukça güçlü bir dolunay etkisi bu.

İşimiz, sahip olduğumuz sıfatlarımız, sıfatlarımızın getirdiği görevler, yetki ve sorumluluk alanlarımız, iş ve iş dışında hayatta bulunduğumuz nokta, varmak istediğimiz yer, hedeflerimiz, başarı olarak tarif ettiğimiz şeyler bu evle ilgili.

İşinizle, iş dışında da genel olarak hedeflerinizle ilgili isteksiz, memnuniyetsiz, yetersiz hissetmek gibi duygu durumları getirebilir size bu tutulma. Bir şeyleri yeterince iyi yapamadığınızı düşünebilirsiniz, kendinize haksızlık edebilirsiniz. Yeterince başarılı olmadığınızı düşünebilirsiniz. Ama başarı çok göreceli bir kavram. Başkalarının normlarına ve çıtayı nereye koyduğuna göre değil, neleri yaptığınızda kendinizi tatmin olmuş hissediyorsunuz, buraya bakmanızı öneririm.

Bunlar dışında işinizde otorite ile, yönetimle ilgili konularda yeni gelişmeler yaşayabilirsiniz. Düzen değişiklikleri gündeme gelebilir.

24 Kasım : Yay Burcunda Yeniay : Ay 1° Yay, Güneş 1° Yay

5.evinizde bir yeniay doğuyor.

Çocuk sahibi olmak isteyenler için destekleyici bir yeniay. Konuyla ilgili yapmanız gerekenler varsa, bir tedavi ihtiyacı varsa adım atabilir, harekete geçebilirsiniz.

Yakın çevrenizden hamilelik müjdeleri gelebilir 🙂 Bebeklerle ve çocuklarla ilgili konular destekleniyor.

Çocuklarınızı göndermek istediğiniz kurslar, etkinlikler başlayabilir ayrıca bu yeniay ile.

5.evin başka konuları da var. Sanatsal çalışmalar, yaratıcılık gerektiren işler de bu evle ilgili. Bu ev zaten en temelde bir yaratım enerjisini anlatıyor.

Sanatsal alanda duyurmak, göstermek, tanıtmak, parlatmak istediğiniz işleriniz varsa, bu yeniayı en iyi şekilde değerlendirmenizi öneririm.

Yetenekleri göstermek için şahane bir zaman !


Jüpiter 28 Ekim’de balık burcuna, 8.evinize döndü. Kasım ayı boyunca balıkta olacak. 24 Kasım’a kadar olan süreçte ise retroda olacak.

20 Aralık’a kadar sürecek olan bir dönem.

Bu dönem için nasıl olasılıklarınız var, buradan görebilirsiniz. Tıklayınız ↓

Jüpiter Balık Burcuna dönüyor ! 28 Ekim-20 Aralık 2022


Burç yorumlarında her şeyi çok genel şekilde konuşabiliyoruz sevgili okuyucularım. Aslında mühim olan bireysel haritamızın alacağı etkilerdir. Haritanıza özel etkilerden haberdar olmak için Doğum Haritası Analizi yaptırabilir, danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.

Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ üzerinden ulaşabilirler.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.


…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

Ayrıca →→ Instagram sayfamı takip etmek isterseniz, burayı tıklayabilirsiniz ↓↓

@anlatburcak


Gönlünüzce bir ay olsun! Sevgiler !

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!