Balık Burcu Kasım 2022

Balık Burcu Kasım 2022

Merhabalar sevgili balık ve yükselen balık okuyucularım !

Kasım ayı gezegen hareketlerini, ayın yeniayını, dolunayını, retrolarını, tüm bunların size neler getirebileceğini paylaşacağım bu yazımda.

Ayın detaylarına geçmeden evvel buraya ayın takvimini bırakıyorum ↓↓ Bu linki tıklayabilirsiniz ↓↓

Kasım 2022 Astroloji Gündemi


Güneş 22 Kasım’a kadar akrep burcunda. 9.evinizde.

Yurt dışında ya da başka şehirlerde yakınlarınız varsa, yanınıza gelebilirler. Siz onlara gidebilirsiniz. Haberleşmeleriniz artabilir. Uzaklarla bağlantı kurmayı anlatır çünkü bu ev.

Seyahatleriniz olabilir. Aile içinde bir yolculuk gündeme gelebilir.

Okul hayatı olanlar için hareketli bir dönem diyebilirim. Okul, eğitim, akademi temaları bu ev kapsamında. Akademik çalışmaları olanlar için parlak bir zaman. Teziniz, yazmakta olduğunuz bir makaleniz varsa, konu ilerleyebilir. Tıkanmış noktalar çözülebilir.

Hukuksal konular yine bir 9.ev teması. Bir davanız varsa, bu alanda bir netice alabilirsiniz ya da süreciniz içinde istediğiniz yönde gelişmeler olabilir. Özellikle parayla ve mülklerle ilgili yasal konularınız varsa (miras, nafaka, mal paylaşımı, tazminat, vergi, sigorta vb gibi) bu konularınızda yeni gelişmeler yaşayabilirsiniz. Bunlar akrep burcu ile ilgilidir çünkü.

Güneş 22 Kasım’da yay transitine başlıyor. 10.evinize geliyor.

İşinizde ya da iş dışında diğer sorumluluk alanlarınızda yapmanız gerekenlerin biraz artabileceği, normalden daha fazla çalışabileceğiniz, daha yoğun olabileceğiniz, ağırlıklı olarak görevlerinizi yerine getirmekle meşgul olacağınız bir zaman diyebiliriz bu dönem için.

İş hayatınızda yeni gelişmeler yaşayabilirsiniz. Yay burcu uzakları anlatır. Başka ülkelerden yeni müşterileriniz olabilir. İthalat ihracat faaliyetleriniz varsa, oldukça destekleyici bir zaman. İşleriniz artabilir. Müşteri ağınız büyüyebilir.

10.ev otoriteyi, kuralları, otoritenin gerektirdiklerini, uymanız gereken prosedürleri ve devlet bağlantılı konuları da simgeliyor. Yay burcu ise hukuk temasını kapsıyor. Bir dava sürecinin içinde olanlar, yeni gelişmeler yaşayabilirler.

Evrak işleriniz, resmi beyanlarınız, belge teslim konularınız, devlet dairelerinde işlemleriniz de olabilir bu transit sürecinde.


Merkür 17 Kasım’a kadar akrep burcunda. 9.evinizde.

Üniversitede olanlar, eğitim hayatı olanlar, akademik çalışmaları olanlar için hızlı bir dönem.

Şehir dışında ya da başka ülkede yaşayan yakınlarınızla aranızda parasal işlemler, para transferleri, bankacılık işlemleriniz olabilir. Çünkü 9.ev başka şehirleri/ülkeleri simgeliyor. Akrep ise parasal konuları.

Burası çok derin bir ev. Hayatı anlamak, idrak ile yükselmek, hakikate uyanmak, yaşamın matematiğini anlamak..Bunlar bu evin simgelediği şeyler.

Yaşama dair, kendinize dair, hayatla ilişkinize dair önemli farkındalıklar ile değişebileceğiniz, derinleşebileceğiniz bir Merkür transiti başlıyor.

17 Kasım’da Merkür’ün yay transiti başlıyor. 10.evinize geliyor.

İşinizde bol bol yeni plan, yeni proje, fikir, toplantı, görüşme, konuşma dönemi bu.

Geliştirmek istediğiniz ürün ve hizmetleriniz olabilir. İşleyişi, düzeni, sisteminizi iyileştirmek, düzenlemek istiyor olabilirsiniz. Bunlarla meşgul olabileceğiniz bir Merkür transiti.

Sürdürdüğünüz resmi işlemler, beklediğiniz resmi bildirimler varsa bu süreçte gelebilir.

Eğitim hayatı olanlar, okulu için resmi konularla, evrak konuları ile, öğrenci işlerinden alınması gereken belgelerle ya da öğrenci işlerine, okulun birimlerine teslim edilmesi gereken evraklarla meşgul olabilirler. Çünkü 10.ev kuralları, otoritenin düzenlemelerini, yay burcu ise üniversiteyi, akademik yaşamı, yüksek öğrenimi temsil ediyor.

Bir doğum haritasında Merkür’ün retro olması nasıl anlamlara gelir, yaşama nasıl yansımaları vardır, etkileri nasıl dengelenebilir, iyileştirilebilir, konu ile ilgili bir yazım var. Kapsamlı bir içerik sundum sizler için ↓↓

Doğum Haritasında Retro Merkür  ← ← ← yazımı tıklayabilirsiniz.


Venüs 16 Kasım’a kadar akrep burcunda. 9.evinizde.

Yolculuklarınız, keyifli seyahatleriniz, gezileriniz olabilir bu dönemde.

Okul hayatı olanlar, Venüs’ün desteğini orada da alıyor olacaklar.

Uzakta yaşayan aile bireyleriniz, sevdikleriniz konusunda güzel şeyler olabilir ayrıca.

Akrep derinlikli bir burç. 9.ev de derin bilgiyi, hayatı okumamıza aracılık eden ilimleri anlatan bir alan. Farkındalığınız, idrakınız, hayatla olan ilişkiniz açısından bereketli bir zaman bu 🙂 Pek çok şey arasındaki sebep sonuç ilişkilerini görebileceğiniz, bağlantıları doğru kurarak şifanın yolunu bulabileceğiniz bir zaman. Bir büyüme, olgunlaşma, derinleşme dönemi. 

16 Kasım’da yay burcuna geçiyor Venüs. 10.evinizde ilerlemeye başlıyor.

Haritanın tepe noktası burası. Yaşamımız içinde kendimizi nasıl görüyoruz ? Nasıl konumlandırıyoruz ? Nasıl bir imaj çiziyoruz ? Bunlar 10.evle ilgili şeyler. Venüs ile bir yenilenme etkisi alıyorsunuz.

Çalışıyorsanız işinize daha yüksek bir motivasyonla sahip çıkacağınız, iş hayatınızda imajınızı yenilemek, çalışmalarınızı parlatmak için yeni şeyler yapacağınız bir zaman.

Devlet bağlantılı konularınız, başvurularınız varsa, buralarda istediğiniz yönde sonuçlar alabilirsiniz ayrıca. 10.ev devleti, otoriteyi simgeler. Yay burcu ise uluslararası konuları. Örneğin bir vize başvurusu, ithalat ihracat faaliyetleri, yurt dışı bağlantılı herhangi bir konunuz varsa, bunlar için şanslı bir zaman.

Bu arada doğum haritasında Venüs’ü retro konumda olanlar için de bir yazım var. Doğum haritasında Venüs’ün retro olması nasıl anlamlara gelir, nasıl iyileştirebilir retro bir Venüs, etkileri nelerdir, detaylar burada : Doğum Haritasında Retro Venüs


30 Ekim’de Mars retrosu başladı sevgili okuyucularım. Bu retro 12 Ocak 2023 tarihine kadar sürecek. Tamamı ikizler burcunda gerçekleşecek.

2 yılın ardından yine bir Mars retrosunun içindeyiz.

Siz Mars retrosunu 4.evinizde deneyimleyeceksiniz.

Aile içi konular gündeminiz olabilir. Pürüzlü durumlar daha görünür olabilir, mecburi bir çözüm süreci olabilir bu.

Ev, yerleşim, taşınma gibi konularınız ya da ev yaptırmak, mülk edinmek gibi gündemleriniz varsa Mars retrosunda konu yavaşlayabilir. Bazı sebeplerden beklemeniz gerekebilir. Aceleci olmamanızı öneririm.

Retrolarda, yani Dünya’dan baktığımızda gezegenleri normal hızında görmediğimiz bu zamanlarda, konular yavaşlayabiliyor biraz. İşler gecikebiliyor, bekleyişler olabiliyor.

Biraz sabır isteyen bir retro. Aile içi iletişimlerde sakin, anlayışlı, çözüm odaklı olmanızı önereceğim.


Kasım 2022 Ay Döngüleri :

8 Kasım : Boğa Burcunda Ay Tutulması : Ay 15° Boğa, Güneş 15° Akrep

3.evinizde bir dolunay ve dolunay ile birlikte aynı zamanda bir Ay tutulması meydana geliyor.

Ay tutulmaları, dolunay zamanında gerçekleşirler ve dolunay etkilerini büyütürler.

3.ev kardeşleri, yakın akrabaları, komşuları, yakın arkadaşları sembolize eder. Bu kişilerden haberler alabilirsiniz bugünlerde. Bazı kararlarını duyabilirsiniz. Tamamlayacakları şeyler olabilir. Kardeşlerinizin sonlandırmak isteyeceği şeyler olabilir. Bir mecburiyet, bir görev, bir çaba hali de sonlanabilir. Uğraştıkları konularda sonuç alabilirler.

3.ev bunlar dışında yazmayı, bilgiyi paylaşmayı, sosyal medya üretimlerini, içerik üretmek gibi faaliyetleri, website, blog, e-ticaret işlerini anlatır.

Boğa burcu ise para kazanmayı, kazançlarımızı, gelirlerimizi simgeleyen bir burç.

İnternet üzerinden yaptığınız işler varsa, bu çalışmalarınızda yeni kararlarınız olabilir tutulma ile. Önemli farkındalıklar da yaşayabilirsiniz. ‘Bundan sonra şu konuyu şöyle yapacağım’ diyeceğiniz şeyler olabilir. Nasıl bir rota çizmek istediğinize karar verebilirsiniz. Aklınızda pek çok fikir varsa, kararsızsanız, yönsüz hissediyorsanız, çeşitli deneyimler aracılığı ile neyi istediğinizi, neyi istemediğinizi fark edebilirsiniz ve bu doğrultuda seçimler yapabilirsiniz. Bir farkındalık ve yenilenme zamanı.

24 Kasım : Yay Burcunda Yeniay : Ay 1° Yay, Güneş 1° Yay

10.evinizde bir yeniay doğuyor.

İşinizde yeni bir görevi üstlenebilirsiniz. Görev ve yetki alanınızda olumlu bir değişim olabilir. Bir açılım, bir yükseliş olabilir.

Resmi konular, yasal işlemler, yasal süreçler, yine 10.evin konusudur. Bu konularda gündemleriniz, güzel başlangıçlarınız olabilir. Sürmekte olan konularda yeni gelişmelerle bir rahatlık, bir ferahlık yaşayabilirsiniz.

Temposu yüksek günler, koşturmalar görünüyor 🙂 Görevler, sorumluluklar, yapılması gereken işler öne çıkıyor bu yeniay ile.

İşinizde yurt dışı bağlantılı konular varsa, buraların da hareketleneceği ve hızlanacağı bir zaman. Çünkü bu bir yay yeniayı ve yay burcu başka ülkeleri, uzakları sembolize eder sevgili okuyucularım.


Jüpiter 28 Ekim’de balık burcuna, 1.evinize döndü. Kasım ayı boyunca balıkta olacak. 24 Kasım’a kadar olan süreçte ise retroda olacak.

20 Aralık’a kadar sürecek olan bir balık dönemi.

Bu dönem için nasıl olasılıklarınız var, buradan görebilirsiniz. Tıklayınız ↓

Jüpiter Balık Burcuna dönüyor ! 28 Ekim-20 Aralık 2022


Burç yorumlarında her şeyi çok genel şekilde konuşabiliyoruz sevgili okuyucularım. Aslında mühim olan bireysel haritamızın alacağı etkilerdir. Haritanıza özel etkilerden haberdar olmak için Doğum Haritası Analizi yaptırabilir, danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.

Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ üzerinden ulaşabilirler.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.


…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

Ayrıca →→ Instagram sayfamı takip etmek isterseniz, burayı tıklayabilirsiniz ↓↓

@anlatburcak


Mutlu, huzurlu bir ay diliyorum !

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!